Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Érdekel a modellezés, mármint a számítógépes, animálós, és az internetet böngészve megakadt a szemem valamin, ami magától modellezte le az előtte lévò tárgyat.LINK
A videó közepén látható a szerkezet. Miért villog? Valahogy a visszavert fényből számlál? Ha mozog, akkor nincs fix távolság, tehát hogyan tudja érzékelni. Mi is ez? Megalkotható házilag? Gondolom valamiféle mikroprocesszor van benne, ami kommunikál a számítógéppel. Ezek lennének a kérdések. Remélem tud valaki segíteni. A link javítva. Nem kell az "url=" tag után szóköz. Frankye A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
Olvastam leírásokat a Tesla féle négyakkumulátoros kapcsolásról. A cikkek leírások már nagyon régiek. Tehát olyan embereket keresek, akik valóban próbálták már megépíteni, vagy meg is építették. Tőlük szeretnék néhány dolgot kérdezni.
Nem néztem utána az információ hitelességének, de a cikk publikálási dátuma 2012. április 1. Mindenesetre gyanús...
Akár, bár csak egy tréfa kedvéért ilyen szépen megcsinálni egy fluxuskondenzátort elég nagy mazochizmus.
Mindez 3D printelt anyagból... Nem semmi. Bár az már csak nézőpont kérdése, hogy sűritett levegőst, vagy vákumost használ az ember. Nekem a kompresszoros fúrógépem ugyanez, csak az sűrített levegővel megy.
Egy igazi "tökös" paradicsom
Már azt hittem, csak nálunk teremnek ilyen "gnóm külsejű" paradicsomok, de most megnyugodtam.
Fraktálzene
Fractalica Hogy érthető legyen mindenki számára, fraktál képből megfelelő algoritmussal előállított zene. A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
Érdekes módon idén annyi különös alakú paradicsomot láttam, mint eddig egész életembe. Mind ilyen groteszk volt. Véleményem szerint a sárga és a piros paradicsomok keresztezéséből jönnek létre az ilyen nem mindennapi példányok.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
Valószínűleg ez lesz a jövő zenéje. Ugyanis már szinte elfogyott a hangok ritmusos variációjának száma. Nem véletlen, hogy évente jó ha 1 max. 2 eredeti sláger születik. A többit "már hallottuk valahol".
Én csak remélem nem így lesz... Ettől a zenétől be lehet csavarodni, mint a Mandelbrot csiga.
Már hogy fogyott volna el. Egyszerűen arról van szó, hogy szintetizátorral meg számítógéppel "szereznek" zenét és az ezt tudja.
Cö-cö. Tud az mást is, ha hozzáértő kezébe kerül.
Bárcsak egyszer hallanám. Vangelis óta nincs újdonság.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
Régebben a zenét "komponálták", ma már csak "szerzik" - valakitől, valahonnan...
Nem hinném, hogy "elfogyott" volna. Sokkal inkább lusták újat kitalálni. Ami egyszer jó volt, az jó lehet még egyszer... De így van ez a filmekkel is. Ha van egy jó film, azt biztos, hogy ismét le fogják forgatni. És most nem a 2. - 5. - 10. folytatásra gondolok. Tipikus, hogy a jól sikerült európai (angol, francia) filmeket az amerikaiak 5-10-15 évvel később újra leforgatják. Néha még a párbeszédek is szóról szóra azonosak, csak éppen más a szereposztás... Van olyan is, ahol még a főszereplő is azonos. A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
Idézet: „Régebben a zenét "komponálták", ma már csak "szerzik"” Teljesen igazad van. Egyszerűbb rábízni a gépre, mint hogy a "zeneszerző" önmaga kitaláljon valamit (ihlet). Mert ugye most csak a ritmus számít (dum-dum-dum) a dallam és a szöveg már mellékes, csak az extázis a lényeg. (tisztelet és elismerés a ritka kivételnek).
Vangelis óta ez mind újnak számít.
Hogy a mai zeneszerzők kezébe adtak egy fejlett hangkeltő eszközt, nehogy már olyan gond legyen, amitől nem tudnak zenét szerezni. Egy ABBA nótát ha kivesézel, olyan ötletek vannak benne, hogy hihetetlen. Hogy műfajilag nem tetszik valakinek valami, az egészen más dolog, mint degradálón kijelenteni, nincs már jő zene. Az hogy pl. én nem tartom nagyra a görögöt, az meg egész más tészta. (nem szeretem a zenéjét, két száma kivételével) A régi időkben is mindig szemben álltak a generációk egymással az újabbnál újabb stílusok bejövetelekor. Ez van, akinek a régi tetszik azt hallgassa, akinek az új azt, aki meg megeszi, ezt is azt is, az mindet.
Sziasztok!
Bejutottam egy repülőtérre, működő repülőgépek közé kerültem. Igencsak meglepett a segédüzemi áramellátása, melyet a reptéren csatlakoztatott vastag kábelen kap: 115V 400Hz. Érdekesség, hogy Európában is 115V-os feszültséget alkalmaznak a repülőgépeken. A porszívók is erről mennek, mikor takarítják a gépet. Ezen kívül a fűtés, a légkondi, és a sütő ís erről a hálózatról megy. Miért előnyös ebben az esetben a nagyobb frekvencia? Egy gép belsejében láttam egy invertert, mely három fázist állít elő szintén 400Hz-re, 115V fázisfeszültséggel. (Arról sajnos biztonsági okok miatt nem tudtam képet készíteni.) A vonali feszültséget nem jelölték, de az 199V lenne azonban azt nem használják. Lehet, hogy a gázturbinák által hajtott generátorok magas fordulatszáma miatt kellet ilyen nagy frekvenciát választani?Sajnos a repülők villamos berendezéseiről keveset tudok.
Elég sok tényező lehet, ami miatt jobb a 400 Hz. Az első, ami eszembe jut, hogy sokkal kisebb trafók kellenek, mintha 50 Hz-ről működnének, ami elég jelentős megtakarítást jelent.
Kicsit utánnanéztem, bár sok mindent nem találtam.
Egy helyen azt írták, hogy ezzel könnyebb és vékonyabb kábeleket illetve alkatrészeket használhatnak. Szerk.: Másik amit írnak, hogy csökken a kapacitív reaktancia és az induktív reaktancia nő a frekvencia emelésével. (ezt most csak másoltam lehet hülyéeség vagy félrefordítottam mivel nem nagyon értek ehhez) A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
Szia!
Sőt, a hajókon is 400Hz van és azért van így, hogy kisebb tömegű transzformátorokat és generátorokat lehessen használni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |