Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Úgy 50-60W-ig kilehet hajtani. Ennyi meg elég nekem.
Sikerült összeraknom az egész végfokot és kiválóan működik!!!
Köszönöm a segítséget!!!
Sziasztok,csináltam segédpanelt,szerintetek igy 3 szál vezetékkel bekötve nem okoz gondot?
Köszönöm
Úgy úgy. A hálózati trafó vasmagja, és a fém doboz legyen összekötve a hálózati érintésvédelmi földdel, (zöld/sárga) ide kötheted a potméterek, DIN csatlakozók fém házát is, ha van, de a jelföldet, árnyékolást csak jól elhelyezett, több 1 nF 500 V -os kondival kösd össze. A DIN csatlakozóban ha van, akkor a vezeték árnyékolását se kösd össze a csatlakozó házával. Ha RCA, vagy Jack csatlakozót használsz, annak a földje sem lehet fémes kapcsolatban a fém házzal.
Örülök! Magával az erősítővel mennyire vagy megelégedve? Megpróbálnám utánépíteni, tetszik az áramkör feképítése.
Jó lesz! A vezeték azért legyen minél rövidebb. Nincs szabály, hogy milyen hosszú lehet, de minél hosszabb annál zavarérzékenyebb lesz az erősítő.
Tökéletesen müködik és szép dinamikus hangja van.
Csak némelyik szériát nem eléggé pufferelik táprészen. Ugyanis nekem ebből 2 db van itthon. Az egyikben 6 db 3300 µF puffer kondi van, a másikban csak 4 db. Ez észre is vehető a hangzásban. Persze hely viszont 8 db-nak van a panelon. Sok sikert az után építésnek!!!
Köszönöm válaszod, akkor NYÁK-olom szorgalmasan
De jó erősítőd lesz István, irigyelni fogom.
Szia Szaka!
Nincs kedved lefotózni az erőlködőt belülről? Köszi.
A Tiéd biztos jobb lesz. Azért az tök jó ha valaki tud kabátot készíteni a gombhoz.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
Na ...utólag lett hozzá rakva még 1-1 MJL?
Mi történt? Nagy volt a tápfesz? A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
Szia! Az végig nagy volt +/- 93V DC. A tranyó magját nem akartam, hogy átüssön a szilikon burkolaton, ezért egy próbára ráakasztottam még 1-1 MJL-t.
Lehet, hogy menne +/- 100 V DC ről is, csak teljesítmény kivételkor lehet, hogy megégeti magát a tranyó (k).
Értem, az úgy nem rossz. Mekkora volt az áramfelvétele a hsz-kimenet és a teher közt, és közbe hány V-on tette mindezt?
A műterhes tesztre gondolsz 1KHz szinusz jel mellett?
Igen. Csak úgy érdekelődöm mit sikerült kihozni belőle?
Lesz egy kis időm akkor csinálok egy mérést, és felteszem.
Valaki gondolkozott azon, hogy valami féle elektronikus túláram védelmet kellene használni az erősítők tápoldalán, hogy a hirtelen zárlat miatt ne égjenek le a tranzisztorok vagy ne lehessen túlterhelni őket. Tehát egy megadott áramfelvétel felett korlátozzon.
Vagy ez létező dolog az erősítőkben csak nem működik megfelelően? válaszotokat előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
Igen, én gondolkoztam rajta. Az erősítő tápoldala az azt jelenti, hogy a tápot védi meg (kapcsolóüzemű), de nem az erősítőt. Hagyományos trafónál maximum kiég a biztosíték. Egy túláramvédelem hasznos, de nem mindig. Sokszor képes úgy viselkedni egy 500W-os erősítő mintha csak 50W-os lenne. Érkezik a basszus negyed hangerőn és klatt..... relé leold, síri csend. Ez még elmegy otthoni Hi-Fi felhasználásnál, de egy szabadtérinél már nem igen. Vagy másik: 100W-os erősítőnek szekunder tápoldalának bedobsz egy pl 60W-os izzót. Akkor az max 60W-ot fog szólni. Vagy vannak a tranyós megoldások, ahol nagy borda hővé alakítja csak ugye akkor védd meg azt is. Ez pár miliamperes kakónál még elmegy, de amikor nem tudod mekkora az erősítő kivezérlése (mert ugyebár a védelem dolgozik) akkor azt kell védeni (megfut). Vagy soros ellenállás megoldások... Vagy IC-s, mikrovezérlős. Onnantól kezdve az IC-az agy. Nekem az tetszik a legjobban. Komolyabb erősítőkben mind ez van, plusz a tápnak is és a hangszórónak is. Figyeli a feszültséget, ha kritikus alá esik, először leveszi a hangerőt vagy ha tovább akkor: küld a relének +12V-ot, villog a LED, LCD felirat: FAULT. stb.
Jó móka.
Hellosztok Jó lenne ha valakinek volna egy ilyen kapcsolása, megcsinálnám én is.
Amiről beszélsz azt áramkorlátnak hívják, minden valamirevaló végfokban van egy adott teljesítmény felett. Oda kell tenni, és nem a tápba. A táp áramát nem célszerű korlátozni. Nagy baj esetére az olvadóbiztosító tökéletes, de egy jól méretezett és megfelelő áramkorláttal ellátott végfok az életben nem megy tönkre, esetleg csak más hiba okán (kiszáradt elkó, dobozba folyt kóla stb.).
Rajzot kismilliót találsz, bonyolultság/hasznosság tekintetében ezekbe a végfokokba a visszahajló karakterisztikájú a legjobb. Persze normálisan kell méretezni, és gerjedésmentesre kell megépíteni. Teljes kivezérlés esetén sem korlátoz (tehát ha úgy van beállítva nem szól bele a klippelő hangba sem), viszont hosszabb ideig fennálló zárlatot is elviselnek általa a végtranyók. |
Bejelentkezés
Hirdetés |