Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Sziasztok! Meg oldható lenne az hogy egy winchestert folyamatos pörgésre bírja szét szedett állapotban? Illetve megoldható a vezérlése? Csak a burkolat lenne leszedve, ílletve az író-olvadó és a lemezek. Magyarul csak a motor lenne és annak kellene pörögnie.
Szerintem ha rádugod a tápot fel kell pörögnie az más kérdés, hogy lehet le fog állni de egy próbát megér.
Hello! Ez még fikciónak is gyenge lenne. Az óra a hatásos teljesítményt méri. Az RMS pont a váltóáram munkavégzésére vonatkozik. A szinusz végén, miért folynának nagy áramok, mikor ott a feszültség már alacsony. A munka, pedig a feszültség az áram és az idő szorzata. Miért mérne ilyenkor 230V-ot?
Addig örülj, míg hatásost mér és meddőt nem, mert a meddőért "büntető tarifát" fogsz fizetni. Nem is sokára.. Gondolod, hogy akik órát gyártanak (ami elszámolási mérés és ott még nagyobb követelmények vannak) nem értenek a válóáramhoz? Ha belegondolsz ez cseppet naivság lenne.. üdv!
Léptetőmotorok alapjai, működésük: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013
A merevlemez motorja nem léptetőmotor.
Valóban.
HDD motor vezérlése: Bővebben: Link Kérlek használd a link gombot! A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013
Nekem tulajdonképen nem vezérelni kellene, hanem csak hogy forogjon folyamatosan. Erre keresek valami nagyon egyszerű kapcsolást.
Nagyon egyszerű nem lesz. Keress rá neten és látni fogod, mindenhol vezérlésről beszélnek.
Akkor ez az elmélet kilőve. Még adott egy olyan motor ami egy írásvetítőből lett kiszedve. Gondolom ez hűtötte az égőt benne. Ez működésre bírható? Elég nehéz ventilátorrol van szó.
Hát hány kábel szalad ki belőle?
Oks, csak nemigazán vagyok tisztában a fogyasztásmérő órák működésével.
A meddő mérésével kapcsolatba lenne még egy kérdésem. Abban az esetben, ha van egy induktív terhelésem, amit én egy rákapcsolt kondenzátorral fázist javítok. Ebben az esetben, végül is akkor jó, ha ez egy 50Hz-re hangolt rezgőkört képez gondolom, mivel ha jól tudom akkor elméletileg nincs meddő és ideális esetbe tiszta induktív terhelésnél semmilyen fogyasztás nem jelentkezhetne. De ha a hálózati feszültség nem szinuszos akkor viszont már folyhatnak áramok, mivel az én "rezgőköröm" kijavítani igyekezne a szinuszos torzulásokat. Amit a fogyasztásmérő meddőnek fog majdan mérni, ha bevezetik a meddő mérését. Tehát ez esetben jót csinálok a hálózat számára és emiatt "büntető tarifát" fognak felszámolni? Bocsi ha nagy baromságokat írok.
Ha jól emlékszek 4 db. De ha hazaérek csinálok róla képet.
Inkább azt nézd meg, van-e valami típus ráírva. Aztán keress rá neten...
Hello! Kicsit túlliheged a dolgot. Az induktív fogyasztó fázistolást okoz. Ezt a kondival lehet kompenzálni. A kompenzáció akkor lenne ideális ha ugyan azokkal lenen a fázistolása mint a fogyasztónak, csak ellenkező előjellel. Ez gyakorlatban maradéktalanul nem lehet megvalósítani, mert egyes fogyasztók ki-be kapcsolásával változhatnak az impedancia paraméterei. Vagy fogyasztónként kellene ellenkompenzálni. Ma nagyfogyasztóknál van kötelező fázisjavítás, de azok mérik is a meddőt és próbálják redukálni. Fizetni azért kell utána, mert ugyan a meddő nem végez hasznos munkát, viszont távvezetékeknél ez veszteséget okoz. De ez hosszú és nem tartozik ránk. Majd ha egyéni felhasználónak is fizetnie kell, akkor majd megmondják mi a teendő. Egyenlőre csak a gond nő, a sok kapcsolóüzemű vacakkal. Élő példa, hogy a LED lámpás világítás elterjedésével arányosan nőni fog a probléma. Számgépeknél már léptek. Itt a gyártó már próbálja "OHM-ossá" varázsolni a tápját.
üdv!
[off]
Idézet: „Addig örülj, míg hatásost mér és meddőt nem, mert a meddőért "büntető tarifát" fogsz fizetni. Nem is sokára..” Szerintem meg már most is fizetjük. Legalábbis egy részét azok akiknek digitális a mérőjük. Most már csak digitális villanyórát tesznek fel amiben van minden finomság. Memória kártya adattárolással, kamera stb... A háztartásokban meg egyre több a kapcsolóüzemű táp. TV,Set-Top box, DVD, PC, Mosó- és mosogatógép, különböző töltők stb... Ja és ahogyan te is írtad a terjedő LED világítás. Kíváncsi lennék egy egymás mellé kötött analóg és digitális villanyóra adataira.
A digitális villanyórában GSM adó is van, de ez titok...
A villanyórás kísérletet szerintem csináld meg, én is kíváncsi vagyok az ilyen kérdésekre. Vakerán lehet kapni.
Sziasztok!
A TDA3654-est mire lehet felhasználni? Interneten keresgettem dolgokat de semmi konkrétat nem találtam, az adatlapjából sem szedtem ki azt amit akartam teljesítmény adat. Ha valaki használt ilyet és vannak észrevételei szívesen meghallgatnám.
110 fokos eltérítésű TV képcsövek függőleges eltérítő tekercsének meghajtására való. Másra nemigen használható. Ezek a speciális céláramkörök egy meghatározott feladatra.
Mégis, mire szeretnéd használni?
Akkor közel sem az aminek hittem, de köszi a választ, és semmi konkrétra tegnap bontottam és mivel TDA úgy gondoltam valamiféle erősítő fokozat.
Van benne erősítő is, de nem hangszóróhoz.
Na nembaj sok helyet nem foglal, megtartom, és köszönöm a választ.
Sziasztok!
Érdekes jelenséget tapasztaltam a ZM1020-as nixie csővel kapcsolatban. Egy félreértés okán a pozitív táp nem az anód kivezetésre került bekötésre, hanem a K2-es katódhoz. Majd a negatív vezetéket sorba érintve a kivezetésekhez minden passzolt, csak a 2-es karakter hiányzott, illetve az anód kivezetésnél az egész nixi világított karakter nélkül (gondolom a rács). Kicsit furcsállva a dolgot, figyeltem fel az elkötésre. Amikor rendes helyére kötöttem az anódot, akkor már minden stimmelt, az NC-s kivezetések a helyükre kerültek (ezek olyan érdekesen világítanak?). A kérdés az, hogy milyen sérüléseket tud elszenvedni ilyen esetben a cső?
Sziasztok! Nekem az a kérdésem,hogy egy IC adatlapján a rajzában bele van rajzolva háromszög,és odakötve a lábaihoz,és az mit jelent?Úgy értem,a háromszög kivezetései micsodák?PéldáulBővebben: Link
Ez egy dual műveleti erősítő, fel van tüntetve az invertáló (-) és a nem invertáló (+) bemenete, a háromszög csúcsa pedig a műveleti erősítő kimenete. Azért van 'odakötözve' mert ezzel ábrázolják, hogy melyik láb a kimenet.
Egy kis adalék: az erősítő rajzjele, sematikus ábrázolása.
És az IN(+) és IN(-),az micsoda?Az egy jel pozitív és negatívja amit erősíteni akarunk? Bocsánat a buta kérdésért,de arra szeretnék rájönni,és megérteni hogy hogyan működik?
Egy hőelem kijelzőnél a technikai specifikációk között találkoztam egy olyan kifejezéssel, hogy "BURN-IN: 48 hours" Ez mit jelenhet?
Szia!
48 órán át tették ki különféle extrém körülményeknek és utána tesztelték a használhatóságát. Csak azok a példányok kerülhetnek kereskedelmi forgalomba, amelyek a teszt után is teljesítik a gyári specifikációt. Burn In test. |
Bejelentkezés
Hirdetés |