Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
És ha már ez nagyobb egy kicsivel is mint a képen látszik az már nem jó ?
Úgy látszik nem...
Sziasztok!
Létezik olyan beállítás, vagy könyvtár az eagle-höz ami lényegében csak tokokat tartalmaz és nem 1 millió alkatrészt 500 könyvtárban? Úgy értem nekem elég lenne annyi hogy TO92, DIP-14 stb.....
IC pakage, Transistor-FET.lbr
Ha más lbr-t nem akarsz megjeleníteni csak a kiválasztottakat, azokat tedd egy könyvtárba és annak elérési útját add meg. Vagy csak azokat hagyd az lbr könyvtárban.
Kreálsz magadnak egy külön mappát amibe , csak a tokok megnevezésével , és képével rajzával együtt szerepelnek , és ezek után sokkal könnyebben megtalálod ami neked kell .
Pl saját könyvtár és x.lbr , vagy y.lbr , és így tovább.
Ja el ne felejtsd ha kapcsolási rajzot készítesz , akkor előtte amit csinálsz magadnak saját mappát , azt az eagle menüjében a könyvtár megnevezésre kattintva a használatba vételt , és a saját mappa elnevezésű mappát nyisd meg , mert akkor nem fogod tudni , használni , de ezt bizonyára tudod is.
Sziasztok.
Szeretnék létrehozni egy saját könyvtárat, azon belül alkönyvtárakat ( R,L,C,D,CE,stb) Ide másolnám be a legtöbbet használt alkatrészeket, hogy könnyű legyen megtalálni, és mindig egyforma alkatrészeket használjak. Lehetséges ezt létrehozni? Köszi a válaszokat előre is.
Az imént írtam le , de akkor a te kedvedért részletesebben.
C:\Program Files\Eagle x.x\lbr\ és ide hozod létre külön az R,L,C,D,CE könyvtáraidat. És pl utána így fog kinézni C:\Program Files\Eagle x.x\lbr\ R\ x.lbr az x az alkatrészeket tartalmazó az eagle számára értelmezhető fájl formátum. Utána ezt az eagle menüjében , ahogy az előzőekben leírtam megnyitva használható. Remélem nem volt túl bonyolult. A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
Én olyasmire gondoltam, hogy Zoli.lbr. Ezen belül R, ami tartalmaz 3-4 féle ellenállás méretet. Aztán C, amibe szintén 1-2 méret. stb. Nem a könyvtár létrehozása okozott nehézséget. A könyvtáron belüli rendezettség.
C:\Program Files\Eagle x.x\lbr\Zoli.lbr, és ezen belül: R,L,C,D,CE Tetszik érteni? A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
Nem tudom esetleg ilyesmire gondoltál ? .Vagy az alkatrészekre utaló kezdő betűket akarod felcserélni ?Alapból az eagle ABC sorrendbe teszi.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
Igen , ilyenre gondoltam, és a betűkön belül az alkatrészek. Tehát a R-en belül: 0603, 0805, 1206
Szia!
Erre a megoldás a következő. Amikor létrehozod a könyvtáradban az alkatrészt, akkor az alkatrészeknek különféle variánsait kell létrehoznod. Így pont az lesz, amit te szeretnél, azaz lesz a könyvtárad (zoli.lbr) benne mondjuk egy R alkatrész, ami után egy kis lenyiló listából tudod kiválasztani a méretét (variánst).
Ez az, ezt szeretném! Mit kell ehhez beállítani a tervezéskor? A symbol-ba lenne egy forma, és ahhoz hozzárendelni a package-ben több méretet. A devicében meg összepárosítani őket. Ezt szeretném.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
Amikor az alkatrészt létrehozod (az előzőleg linkelt menüponthoz jutsz), ott az "Új" gombra kattintva tudsz új variánsokat létrehozni. Pont úgy csinálod, mintha egyetlen variánst hoznál létre, csak itt többször kell rányomnod a gombra. Amikor rányomsz, akkor lesz egy kis rublika, ami a "változat neve" névre hallgat. Oda beírod, hogy ez éppen milyen változat (pl. nálam SO a SOIC28-hoz). Végül persze a "Connect" gomb is kell, hogy minden változatodban össze tudd kötögetni a lábakat.
Meg persze ha már itt jársz, akkor a "Prefix" sem árt, hogy ne mindig U$1 legyen a letett alkatrész neve Amúgy meg érdemes oktatófilmeket nézni erről, sokat elárulnak. Pl. én is készítettem egy aprócska filmecskét erről a témáról, amit megtalálsz a honlapomon. A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
Húú, nagyon köszönöm. Ki is próbálom mindjárt.
Köszi mindenkinek! Szuper jó! Sokkal rendezettebb a könyvtáram.
Üdv.
Ezt a csatlakozót keresem az eagle-ban. Tud valaki segíteni? Köszönöm.
Szia!
Neked is ajánlom a honlapomon lévő videó tanulmányozását. Abból szerintem elég jól meg tudod tanulni hogyan lehet saját alkatrészt létrehozni (nem minden van benne a saját alkatrészkönyvtáraiban és ami benne van az se biztos, hogy jól!).
Köszönöm a választ. rajzolni én is meg tudom. Ezzel nincs gond. Csak mivel rengeteg csatlakozó van alapból benne, hátha találkozott vele valaki.
A forrszemeket hol találom meg?
Helló! Alkatrész keresés beírod ( pad) , Jóljöhet még ha leszeded az (ultra libraryt) + (povwin és ehez eagle3d)
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013
Próbáld meg úgy keresni hogy ( con) vagy (sub)
Köszönöm, megpróbálom. Én is úgy emlékszem, hogy európa kártyához használták.
Igen, erre gondoltam. Hogy lehet egyszerre minden forrszemnek megváltoztatni így a maszkját? Köszi! (Bocsánat a késői válaszért.)
Semmi probléma .
Igen természetesen lehet . a képen mellékeltem neked , de le is írom. A DRC ikont válaszd , és a Mask fülre kattintva ahogy látod a képen nullát írj , aztán alkalmaz ra kattintva már viheted is a gyártóhoz. Jó munkát hozzá. |
Bejelentkezés
Hirdetés |