Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   486 / 1161
(#) Mogar válasza laszlo raduj hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
köszönöm, mindent értek.. és nem értem hogy nem jutott eszembe leszedni a másik kártyáról., hogy kimérjem..
(#) mhvaek válasza ladislave hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
nem az..
mert az első képen látszik valami szürke membrán féleség ( kupakot levéve) , amit ha benyomok pukkan, tehát vákum vagy valami gáz lehet benne .... szerintem
(#) laszlo raduj válasza mhvaek hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
bisztos gazas szivargyujto )), bocsi vicc volt)
(#) Mogar válasza laszlo raduj hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Hát sajnos ez a kódjeles csoda volt. :S 30c= (30=200ohm *C=100)=20kohm Köszöntem
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2013
(#) laszlo raduj válasza Mogar hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Ne haragudjal , nem vagyok jaratos a smd-ben , de semi logikaja nincs a szamsornak amit irtal, mi koze van a 30-nak a 20hoz, melyik az az okos aki ilyen kodokat adna egy barminek, ha mertel nem kerult szenyezodes sorba az elenalasal???
(#) _vl_ válasza Mogar hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Akkor esetleg lehet, hogy az nem is ellenállás...
Ha felraksz egy normális képet, amin a felirat is látszik és olvasható, akkor lehet, hogy tudunk értelmeset mondani.
(#) k_h válasza laszlo raduj hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
(#) laszlo raduj válasza k_h hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Ez a pelda ugyan azt tamasztja ala amit en irtam , ha az elso szam 3-as akor nem lehet 2,20,200 se 20K ohm, csak 3,30,300 ohm stb.
(#) Ricsi89 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Ez E96-os sorból való ellenállás, amiben nem épp hétköznapi értékek vannak. Mivel alapból 3 jegyű értékek vannak, plusz utána jönne a szorzó érték, ezért az érték kapott egy kétjegyű kódszámot, amit táblázatból lehet kiolvasni. A szorzó pedig azért kapott betűjelzést, hogy ne legyen összekeverhető más típusú jelöléssel.
(#) bodgabo hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Kedves Szakik!
Nekifogtam a hibásan vásárolt csővoltmérőm hibakeresésének, és találtam benne négy darab számomra ismeretlen alkatrészt. A kapcsolási rajzon (jobbra fenn) Tn1...Tn4 jelölésűek, a típusa ТВБ-4 (tvb-4), a kis üvegbúrában két hajszálvékony szál keresztezi egymást, az egyik szál 9, a másik 40 ohm körüli, a két szál közt nem tudtam ellenállást mérni (>200 M ohm ). Mik lehetnek ezek?
További képek itt. (remélem működik a link...)
(#) kadarist válasza bodgabo hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Szia!
Ez egy galvanikusan leválasztott áramátalakító. Egy vákumozott üvegburában lévő fűtőszál melegít egy hőelemet vagy egy hőmérsékletfüggő ellenállást. Ezzel meg lehet oldani a valódi effektív árammérést akár több megahertzes frekvencián is.
(#) bodgabo válasza kadarist hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Köszönöm!
Valamelyik Rádiótechnikában olvastam a nagyfrekvenciás áram effajta méréséről, de az csak elméleti síkon részletezte. Ilyen alkatrésszel most találkozom először. Így már értem a műszer működését! Már csak a hibát kell megtaláljam, de előbb az összes elkót kicserélem (a feliratuk alapján 1973-as gyártmányok).
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
.. Közismert nevén "termokereszt"-nek becézik.
(#) antax hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
CXA1019M IC Vcc pin?Koszonom
(#) kadarist válasza antax hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
A 26. láb a táp pozitív ága.
(#) Lázár Péter hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Ez a 4 lábú rúdszerű alkatrész mi lehet vajon? Hasonló az anyaga a fehér színű teljesítmény ellenállásokéhoz...

IMG_3536.JPG
    
(#) Gabó válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Nem lehet, hogy pákába fűtőbetét? Láttam már hasonló kivitelű betétet. Mérj a lábain ellenállást és akkor kiderülhet nagyából mi.
(#) Lázár Péter válasza Gabó hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Akkor mérek majd rajta ellenállást. Csak még ilyet sose láttam.
(#) pety948 válasza pajti2 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Szia: Kugli az mondja hogy varisztor
(#) Big Blaster hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Ezt mostanában szereztem. Ötleteim vannak, hogy mi lehet, de hátha valaki jobban tudja.
(#) Big Blaster hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Szintén nem régi szerzemény. Ezt speciel tudom, hogy mi, de kíváncsi vagyok, hogy más is kitalálja-e? Ki tudtam bogarászni rajta néhány feliratot. A típusa ha minden igaz WEI-1 a gyártási év 1966. Viszont a neten semmi infót nem sikerült találnom róla, pedig jó lenne valami adatlap.
(#) Tomimaci20 hozzászólása Jún 16, 2013 /
 
Tegnap szétszedtem egy régi tápegységet (Itt egy kép) , és találtam a NYÁK-ján egy számomra ismeretlen szerkezetet!
Valaki tudja mi lehet ez, és mire való?

SN851324.JPG
    
(#) laszlo raduj hozzászólása Jún 16, 2013 /
 
Helo,
Egy regi grundig TV (szines , nem oslelet tipusat nem tudom pontosan) , kepernyoje ketfelol oszeszukult ugy 1-1 centit , vagyis a fekete bennem jott , azt szeretnem megkerdezni ,hogy alitasal lehete segiteni (potmeter stb) vagy cserelni kell valamit benne, Regebb szetszedtem egy mukodo kepes de kukaba szant tv-et , es azon tapasztaltam hogyha a kepernyo hatuljan mozgatom a magneseket es vagy a lampat akor a kep is deformalodik, persze ezen a teven nem merek kiserletezni

elore is koszi
(#) Bubuka57 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Szerintem ez egy platina hőérzékelő amibe kettő egymástól független ellenállás van. Ami 0 foknál 100Ohm, 24 foknál 109,35Ohm
(#) granpa válasza Tomimaci20 hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Ha sorosan volt, akkor NTK (NTC, áramlökés korlát); ha párhuzamosan akkor, VDR (túlfeszültség védelem).
(#) kameleon2 válasza Tomimaci20 hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Nekem varisztornak tűnik. Ha rövidzárban van, akkor kuka.
(#) zamatőr válasza Big Blaster hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Szerintem infra távcső képerősítő (megjelenítő)
(#) Big Blaster válasza zamatőr hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Igen, valóban az. Ügyes vagy, hogy kitaláltad. Sajnos hiányos a szerkezet amiből származik, így rendeltetés szerűen nem hiszem hogy tudom használni, de a gyűjteményemben jó helye lesz.
(#) granpa hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
Szevasztok!
Ki tudja mi az (orosz): 6Sz3B drótlábú cső, mert a 6Sz7B triódát több helyről is beazonosítottam, de a 3b-s mintha nem is lenne. Gondolom ez is trióda, mi a különbség.
Találtam egy kb. 1cm2-es, lapos fémtokos 13 lábú valamit: 2HT172 van ráírva, ő mi?
Köszönöm a (esetleges) megfejtéseket.
(#) tomi52 válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Esetleg ez? Nem tudom, hogy írtad át latin betűkre. Orosz csöveket érdemes ciril betűkkel keresni.
Következő: »»   486 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem