Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Én fejhallgató kimenetnek nézem, de az is lehet hogy csak nyugalmiáram beállításhoz bemenő szonda.
Lehet nem egyről beszélünk, mert a linkemen 50(70) Bt szerepel a bal felső sarokban...
Szerintem áramot lehet rajt mérni.. Én legalábbis azt tenném..
Ha bedugod a jacket, akkor az bont és a bedugott valamin megy keresztül az áram (pl. söntös deprez vagy ilyesmi). Praktikusnak hat, de szerintem felesleges hibalehetőség. 1 ohm és ezen mérsz mV-ot, tökéletesen bevállt.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
Szerintem ide inkább ne dugd a fejhallgatót Egy csúcsnál még lángra kap (mert hogy folyamatos egyenáramot adsz ezzel neki).
Én is valami mérő-szimmetrizáló alkalmatosságra gondoltam, de ilyet még nem láttam sehol.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
És most látom, hogy a Williamson féle 807 triódaként van bekötve! Elég érdekes megoldás, már majdnemhogy pazarlás.
Idézet: „de 80-120w-ok jönnek ki egy gu pp-ből.” Igen csak ott a de , 1000Volt -os táppal ami már nem játék , nálam csak 500Volt -os táp van és már az sem semmi , nagyon észen kell lenni mert az már totálisan életveszély .
Jogos! Dehát az a jack-alj olyan csábítónak tűnt
Szerintem nagy butaság beépíteni egy potenciális kontakthiba lehetőséget.
Kontaktus: Tudok olyanról is, aki még hálózati kapcsolót sem használ!
Gondolom mikor ezt tervezték, még nem volt elterjedve a kínai kh. jack...
Én szívtam a kínaival egyszer olyat, hogy nagyon sokba került, zárlatos volt! ... és sajnos nem vettem észre beszereléskor... Aztán ismerek olyat, aki különleges (drága , 27e/pár aljzatot használ. Én inkább direktre forrasztom azokat a zsinórokat, esküszöm. Annyi pénz nincs is.
Még gondolkodtam nem GU-s erősítőn, eszembe jutott, hogy van az Ágoston-könyvben egy OTL EC 360 csövekkel. Eredetileg fejhallgató erősítőnek készült, de ha megfelelő mennyiségű csövet kapcsolsz párhuzamosan, 20W-ot húzol ki 8 Ohmos terhelésnél. Magam is keresek ilyen csöveket, de eddig nem jutottam hozzá, még csak nem is találkoztam ilyennel.
Ez az a táp amibe nem értem, hogy minek ekkora diodák, meg a tranyó. Ez a csőmérő rajzom van.
Az az orosz kapcsolás nagyon kimunkáltnak tűnik, szerintem a kimenője meg rendkívül szimmetrikus lehet DCR-re is.
Ezt a primer felosztást már láttam néhány helyen és reményeket fűzök az ilyen kialakításhoz...
Megfordult a fejemben nekem is valami hasonló 6080 csövekből (az is akad néhány itt), de valahol meg kell húzni a határt a betáplált és kivett teljesítmény arányában.
Ezt én is így látom... de a megvalósításához nagyon alapos tervezés és kivitelezés szükséges - nem egy hétvégi project. De talán ősszel, mikor már több idő lesz ilyesmire...
EC360 az egy fél 6AS7
Köszönöm, utánanézek, hol szerezhetek ilyet. Szpisti! Nekem volt bontásból 6H13C-ből 5db, 6080-ból 1db, de nagyon gyengék voltak már, egyébként építettem volna ilyet. Nyilván nem mindegy, mennyit mutat a fogyasztásmérő.
Köszönöm, találtam elég olcsón is, igaz, hogy az '70-es évekből való Sylvania, meg GE. A lényeg az, hogy új legyen, meg lehessen rendelni. Persze lehet.
Ez az EcoPityu féle rajz tetszik nekem. Pedig már láttam egyszer, de valahogy elfutottam rajta.És , ahogy látom van rajta szimmetria állítási lehetőség is. Így nem kell sokkal drágábban megvenni a végcsöveket. Pityun kívül valaki megépítette már ?
Nekem meg a Cary audio sweet 807mozgatja a fantáziámat. Elkezdek adatokat gyűjteni, és ha nem lehetetlen, megpróbálkozok valami hasonlóval.
Azt a jack dugós szimmetrizálási metódust most is használják, pedig azt hittem, hogy csak a kapcsolás korabeli sajátossága. Láttam hozzá műszert mindössze 100 dollárért. Nevetséges összeg...
Nem tudom, hogy megépítette-e valaki, de én készülök rá, csak előbb a többi legyen meg.
Nekem 6P3S-eim vannak, szóval azt építeném. Viszont az Ultralineárt kihagyom, vagyis nem kötöm be, mert a trafón lesz rá lehetőség. Na meg én 6N1P-vel hajtom a 6N8S helyett, de ez szinte semmilyen átalakítást nem kíván, csak a munkapontját kell beállítani.
Én is az UL nélkülit néztem ki. Bár ott 6L6GC van a rajzon. Egy az egybe be tudom tenni a 6P3S csövet helyette ?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
Igen, be tudod, sőt, a Kt88-at, 66-ot, és az EL34-et is, de annál kell egy átkötés az 1-es, és 8-as láb között. Én egyébként azt be is forrasztottam, így lehet cserélgetni a csöveket, persze a munkapontot be kell állítani. Nem is rossz ez a jackes megoldás, bár én tennék oda egy 1 ohmosat, és egy nem rövidre zárós jack aljzatot tennék rá. A trimmer potikat meg úgy kell elhelyezni, hogy alulról hozzá lehessen férni, és szétszedés nélkül lehet az áramot beállítani.
Az jutott az eszembe, hogy két ampermérőt kéne beszerkeszteni a kapcsolásba, és akkor az ember folyton látja, hogy mennyi az annyi. Vagy az 1ohm-ra egy voltmérő, átírt számlappal...
"Csöves szemmel nézve" hatalmas pufferkondenzátor-telepeket kell feltölteni csúcsfeszültségre bekapcsoláskor, ami jókora áramlökést eredményez... Ekkora diódák biztosan nem adják fel... Az EC360-ról pedig:Bővebben: Link
Az ötlet alapvetően jó. De ha Deprez műszert használsz, nagyon jól meg kell választani a helyét az erősítőben, mert a kiszűrődő mágneses erővonalai a csöveket megmagyarázhatatlan torzításokra késztethetik, és a trafók sem szeretik az ilyen egyenáramú mágneses mezőket
A voltmérő tűnik jobbnak, az ampermérőnek is van valamekkora ellenállása, azt hogy kéne beszerkeszteni?
Most hangosan gondolkozom: A fentebb belinkelt 6l6 kapcsolásban az előfeszültséggel állítom be pontosan a munkapontot, a katódellenállással csak nagy vonalakban, igaz? |
Bejelentkezés
Hirdetés |