Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   118 / 293
(#) gyerek67 hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Szomszédom Gorenje TGO ZOS 201 fagyasztó szekrénye nem áll le, állandóan jár a kompresszor és fagyaszt, mint a bajnok.
A hőfokszabályzóját tekerhetem, ahová akarom.
Nézegettem, de semmi érdemlegest nem találtam benne.
Szerintetek mi lehet a baja?
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
A sárga kapcsoló (gyorsfagyasztó) világít?
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Természetesen nem. (Ha bekapcsolom, akkor persze igen.)
Átmértem, jónak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) Miele w hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Miele kombi hűtő:

Olyan problémám lenne a hűtővel kapcsolatban,amiről tudni kell, hogy inverteres és mágneskapcsolóról vezérli hogy melyik térbe engedje a gázt valamiért nem kapcsol a mágnes szelep, ha mágnes fölött mozgatom a csövet amit a kapcsolónak kellene működtetni hallom, hogy működik a csőben kattog úgymond valami ami gondolom szabályozná a gáz áramlását hogy a normál vagy mirelit térbe menjen. Jelen pillanatban a normál teret hűti, de amikor meghoztam, akkor a mirelitet hűtötte és a normál teret nem. Amikor bedugom a hűtőt és bekapcsolom mind a két teret, ami ugye külön vezérelhető és kapcsolható, a mágnes szelepen áramot nem mérek.
Olyan mintha nem jutna el odáig az áram. A mirelit térben a ventilátor nem működik és mágnessel nem is tudtam visszakapcsolni. Nem tudom a működési elvét, hogy a mágneskapcsoló az mikor kap áramot bekapcsoláskor vagy csak később ad neki áramot, de próbáltam már azt, hogy lehűtöttem a normál teret a kívánt hőmérsékletre, hátha akkor bekapcsolja a mirelitet de nem. Az inverter panelon hibát nem találtam, hátha valaki közületek tud segíteni, nekem nincsen több ötletem, hogy hogyan tovább!
Segítségeteket köszönöm!
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Akkor két dolog lehetséges , vagy csökkent a kompresszor szállítóteljesítménye , vagy szökik a gáz belőle
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Akkor viszont hogy tud ennyire fagyasztani?
Ja, és jó ideje (azt hiszem több hete) így működtették:
a kisöregek egy időkapcsolóba dugták, úgy "szabályozták".
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Ha csökken a szállító teljesítmény akkor "ugyanúgy hűt" csak nem fagyaszt végig az egész elpárologtató , ezért az elp alján lévő hőfokszabályzó nem tud lekapcsolni..
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Pedig nekem úgy tűnt, hogy az egész hűtő le van fagyva...
Meg tudom valahogy állapítani, hogy valóban ez-e a baj?
Mi okozhatja a szállítási teljesítmény csökkenését?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Egy idő után természetesen lefagy az egész. Úgy tudod ellenőrizni, hogy leolvasztod és amikor elindítottad megnézed hogy az egész elpárologtató egyenletesen deresedik e
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Pl. nyitott ajtóval indítom el?
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Nem! Csak vársz fél órát és megnézed, azt is ellenőrizd hogy a hátulján lévő fekete rács (kondenzátor) végig egyformán meleg e .
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Köszi! Ezt holnap ellenőrzöm, aztán referálok.
Én arra a kapillárisra gyanakodtam egyébként, ami előre jön a hőfokszabályzóhoz.
(#) Jeges1 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Szia!
Köszi a segítséget, így legalább a javíttatás sok ezer forintos költsége - amely így kidobott pénz lenne - beépül egy új hűtőbe. Ha mindenképpen újjat kell venni (hasonló méret + kis fagyasztó rekesszel), melyik típust javasolnád ár/érték szempontjából. Az ismerősömnek nem túl nagy összeg áll rendelkezésre, ezért a túl drágát nem tudja megvenni viszont a túl olcsót meg én nem javaslom.
Köszi a segítséget.
Üdv: Jeges1
(#) godesz7 hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni: K59L2103 számú hőfokszabályzót milyennel lehetne helyettesíteni? Keresgéltem de nem igazán értek hozzá. Előre is köszönöm!!!
(#) kaqkk válasza Miele w hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Elektronika hiba .két mechanikus termosztát és egy relé segitségével életre kelthető
(#) Miele w válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
A két mechanikus termosztátot azt tudom, hogy hova kellene elhelyezni, de a reléhez szeretnék kérni valami kapcsolási rajzot, de ezt a végső esetben szeretném alkalmazni csak.
A hűtőt a két vezérlőpaneljával szeretném továbbra is működtetni ha lehetséges.
Ezért is szeretném tudni, hogy miért nem váltogatja a váltószelepet.
Köszönöm segítségedet!
(#) kaqkk válasza Miele w hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Ha az elektronika a hibás márpedig ez nagyon valószínű , akkor interneten nem javítható . Keress egy elektronikai műszerészt a környéken és neki mutasd meg a panelt ...
(#) urban0909 hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
bosh kombi hütö e 2 hibakodot ir ki a méhütő része jo de a sima az nem megy csak villog az e2
hogy lehetne életre kelteni?
(#) Miele w válasza urban0909 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Ez egy termisztor hiba, belső elpárologtató.
Úgy emlékszem rá, hogy ki kellett vágni a hűtőnek a hátulját és csak így lehetett cserélni.
Látható nyoma marad!
(#) Miele w válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Sajnos itt a környéken ilyen panelt egy szerelő sem látott!
Ilyen hűtővel meg még nem is találkoztak.
A legközelebbi olyan szerelő, aki javítani tudná hozzánk 150 km-re van.
Ehhez hasonló hűtőből pedig van már 3 is!
Sajnálnám őket kidobni!
(#) kaqkk válasza Miele w hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Akkor marad az átalakítás ...
(#) ernesto69 hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
indesit 34 up hütőmnek nem ég a lámpája,viszont az égők jok benne,mi lehet az oka és mit tehetek?köszi
(#) kaqkk válasza ernesto69 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Ha az égők jók csak a kapcsoló lehet hibás, ja és a billentyűzeted sift gombja...
(#) kaqkk válasza urban0909 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Próbáld meg a hátsó termisztor vezetékét (a csatlakozó előtt) elvágni és egyszerűen összekötni , egyik másik elektronika "megeszi"ezt a hack-et (a két termisztoros elektronikák)
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) kberegi válasza coci73 hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Nekem is ugyanilyen géppel van problémám - WBC35692A++NFCX - folyamatosan hűt...
A panelon kicseréltem az összes kondenzátort, mert ugye hátha bejön, se semmi. Fura is lett volna egy 2 éves gépnél..
Valakinek esetleg valami ötlete arra, hogy hol keressem a hibát?
1 napos folyamatos üzem után a hőszenzor ellenállása a fagyasztóban 36kOhm. ez kb -22 fok a service manual szerint. Jó hideg is van benne, de tovább hűt..
Ami még érdekes még, hogy nem lehet neki beállítani a hőfokot, beállítom -18-ra, ok-zom, sípol, majd újra villog.. reset után leáll a kompresszor és nem kapcsol be többé. csak ha kihúzom a konnektorból, majd újra visszadugom.

Légyszi segítsetek!
(#) HL84 hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Bocs az esetleg amatőr kérdésért. Lett egy ősi Snaigé 15e orosz csodám, ez egy kombi egy ajtós, egy kompresszoros felül fagyasztós fapados szerkentyű. Hűt is, üresen a fagyasztóban kb. 1-2 óra után -20 körül, a normál rész aljában 0 fok körülire hűti. A kompresszort sokáig nem kapcsolta le, gondolom míg le nem hűtötte az egészet, de reggel már nem járt, este volt, hogy -24/-5 is volt benne. Reggel olyan -15/0 volt, kicsit kinyitottam, hogy bekapcsol-e, 1-2 percre rá meg is tette, gyorsan lenyomta -20/-3 körülre, és ki is kapcsolt újra. Mindezt 1-es fokozaton (3 a max). Gondolom, hogy az elején sokáig nem kapcsolt le a kompresszor, az normális. Magasabb fokozaton nem próbáltam még, de az előző gazdája szerint nem kapcsolt le, a kompresszor folyamatosan dolgozott. (Miután hozzám került, azért kapott egy szétszedést és tisztítást.)

Viszont a kondenzátor hátul függőlegesen félig hűvös, a másik fele meleg. A kompresszor is meleg, ez gondolom jó. A hűtőtér felő menő cső a kompresszorból kilépve kb 5 cm után végigfagy (nem rejtve húzódik, hanem a kondenzátor mögött vezették el).
Kell-e szerintetek a félig hűvös/félig meleg jelenséggel foglalkozni, vagy jó ez így?
(#) nila hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
ELEKROLUX RM212 típusú abszorbciós, 220,12 V, gázzal működő lakókocsiba épített hűtőm /20 éves/ valószínű hibája,hogy a csőrendszerben levő gáz elment. Hol találok Mo-n vállalkozót javításra/töltésre?
(#) zolika60 válasza nila hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
(#) nila hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Kérlek zolika 60, egyet mondjál. Az egyetlen helyi szervíz most mondta, hogy javíthatatlan.
(#) kaqkk válasza nila hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Az abszorpciós hűtőket nem lehet tölteni , valószínű hogy nem elszökött az ammónia hanem ledugult a rendszer!(99%az esély)az egyetlen lehetőség a javításra : fejrefordítva a földhözverni . Ha ezt többször megismétled és nem javul meg akkor mehet a kukába...
Következő: »»   118 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem