Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   195 / 578
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Ha az NTC rossz, kijelzi a piros folyamatos és az egyik zöld villogásával.
(#) Kerol hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Kedves Toro! Kedves VIM!

Nagyon köszönöm a segítségeteket!Írok, ha kész lesz a kazán!
(#) axax hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Üdv.!
Van egy Termomax Amica ECO PBA 4v típusú gázkazánom. A téli-nyári üzem forgókapcsolója feladta a harcot. Kicserélném, de a neten nem találtam, csak a szerviz hálózatra adott találatokat. A gyártót még nem hívtam, de gondolom csak szerelőket szolgálnak ki.
Tud v.ki v.mit javasolni?
Köszi előre is!
(#) merciabc válasza axax hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Szia! A multkor a legnagyobb licitálós oldalon láttam hibás panelt hozzá,ha megvan még?! Lehet az eladónak van más is hozzá...
De én szétszedném darabokra, hátha csak kontakt hib a van benne!
Küld egy képet róla!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) rozsa1975 hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Jó estét,elnézést hogy ilyen későn írok önnek,de nagy szükségem lenne segítségre ,egy Gázkazánról van szó,már 3-4 órája a férjemmel próbáljuk a hibát kiküszöbölni,de nem tudjuk már mi lehet a baj!Kérem segítsen valaki!Nagyon köszönöm.
(#) rozsa1975 hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
magától felment 3-asra a nyomás,és leállt a kazán autómatikusan.Olyan mint ha nagy lenne a nyomás,vagy a csap ment tönkre amivel a vízet engedjük rá,nem tudjuk mi lehet a baj.
Leengedtünk vízet a radiátornál úgy hogy 1-1,5 legyen a nyomás,de állandóan bekapcsolás után felmegy a nyomás 3-asra.A melegvíznél bekepcsol,azzal nincs gond.
(#) toro válasza rozsa1975 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Kedves Rózsa!
Pontos típus?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) toro válasza Kerol hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Ok, kössz!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
CN1-es csatlakozó 6-7 szivattyú, 8-9 ventillátor,
CN5-ös 2-3-4 gázszelep.
Ebből kisilabizálható a panelről hova tartozik.
(#) merciabc válasza zolee76 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Gázkazán HIVATALOS uj bekötés árai:
-gázterv:35ezer
-kéményseprö szakvélemény:18ezer
(ha minden szabályos a kéménynél)
-gázmüvek átadás:12ezer
-kazán bekötés:35.000.-
Ezek a hivatalos árak!
Ha valaki ennél többet mond, az lehuzás.
Ha kevesebbet,akkor gyanus hogy nem hivatalos!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) Libus válasza merciabc hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Ez akkor is igaz, ha egy régi kazán helyére raknak egy újat?
Az csak csere, nem?
(#) user1914 válasza rozsa1975 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Kedves Rózsa!
Első körben a tágulási tartály a gyanús, nincs benne levegő.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) tibibalogh520 válasza axax hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Szia!
Ha stimmel amire gondolok, akkor az a "forgókapcsoló" egy potméter. Elektronikai alkatrészboltban beszerezhető.
Az ellenállás értéke rá van írva az oldalára.
(#) Lala88 válasza DoDo69 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Újra meleg van a házban!!!!
A gázadagoló motor volt "csak" a rossz a panel túlélte. Még az is lehet nem a beázás okozta a bajt csak véletlen egybeesés. Lényeg hogy jó lett.
Üdv.
(#) rozsa1975 válasza toro hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
kEDVES TORO,KÖSZÖNÖM HOGY ÍRTÁL,sajnos tegnap senki nem tudott már segíteni,mert nagyon késő volt hozzá
(#) rozsa1975 hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Simat MINI II 24 MCSI - A típusa
Tegnap éjfélig szórakoztunk vele a férjemmel,míg sikerült beállítani,és úgy néz ki hogy jó lett,mert egész éjjel ment a fűttés és hála istennek 1,5-6 fölé nem ment a bár nyomása a kazánnak.
Szerintünk a a baj,hogy elromlott a vízfeltöltő csap,és folyamatosan engedte a kazánba a vizet,ezért túlnyomás alakult ki,és egyszer csak arra lettünk figyelmesek,hogy valami nagyon csöpög.A kazán túlfolyólyánál csöpögött,és a bárnyomás felment 3-asra és azon túl.
Erre lekapcsoltuk a rendszert és leengedtünk a radiátorból vizet.Aztán a vízfeltöltő csappal(ekkor még lehetett vele ráengedni vizet,)felengedtük 1 bár nyomásig.De mikor bekapcsoltuk a kazánt,nagyon gyorsan felment újból a mutató 3-asig.Egész éjjelig engedte le a férjem fokozatosan a vizet a radiátorból,és cirkuláztatta a rendszert hogy a levegő menjen ki a rendszerből.Aztán végre beállt a bár óra mutatója 1,3-ra,de ahoz hogy bekapcsoljon a fűttés ez a nyomás nem volt elegendő,mert nem volt elég a rendszerben a víz.De sajnos elromlott a kazán vízfeltöltő csapja és nem tudtunk rá vizet engedni,még egy kicsit sem.
Aztán valahogyan felment a mutató 1,5-6-ra és jó lett,bekapcsolt a fűttés,meleg víz is volt,és egész éjjelre hagytuk a fűttést.Ami rendben is volt és reggelre nem ment fel a bár nyomás sem.Most értem haza a munkából,most kapcsoltam rá a fűttést hogy megnézzem a bár nyomást,és 2,2-őn áll,szerintem megint az lesz a baj!
Nagyön örülnék,ha tudna segíteni,hogy ön szerint mi itt a baj!
Andrea
(#) rozsa1975 hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Kérem,ha valaki tud segíteni,írjon ! Nagyon köszönöm.
(#) axax válasza merciabc hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Üdv merciabc!
Csatolom a képet. Remélem segít. Vagy a kiszerelt állapotra gondoltál? Ott még nem tartok, kell a fűtés és a meleg víz. Egyébként ma 4x hívtam a gyár ügyfélszolgálatát. Eredménytelenül.

kapcsoló.jpg
    
(#) axax válasza merciabc hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Egyébként a kapcsolónak nem csak az a baja, hogy letört a gombja, hanem kontakt hibás is. Pl. pici mozgatásra kikapcsol a kazán. Egyébként a tágulási tartály ellen oldali levegőnyomásának mi a normál értéke?
Köszönöm előre is!
(#) merciabc válasza Libus hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Ha ugyanaz a készülék márka,és ugyan az a fütési teljesitménye!
(#) merciabc válasza axax hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Ha nem jutsz eredményre, tudom ajánlani ha bp.-i vagy a Lomex-et a Lehel uton, a Hornos elektronikát(ök még japánbol is megszereznek mindent), de ez a kapcsoló ismerös valahonnan... Valamilyen készülékben ua. ez van,de majd beugrik. A panelba van forrasztva,vagy külön van?
(#) merciabc válasza rozsa1975 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Tisztelt rozsa1975!
Ez nem egy ismert tipus! Jobban járnak ha leengedik a vizet,és szétszedve kitakaritják a tüszelep fészkét! Rézforrasztáshoz használatos belsö drotkefével szoktam tisztitani. Lehet hogy csak szennyezödés ment alá! Ha igy sem jó, el kell gondolkozni,hogy lehetne ledugózni.
(#) szerviz válasza axax hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
No, a Termomax ügyfélszolgálatát hiába hívogatod, a cég csődeljárás alatt van.
Az ECO vezérlőpaneljét már régóta nem lehet beszerezni, ezért került a helyettesítésére az ECO D panel.

Szerintem az ország utolsó ECO paneljét tavasszal szereltem be......

De az ECO-ban nem kapcsoló van, hanem potméter. Cseréld ki.
(#) szerviz válasza rozsa1975 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
A Simat kazánok Ariston gyártmányúak, ezért keress egy Ariston szervízt az aristonszerviz.hu oldalon.
A leírtak alapján lehetséges a feltöltőcsap hibája is, de lehet a hőcserélő áteresztése is.
Ennek eldöntése csak próbával lehetséges. Szerintem....

Tehát én ilyenkor ki szoktam cserélni a feltöltőcsapot (mert az az olcsóbb), és azt mondom, hogy most várunk. Ha egy hét múlva is jó a nyomás, akkor ki teccik fizetni a csapot.
Ha a nyomás FOLYAMATOSAN emelkedik ezután is, akkor hőcserélő......
(#) merciabc válasza szerviz hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
No igen,ez a legegyszerübb. X forint a csap. - és 2szer Y a kettö kiszállás. Cirka 15000ft-bol meg s lehetne uszni. És akkor nem beszéltünk a höcserélöröl,amivel nem kéne riogatni öket még. Nézzék meg elöször is. A rozsa1975 nem hiába irt ide, hátha meg tudja oldani pici pénzböl!
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szerintem, meg "szervíz" nem azért írta, hogy Ő így szokta csinálni.
Hanem, mivel a szelep javítás olcsóbb - kizárásos alapon. Utána a hőcserélő.
Természetesen egy kazán biztonságos javításáért nem jár 2,3,4 szeres kiszállási díj.
Egyszeri kiszállás-, munkadí-, anyag-, ÁFA és egy ELÉGEDETT KUNCSAFTTAL TÖBB!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) szerviz válasza merciabc hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Háát, lehet, hogy nem pontosan fogalmaztam, vagy nem elég figyelmesen olvastad az előző írásomat.
Tehát, mégegyszer: nálam fizetni akkor kell, amikor jó a kazán. És ha nem az az alkatrész a hibás, amit elsőre cseréltem, akkor természetesen visszateszem az eredetit. Ingyen.

Kicsit bővebben erről a csapos témáról.
Ahhoz, hogy okosat mondjak, látni kellene a kazánt. A leírás alapján lehet további hiba is, mert azt írták, hogy volt olyan, hogy nem tudtak tölteni a kazánra, aztán utána mégis valahogy felment a nyomás. Ez lehet dugulás a feltöltőcsap környékén, de lehet dugulás a nyomásmérő kapillárcsövében is! Ekkor nagyon lassan reagál a nyomásváltozásra a mérő.
Úgyhogy talán nem írtam marhaságot azzal, hogy ki kell szedni a feltöltőcsapot, o'szt akkor már látod az állapotát, megnézed az egyéb körülményeket is, például tágtartály nyomását, stb. És ha úgy látod, akkor próbálkozhatsz a tisztított csappal is. Bár a csapokon meg a gumi szokott tönkremenni, ez a "koszmegyalá" történet inkább a városi legendák körébe tartozik. Meg különben is, a feltöltőcsapot úgy érdemes kiszedni, hogy ott van nálad az új.

A hőcserélő áteresztése pedig nem riogatás, hanem realitás. Nyomásemelkedős esetekben túlnyomórészt az okozza az emelkedést.
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Idézet:
„A hőcserélő áteresztése pedig nem riogatás, hanem realitás. Nyomásemelkedős esetekben túlnyomórészt az okozza az emelkedést.”

-mivel a bitermikus hőcserélőket KIVÁLÓ anyagokból csinálják.
(#) tanca1 válasza toro hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Sikerült a vezérlőpanelen lévő összes hibát (remélhetőleg) megjavítani és el is indult a kazán!
Egy (kettő) hiba azért még akad, ehhez kérném a segítséget.
Ha a fűtés hőfokát kb.70fokig felemelem, akkor a kazán kb 60foknál átkapcsol egy pillanatra HMV-re és leáll, majd 5-10sec után újra visszakapcsol fűtésre, de 60-62 fok környékén újra ezt csinálja. Ha a fűtés max. 60-65re állítom, nincsen ez a jelenség.

Illetve annak hatására (gondolom én) hogy magas hőfokon üzemeltettük a kazánt a próbálkozások miatt, lepattogott a HMV hőcserélőről a vízkő és teljesen!! eldugult. Így teljesen szét kellett szedni a kazánt és most ez van savazás alatt.
(#) toro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszi a figyelmed és a "dorgálást"!
Szót fogadunk!
Következő: »»   195 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem