Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   89 / 595
(#) Lanemir hozzászólása Júl 31, 2013 /
 
Érdekel a modellezés, mármint a számítógépes, animálós, és az internetet böngészve megakadt a szemem valamin, ami magától modellezte le az előtte lévò tárgyat.LINK
A videó közepén látható a szerkezet. Miért villog? Valahogy a visszavert fényből számlál? Ha mozog, akkor nincs fix távolság, tehát hogyan tudja érzékelni. Mi is ez? Megalkotható házilag? Gondolom valamiféle mikroprocesszor van benne, ami kommunikál a számítógéppel. Ezek lennének a kérdések. Remélem tud valaki segíteni.

A link javítva. Nem kell az "url=" tag után szóköz.
Frankye
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
(#) kokozo válasza Lanemir hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
(#) andras99 hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
(#) bakonaky hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Olvastam leírásokat a Tesla féle négyakkumulátoros kapcsolásról. A cikkek leírások már nagyon régiek. Tehát olyan embereket keresek, akik valóban próbálták már megépíteni, vagy meg is építették. Tőlük szeretnék néhány dolgot kérdezni.
(#) Action2K hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
(#) rolie válasza Action2K hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Nem néztem utána az információ hitelességének, de a cikk publikálási dátuma 2012. április 1. Mindenesetre gyanús...
(#) Action2K válasza rolie hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Akár, bár csak egy tréfa kedvéért ilyen szépen megcsinálni egy fluxuskondenzátort elég nagy mazochizmus.
(#) Leraz hozzászólása Aug 17, 2013 /
 
Magyar Tesla!
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Mindez 3D printelt anyagból... Nem semmi. Bár az már csak nézőpont kérdése, hogy sűritett levegőst, vagy vákumost használ az ember. Nekem a kompresszoros fúrógépem ugyanez, csak az sűrített levegővel megy.
(#) Kari55 hozzászólása Szept 2, 2013 / 1
 
Egy igazi "tökös" paradicsom
(#) szamóca hozzászólása Szept 2, 2013 /
 
(#) Frankye válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Már azt hittem, csak nálunk teremnek ilyen "gnóm külsejű" paradicsomok, de most megnyugodtam.
(#) kuka88 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Érdekes kísérlet Látványos.
(#) Collector hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
Fraktálzene
Fractalica
Hogy érthető legyen mindenki számára, fraktál képből megfelelő algoritmussal előállított zene.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) 20sz Jófiú válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Érdekes módon idén annyi különös alakú paradicsomot láttam, mint eddig egész életembe. Mind ilyen groteszk volt. Véleményem szerint a sárga és a piros paradicsomok keresztezéséből jönnek létre az ilyen nem mindennapi példányok.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) elektrorudi válasza Collector hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Valószínűleg ez lesz a jövő zenéje. Ugyanis már szinte elfogyott a hangok ritmusos variációjának száma. Nem véletlen, hogy évente jó ha 1 max. 2 eredeti sláger születik. A többit "már hallottuk valahol".
(#) kameleon2 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Én csak remélem nem így lesz... Ettől a zenétől be lehet csavarodni, mint a Mandelbrot csiga.
(#) zolika60 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Már hogy fogyott volna el. Egyszerűen arról van szó, hogy szintetizátorral meg számítógéppel "szereznek" zenét és az ezt tudja.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Cö-cö. Tud az mást is, ha hozzáértő kezébe kerül.
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Bárcsak egyszer hallanám. Vangelis óta nincs újdonság.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) lazsi válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Régebben a zenét "komponálták", ma már csak "szerzik" - valakitől, valahonnan...
Nem hinném, hogy "elfogyott" volna. Sokkal inkább lusták újat kitalálni. Ami egyszer jó volt, az jó lehet még egyszer... De így van ez a filmekkel is. Ha van egy jó film, azt biztos, hogy ismét le fogják forgatni. És most nem a 2. - 5. - 10. folytatásra gondolok. Tipikus, hogy a jól sikerült európai (angol, francia) filmeket az amerikaiak 5-10-15 évvel később újra leforgatják. Néha még a párbeszédek is szóról szóra azonosak, csak éppen más a szereposztás... Van olyan is, ahol még a főszereplő is azonos.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) Kari55 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Idézet:
„Régebben a zenét "komponálták", ma már csak "szerzik"”

Teljesen igazad van. Egyszerűbb rábízni a gépre, mint hogy a "zeneszerző" önmaga kitaláljon valamit (ihlet). Mert ugye most csak a ritmus számít (dum-dum-dum) a dallam és a szöveg már mellékes, csak az extázis a lényeg. (tisztelet és elismerés a ritka kivételnek).
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Hol van itt az új szerzemény?
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 4, 2013 / 1
 
Vangelis óta ez mind újnak számít.

Hogy a mai zeneszerzők kezébe adtak egy fejlett hangkeltő eszközt, nehogy már olyan gond legyen, amitől nem tudnak zenét szerezni. Egy ABBA nótát ha kivesézel, olyan ötletek vannak benne, hogy hihetetlen. Hogy műfajilag nem tetszik valakinek valami, az egészen más dolog, mint degradálón kijelenteni, nincs már jő zene. Az hogy pl. én nem tartom nagyra a görögöt, az meg egész más tészta. (nem szeretem a zenéjét, két száma kivételével) A régi időkben is mindig szemben álltak a generációk egymással az újabbnál újabb stílusok bejövetelekor. Ez van, akinek a régi tetszik azt hallgassa, akinek az új azt, aki meg megeszi, ezt is azt is, az mindet.
(#) kérdező hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Bejutottam egy repülőtérre, működő repülőgépek közé kerültem. Igencsak meglepett a segédüzemi áramellátása, melyet a reptéren csatlakoztatott vastag kábelen kap: 115V 400Hz. Érdekesség, hogy Európában is 115V-os feszültséget alkalmaznak a repülőgépeken. A porszívók is erről mennek, mikor takarítják a gépet. Ezen kívül a fűtés, a légkondi, és a sütő ís erről a hálózatról megy. Miért előnyös ebben az esetben a nagyobb frekvencia? Egy gép belsejében láttam egy invertert, mely három fázist állít elő szintén 400Hz-re, 115V fázisfeszültséggel. (Arról sajnos biztonsági okok miatt nem tudtam képet készíteni.) A vonali feszültséget nem jelölték, de az 199V lenne azonban azt nem használják.
Lehet, hogy a gázturbinák által hajtott generátorok magas fordulatszáma miatt kellet ilyen nagy frekvenciát választani?Sajnos a repülők villamos berendezéseiről keveset tudok.
(#) peti333 válasza kérdező hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Elég sok tényező lehet, ami miatt jobb a 400 Hz. Az első, ami eszembe jut, hogy sokkal kisebb trafók kellenek, mintha 50 Hz-ről működnének, ami elég jelentős megtakarítást jelent.
(#) kuka88 válasza kérdező hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Kicsit utánnanéztem, bár sok mindent nem találtam.
Egy helyen azt írták, hogy ezzel könnyebb és vékonyabb kábeleket illetve alkatrészeket használhatnak.

Szerk.: Másik amit írnak, hogy csökken a kapacitív reaktancia és az induktív reaktancia nő a frekvencia emelésével.
(ezt most csak másoltam lehet hülyéeség vagy félrefordítottam mivel nem nagyon értek ehhez)
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Szia!
Sőt, a hajókon is 400Hz van és azért van így, hogy kisebb tömegű transzformátorokat és generátorokat lehessen használni.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Repülőkön még nagyobb súllyal esik latba
Következő: »»   89 / 595
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem