Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   111 / 136
(#) c27 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
50cm? Hát nem tudom, de nekem a 300x210cm felület bőven elég, csak ugye jó lenne ha 2 oldalas lenne úgy viszont nem túl olcsó ha boltba veszem a csöveket. A másik, hogy a doboznak minél kisebbnek kellene lennie, nem akarok egy ruhásszekrény méretűt csinálni.
A másik probléma, hogy amíg nincs cső nehéz tervezni.
A cső mozgatása igaz bonyolítaná a dolgokat, de elvileg, így is működnie kellene, a lényeg, hogy mindenütt egyenletesen világítsa a nyákot, csak nem tudom mennyivel növelné meg a levilágítási időt.
(#) kaqkk válasza c27 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Idézet:
„Itt a témában volt valaki aki próbálta a szkennelős levilágítást , de ha jól emlékszem nem vált be , Az arcszoli amit felhasználtam kb 50 cm es csöveket tartalmaz és 5000 körül vettem a vaterán ..”
Éppen az előbb írtam le mindkét kérdésedre a választ Ha kisebb kell csinálj ledest ..
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) Bakman válasza c27 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Idézet:
„nekem a 300x210cm felület bőven elég, csak ugye jó lenne ha 2 oldalas lenne”


Nem kétoldalas, de ötletnek jó lehet. A dobozt az asztalos nagybácsi készítette.
(#) tandem hozzászólása Szept 28, 2013 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem.
Műkörmös uv fénycső jó panelvilágításhoz?
Üdv Gábor
(#) papus51 válasza c27 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Vidéki útról írtam emlékezetből a kb. 40mm-t. Most utána néztem még egyszer.
Ezt nézd meg:
Bővebben: Link
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Én már vettem tekercsben mm hálós pauszt, ami egyik irányban 10% nyúlású volt.
(#) papus51 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
A nedvesség tartalomra nagyon érzékeny a pausz. Kétoldalas nyákhoz egyáltalán nem próbálnám.
(#) kaqkk válasza tandem hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Igen jó
(#) papus51 válasza c27 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Miért erőlteted a kétoldalas változatot.
Én egyoldalason készítem a kétoldalas nyákokat. Egyszerűen megfordítom a panelt és még 5,5 percig világítok. Ha nem sorozat gyártásra készülsz ennyi bele kell férjen az idődbe.
(#) c27 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Ugyan ezt linkeltem én is korábban. Szóval akkor neked is ilyennel van ellátva? Már csak azért, mert akkor a tiédből indulok ki. Fényvisszaverőnek mit érdemes használni ami olcsó és könnyen beszerezhető?
Ha a költségek úgy alakulnak akkor lehet egyoldalas kivitel lesz, vagy megtervezem kétoldalasra a dobozt, legfeljebb egyelőre csak az egyik oldalt látom el csövekkel.
(#) kaqkk válasza c27 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Ha az ár is lényeges akkor nézd meg ezt. Őt is én csináltam atosz haverom már vagy 2 éve használja ,az A/4 pont belefér ,és a fényvisszaverő felület "egyszerű" fényes fotópapír
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
(#) c27 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Végül is 4 cső még talán belefér az árba, igazán más költség nem is lesz esetleg ha nem találok dobozt akkor venni kell bútorlapot, de minden más beszerezhető kb. a kukából.
Vényvisszaverőnek az alufólia is jó nem?
Remélem elég lesz 4 cső abból amit papus51 is belinkelt.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
(#) Gyimate hozzászólása Szept 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy EZ a cső jó lenne-e egy ilyen levilágítóba, vagy sem ?
A válaszokat köszönöm!
(#) papus51 válasza c27 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Nálam a szerelő felület egy alu lemez és egyben ez a fényvisszaverő is.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
(#) c27 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Bocs, de amikor írtad, hogy "Vidéki útról írtam emlékezetből a kb. 40mm-t. Most utána néztem még egyszer." nem igazán értettem, hogy akkor most 4db 4cm-es csöved van a levilágítóban vagy amit linkeltél 26mm-es átmérőjű?
(#) papus51 válasza c27 hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
4 x 26 mm + 3 x kb. 35 mm
(#) c27 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
"4 x 26 mm + 3 x kb. 35 mm" Nem egyoldalas a levilágítód?
(#) papus51 válasza c27 hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Na, most már itthonról írok. Megmértem pontosan, 61 mm a fénycsövek tengelytávolsága.
A levilágítóm egyoldalas, ezt írtam is.
A 4 x 26 mm a négy darab fénycső + 3 x 35 mm a fénycsövek közötti távolság. Így adja ki az A4-es méretből a 210mm-t.
De elküldtem Neked a linket is ahol megnézheted a fotóját.
(#) c27 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Ok, most már világos, csak nem értettem azt a 3x35mm-et.
Egyébként akkor neked a két szélső cső az pont a szélén van ezek szerint? Én úgy próbálom elosztani, hogy egyenletesen legyen elhelyezve, a két szélén fele annyi távolság legyen mint két egymás melletti cső között: 26mm távolság a csövek között és 13mm a két szélén. (Persze ez csak elmélet a gyakorlatban +-1mm pontosság már jó lesz.)
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Ez a cső is jó a levilágítóba?
(#) papus51 válasza c27 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Na, szétszedtem és lefotóztam.
(#) papus51 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Én kiraknám a szélső csöveket a szélére és a többit így osztanám el közöttük.
Azért tennék így, mert a széleken amúgy is kisebb lesz a megvilágítás. Ez abból adódik, hogy a köztes csövekre jobbról és balról is rásegít a szomszédos cső, a szélsőknek viszont csak egy szomszédjuk van, ezért ott valamival alacsonyabb lesz a megvilágítási érték.
(#) hotib válasza c27 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Bocs, hogy belekotyogok. Jelen pillanatban 2db. arcszolárium van a vaterán, azonnal vihető bármelyik 3 ezerért (van több is, de licitesek, vagy drágábbak) Abban benne van a 4db. 15W cső, fojtó, foglalat, tükör. Bekapcsolod, működik.
Ha nem akarsz hordozhatót, akkor kaqkk topictárs ötletét felhasználod. A4 (egyoldalashoz) tökéletesen elegendő.
Én pont ilyen arcszoliból csináltam, vettem egy használt scanner házat, bűvészkedtem egy csomót az arcszolival, úgy elvágtam a műanyag házat, hogy tükröstül-foglalatostul bele tudjam rakni a scanner házba, kicseréltem elektronikusra a fojtókat. Aztán pont ugyan azt az eredményt adja, mintha csak simán bekapcsolnám az arcszolit. Ha előbb végig gondolom, nem foglalkoztam volna vele ennyit.

Tudom, van az alkotás öröme, nem is beszélek se le, se rá semmire és semmiről senkit, végül is én is végig jártam ezt az utat, de használati értékét tekintve nem leszel előrébb. Az elkészült nyákon senki nem vizsgálja, milyen minőségű volt a levilágító doboza. Vagy volt-e neki egyáltalán.
(#) papus51 válasza hotib hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Jó ötlet.
3 ezerből nem jön ki a 4 db cső ára.
(#) hotib válasza papus51 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Ez így van. Igaz, egy használt eszközben nem újak a csövek, de az a tapasztalatom, hogy nyákot gyártani tökéletesek.
Itt található kaqkk topictárs megoldása, ez kimaradt korábbi hozzászólásomból. Ha csak egyoldalasra van szükség, akkor csak a felét kell megvalósítani.
(#) c27 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Ok, kösz a fotót. Az igaz, hogy a szélén kisebb a megvilágítás, de nem sokkal kevesebb a felénél a fényerősség mint ahol kettő van. Ezért nem teszem ki a szélére, de pl. én a fele távolságra teszem, de lehet kicsit még csökkentek rajta.
Amit korábban linkeltem uv csövet lehet használni a levilágítóba? Rovarcsapdához hirdeti, de hullámhosszot nem találtam.
Az arcszolárium is jó ötlet, de tudni kéne mennyit üzemelt eddig, illetve milyen hosszú csövek vannak benne. Mondjuk a fojtó trafó különösebben nem érdekel, sose dobtam ki a kiégett kompakt fénycsöveket így van pár elektronikus gyújtóm itthon sztem 4 biztos lesz. Még gondolkodok az arcszolin.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
(#) papus51 válasza c27 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Pedig ott van a hullámhossz diagramm. Szerintem jó lesz a 368nm.
(#) c27 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Tényleg ott van, bár én nem tudtam leolvasni egy számot sem elég rossz minőségű a kép. Szerintem az ára sem rossz.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
(#) hotib válasza c27 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Itt találsz egy grafikont és további linket ami az ebben az arcszoláriumban található (TL29D16/09, más néven CLEO 15W) csövekről készült. Dry fóliához ideális a hullámhossza. A tapasztalat is ezt bizonyítja.

Az üzemóráról lehet kérdezni a vaterán, kérdés, hogy elfogadod-e a választ?
Én még bekapcsolt állapotban készült képet is kértem, és kaptam. Azon azért látszik, ha nagyon végét járja egy cső.
(#) koverg70 hozzászólása Okt 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Bármilyen arcszolárium alkalmas NYÁK levilágításra?
Sajnos a Hanseatic típusról semmilyen adatot nem találok a neten.
Következő: »»   111 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem