Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1095 / 1683
(#) laszlo raduj válasza vicsys hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Hat ezenel nagyom koszonom valaszod, kimondhatatlanul halas vagyok ezert a kis filmecskeert.
Mondhatni egy kisebb muszert adtal, Persze gondolom nem anyira pontos igy.. Le is elenoriztem a cucomat, , az egyik hangfalam szuszog a melyeknel, a masik meg 12000 felett mar elhalgat.
(#) vicsys válasza laszlo raduj hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Bővebben: Link Sajnos a jelszint nem egyenletes. 12kHz-től erősen leesik a szintje.
(#) laszlo raduj válasza vicsys hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Meglehet, de a kezed munkaja jol mutatja hogy nem elhalgat egyik felere. De probaltam feljebb huzni a hangerot megis csak mar az egyik fele szol csak.
En igy is meg vagyok elegedve amit halotam es latam, tudni kell ,hogy en epitetem minden porcikajat (kiveve a butor lapok kivagasat), a jack dugotol amit jelre dugok a butor folia ragasztasaig, olyan difuzorokbol amin mar semmi adat nem volt es nem is kaptam a neten. Megis ugy szol hogy zeregnek az ablakok, ugralnak a poharak a szekrenyben es berezeg a kep a falon.
(#) Johnny0004 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Nálam szól mind a két fele, és az erősítő is jó, meg ezek szerint denevér hallásom van
(#) FMSound hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Végre elkészült mind a 4db Ledes robotlámpám. FMoving Nem kis munka volt, de a hétvégén már a Csík-zenek koncerten mentek!!!
(#) kyrk válasza FMSound hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Hány Wattos LED-ek? Mechanikáról van kép? Kiváncsi lennék rá. Én ma raktam össze a 100W-os LED-es világításomat a konyhába. Következőre jön a 300W-os.
(#) Pulyka válasza kyrk hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
100W-os ledes világítás a konyhába?

Ezeket én készítettem, (mostmár az összes LED világít rajta) kevesebb, mint 3W-ot fogyasztanak, és akkora fényük van, ami a második képen látszik.
(nincs semmilyen programmal felhúzva a fényerő, de kifehérítve sincs semmivel)
UI:most karácsonykor lesz, hogy 1 éve világít, naponta 1-2 órát.
..nem sok, de egy kinainál biztos több, van egy 38LED-es tákonyálmom is, az minimum 3 éve világít.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
(#) kameleon2 válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
3W Hát - ez azért karcsú! Nálam gyári LED spot-ok vannak a mennyezetben. Konyha+ étkező 8x15W=120W. Ez megfelel 8db 50W-os halogén (400W) fényerejének a valóságban, valamint a színhőmérséklete is (Onnan tudom, hogy ez már a harmadik generáció, a Halogénjeim óta). Ez éppen kellemes fény, a gyerekek is tudnak mellette tanulni és én is végignézhetem a napi spam-et. Értem én, hogy mindenki spórolni akar (én is) - de az ésszerűségnek is van határa. Nálam ez egyszerűen úgy van megoldva, hogy több körre van bontva a világítás: 6x15W és 2x15W LED-re. Emellett olvashatsz is. Ha pedig este kibotorkál az ember egy vizet inni - a kávéfőző kék ledje megvilágít mindent.
(#) Rumcájsz válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
A 100W az micsoda? Azonkívül túl jó hatásfok ha 3W fogyasztásra egy 100W-os izzó "fényáramát" adná le!
Valami nem stimmel! Lehet hogy lemaradt egy nulla?
(#) vladcepes válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Ezeket milyen Led-ből raktad össze?
(#) mindenes válasza FMSound hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Üdv! Ezek valami reflektorok ugye.?! Működésükről, vezérlésről valamit lehet tudni? Fotók alapján egész komoly szerkezetnek tűnik.
(#) kyrk válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Igen, kell oda a 100W. Egyrészt nagy a konyha, masreszrol egy folyoso amit hosszan kell bevilagitani. Általában úgy szoktam a LED-eket helyezni, hogy a konyhapolcok tetejére és a falat világítsák. Tehát a szem nem látja a LED-eket kötvetlenül és csak a szórt fényük jut a konyhába. Igy nem bánt a túl erős fény, másrészről nem kell mindenféle optika a szóráshoz mert a fal megoldja. Hátránya, hogy a fényből azért elég sok elveszik feleslegesen, illetve ügyesen kell helyni a LED-et hogy na a konyhapult tetejét világítsa. Előnye viszont, hogy senkit nem zavar hogy forog rajta a ventillator mert nem latszik.
(#) szili83 válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Egy Ilyen 50W-os LED-re lennék kíváncsi...

De gratula!
(#) Buvarruha hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Elkészült a hangerőszabályzó kijelzős doboza végre. Elég nehéz rendesen fotózni ezt a fényes feületet. gondoltam az néz ki a legjobban, ha nem csak a kijelző előtt van sötétített plexi, hanem az egész felületen. Szerintem nagyonjó így.

Márcsak ezt a randa LCD-t kellene VFD-re cserélni.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) sirály12 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Jó lett, nagyon profi kinézete van.

A plexit hogy rögzítetted a házhoz?

Ilyen sötétített plexit honnan tudtál venni? Mert tavasszal neke is kellene majd vennek 1-2 féle színben, de nem tudom honnan vehetnék.
(#) Buvarruha válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Nos, a plexit hasonlóan rögzítettem, mint a gyári cuccoknál, konkrétan nagyon vékony kétoldalú ragasztóval tapétáztam ki az előlapot. Viszont ezt nem vettem, én sem tudtam soha ilyesmit beszerezni, de nyéron fekvő szerverházakat bontottam és azoknak voltak az elejükön elég nagy darabok a "kisajtón".

ház.jpg
    
(#) djloui válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Szia itt bármilyen méretű és színű plexit vehetsz:
link
(#) sirály12 válasza djloui hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) vladcepes válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Szia! Tudnál esetleg felrakni egy képet arról az oldalról ahol a képernyő csatlakozik a panellal? A képernyő a gumis érintkezőjével csatlakozik?,vagy azt kiszedted és vékony drótokkal helyettesítetted? Előre is köszönöm!
(#) lajos1969 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Gumis érintkezővel csatlakozik a panelhoz, az van kivezetve tüskesorra, s az van a nyomógombos panelhoz csatlakoztatva!
(#) lajos1969 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Valahogy így a "munkalap 2"-n levő kis panelon van a kijelző.
(#) vladcepes válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Köszönöm.! Én is így csináltam,és a képernyőt hogyan szorítottad a panelhoz? egyenlőre gumival szorítottam a panelhoz., egyenlőre még nem megy ki semmi jel a képernyőre pedig eléggé pontosan raktam a csatlakozásokat. Maga a képernyőt ki lehet valamilyen módon próbálni hogy valami egyáltalán megjelenjen rajta? valami krix-krax betűre gondoltam. Vagyis magára csak a képernyőt hogy egyáltalán jó e.Nem értek hozzá azért kérdem.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) lajos1969 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Én négy darab ruhacsipesszel /nem nagyon erőssel/ szorítottam össze majd kétkomponensű ragasztóval a panelhoz ragasztottam a kijelzőt. Hát van nekem is egy kijelzőm amivel semmit sem mutatott. Ez volt jó ezért került ez bele. Nem tudom, hogy tudnád kipróbálni máshogyan hátha valaki tudja, s segít ebben neked.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) vladcepes válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Köszönöm a képeket! mindjárt csinálok én is. A képernyőt egy 3210-ből operáltam ki és úgy vettem észre hogy semmi különbség nincs ez és a 3310 között. Úgy emlékszem a telefon még működő képes volt anno mikor félre raktam.
(#) kokozo válasza vicsys hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Most vettem észre hogy rólam beszéltek a hátam mögött! ennye bennye..
De hogy ne rongálja a szemed a villogás, mutatok egy fullhd videót róla hátha ott jobban látszik, hogy nem villog az annyira

Bővebben: Link

Üdv Kokozo
(#) vladcepes válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Itt Bővebben: Link a képernyő 5-6 lába kap egy negatívot. Itt is megkapja Bővebben: Link . A képen viszont ott nem kapja meg. De egészítsetek ki ha nem jól látom. Nem kéne azt ott összekötni? Fehér színnel összekötöttem.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) pjg válasza kokozo hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Nagyon jó!
(#) kokozo válasza pjg hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Köszi
(#) lajos1969 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Igen össze kell kötni úgy ahogy rajzoltad!! Ez lehet a gond.
Bocs akkor az elő verzióról lemaradt valahogy amit régebben felraktam.
Ezen meg jó!
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) vicsys válasza kokozo hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szép munka, elismerésem. Tényleg jobb egy fokkal, de nekem még mindig darabos egy kissé. Nem is darabos, hogy is fogalmazzak...? Olyan gyorsan ugrálós, vagy mi. Kicsit finomabban kéne fel és lefutnia. Tudom, hogy program szerint helyesen követi a jelszintet, de olyan "digitális" szájízem van. Valahogy hiányzik a kellemes analóg futás. Remélem érted?
Persze ez az én véleményem és a munkád nagyon dicséretes! Gratula!
Következő: »»   1095 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem