Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DipTrace (magyarosítása)
 
Témaindító: raron, idő: Márc 16, 2007
Lapozás: OK   5 / 6
(#) orizon hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Barátaim!

Ez így akkor rendben van ?
(#) sooty válasza orizon hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Szerintem az iv-6-nál nem a kihagyott lábhoz kéne viszonyítani, hanem a 9. lábhoz az iv-11-nél meg a 11 és a 12 lábhoz. Tehát azok legyenek alul, mert így az összes cső ferdén fog állni, ha valaki tervez vele és kényelmetlenebb az alaprajzot forgatni minden egyes csőnél.
(#) Csupasz válasza orizon hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Szia!
A számozást nem néztem, de az IV-11 az jó,mert feléd van az a láb,ami nincs bekötve.
Az IV-6-ot viszont el kellene forgatni,mert a Grid és a FIL+ között kell a csőnek felém néznie,
és mint azon a rajzon, amit 9.02 perckor feltettél, 13 percnél kell hiányoznia a bekötésnek.
(#) sooty válasza orizon hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
IN-11 és IN-6 cső nixie lenne ez IV-11 és IV-6 vfd cső
(#) orizon hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Már kezdem kellemetlenül érezni magam. Ha a IV-11 kapcsolási rajz szimbólumához illesztem a nyomtatott áramköri szimbólum kiosztásait, akkor a képen látható variációt kapom. A kapcsolási rajz szimbólumon, ha minden igaz, akkor a 2. láb lenne a Grid, amihez viszont a PCB 10. lábkiosztása csatlakozik. Ez így biztos nem jó. Vagy én tévedek csinálok rosszul valamit megint?Tegyetek már pontot az i-re, ha megkérhetlek benneteket.

Köszi!
(#) Csupasz válasza orizon hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Szia
Igen, mert a cső számozását alulnézetből adják meg.A paneltertvet pedig felölnézetből látod.
Amit küldtem, az jó.
(#) Doky586 válasza orizon hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Szerintem ez így jó.
(Nemis értem Csupasz minek akarja forgatni.. Ez nyák- és nem kapcsolási- rajz.)

Csak a bekötése legyen jó, nehogy az alul/felül-nézet számozása megzavarjon. (és lehetőleg a 'tube' szerepeljen a nevében, ami nem IN-6 hanem IV-6)

Esetleg az 1láb lehet szögletes ahogy a többi cső bekötésében.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) Csupasz válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Azért kell forgatni, mert a cső elölnézeti képe nem egyezik meg a lábbekötés rajzával, és nem áll egyenesen a cső.
Egyébként szerintem is jó.
(#) Doky586 válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nem értem mit mondasz!
Csatolnál két képszerkesztővel készült képet ahol az egyik jó, a másik nem - egy nyákrajzon?
ahol eleve nincs elölnézet, csak felül- (esetleg alul-) nézet.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) Csupasz válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
A VFD- és nixiecsőnek van egy kijelzőoldala, ahol megjelennek a számok.Az az elölnézet.A lábak pedig az elölnézeti képhez képest el vannak fordulva.Ha megnézed a csütörtök 12.19-kor feltett hozzászólásomat, abban a kívül lévő nyíl mutatja, hogy kell állnia a csőnek, hogy szembe legyen velem a kijelzés.
(#) sooty válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Megnéztem egy csövet, sajnos az IV-11-es cső adatai rosszak voltak az első rajzon, az az igaz ami az adatlapján van. (IV-11:1-h1,2-G,3-c,4-dp,5-b,6-a,7-g,8-f,9-e,10-d,11-h2,12-nc (short pin)) Ettől függetlenül fontos, hogy a nyákterven a cső a leolvashatóság szempontjából megfelelő helyzetben legyen, ezért kell jelölni, az "elölnézetet".
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) Doky586 válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Igazad van. (mivel ez egy kijelző, nem csak egy alkatrész)
(#) orizon hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Elkészültem remélem végleg az alkatrészekkel. De azért egy ellenőrzés nem árt.

DIPSCH.jpg
    
(#) orizon hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Pcb rész:

DIPpcb.JPG
    
(#) orizon hozzászólása Jún 8, 2013 / 1
 
Ez pedig a két diptrace fájl:

Aki akarja és ha van kedve, bővítheti palettát.
Köszönöm a segítségeteket.
(#) sooty válasza orizon hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Köszönöm én is a fáradozást...
(#) Doky586 válasza orizon hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
A IV-6 ot ellenőriztem, az rendben. Én is köszönöm a munkád!
(#) orizon hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
Készítettem egy egyszerű 3D alkatrészt az IV-11-hez. Én ennyit tudok kihozni a Google SketchUp programból. Próbáltam átlátszóvá tenni az alkatrészt, maga a SketchUp programon belül ez működik, de WRL fájl exportnál sehogy sem sikerült az üveg felületet létrehoznia , vagyis átkonvertálnia abba . Minden beállítást végigzongoráztam,nem megy. Vagyis nekem nem sikerült. Ha minden igaz, akkor a 3d alkatrész hozzá van rendelve a lib fájlhoz. Ha még sem, akkor hozzá kell rendelni.
(#) elektros90 hozzászólása Szept 2, 2013 /
 
Sziasztok. Már többször is próbáltam áttérni Eagleból DipTraceba, de végül mindig visszafordultam. Tegnap végre átböngésztem a tutorialokat és készítettem pár alkatrészt, mert nem mindegyik tetszik nekem.
Olvastam, hogy lehet eagleból átkonvertálni a könyvtárakat (azok elég jók). Van itt esetleg valaki olyan, aki már megtette elöttem és áttudná küldeni a lib és eli fájlokat? Vagy esetleg valami progit, hogy ne egyenként kelljen az összeset az eagleból konvertálni.
Szerk.: Látom, hogy lehet 3D alkatrészeket is készíteni. Lehet olyat is, hogy Solid Edgeben megtervezem és valahogy beimportálni? SE ben egészen otthon vagyok.
Köszönöm!
(#) orizon válasza elektros90 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Sajnos csak egyesével lehet az alkatrészeket importálni más programokból. Végül is ki kell választani azokat az alkatrészeket amiről úgy gondoljuk, hogy kellenek nekünk. Macerás ,de ez van.3D-ről pedig annyit, hogy ha lehet az SE-val WRL 2.0 fájlba exportálni akkor nem hiszem, hogy olyan sok problémád adódna a megjelenítéssel a Dip-ben. (bár mérget azért nem vennék rá). Én Sketchup 3D-vel készítek alkatrészeket. Mikor van egy kis időm mindig készítek egy két alkatrészt csak hogy el ne felejtsem a program trükkjeit és használatát. Jó lenne más 3D programot is kipróbálni ,de az a baj nekem egyik sem esik kézre csak a SU. Ezt olyanoknak találták ki mint én

333.jpg
    
(#) elektros90 hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Megtudjátok mondani, hogy tudok egy schematicon belül több lapot létrehozva valamilyen "connectorral" részegységeket összekapcsolni?
Köszi
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Az előző kérdésemmel sem boldogultam, de akadt egy ujabb kérdésem.
Miért van az, hogy a teliréz nem köti össze mindegyik pad-et? Vannak olyan padek, amiket nem köt össze pl. a gnd vel, pedig hely van neki.
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Gondolom azért mert a sematikban nem nevezted el , vagy nem kapcsolódik "rendesen" a gnd-hez
(#) kaqkk hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Evvel a programmal lehet valami módon fúrófájlt generálni?
(#) orizon válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
(#) kaqkk válasza orizon hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Köszönöm! Ma tettem fel a programot (és az angol tudásom = 0)
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) orizon válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Végül is ki lehet silabizálni a mikéntet, párszor meg kell nézni a videót.Viszont, ha megfelel,van egy nagyon hevenyészett fordításom a program haszáatáról. Mindjárt megkeresem. CHM fájl, szerintem cseréld le vele a help fájlt. De azért az eredetit ne töröld végleg.

8 Mega. Nagy fájl. Ide közvetlen nem tudom feltölteni.
(#) orizon hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) kaqkk válasza orizon hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Sikerült letölteni köszönöm
(#) Fodor Mihály válasza orizon hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia! Fel tudnád tenni még egyszer a manual fordítását, valami miatt nem tudom leszedni.
Köszönöm!
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem