Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   867 / 1271
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Épp az az érdekes, hogy az IC működik! Egy működő TV-ből cseréltem ki és azzal is ezt műveli. A rossznak hitt IC pedig ment a másik TV-ben!

Azért gondolok szoftverre, mert egy orosz oldanlon, (olyan mint a hobbielektronika) ugyan ez a jelenség volt mint nálam! Ők szoftvert cserélhettek, mert a témában benne volt a letölthető szoft, aztán a tulaj írta hogy szoftver csere után, poccre indúlt a TV.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Bocs , hogy kicsit feledésbe merültél , de hirtelen annyi kérdés vett körül , hogy nem tudtam mindjárt oda figyelni , és legfőképp mára az időm is lejárt.
De biztos lesz aki érdemben tud a problémáddal foglalkozni PL Kadarist kolléga , és holnap én is tudok már csatlakozni , ha esetleg elhúzódna a dolog , addig ismerkedj nézegesd az építő instrukciókat ha kapsz kövesd .

További jó tévé javítást mindenkinek holnap leszek leghamarabb.
Sziasztok.
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
A 42 es lábon olyan 2,5V körül van 12V oda jön ahova kell bár R246-al itt párhuzamba van egy R293-as ellenállás. Azt a tuneres részt még keresem, de nemtudom nem-e a nagy fémtok alatt van ahol a TDA is van. (Tudom írtad, hogy nem csak nemtudom mire gondoltál)
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
L205 megvan az közvetlen megy a 12V-ra nem értem most ez se az a rajz lenne -.- És nem is a BL lábra megy. Nem értem már az egészet.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Szia!
A szokásos G2 feltekerésen túl vagy? Megjelenik a fény ferde csíkokkal?
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Valamelyik táp nem lesz jó. DVD-t rádugva hang van, ha lentebb veszem a távin a hangot akkor is meg ha fentebb akkor is elnémul vagy 2-3 mp-re vagy több és utána megint lesz hang. Próbáljak kondikat cserélni? De miért egyik pillanatról a másikra ment el. Vagy a sortranyó halálozhatott el és mehet az izzós teszt? Az eddigi válaszokat és ha valaki még tudna segíteni nagyon köszönöm előre is.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Most írtam még valamit, nem mertem feltekerni még mielőtt valaki "lecseszne" hogy össze vissza tekergetek mindent... Megpróbálom.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Most tévét szerelünk, vagy találgatunk? A G2 feszültség állítása meg nem az elcsavargatás kategória. Ha például a képcső nyakán a korrekciós mágnesgyűrűket tekergetnéd el, akkor az már nem lenne egy jó dolog. Még annyit, hogyha a a sortranzisztor ment volna tönkre, akkor nagy feszültség, fűtés meg kikapcsolási villanás sem lenne.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Nna. Szóval fentebb tekert G2 nél a képernyő közepénél vízszites csík jelenik meg lilás fehér színben. Szerintem eltérítés...
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Oké köszönöm, csak máskor már megkaptam ezt itt...
(#) kiskomo21 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Sziasztok!Mármint a tip110 volt rossz,nem engedte indítani a tápot.Csere után táp indul,tv bekapcsol nincs kép.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Jó, akkor eltérítési gond van és ezen a vonalon kell tovább menni. Vannak olyan sasszik, ahol a tápfeszültségek nem megléte tiltja az eltérítést, gondolok itt a 33V-os hangolófeszültségre. Persze meg kell nézni, hogy kap-e tápfeszültséget a függőleges végfok.
(#) kadarist válasza kiskomo21 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Ha feltekered sortrafón lévő Screen potit, akkor megjön a fény?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Oké. Hol és mit mérjek? Már esek is neki. Nagyon köszönöm.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
A 9-es lábon 25,1V ot mérek egyenben és 1,5V váltóval.
(#) kiskomo21 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Feltekertem, de semmi.
(#) istike78 válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Természetesen jelzek minden kép. Másik 2 tévére majd csak lesz megoldás.
(#) matyusz válasza fecameca hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Itt lesz a doksija. Ha végzek azzal a kettővel amivel most bajlódom ráállok és megmérem amit írtál. Köszönöm szépen a részletes leírást.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013

KS1A.PDF
    
(#) matyusz hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
Nincs véletlen valakinek Philips 21PT1542/58H -hoz rajza, nagyon megköszönném. L6-os sasszival.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Még annyi, hogy bekapcsolás pillanatában a Standby led kicsit halványabban világít bekapcsolás után az nem tudom miért csinálja. De belekontárkodtak és szeretném rendesen megcsinálni, csak nem találtam hozzá rajzot.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Küldtem a méledre
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Csak sajnos nem találom benne a 7402-es pozíciójú tranyó típusát és magát az alkatrészt sem a rajzban. Közben találtam egyet, de nem teljesen egyezik az enyémmel, de szerinted milyen tranyót tehetek be a 7402 helyére? Ilyesmi az enyém de a 7401 nálam BD238 pl.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Nagyobbat szeretnék betenni azért kérdezném, hogy mit ajánlotok, meg, hogy cseréljem-e a párját is? (Valaki a 7402 valószínű akkor BD237 volt ott mert az a párja helyére elég rosszul tett egy BD241-et) A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
A függőleges végfok (Frame Amplifier) rajza melletti táblázatban ott a típusjelzés.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Igen köszönöm. Amit én találtam abban megtaláltam és ezt tettem fel, viszont kaptam mail-ben de abban nem azok az alkatrészek. Szóval végül is oké félig meddig amit találtam rajzot az okés. Szerinted az AKAI-val mi legyen, vagy mi a rosz? Lehet cserés az eltérítő TDA3653B ? Holnap megyek Szolnokra azért kérdem, bár nem hinném hogy kapnék majd ilyen IC-t :/
A Philipsnél meg nem tudom, hogy vegyek bele BD 237 238 párost vagy tákoljam bele a nagyobb tesóit lehetőleg nem úgy mint ahogy az előttem lévő tette... mivel a lábkiosztás fordított ennél ezért fogott a BD237 helyére tett egy 241-et és az alu lemezzel a tranyó feliratozott tok része érintkezett. Őrületes.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Vagy még mérni kéne valamit valahol, hogy megtudjuk, hogy mi a rosz? Honnan tudatom meg, hogy jó-e a 3653B?
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
A tranzisztorok jóságát multiméterrel megállapíthatod. A legfontosabb mindig a tápfeszültségek meglétének ellenőrzése.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Eddig csak a 12, 8, 5 v-os stabokon mértem feszültségeket azok jók voltak. Amit még mértem a 25V meglétét a 9-es lábán a TDA3653 az is jó volt. Nem tudom még, hogy a 3653-nál még hol milyen feszeket kéne mérni, mert utána gondolom mehetnénk tovább. Akkor lehet, hogy nem úszom meg az összes dióda és tranyó kimérését újra. (Mikor utólag itt volt végigmentem az összesen.) De alapvetően, ha rossz az eltérítés akkor ezt a hibát ez az IC okozhatja? És feltekert G2-nél ez a jelensége?
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Most én a Philips-re mondtam, hogy mérd ki a tranzisztorokat. Egyszerre elég egy készülékkel foglalkozni, mert csak kavarodás lesz belőle. A TDA többi lábán mekkorák a feszültségek? Bővebben: Link
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Itt lesz az L6 os rajza.Hogy álltok , illetve melyik tv rossz még ?
Következő: »»   867 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem