Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   436 / 1207
(#) Hp41C válasza Panhard hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Milyen műveleteket kellene végezni? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Panhard válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Mellékletben lévő adatlap, 12. oldal.

BMP085.pdf
    
(#) kaqkk válasza kokesz185743 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szerintem vedd ki az egyik 100n-s kondit
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) k_h válasza kokesz185743 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nekem más programozóm van, de az szokott gond lenni, hogy a PGM lábat Vdd-re vagy Vss-re kell kötni. Sajnos arra már nem emlékszem melyikre.
(#) Hp41C válasza kokesz185743 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia!
A PGM lábal Vss -re kell húzni 10k -val. Az LVP minden törlés után enegedélyezett lesz.
Ha a 16F884 már fel volt programozva és a konfigurációban belső oszcillátor engedélyezett, MCLR funkció letiltva, a bekapcsolási időzítő letiltva és a PGC és / vagy PGD láb kimenetnek van felprogramozva közvetlenül a program elején: PICkit2 saját kezelőprogramjában a "Use Vpp first programming entry" funkciót bekapcsolva próbáld. Ekkor a programozónak kell adni a Vdd feszültséget. Érdemes a program legelején egy néhány ms -os várakozást beiktatni a lábak kimenetté állítása elé. Ekkor az automatikus felismerés sem működik valószínűleg, állítsd át a programot "Manual device select" -re, a Device menüben válaszd a "Midrange / Standard" csdaládot, a listából pedig a 16F884 -et.
Ha az adapteredet csak programozásra használod, a MCLR ellenállása inkább a Vss -re menjen.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) moltam hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Helosztok.
Van nekem egy bmw fordulatmérőm amit szeretnék egy 12f683 al vezérelni. Két tekercsen kéne változtatni az átfolyó áram irányát és erősségét. A tekercseket közvetlenül a pic gpio jaira kötném, ezek ellenállása 200 ohm fölötti, így bírnia kell. A baj az hogy a picben 1 pwm van. Lehetséges a pwm jelét másik lábakra multiplexelni szoftveresen? Hogy lehet a jelet az 5 ös lábról máshova atirányítani? Plusz én szeretném az 5 ös lábat használni megszakítás hívásához, a fordulat meghatározásához. Lehetséges ezt összehozni?
(#) Hp41C válasza moltam hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Használd a 16F1827 vagy a 16F1847 típust.
(#) mrobi válasza moltam hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Esetleg szoftveres PWM-et is lehetne használni. Attól függ mekkora frekvencia kell. Egy ilyen kell neked, de csak két csatornás.
(#) moltam válasza mrobi hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat. Igen, erre gondoltam én is mint b terv, de most lehet, hogy találtam egy jobb megoldást. Bővebben: Link " (A Timer 2 számláló modul programozható utóosztója PWM üzemmódban is működik és megszakításkérő kimenő jele egyéb feladatokra felhasználható. Az utóosztó kimenő jelének periódusideje a PWM periódusidő egész számú többszöröse (1-től 16-ig).)"
(#) janimester hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Valaki segítsen már mert meg bolondulok de akkor sem bírok rájönni mivel lehet ebből a kódsorból átváltani úgy hogy szám legyen belőle. Egy programozható gyújtásban ez az érték 00F1 = 16164 rpm-el ez a limit de én le akarom vinni 10 ezerre de az istenért sem jövök rtá hogy kéne ezt megcsinálni
(#) mrobi válasza janimester hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ha átváltod az 00F1-et akkor az 241. Ha a 16164-et elosztod 241-el 67-et kapsz. 10 000/67=149 (egy kis kerekítéssel). Azt átváltod hexadecimális számmá akkor megkapod hogy 0095-öt kell beírnod. Elméletileg.
(#) AZoli hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Elárulná nekem valaki hogy mi alapján döntött úgy az MPLAB (8.56) C30, hogy a 466-sortól a 480-ig nem szükséges lefordítani, és értesíteni sem kell róla szerencsétlen lúzert? Mit csinálok ennyire rosszul?
Lenti képen a forrásfájl, és a disassemby listing. Simán fut a program azok a sorok nélkül..

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013

MPLAB.JPG
    
(#) Sasmadár válasza AZoli hozzászólására (») Júl 27, 2013 / 1
 
Szia!
A kihagyott if-ek soha nem lesznek igazak, ezért optimalizálhatta ki a fordító.
"Valami" & 0x80 értéke vagy 0 vagy 0x80, soha nem lesz 1.
(#) AZoli válasza Sasmadár hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Köszi, valóban nem lehetnek igazak, de legalább egy warningot dobhatott volna.. ráadásul ki van kapcsolva az optimalizáció.
(Még jó hogy a kezdő kérdésekhez írtam )
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Pwm módban ugye a tmr2 ki van egészítve egy két bites számlálóval amit fosc léptet. Elérhető ennek az értéke valahol? Készül a félszoftveres pwm
(#) mrobi válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Mire gondolsz? A blokk diagramon nem látok ilyet.
Amúgy ez miért kellene? Alacsony a PWM frekvenciája? Én úgy növeltem meg, hogy mielőtt kiléptem a megszakításból a TMR2 regisztert feltöltöttem egy adott értékkel. Ezzel el lehet érni, hogy hamarabb jöjjön a megszakítás.

Névtelen.jpg
    
(#) moltam válasza mrobi hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
"Az ábrán megfigyelhető a 10-bitesre kibővített TMR2 számlálóregiszter, amely a PWM jel generátor állandó órajellel léptetett számlálóregisztere. (A TMR2 előtti két, az ábrán sárga színnel jelölt számlálóbit előosztás nélküli léptetés esetén egy külön 2-bites számlálóval van megvalósítva, amelyet közvetlenül a mikrovezérlő órajele léptet" Trisiot bemenetnek állítva akarom a kimeneti flipflopot kiváltani egy változóval, így rendelkezésre állna nekem egy belső pwm jel, amit bármely gpiora kitehetek. Nagyon rossz ez a linkbeszúrás ablak. Ha vágólapra másolom a linket, nem tudom a felirathoz bemásolni az idézetet mert nem engedi, még másik böngészőablakból sem.

pic.jpg
    
(#) kissi válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Idézet:
„Nagyon rossz ez a linkbeszúrás ablak. Ha vágólapra másolom a linket, nem tudom a felirathoz bemásolni az idézetet mert nem engedi, még másik böngészőablakból sem.”

Nekem működik, pl. Bővebben: Link !
(#) moltam válasza kissi hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Próbálj meg megnyitott ablaknál kimásolni valamit.
(#) kissi válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Próba Bővebben: Link
Milyen megnyitott ablakot gondolsz? Mikor a linket rakom be, akkor már nem kereshetek, de ezt is előtte ctrl+c-vel copy-ztam !
(#) moltam válasza kissi hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
A linked felirata: Bővebben: Link. Hogy oldod meg azt, hogy pl a linkelt oldalról való idézet legyen?
(#) kissi válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ha ilyen "elvetemült" ötletem lenne , akkor először kimásolom pl. word-be és onnan illesztem be, mint pl. ezt:való idézet legyen
(#) moltam válasza kissi hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Hát ez is egy megoldás. Akkor inkább hanyagolom az elvetemült ötleteim
(#) kissi válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
(#) vicsys válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ha a szöveg ablakban a LINK gombot használod, olyan szövget adsz meg, amilyet akarsz.
(#) kissi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Csak nem tud 2-szer copy-zni ( az URL-t és később egy idézetet az adott lapról , miközben már aktiválta a "link" gombot !
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) mrobi válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Azt ha el is érnéd nem tudnál vele mit kezdeni. Gondolj csak bele. Az a számláló két bites. Tehát 4 órajel ciklus alatt megtelik. A pic 4 órajel ciklus alatt hajt végre egy utasítást. Tehát ha te azt el is érnéd, mindig ugyanazt az értéket olvasnád ki!
(#) moltam válasza mrobi hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Hát sajnos igazad van De belegondolva megoldható simán úgy is, hogy nem használom azt a két bitet.
(#) Thowra hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy feladat megoldására PIC16F876A mikrovezérlőt szeretnék használni bootloaderrel.
A gond az, hogy a bootloaderek vagy nem kezdik el a feltöltést, vagy a reset megnyomása után azonnal hibát jeleznek és leállnak. Többfajta bootloaderrel is próbáltam de nem akar menni.
Sima, nem A s végűt vagy más típusú A s vezérlőt is hiba nélkül programoznak.
Van esetleg valakinek ötlete, esetleg bevált bootloader?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) sherlock válasza Thowra hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
http://www.etc.ugal.ro/cchiculita/software/picbootloader.htm
ezt ajánlanám, a listán ott van a PIC-ed.

István
Következő: »»   436 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem