Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   296 / 442
(#) niedziela válasza VaZso8 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Slicc a milingen, de a téglaalapnak azért lesz rádiusza mert sarkot nem marnak szerintem.
(#) VaZso8 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
...akkor hagyom ezt a formát (ami fent is látható) szerintem.

Elvégre egy normál marógépet elképzelve, adott marófejjel adott rádiuszt fog marni - kisebb fejjel ugyan a rádiusz is kisebb lesz, de macerásabb lehet a kivitelezés (gondolom, marófej-csere kell hozzá, mert nyilván nem az "iszonyat pici" fejjel marják a "nagyolást" is).

No mindegy - ez az, amit célszerű a gyártóval megbeszélni - nekik hogy egyszerűbb, ergo hogy "adják" olcsóbban...
(#) niedziela válasza VaZso8 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Nagyolás igazából nincsen, 0,6-0,8 maróval végighúzza, azt kész. 2x2cm-t sem soronként marja ki, hanem a kerületénél Amúgy is minek kellene egy szögletes lyuk ?
(#) VaZso8 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Végül is... nincs jelentősége (szögletes vagy sem).

Amúgy igazad van, én fémmarógépet képzeltem magam elé, és nem igazán NYÁK-formátumban.
Való igaz, elég "körbemarni" - a többi kiesik...
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) vzoole válasza niedziela hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Hát szerintem pont, hogy nem marják az ilyen kis slot-okat.
Két ilyen vacakért le kéne venni a fúróról, majd feltenni a maróra, és akkor ahhoz is programot generálni...
Épp ezért szokták nibbelésbel kialakítani fúrón.
(#) VaZso8 válasza vzoole hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Könnyen lehet, bár talán a miling réteg mellett/ellenére a gyártó használhatja a saját megoldását (általad írt nibbelésre gondolok) erre - nem?

No meg végül is a marás is majdnem olyan, mint a fúrás, csak a munkadarabot mozgatják a fejhez képest, és így marják le lépésenként a felületet átfúrás helyett, no meg némileg más kialakítású a maró fej is. /Vagyis más természetesen /
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) vzoole válasza VaZso8 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Végül is igazad van... ha te azt odarajzolod, akkor az le lesz gyártva, mindegy melyik rétegen van. Majd a gyártó eldönti, hogy azt hogyan akarja kialakítani.

Viszont a gép X-Y-Z kialakításnak semmi köze ahhoz, hogy az fúró vagy maró.
És marásnál nem szokás rétegenként lemarni, lefúr, aztán tolja telibe oldalra.
(#) VaZso8 válasza vzoole hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Remélem - de max. meg kell kérdezni tőlük (ezt nyilván érdemes megtenni).

A maróval kapcsolatban bocs, én végig fémmaróról beszéltem, mivel azzal találkoztam - ott viszont van anyagvastagság is (ehhez képest a NYÁK /bármilyen is legyen/, gyakorlatilag semmi), ott muszáj megfelelő fogást venni és úgy menni végig a felületen - NYÁK esetén ez milliószor egyszerűbb folyamat lesz.
(#) VaZso8 válasza vzoole hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Upsz - ha wire-ként rajzolok a Pads rétegen, azt nem tudom elnevezni lábként... miként csinálod az általad rajzolt formát, ami lábként is működik?

...vagy mégis marad a normál Pad parancs, ami tartalmaz egy furatot is?
(#) vzoole válasza VaZso8 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Hát igen... itt jön a dolog csúnyábbik része.
Pl kell egy 0,9mm széles slot és 0,4mm körgyűrű.
Akkor le kell tenni egy pad-et 0,9mm furattal és 1,7mm átmérővel.
Aztán erre kell rárajzolni a pad toldást és a slot-ot.
(#) sniperx hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Lenne még egy kérdésem, amire nem jövök rá.
Hogyan lehet csoportosan alkatrészeket másolni Eagle-ben?
IC láb elnevezéseit kéne vinnem a rajz másik részére, illetve komplett kapcsolási részletet is kéne duplikálni, de nem jövök rá, hogy lehet egyszerre többet másolni.
(#) niedziela válasza sniperx hozzászólására (») Okt 27, 2013 / 1
 
Baloldalt a group ikon, kijelölöd az egér húzásával amit szeretnél, aztán copy ikon, egér jobb gomb, copy group.
(#) niedziela válasza vzoole hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Idézet:
„Két ilyen vacakért le kéne venni a fúróról, majd feltenni a maróra”

Ez nem úgy van, hogy azért nem veszik le, a gyártás egy folyamat amin az alapanyag végighalad.
Eurocircuits
(#) sniperx válasza niedziela hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Köszönöm, így működik, csak fura, hogy két lépésben kell ezt csinálni, nem lehet 'online' kijelölgetni, amit vinni akarok.
Egy másik kérdés: hol lehet olyan alkatrészekre vadászni, amik nincsenek benne alapból az alkatrész könyvtárban? (PD41416, SMJ4416)
(#) niedziela válasza sniperx hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Vadászni szinte bárhol lehet, alkatrészek itt de van persze elszórva máshol is. Nem biztos hogy megtalálod, van amit egyszerűbb megrajzolni mint megtalálni.
(#) IMi válasza sniperx hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szia!
Pl. a szoftware honlapján: Bővebben: Link
(#) sniperx hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Ok, majd megpróbálom megrajzolni, amit nem találok.
Azt hogy lehet megoldani, hogy a nem használt IC lábakra odategyem az 'X'-et?
(ezzel jelölve, hogy az szándékosan be nem kötött láb)
(#) niedziela válasza sniperx hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Text ikon.
(#) vzoole válasza niedziela hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
A gyártási folyamat nagyban függ az összepanelizált tábla technika megoldásaitól.

Tehát nem kerül fel minden panel a maróra fúrás után, ha az adott feladatokat fúrón is el lehet végezni.
(#) niedziela válasza vzoole hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Ha tervezek egy panelt amin van 50mm slicc, azt leadom gyártásra, engem már nem érdekel onnantól, hogy azt fúrják vagy marják. Az érdekel hogy az amit megrendeltem olyan legyen amilyennek megterveztem. Én ezt a marás rétegen szoktam megtenni, azt szoktam kapni amit kértem. Ennyi a történet.
(#) elektrocad válasza vzoole hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Üdv vzoole!
Niedzelanak igaza van. A NYÁK gyártók igyekeznek minél több munkafolyamatot automatizálni. Az Eagle kimeneti fájljai is ezt támogatják. Egy dolog az, hogy téged, mint tervezőt nem érdekel, hogyan alakítanak ki egy-egy nem szabványos "lyukat", de ha a gyártási folyamatot összeveted a tervezés technikájával, mindennek megvan a miértje.
Idézet:
„Tehát nem kerül fel minden panel a maróra fúrás után, ha az adott feladatokat fúrón is el lehet végezni.”

Miért is kerülne fel? Ma már léteznek fúró-/marógépek, amelyek egymás után fúrnak, majd marnak és automatikus eszközcserével. A panelt egyszer kell befogni (pozicionálni) majd a megfelelő fájlok alapján a gép automatikusan elvégez minden mechanikai munkát (fúr is mar is), mindet a megfelelő eszközzel, amelyet képes automatikusan cserélni, ahogy azt a program vezérli. És ehhez kell az adott műveleteket külön rétegekben meghatározni.
Ne hasonlítsd az otthoni barkácsműhelyt egy profi gyártótechnológiához. A program pedig az utóbbit támogatja.
(#) vzoole válasza niedziela hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
niedziela!
Eddig nem arról volt szó, hogy azt kapod-e amit kértél, hanem arról, hogy a technikai kivitelezés, hogyan történik...


elektrocad!
Idézet:
„Ne hasonlítsd az otthoni barkácsműhelyt egy profi gyártótechnológiához.”

Pont, hogy én nem keverem össze.
Amíg egy kisebb műhelyben megengedhető (inkább megtűrhető), hogy egy géppel fúrjanak és marják is a panelt, addig profi gyártásban a fúrógép fúr, a marógép mar. Erre azért van szükség mert mindkét gépnek megvannak a maga technikai előnyei.
Erre szokták azt mondani, ha valami mindenre jó, akkor az semmire sem jó igazán.
(#) niedziela válasza vzoole hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Idézet:
„hanem arról, hogy a technikai kivitelezés, hogyan történik...”

Mivel nem kérnek/kértek módosítást az elküldött munkafájlokra, valószínűsítem, hogy a technologiába belefér ha a marást a maró rétegre hozom létre és nem a drill-re.

Mást nem tudok mondani, mert a gyártó sem kért tőlem eddig mást
De tőlem akár a drill-re is lehet rajzolni aki akarja, nekem ez a tapasztalatom, ezt tudom megosztani jó szándékkal.
(#) vzoole válasza niedziela hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Nem is arról volt szó, hogy melyik rétegre rajzolja, hanem arról... (de itt már csak ismételném magam).
(#) sniperx válasza niedziela hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Nem rá akarom írni, hanem a láb végére kéne tennem az X-et, hogy a láb az X közepébe fusson bele.
A text-nél nekem mindig igazítja raszterre, tehát a láb alá, vagy fölé kerül az X.
(#) niedziela válasza sniperx hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Amikor vonszolod az "X"-t nyomd közben az Alt key-t
(#) kaqkk válasza sniperx hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
A rasztert állítsd a legfinomabbra akkor bármit bárhová mozgathatsz , nem szól bele a sas
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Okt 29, 2013 / 1
 
Rasztert biztos nem piszkálnám el.
Vagy simán Alt+ igazítanék, vagy talán még jobb (csatolt)

clip03.avi
    
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Ha beigazítottad a helyére az x edet egy kattintással visszaállíthatod alapra a rasztert.
(#) VaZso8 hozzászólása Nov 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Lassan alakulgat a panelem, ezért le akartam generálni a gerber fájlokat, hogy lássam az ez alapján megalkotott panelt is.

Ezt az írást követtem a folyamat során, ill. a drill fájlhoz beállítottam még a holes és miling réteget is (azt hiszem, itt követtem el a hibát).

Az így létrehozott anyagot a ViewPlot betölti ugyan, de a fúrófájlt nem tudja feldolgozni.
A gerbv nevű program betölti a fúrófájlt is, de a lyukak és a marás réteg nincs rajt.
Attól tartok, hogy a lyukakat nem megfelelően terveztem, ill. a marás réteg nem igazán értelmezhető fúróként /az alakja miatt, tehát nem változtat a helyzeten, ha átteszem fúró rétegre/, ezért nem akarja ezeket lenyelni.

Kérdésem: külön létre kellene hoznom egy "maró" fájlt, esetleg a fúrófájlnak más formátumban kellene lennie (excellon helyett)?
Tehát a CAM processorban hogyan kellene beállítanom ezt a részt, hogy értelmezhető kimenetet kapjak?

Minden segítséget előre is köszönök.
Következő: »»   296 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem