Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WPB égetőszoftver fejlesztése/tesztelése
Lapozás: OK   20 / 22
(#) Bubu54 válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Amit küldtél linket azt is elolvastam és a Vdd és Vpp-éken 5 voltot mérek mind a kettőn, a Port Checkre nem is reagál semmit
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Hol méred ezeket a feszeket? Az ICSP csatlakozón? Mert ott jók az értékek így alapból.
Beállítottad a COM portot a programban? Csatolj egy képet a program elindulása utáni üzenetekről! Megnyithatod a Port beállítása ablakot is, hogy lássam milyen beállítások vannak most a vonalakon.
A C1-en megvan a 12,5V?
(#) Bubu54 válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Igen az ICSP csatlakozón mérem azokat a feszeket, igen meg van a 12,5V a C1-en igaz 0,2V-al több.

wpb.JPG
    
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Tényleg 2F8 a COM címed? Nem 3F8? Asztali PC?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) Bubu54 hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Igen 2F8 a cím, Laptopon vagyok egy USB-s átalakítóval, de próbáltam PC-n is ott más volt a cím és a program nem is engedett a jó címen kívül választani mást, és ott is ugyan ez volt a helyzet sajnos. Próbálgattam most a port beállításait és az Adat résznél Inverz lesz a 4-es láb a porton, de semmi más nem változik.
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
USB átalakítóval nem működik.
(#) Bubu54 hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Akkor mindjárt megpróbálom még egyszer PC-n és megírom hogy mi lett az eredmény.
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Mérj rá az áramkör bemeneteire, milyen feszültségek vannak a COM vonalain alapból és milyenek, ha csekkolod!
(#) Bubu54 válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
3 láb -7,25V, 4 láb 9.85V, 7 láb 10.23V, 8 láb -7.24V
(#) Bubu54 válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Checkolásra nem reagál..
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
A feszek jónak tűnnek önmagukban, de a szintjük és az, hogy nem reagálnak, nem jó.
Próbáld újra beállítani a portot, ellenőrizd a címet stb. Egyelőre nem tudok jobbat.
(#) Bubu54 válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Sikerült megoldanom a problémát, kompatibilitási probléma volt, ugyanis Windows 7-et használok és be kellett állítanom hogy a programot Windows XP-ként futtasa. Köszönöm szépen a segítségedet.
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Melyik verziót használod? Nekem simán fut w7 alatt! De végül is mindegy, lényeg, hogy most már működik!
(#) Bubu54 válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Windows 7 Ultimate 32 bitesen használtam egyik ismerősöm gépén, mert az enyémbe sajnos nincsen soros port.
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Nem erre gondoltam, hanem a WPB-re. Az 1.32b-t töltötted le?
(#) Bubu54 válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
ja asszem igen, amit a weblapodon találtam azt töltöttem le
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Ez a telepítős változat? Mert elvileg OCX-eket is regisztrál stb. De tényleg mindegy, örülök, hogy működik!
(#) tony68 hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Hello, watt egyébként nagyszerű fejlesztéséhez lenne kérdésem, 12F683-mal nem akar menni a WPB program (v1.23-tól már elvileg szerepel benne, több verziót is próbáltam, ugyanazzal az eredménnyel). WLPT mini v4 csatolóval próbálom. A vezetékezésem nem lehet annyira rossz, mert 12F629-et sikerül programozni. A 683-mal viszont már a felismerésnél baj van, mert 16F683-nak ismeri fel (16 vs. 12). 2 db-ot egyformán, két külön xp-s gépen. Az Epromot tudja írni, de a flash memóriát már nem. Mindjárt a második byte-nál leakad.
Próbálta valaki ezt a kombinációt?
Valahogy a WinPic800 progival sem akar összejönni, pedig az is támogatja ezt a pic típust. Ott nem teljesen világos, hogy a Vpp kapcsolgatását hogyan kellene jól csinálni. De talán maradjunk az első kérdésnél.
köszi előre is
Tony68
(#) watt válasza tony68 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Szia! Sajnos a 12F683-at nem tudtam tesztelni, mert nincs nekem. Benne van a paliban, hogy a programmal van gond(bár más probléma is lehet.). Valószínű a felismerésnél karakter hibát vétettem, mert nincs is 16F-esben 683. Megnézem otthon, ha lesz időm és próbálok valamit kitalálni a flash problémára is, de lehet, hogy neked kell tesztelni, mert mint jeleztem, nekem nincs ilyenem sajnos. Akkor estefelé, ha odajutok...
(#) watt válasza tony68 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Szia! Csak az exét cseréld ki(és készíts neki új ikont, vagy közvetlenül indítsd), és próbáld ki, hogy működik-e!
(#) tony68 válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Helló , ez nem semmi, sziveden viseled a progid sorsát... Este rápróbálok, tegnap a miniV4-et NYÁKra tettem.
(#) watt válasza tony68 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Hát, mióta van PICKit2 már nem fejlesztem, csak javítom, ha igény van rá és nem nagy meló. Remélem jó lesz!
(#) tony68 válasza watt hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Sajnos a teszt picit csuszik mert valami HW probléma miatt a pic gyanús lett ( áramfelv megnőtt) . Köszönöm a fejlesztést, egyébként!
(#) tony68 válasza tony68 hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
csúnyán elmászott valami, sajnos nem megy a felismerés sem. Hiába nézem át tízszer azt az egyszerű égető kapcsolást.. lassan elfogy a türelmem, valakivel beégettetem a pic-et.
Vagy talán még holnap megnézem...
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2013
(#) tony68 válasza tony68 hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
...magamban irogatok, bár nem is kell ehhez kommentár Úgy tűnik a 74LS04-et ki kell cserélnem, biztos megsütöttem szegényt szétszedéskor, erre eddig nem gondoltam. Már biztos, hogy jobb lett volna "pók" állapotban hagyni az illesztőt (égetőt)
(#) watt válasza tony68 hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
74LS04 nem alkalmas az oshonba, 74(ls)06, vagy 74(ls)07 a jó. Kérlek az égető áramköri részt ne itt targyaljuk ki, itt csak a szoftverről essen szó, ha szükséges. Köszi!
(#) tony68 válasza watt hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Végül minden okés. A 33b változat kitűnően írja/olvassa a PIC12F683 típust (is). Egy teszt-tel több. Hálás vagyok, hogy foglalkoztál vele, watt, köszönöm!
Az égetőben az "előírtnak megfelelő típus volt, csak itt rosszul írtam. Valahogy a másik számítógép lehetett a hibás, mert hozzányúlni nem kellett a cuccosomhoz. Nem tudom, szoft vagy hard hiba volt, de már mindegy is. Az egyik picem elpictult, pedig elég korrektül bántam vele.
Megy a kütyü, jó az égetőprogram is, ez a lényeg. Csak türelem kell a tesztekhez.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2013
(#) watt válasza tony68 hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Szia! Ennek örülök, további jó programozást, fejlesztést!
(#) watt hozzászólása Júl 16, 2013 / 1
 
Végre sikerült újra gyúrni az oldalam hivatkozásait a kényszerű átköltözés miatt. Jó olvasgatást!
(#) mitibi hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Halvány közepes elektronikai, de nulla programozási tudással szeretnék belemélyedni egy kicsit a Pic-ek világában. Megépítettem a Hp41C féle furat szerelt Pickit2 klón-t, valamint a Watt féle WLPT Vpp mini v4 PIC programozót. Az utóbbival szeretném felprogramozni a 18F2550-t.
A gépre telepítettem a WPB_F18_F16_F12_v1.33b--Watt programja, valamint a PICkit 2 V2.61-t.
Egy 24V-os kapcsi tápot összekötöttem egy 0-30V/1A-es szabályzóval, erről biztosítom a 16V-ot a WLPT-nek. Az Ic-t egy próbapanelbe ültettem bele. Az Icsp kábel(8r-es telefon kábel--nem szallagkábel?!!) bedugva a próbapanelba, itt mindjárt a 10k-os ellenállás a Vpp és Vdd között, majd innen a lehető legrövidebb kábelekkel bekötöttem az IC-t(1-VPP,20-Vdd,27-PGC,28-PGD,8-Vss,19-Vss, de ezt szabadon hagytam IC-n belül össze van kötve)
A Watt oldalán lévő utasítások szerint a pc-re rákötve kapcsolók bekapcsolva megvan a Vpp-12,4, illetve a Vdd-5,1V. A PGC, illetve a PGD 0,8V alatt, bepipálva 4,8V. Szerintem ez a része jó.
Picit kellet késleltetni a Pic azonosításon, de felismeri a Pic-et. A fórumon olvasás közben láttam 1-2 képet a progiról, itt úgy emlékszek, hogy Pic ID írt ki, nálam meg a Pic számát jeleníti meg. Itt van még egy sor, ami szerintem hibaüzenet lesz, mert az előbb említett képeken nem láttam, készítettem róla képet, csak sajnos most nem tudom feltölteni, mert az otthoni gépemen maradt a kép, de valami Dev..... emlékszem.
Számomra úgy volt logikus, hogy ha már láttja a Pic-et, jöhet a hex file. Klikk a "Fájl beolvasás"-ra, alul az "Esemény lista"-ban kíirja, hogy beolvasás indult, a Flash, Eeprom ablakokban látom a változásokat, de a beolvasásnak az esemény listában sosem lesz vége. Amint fentebb említettem a Pickit 2,61-t telepítettem ennek a hex file-ja PK2V023000 ezt próbáltam először, de a PK2V021000.hex is ugyanez a helyzet.
Következő lépésben klikk a "PIC írása", ilyenkor érdemes az "Automata Puffer töltés" valamint a "Automatikus ellenőrzés"-et kipipálni?.
Abban az esetben ha nincs pipa végigfut a flashelés, de ellenőrzésnél az Eeprom tartalma nem ugyanaz, ha az "automata..." kipipálva, Run-time error kilép a progi.
Bocsánatot kérek a hosszúra sikeredett hozzászólásért, de amint láttjátok picit belebonyolódtam.
Mi lehet a baj, hardver?-nem kellene eröltetni a próbapaneles dugdosást, Ic-t tegyem bele a Pickit2 klónban lévő foglalatban, illetve az ott lévő bejövő Icsp-n probálkozzak?-vagy a szoftverrel bénázok, valaki lenne olyan kedves leírni a WPB_F18_F16_F12 programban, mit érdemes kipipálni, illetve lépésenként mit, mikor kell csinálni?
Segítségeteket, türelmeteket előre köszönöm!
Következő: »»   20 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem