Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, nekem is ez a tervem hogy annyi töltő ahány cella. De mivel 1 tápegységről menne az összes töltő ezért egyszerre 2 PIC nem nyithatja a FET-eket. Ezért van egy nagyobb PIC ami kivezérli azt az 1 jelet.
Elméletileg akkor lehetetlen megoldani?
Annyit elfelejtettem írni hogy 20-30A kapcsolgatásától nagyon nagyon hamar tönkrementek a relék. 4 darabbal próbálkoztam de egyszerűen elfogynak az érintkező felületek, és elég macerás pótolni mindenféle rézdarabbal. A helyzet az az hogy az akkukat 10C-vel lehet tölteni, ami több mint 130A, és nekem már 20A-nál problémáim vannak a relés megoldással, akkor később, ha több akku lesz párhuzamosan kötve a jelenlegi kettőnél akkor fél napok kellenek a töltéshez.
Szerintem rossz a kapcsolas. Nem latom ertelmet berakni 4 kisebb PIC-et amikor a nagyobbikon meg van szabad lab. A MosFET-ek szerintem rosszul vannak bekotve. Javaslom tanulmanyozd at a MosFET mukodeset. Egyreszt a didoda benne eleve nyitoiranyban van elofeszitve, masreszt a source van a +4V2-re kotve mig a drain megy az akksi pozitiv tapjara.
Velemenyem szerint nincs sok ertelme sorba kotni az akksikat majd idoosztasos alapon egyenkent kapcsolni oket toltesre. Megjegyzem a kapcsolason hianyzik a toltes szabalyzo elektronika, tehat pl hol lesz a tolto aram merve illetve a kapocsfeszultseg. Legjobb tudasom szerint a ballanceres toltok nem sutik ki az akksit, hogy mindegyik cella egyenlo toltessel rendelkezzen. Ugyanis ha emlekeim nem csalnak, rakapcsol az egesz akksira egy feszultseget majd a toltottsegnek megfeleloen cellanket szabalyozza, hogy melyik cellara mekkora aram jusson. Tehat a cellaval parhuzamosan levo kapcsolo es ellenallas az aramot csak söntöli. Elfolyik az akku mellet es nem tolti. Exterm eset, hogy teljesen toltott cella van sorban egy tok uressel. Hogy miert az mindegy valaki direkt csak egyet meritett le. Ekkor a ballancer eszreveszi hogy a toltottnek nem kell sok aram, a cella mellet levo kapcsolo a toltoaramot atfolyatja magan, hogy az a kovetkezon meg at tudjon folyni. Mivel a kovetkezo ures ezert ott a kapcsolo nem kapcsol es az akksin kereszul folyik majd azt toltve. Ennel mar csak az lenne jobb megoldas ha tenyleg egyenkent lehetne az akksikat tolteni es nem kellene az akksi mellet sontolni a toltoaramot. Pl cellankent egy tolto aramkor ami potencialfuggetlen. Pl induktiv uton kap energiat es elvegzi az adott cella tolteset. Valami hasonloban gondolkodnek a helyedben. Az idoosztasos megkozelites, hogy kapcsolgatod a cellakat nem fog celra vezetni, mert a vegen ott vagy mintha egyenkent feltoltotted volna a cellaidat.
DS1302-as ic hez ami egy lithium akku-t használ 2,7V-on backupnak milyen akku-t ajánlanátok?
Jelenleg egy pici gombelem méretű működteti amit egy másik ugyanilyen ic-vel szerelt panelről bányásztam mivel ami eredetileg volt rajta a sok állást nem jól viselte . Mivel nem tudtam beszerezni ilyent így gondolkodtam és úgy döntöttem átépítem. Nos olyan érdekesen használja a lithium akkut hogy csak 2.7v-ra tölti és azt használja föl backupnak. Esetleg ilyennel lehetne helyettesíteni?
Helló! Ahogy a kolléga írja, bőven elegendő a CR2032.Amit linkeltél, az enyhén szólva is túlzás.Ennyi pénzért már több olyan komplett modult tudsz venni az e-bay-n, ami beépített akkuval van, és tölti is.
Akkor azt mondod hogy egy elemtok benne az elemmel és sorosan a + ágába egy ellenállás meg egy dióda és kössem az akku helyére?
Gondolom a dióda kiiktatja azt hogy ne töltődjön ergo ne pukkanjon el az elem. Csak nem-e bezavar az ic-nek hogy nem tudja tölteni hanem mindíg fix feszt kap az akku helyén? Azért totóztam valami elérhető akku irányában ami beszerezhető . Mondjuk az még kérdéses számomra hogy az ic akku töltése ekkora cellával hogyan boldogulna. De gondolom hogy ha egy pici gombakku volt rajta akkor ezt is feltöltené csak baromi lassan viszont ugyanolyan lassan is merülne le adott esetben.Nem lenne egy agyonhasznált csúcsrahajtott akku.
Egy LIR2032 akku jó lehet neked.
Idézet: „Csak nem-e bezavar az ic-nek hogy nem tudja tölteni hanem mindíg fix feszt kap az akku helyén?” Nem zavar be. Egyrészt ha elolvasod a doksit, ott van, hogy hogyan kell neki megmondani, hogy töltsön, vagy ne. Másrészt legfeljebb majd akkor leáll a töltéssel.
Helósztok
Van valami kritériuma, hogyan kell egy AX 18650 3800mA 3.7V akku li-ion akkut tölteni? Rárakom töltőre, csak melegszik nagyon kevés feszültséget rak bele a töltő ,de 3 sec alatt le is merül. Egy 600mA os töltőt kaptam hozzá és 3V on töltöm. A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
Sziasztok,
van valakinek tapasztalata, hogy mitöl lehet az alábbi jelenség. 3 Li-ion cellát töltenék, sorosan kötve, azonban egyrészt nem is tölti az áramkör (barkácsgép gyári áramköre), de ami érdekes, hogy a feltölött akksik közül az egyiket teljesen lemeriti állásában. Ami a legérdekesebb, hogy az ebayról rendeltem egy balancer töltöt még régebben, és az is ugyanezt csinálja , azon az ágon folyamatosan 200mA -val szipkázzal a cellát ! Találkozott valaki ilyennel ?
A jelek szerint az egyik cella elpusztult. A gyári töltő balanszeres?
balanceres a töltö, mindekettő, és ha kicserélem a cellát egy másikra , azzal ugyanaz a helyzet. használt cellák, de tesztelve, egyforma tipus, és kb. egy kapacitással .
Ha a cellák jók, akkor az akkupakk maradék részében lesz a bibi. Azt próbáltad, hogy cella nélkül mérsz feszültséget/áramot ellenállás a kivett cella helyén?
Véletlenül nem fordítva raktad be azt a cellát? A [SHIFT] gombot direkt nem használod a mondatok elején?
Mértem áramot, és épp ez a furcsa, hogy pontosan 200 mA-el süti ki folyamatosan a töltő áramkör az egyik szélső cellát. Arra gondoltam, hogy biztos elromlott az az áramkör. No de az a helyzet , hogy egy teljesen másmilyen töltö-balancer áramkör igy úgyanúgy a szélső cellát meriti nullára ! Azon áramot még nem mértem.
Töltő nélkül, a szélső cellát kivéve mérj feszültséget, majd, ha nincs feszültség, ellenállást a kivett cella helyén. A hiba el lehet dugva a pakk maradékában is...
Sziasztok!
Van egy 3,7V-os 1230mAh-s Li-ion akkum. Elvileg GPS, vagy PDA akku. Ezzel a kapcsolással lehetne tölteni? Továbbá valaki el tudná mondani hogyan lehetne használni ezt a kapcsolást? Arra gondolok pl.: hogy a potméterrel a 4,2V-os töltőfeszt kell beállítani? Mennyi idő alatt tölthetem fel vele mondjuk teljesen lemerült állapotból? Köszi szépen!
Inkább vegyél egy kész töltőt. Ha mindenáron építeni akarsz, akkor MCP73832. Az adatlapjában megtalálod az ajánlott kapcsolást.
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.Megépítettem ezt a kapcsolást,ezzel a nyákkal,és valami nem stimmel. Bedugtam a laptop USB-re a led alig,hogy pislákol,túloldalt mérve valami 1,7V jött ki.(a Bat csatlakozónál). Az USB-nél kijön az 5V tehát ott jó. További mérést nem volt időm csinálni az este de gondoltam mire hazamegyek felrakom a kérdést hátha valaki tud rá választ. Egyébként jó ez a kapcsolás? Hol lehet a bibi?,mit mérjek? A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv!
Azok a pilincka vékony vezetékek, azok csak szemléltetést szolgálnak, vagy tényleg sikerült ilyen irreális vezetékvastagsággal megcsinálni a panelt? Mert ha igen, akkor semmin ne csodálkozz. Az IC-nek ráadásul hűtőfelület is kell, amit a lábaihoz csatlakozó rézfóliák adnak. Ez így nem tudja rendesen hűteni az IC-t, secperc alatt túlmelegszik.
Szia! Ja hajszálvékonyra sikerült megcsinálnom. Akkor kell csinálnom egy újabb rajzot.
Akkor úgy csináljam hogy a a lábaitól eljövő szálakat majd jól megvastagítom és kiszélesítem? Üdv! Köszöntem! UI: Találtam egy másik rajzot ahol két led is van,igaz párhuzamosan, gondolom ott az egyik a töltést jelzi a másik ha már feltöltődött? A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2013
Idézet: „Akkor úgy csináljam hogy a a lábaitól eljövő szálakat majd jól megvastagítom és kiszélesítem?” Valahogy úgy. Egy minta egy másfajta IC-hez a mellékletben. Idézet: „UI: Találtam egy másik rajzot ahol két led is van,igaz párhuzamosan, gondolom ott az egyik a töltést jelzi a másik ha már feltöltődött?” LED-eket nem kötünk párhuzamosan. A "DNP" azt jelenti, hogy "nem ültetni be", azaz az az alkatrész nincs.
Okés köszönöm szépen a felvilágosítást! Megcsinálom aztán majd beszámolok.
Üdv!
Nem írtad az eszközöd teljesítményigényét. Akkupakk helyett nem lehet megoldás egy step-up áramkör?
A túlzott kisütés ellen legegyszerűbb megoldás védett(protected) cellákat venni.
Sziasztok,
Van egy kis gondom...Léteznek ezek a sok ezer Ah - s LI-ON power bankok. Nos, ezek úgy működnek hogy ha rádugok terhelést az USB kimenetükre ezt érzékelik, és ekkor bekapcsol bennük egy StepUp konverter ami a LI-ON feszültség tartományból előállítja a szabvány USB DC 5V ot. A gond az, hogy kis terheléstől nem indul el a Step Up konverter csak pár száz mA es terheléstől felfelé, lévén hegy ezek eredendően mobil töltésre és egyéb készülékek töltésére vannak kitalálva. Az hogy terheléstől függően kapcsol be, valamilyen áramfigyelést feltételez viszont nem találok sehol (a LI-ON töltőáramkörön kívül, ami más tészta..) nagy terhelhetőségű és kis értékű soros R tagot a kimeneti áramkörben amit meg lehetne hekkelni ahhoz hogy kisebb terhelésre is elinduljon a konverter. Kérdésem...milyen módon lehet ez megoldva, ha nem áramfigyeléssel...? A kimeneti soros R tagnak minimum W os kaliberűnek kéne lennie mert a kimenet 2 A ig terhelhető, tehát ezt az áramot a soros ellenállásnak el kéne bírnia. Ekkora ellenállást tutira kilógna a sorból (SMT 0603 al van a készülék összerakva) így észrevenném...de nincs ilyen sehol, csak a töltőáramkörben, annak meg semmi köze a kimenethez. Van valakinek valami 5lete? Köszi
Ilyenkor illik megírni azt is, mi volt a megoldás, hátha valakinek ugyan ez a gondja volt/van..
Üdv mindenkinek!
Tönkrement a fényképezőgépem töltője és mivel nincs rá 10.000 Ft - om így gondoltam, megkérdem tudna-e valaki segíteni megjavítani? Ez úgy derült ki, hogy egy ismerősömnek is ilyen van, és az feltöltötte az akkut míg az enyém nem. Ha ez segít, 2, 4V a töltőfeszültsége egy 3, 7V-os akkumulátorhoz ez megfelelő? vagy az ampernek kell nagyobbnak lennie? A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
1.000 Ft házhoz szállítva: Bővebben: Link
Köszi
|
Bejelentkezés
Hirdetés |