Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   842 / 1271
(#) stevepapa válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
A "tanyán " megtalálod a doksiját. KS4 alaplap, nem a legegyszerűbb gép! Tanulásra nem javaslom
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2013
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
A rajzot innen letöltheted.
(#) krabor hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Sziasztok egy Medion MD 30134 LCD tv-rol lenne szo az a hiba jelenseg, hogy 4-5 perc utan a kep elmegy,( sotet lesz teljesen ) a hang megy tovabb es akar csatornat is tudok valtani, de csak a hangja van. Akkor jon vissza a kep, ha kikapcsolom es visszakapcsolom, de par perc utan ujra elmegy a kep. Koszonom a valaszokat elore is
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2013
(#) stevepapa válasza krabor hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
A kép megy el, vagy a háttérvilágítás is megszűnik? Ha csak a világítás szűnik meg, közelről figyelmesen szemlélve látható a kép. ebben az esetben inverter hiba lesz.
(#) krabor válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Koszi a hozzaszolast, a kepernyo teljesen sotet, nem latszik semmi.
(#) Helldrinker válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
valakinek nincs meg a tvhez a service manual?
nagyon megköszönném (telefunken bs540k)

vagy esetleg egy thomson 29dz640 nek is örülnék
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Ez a Thomson nézd már meg de szerintem ez van benne . ICC21
De egyébként lehet gyengülni fog a cső a tévében.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013

ICC21d.PDF
    
(#) dannyc27 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Es a segitsegetekkel sem probalhatnam meg? (((
(#) krabor válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Megneztem, a hattervilagitas is megszunik,csak ujrakapcsolasnal jon vissza egy ideig.
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
A tápegység tápfeszültségeit megmérted? A rajzot megnézted?
(#) stevepapa válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Megpróbálhatjuk, ha mérni tudsz ! A sortáppal kéne kezdeni, sőt a kondiját mérés nélkül cserélném
(#) stevepapa válasza krabor hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
A háttérvilágítást nem nehéz látni , meg kellene nézni a táp és az inverter kondijai milyen állapotban vannak.
(#) dannyc27 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
A sortap kondija az az alkatresz amelyikre ra van irva,hogy 450v igaz?
(#) krabor válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Koszonom.megnezem es jelentkezem utana
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Nem, 1000V feletti feszültségű.
(#) stevepapa válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Az a táp primer puffer elkója. Nézd át először a forrasztásokat, különös tekintettel a függő ic lábaira. Ennél a típusnál gyakori a lábak kiolvadása, leégése. Elég magas hőfokon üzemel.
(#) dannyc27 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Kuldok egy fotot es ha van idotok megkerlek mutassatok meg,hogy mit?, hol? meg, hogyan? merjek meg.Nagyon szepen megkerlek segitsetek ha lehet!Megszeretnem javitani,illetve tanulni,hogy mit ,hogyan kell csinalni.

CIMG2923.JPG
    
(#) eyess válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Azért nem ártana leszögezni , hogy akinek szemernyi jártassága sincs bizonyos területeken , és belenyúlkál ebbe abba , azt nem ártana figyelmeztetni , hogy a saját életével játszik .És nem tudom , te hogy vagy vele , de ha baj lenne belőle , és kiderül , hogy emberkének miért is lett baja ki által , és mi által instrukciók stb ami korántsem biztos , hogy egyén úgy követi , ahogy leírjuk , volt rá sajnos példa .

Sokszor gondolkodtam már ezen , és sajnos belefolyunk olyan segítség adásokba , amiről nem tudjuk , hogy a másik oldalon milyen tudással rendelkezőnek adunk segítséget úgy , hogy szinte felvetődik a kérdés , hogy mi van ha mellé , vagy olyan helyre nyúl tudta nélkül stb Persze a segítség az jó .

De ha baj lesz ki vállalja a felelősséget ???????????????????????????

Nem tudom lehetne e ilyet , hogy csak is saját felelősségre tegye még ha kap segítséget akkor is stb.

Szerinted te hogy vagy ezzel ?
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Teljes mértékben igazatok van és egyet értek vele,erősáramú végzettségem van és sejtem,hogy hová lehet és hová nem lehet nyúlni,illetve a hot es cold határokat is figyelembe veszem!
(#) stevepapa válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
A felvetésed akár igaz is lehet. De a fórumon általában nem hozzáértők kérnek segítséget. Tehát nemelmebetegek, remélem , mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy mibe nyúl bele, mit vállal, s ez milyen kockázattal jár. Mint azt az elején leszögeztem ez a tv nem ideális alany kezdő tanulmányokhoz. Általában feltételezem, hogy aki kérdez van halovány elképzelése a dologról. Aztán később látom, hogy tévedtem! Persze ha nem válaszolsz a kérdésre akkor is belenyúl. Továbbmenve az a tapasztalatom, hogy mire kérdez, már " szétnézett " a készülékben.
(#) stevepapa válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Az ic 301 forrasztásait ellenőrizd, mérd át az ellenállásait, elkóit.
(#) eyess válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Igy van és mint látjuk a képeken már szét is van szedve.És valóban aki hozzáért az nem efféle segítségért szokta igénybe venni a fórumot , de remélhetőleg vigyáz mindenki , aki ilyesmire adta a fejét.
(#) dannyc27 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Úgy ahogy mondod egyetértek veled!!!!amit megnéztem a tv-n első körben az a sorvégtranzisztor volt de kizartam,hogy az lenne a rossz mert ahogy mertem ha a C-n van a meromuszer pozitiv laba a B,E labakon van egyforma ertek forditott iranyban nincs folytonossag!
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szerintem a jarhato ut , hogy segitetek , most beszelek magamrol.
Az elso TV-emet (a masadikat is ) itt eloben javitotam meg.
Perszo hogy engem is megrazott egy parszor, es egyszer a kepernyonel a nagyfesz trafo csatlakozoja.
DE; ha nem segitetek akor is megrazott volna, mert ugyis matatam volna , foleg figyelmen kivul hagyva (amit toletek tanultam meg) ,hogy van es hol van 100V feleti feszultseg is .
Persze nem azt mondom ,hogy ne teszteljetek akinek segitetek , mert az tenyleg tulzas hogy nem tudja melyek a nagyfesz kondik (es most nem akarok senkit megserteni), de az is rug akorat mind Arpad apank lova.
(#) stevepapa válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Tesztelni nem igazán kell senkit, a feltett kérdésből kitűnik mennyire jártas a dologban
(#) Leraz válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Nekem ettől áll fel a hajam! Olvastam már ,hogy a kondik "kisültek rajtam", "hogy néz ki az a sortrafó" és hasonlókat.Egy percig se vagyok a segítés ellen de csak annak lehet segíteni aki tud is valamit!Amikor én hasonló embert szerelőhöz küldtem,megsértődött.Viszont még ÉL!!
Azt is tudomásul kéne venni,hogy ez is egy szakma amit évekig tanulnak.Úgy nem megy,hogy valaki regisztrál és 2 perc múlva megakarja javítani a TV-jét "mert ő tanulni is akar" Igen csak a tanulásnak is vannak alapjai.
Nem zseblámpát kell megcsinálni ,hogy legfeljebb az ujját vágja meg. Életekről (is) szó van!
(#) eyess válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Az a kisebbik baj , ha túléli valaki , de ha nem akkor ??

Azért írtam azt is , ha mellé nyúl valaki , mert bizony sokszor van úgy , hogy bekapcsolt készüléknél is kell méréseket végezni , és az már egy két fokkal veszélyesebb zóna.

És Pl téged , hogy rázott meg , mert biztos nem mondott olyat senki , hogy oda nyúlj , és fogd meg , hogy van e áram ott. Szerintem nem árt ilyet is leírni , hogy más okuljon belőle .
(#) laszlo raduj válasza Leraz hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Azert azt tulzasnak veszem hogy a TV-e halara tud razni valakit , (ha a szive jo)
(#) eyess válasza Leraz hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Többek között amiket leírtál azt is lehetett volna még hozzá tenni.
(#) stevepapa válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Ez baj, nagy baj !!
Következő: »»   842 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem