Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   844 / 1272
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Nézed a rajzot? Azonosítsd be az alkatrészeket a rajz alapján. Ameddig nem tudsz rajzot olvasni, addig csak sötétben tapogatózol. Az EY-ok trafókivezetések (lábak).
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
probalok a rajzrol olvasni,vagyis rajzot olvasn tanulok de ha nem segitetek,hogy jo iranyban jarok-e akkor,nem ertem meg a rajzot sem.
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Hát milyen alkatrész csatlakozik ezekre az ellenállásokra? A nyákra minden alkatrész neve fel van tüntetve és így könnyen megtalálhatod az alkatrészeket és azokat is, amelyek a kérdésesre vannak kötve. Tehát szinte adja magát a dolog. Az S-betűt ugyan nem írtam a szám után, de igen, azokról az ellenállásokról van szó.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Mar rendesen felek leirni de itt sem talaltam feszultseget,az ellenallasok oda vissza sipolnak ha a folytonosagon merek,vagy dioda allasban probaljam meg?
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Természetesen nem fogsz feszültséget találni ott, hisz mitől is lenne? Ezeknek az ellenállásoknak a folytonosságát kellene megnézni, mert ha a végfok-IC (talán LA7875) zárlatos lesz, akkor ezek az ellenállások megszakadnak, nem kap az indítás pillanatában tápfeszültséget ez az IC, nem erősít, ezt észleli a vezérlő és azonnal lekapcsolja a tápegységet. De persze mástól is lekapcsolhat, ez az egyik lehetséges hibaok.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Tehat akkor igy elmeletileg jok az ellenallasok!
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Az egyenirányító diódák IC-felé néző kivezetései és a test (tuner fémház) között mekkora ellenállást mérsz?
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
HA a D409-re gondolsz 013 Ohm
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
A 409 melyik kivezetése és a test között mértél?
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
A katod es a tuner kozott
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Rossz. Írtam, hogy az IC felé néző oldalán. Az pedig az anódja lesz. Ez a vonal a negatív tápfeszültségét állítja elő az IC-nek, ezért szokatlan módon a katódja néz a trafó felé. Tehát az anód és a test között mérj.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nagyon szepen koszonoma tanitast,kozben jegyzetelek is,es merem az anodtol........,394 ohm
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Jó. Térjünk át a sortranzisztorra. Bár olyan, mintha kezdetben indulna a készülék, de azért nézzük meg, hogy nem-e zárlatos. A kollektora és a test között mérj ellenállást.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
az egy 2SC5446-os IC a kollektor es a test kozott nem mer semmit!
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ez nem IC, hanem tranzisztor és nem baj, ha nem mér semmit sem.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Jo reggelt!,akkor elmeletileg jo a meres!
(#) Helldrinker válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
szerintem nem ez az, este majd töltök fel képeket miután a púpos kondikat kicseréltem , csak az a baj hogy itt nem a tv jön házhoz hanem én megyek ,,, ez a tv az állami gondozott gyerekeké meg a telefunken is , és nincs keret új tvre , ezért próbálom meg én megjavítani , mert ismerősöm a nevelő szülő, és nagyon rosszak tudnak lenni a gyerekek ha nincs ami lekösse a figyelmüket.
(#) Helldrinker válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
még forrasztás elött
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Azt nézd meg, hogy a bekapcsoláskor hogyan változik az este nézett diódák IC-felé eső oldalán a feszültség.
(#) paprikascs hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Sziasztok. Egy tvben kiégett a ptc rendeltünk egyet viszont ez 2 lábú ami volt benne az 3. Ebben esetleg valaki tudna tippet,tanácsot adni?. Gondolom valahogy így is helyettesíthető vele. A típus amit rendeltem kép alapján 3 lábú volt mégis ez jött sajna és valami egyszerű megoldást szeretnék ahelyett,hogy megint várok egyre. Előre is köszönöm.
(#) asdasd. hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
üdv!
Mi lehet annak az oka ha a kép egy sávban világosabb mint máshol. Képet nem sikerült róla csinálnom mert azon nem látszik, de szabad szemmel azért feltűnő. Pl az emberek homloka sokkal világosabb, fehérebb mint fejük többi része. Kék háttérnél felcsavarva a színeket ez a sáv meg sötétebb, feketés lesz.
(#) kadarist válasza paprikascs hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia!
Rendelj 3 lábút megbízható forrásból. Én tévéalkatrészt a HQ-tól és az Euro-Elektronic-tól rendelek.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) kadarist válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia!
Milyen tévé ez?
(#) asdasd. válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Hibachi valami, nincs ráírva, de recor rc4021es nyák van benne.
(#) kadarist válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Na, tehát képcsöves tévé. Azt ajánlom, hogy először cseréld ki a katódtápfeszültség (200V) pufferkondenzátorát és utána nézd meg, hogy van-e változás. Ezen kívül a G2 (Scrren) feszültség szűrőkondija is lehet rossz, ezt a képcsőpanelen találod.
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ok értem , hogy gyerekek meg minden rendben is van segítünk .De mi van ha bármelyik smd processzor rossz a lapon , te hogy fogod tudni azt kicserélni .Mert meg van rá az esély nos ?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) asdasd. válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Köszönöm a tippet, megnézem.
(#) Helldrinker válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
akkor megpróbáltam és sry, max összedobok egy samsung 55 cm-set nekik (abból úgyis javítottam már vagy 4et)
am icc21es a chassis és ezeket találtam:
http://mail.hqelektronik.hu/pipermail/szerviz/2010-January/103777.html
cl030 és cl031 (0.144uf 2kv) az elsőről csak azt tudom hogy 510nf , a második értéket kellene kideríteni még
(#) paprikascs válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Gondoltam,hogy a somogyitól jót kapok. Típust lediktáltam ami hq nál képen pl 3 lábú. Elméletileg azt rendelték...Rendes típust nemtudtam megnézni mert leégett róla minden. Esetleg valaki tudna segíteni ennek a pontosításában? Daewoo Model: 2898st ; s/n 4859801393-02. Előre is köszönöm!
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Na szóval hol jársz mit sikerült kimérned ?
Következő: »»   844 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem