Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   865 / 1271
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Akkor most már biztos befogod tudni azt az ellenállást is azonosítani ami megégett neked , és eltűntek róla a színek.
Igazából minden alkatrészt ki kellene mérni , hogy tiszta legyen ez a rész.
(#) willy0408 hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Lenne nekem egy Grundig márkájú síkképernyőjű tv-m. A képen látható jelenség miatt kérek tanácsot. Találtam benne egy felpúposodott kondit azt kicseréltem, átforrasztottam a forrasztási pontokat, gondoltam forrasztási baja lehet. Utána rendesen nagy képernyő volt, pár óra múlva meg visszaesett a képernyő. Előre is köszönöm a válaszokat.

Kép001.jpg
    
(#) kadarist válasza willy0408 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Szia!
Írd le a típusát és csinálj képet a sortranzisztor környékéről is. A kelet-nyugat (E-W) korrektorral lesz gond.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Ez gyors volt , de lehet közbe megjavult neki nem ?
Vagy megijedt valamitől.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Az éjjel kiolvastam a google-t! Rengetegen panaszkodnak erre a hibára, ennél a tipusnál! De az a baj, hogy ha az IC halott, akkor a TV kuka, mert már szinte nem lehet beszerezni, az árából meg vesznek egy másik TV-t! Van ithol TDA8172-esem, elvileg jó helyette, ha már minden húr fog szakadni, beleteszem azt!
Közben olvasgattam egy német fórumon, hogy ennél a TV-nél ha ez az IC nem működik, akkor az RGB kimenet letíltódik hogy ne ölje a csövet! Ebből érthető miért nincs kép, és bizonyosabbá válik hogy az eltérítő vacakol!

Jajj-jajj, mostmár tényleg kezd tele lenni a hócipőm!!!
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
TDA8175 öt akartál írni tudom én .Egyébként lehet még kapni.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Nem TDA8172-őt akartam írni! Amugy igen lehet kapni 85-öst is de nagyon drága!
(#) istike78 válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönőm a választ. Sokat segitettél.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Egy megoldani látszódó eset ugyanilyen kép nélküli Samsungnál: a képcső fűtőáramának növelésére (nem azonnal) szépen bejön a kép. Tehát ezt a jelenséget a képcső gyengesége okozza és a szokásos G2 feszültség növelésére nem javul a helyzet, mert az alap sugáráram-információkat nem csak a sorvégfokról veszi a vezérlő. A képcsőpanelen és az alaplapon lévő fűtőáram-korlátozó ellenállások átkötésével és G2 potival való játszadozás után stabil képet kaptam. Alkatrészcsere nem történt.
(#) djseed1 válasza istike78 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Megoldódott a probléma?
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
A vége képcsőcsere lett, mert a színek is eléggé pocsékak az eredeti csővel. Egy régi Goldastar 51 cm-es képcsöve lett a donorszerv.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm az összes eddigi segítségeidet itt is és persze tárgyilagos (alkatrészes) segítséget. Mit javasolsz akkor, mit tegyek? A korlátozó ellenállások az 4db-ot takar? Az alaplapon amit mondtál egyszer hogy kössek át, meg a képcsőpanelen a 3 szín korlátozója? A képcsőcserére úgy gondolsz, hogy mindenestől cserélted így az egészet, vagy a képcső végén ami van a kis cső amire megy a kis panel?
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
A képcső fűtésének áramkorlátozó ellenállásairól van szó. A nálam lévő s15a sassziban (amely nagyon hasonló a tiédhez) két soros ellenállás van a fűtéskörben, egy a képcsőpanelen, egy az alaplapon. A képcsövet természetesen mindenestől cseréltem.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Amit takar az a képcsőpanelen R505, és az alaplapon talán R421 volt? Próbára érdemes nálam is átkötni ezeket?
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Kövesd végig a fűtés áramútját és biztosan megtalálod az ellenállásokat. És igen, kösd át őket.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Szerintem megvan át is kötöttem őket, jön a teszt. A sortrafó ezen lábánál "HEA " felirat van.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Az lesz az. Tekergetni kellett a G2-t és bizonyos állásában stabil hangyaháborút lehetett látni.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
És lőn kép szép lassan... Tehát képcső elfáradt és szia van. :/ Hangyaháború szerű de inkább zöldes nehézkesen jön be kék képernyőre átnyomva is van kék képernyő.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Szerinted lehet így használni 2 ellenállást átkötve? Ha igen meddig rúgja még a képcső? Nagyon köszönök mindent. Most DVD-t nézek rajta...
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Ezt nem lehet biztosra tudni, de egy ideig még jó lesz.
(#) istike78 válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Sajnos még nem tudtam a Vestel tv- vel foglalkozni.hétvég majd. Őssze kell írnom az alkatrészeket kondikat amit venni kell. De írok neked ha sikerült. Még egyszer köszönöm a segitséget.másik 2 tv-vel mire jutok azt nem tudom.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Nagyobb probléma nem lehet belőle, értem ez alatt, hogy lehet így használni? Lehet hülyeséget csináltam, még annyit csináltam, hogy nyomtam egy Reset-et a szervíz menüben.
(#) kiskomo21 hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Sziasztok!Egy Orion ctv022-ben cseréltem tip110-et,táp elindul de nincs felfűtés.Segítséget szeretnék kérni,merre keresgéljek?Köszönöm
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Nem kellett volna nyomni semmit a menüben, mert miért is kellett volna? Ha a kép rossz színegyensúlyú, akkor kellett volna ott állítani a meghajtásokon. És igen, maradhat így, mert nem lesz baja és ennek a képcsőnek egyébként is ez volt az utolsó esélye.
(#) kadarist válasza kiskomo21 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Szia!
Miért cserélted azt a tranzisztort? A csere előtt volt képcsőfűtés?
(#) kiskomo21 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Azért mert zárlatos volt,nem engedte indítani a tápot.Előtte volt és működött.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Csak azért nyomtam egy gyári visszaállítást, mert járt már valaki előttem a TV-ben és feltételezem, hogy állítgatott is rajta valaki, gondoltam a gyári visszaállítással nem teszek neki rosszat. Annyi, hogy a fehér szín kicsit sárgás benne... Nagyon köszönök még egyszer mindent.
(#) jdani hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Nem tudtam rájönni a hibájára...
Ha nincs bejövő jel, (csak a habókás háttér), akkor bekapcsolás után megy kb 1 percig, aztán hirtelen elfeketedik, majd rögtön beugrik ismét a habókás kép, de ilyenkor már nem reagál gombnyomásokra, se távirányítóra. Ha lenne bejövő jel, a kép ferdén futna, hang nem lenne, és a gombokra ugyanúgy nem reagálna. Átnéztem trimereket, kondikat, diódákat és tranzisztorokat, minden rendben. A feketedett nyák körüli alaktrészek is okésak...
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
És akkor azt szeretném még így utolsó kérdésnek, hogy mit állítsak és hol, hogy ha a fehér szín nem fehér hanem sárgás? (Ezért állítottam alaphelyzetbe "Reset" a szervízmenüt, hogy nem-e valaki elállította, de ugyan olyan maradt) Ja és még egy, hogy a szervízmenüben ami van G2 az mire szolgál? (Nem akarom és nem állítgattam rajta semmit csak szeretném tudni...)
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Ha tekerek még a G2-n akkor fehérebb lesz, viszont ha egy picit is fentebb tekerem már azt csinálja, hogy fel-fel villan egy kis időre a kép. (Gondolom nem szabad vele akkor foglalkozni, vagy úgy kell beállítani, ahogy volt aztán max pár hét és teljes kuka a képcső)
Következő: »»   865 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem