Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1432 / 2499
(#) blasz válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia ezt is értem,meg ha túl fesszel járatnám,de az se,- 5vDc vel vagyok az ajánlás alatt,mértem szkóppal már mindent,sehol semmit nem találtam,nyugalmi az emitteren belőve,és nem sok az se, az egyik oldalt 2.5mV a másik 3.2mV az emitteren eső fesz,itt már nem torzít,jó hangja van.
Mindegy 8 ohm on jól müködik itt lesz használva,bár most már dühit ez a kapcsolás,akkor is ha most jó.
(#) petyaka hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Leszögezném,hogy én is kezdő lennék az elektronika mit hogyan miért világában.
De lenne egy kérdésem hátha valaki tud ebben segíteni nekem.
Van egy mini hifi erősítőm amit szeretnék beüzemelni. Ebben is TDA8947J végfok van.
a probléma az lenne,hogy ehez tartozna egy felső rész is amin a tuner cd és a kapcsoló gombja is található,a hangerő balance mély magas ez itt van az erősítőn.
Viszont van egy 18 lábú IDC csatlakozóm amin gondolom esetleg kimérhető lenne a kapcsolás "rca" jele.
Tudnátok esetleg ebben segíteni?
Vagy esetleg van valakinek hasonló hifije?
Köszönöm a segítséget.
(#) gkari válasza blasz hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Oka lehet még: szigetelő alátát rossz hővezető-ide a lehető legvékonyabb csillámlemezt tanácsos alkalmazni(pasztázva), vagy nagyfrekv.-s gerjedés van, ez szkóppal látható, a javaslat: a tápágakba min. 100nF (kerámia) hidegitőkondik.
(#) blasz válasza gkari hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
A tápágakba vannak hidegítő kondik,a tranyók alatt az egyik csillám a másik hővezető gumi van,de teljesen egyformán melegszik az összes, 4 ohm on,nagyon.Lehet hogy a vékony borda fal miatt kínlódok,de nem hiszem mert akkor legfeljebb tüzelne a borda a melegtől mert hamar átmelegedne.
Alapzaj,zúgás sistergés,sípolás,stb, semmi a világon
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia! Zobel-t tettél a kimenetre? Hideg az ellenállás?
Melegedés: sík a darlington háta? Nincs oxidáció a hűtőzászlón?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia igen,bent a zobel tag,a 10ohmos ellenállás jéghideg,a tranzisztor háta hibátlan,és a borda is,ha hiba lenne akkor nem mind a négy db melegedne egyszerre,gondolom.De 4 ohm on csinálja ott hamar felhevül,8 ohm on sokáig birja és elég akkor neki a ventilátor lassú fordulaton.De már nem merem megkergetni nehogy megint köddé váljon az elektron benne.

Ha nagyon felmérgel a panel,akkor térdközépen törés jön, és kap másikat,csak a hely miatt tettem ezt be st-t akartam de nem fér be,sajna

Ezért kérdeztem a párhuzamositást,az lehet segitene rajta.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) Davidd hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok! Írtam a saját témájában, de úgy tünik nem nagyon aktív az a téma így hát mivel ez is egy erősítő kérlek szépen titeket adjatok pár tanácsot/választ erre. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) petyaka hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Ezt sikerült kibogarásznom az MCM 772 erősítő csatlakozójáról ami a képen látható.
(#) Kipuke hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám a házimozi erősítőmmel. Nevezetesen egy LG DA 3630-ról van szó. Kb 3-4 éve használom a számítógépre kötve minden gond nélkül, de a elmúlt napokban előjött egy olyan probléma, hogy gondol egyet és kikapcsol. Előtte viszont van egy hangos reccsenés-pattanás is! Mindezt produkálja melegen és hidegen is; van, hogy 5 percenként, van hogy "csak" 2-3 óránként. Azzal orvosolható a hiba, ha kihúzom a konnektorból. A sima ki-be kapcsolás nem segít rajta.
Esetleg ha valaki tapasztalt már ilyen hibát, az leírhatná, hogy hosszú távon hogyan oldható meg, mert elég idegesítő 5-10 percenként felugrálni az ágyból filmnézés közben...
Válaszaitokat előre is köszönöm: Kipuke
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Erősítő építésében kérném a segítségeteket!

Van itthon 3db 4 Ωos hang(falam)*sugárzóm. Ezeket szeretném felhsználni. Olyasmi erősítőt szeretnék, amin tudom állítani a hangerőt. Eseleg még jó lenne egy kivezérlésmérő is.
Tudtok hozzá valami egyszerű kapcsolást?

*A hangfal egy sík geometriájú lapba épített hangszóró.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) reloop válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szia! A TDA2030-as IC-t javaslom. Van témája, utána tudsz nézni.
(#) Tranzisztor mester válasza reloop hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Köszi!
Tudnál linkelni egy konkrét kapcsolást? Nem találtam.
(#) mindenes válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Nézz szét a kapcsolások között Bővebben: Link. Én az st 151 ajánlanám azt viszont nem értem a moderátoroknak mért kell a hangsugárzó és hangfal szók között ilyen erős küllömbséget tenni. A kettő végül is funkcionalitásban ugyan az. Vagy nem.?! Üdv!
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) Tranzisztor mester válasza mindenes hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Bővebben: Link

Szerinted ez jó lenne?
(#) mindenes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Az a baj hogy itt nem hangositásról van szó mert az már egy más kategória .Más kell egy koncertre és más egy szobába lényegtelen hogy mi is a berendezési tárgy.Elnézést a kifejezésért.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) mindenes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2013 1 / 1
 
Technics Hifi torony 120x45cm 120W hangfalsugárzókkal az milyen kategória ? Fal vagy szekrény.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) szamóca válasza mindenes hozzászólására (») Okt 24, 2013 1 / 2
 
Az, hogy Kejfel János markecing menedzser, és önkéntes didzéjbótos nem ismeri a helyes szakkifejezést, még nem ok arra, hogy egy szakember őt utánozza.
(#) kadarist válasza mindenes hozzászólására (») Okt 24, 2013 / 2
 
Biztosan nem emlékszel rá, mert fiatal vagy, de minálunk a hangfal valóban fal alakú hangsugárzó rendszer volt. Egy sík felület, aminek a közepén ott foglalt helyet a hangszóró. Az akusztikai rövidzárat pedig nem labirintusokkal, bezárással meg nyílásokkal oldották fel, hanem egyszerűen avval, hogy a legnagyobb hullámhossznál is nagyobbra vették a fal szélének hangszórótól mért távolságát.
(#) Tranzisztor mester válasza kadarist hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Bővebben: Link

Tehát ezt szeretném megépíteni. Az egyik hang SUGÁRZÓM 4 Ohm 3 W,a másik kettőről (egyformák,lemezjátszó két hang SUGÁRZÓJA) csak annyit tudtam kiolvasni, hogy 4 Ohm. Tettem fel képeket, hátha valaki ki tudja olvasni.

Felesleges kiabálni, mi tudjuk mi a különbség. Mod.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) szamóca válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
(#) reloop válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
A hangszórókat látva változott az álláspontom, egy IC-vel is hajthatod mind a hármat, sőt még egy szabad csatornád is marad. Bővebben: Link
Természetesen ennek is van külön témája.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Szia István! Megépítettem. Castone tápról megkapta a +/- 60V DC-t. A kimeneten 17V DC uralkodik. Szükségem lenne a segítségre. Valami nem klaffol.
A Source ellenállásokon eső feszültség 2.2mV.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013

IMAG0877.jpg
    
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok! Egy nagy gondom van a képen látható kapcsolással, az hogy nem működik.
Tudnátok segíteni. A Zennerek 12V -ak. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013

Próba.png
    
(#) lukacsp válasza melorin hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Semmilyen hatása nincs. Az audio előerősítőkben alkalmazott kapcsolások esetén a kimeneti ofszetre sincs hatása a tápfeszültség aszimmetriának.
Ha már itt tartunk, ezzel a tápfeszültséggel legrosszabb esetben is a műveleti erősítő kimenetén 8Veff feszültség tud lenni túlvezérlés nélkül. Azt hiszem ez a jelszint egy előfok kimenetén több, mint elég.
(#) melorin válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Köszönöm!

Még egy fontos kérdésem van. Ennek az opampnak a kimenetére szeretnék bekötni egy végerősítőt és egy fejhallgató-erősítőt is.
Ezt egyszerűen megtehetem úgy, hogy a potméter kimenő lábára párhuzamosan rákötöm a két erősítőnek a bemenetét? Vagy inkább két potmétert használjak, és azok bemenő lábait párhuzamosítsam?
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Képet is csatolok az elképzelésről. Nem a külön hangerőszabályozhatóság a kérdés, hanem az, hogy melyik terhelné jobban le az előfokot, vagy egymásra való hatása a két erősítőnek van-e, előny/hátrány esetleg.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013

eroskozos.jpg
    
(#) lukacsp válasza melorin hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Tökéletes lesz egy potival, aminek az értéke legyen 10k...47k közt.
Az erősítők egymásra hatása abban merülhetne ki, hogy ha a bemenő impedanciájuk túl alacsony lenne, túlzottan terhelnék az előfokod kimenetét. Gondolom az erősítők bemenő ellenállása 22k...47k körül van, ahogy ez szokás hifi berkekben, így ez az veszély nem áll fenn.
(#) lukacsp válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Még azt kiegészítésképpen, hogy a poti minél kisebb értékű legyen, 10k körüli lenne a legjobb.
(#) jvc174 hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
szevasztok egy olyan kérésem volna hogy videoton ra 6363s-hez szeretnék kapcsolási rajzot ami tartalmazza végfokot a tunert meg a dekodert stb meg mellé szeretnék egy komplet alkatrészlistát * elöre is köszi
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) kadarist válasza jvc174 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Szia!
Itt kattints a kis idő után megjelenő "Get Manual" feliratra alul.
Következő: »»   1432 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem