Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   968 / 1385
(#) Szpisti válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Miért kéne bele csavar?
A tervezéskor mindkét oldali maszkra teszel a 4 sarkába pozicionáló furatnak jelölést.
Mikor felteszed a nyákra egyik oldalon, akkor azt a 4 furatot kifúrod papirostul át a nyákon 0.6-ossal.
A másik oldali maszkot meg kibököd ugyanott 4 gombostűvel, egybepozicionálod a nyákfuratokkal (átbököd), és felragasztod "tixo"-val vagy hasonló vékony ragasztószalaggal.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) szili83 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Aluminium? Biztos, hogy az? Olyat még nem hallottam... Mire jó az?
Azt hogyan forrasztod? Nem inkább Immersion Silver?
(#) Attila86 válasza szili83 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Nem, ez alumínium. A hordozója alumínium, ugyan úgy réz van rajta! Csak mivel az alumínium is vezeti az áramot, ezért a réz és az alu közt van egy 100u vastagságú hővezető, elektromosan szigetelő anyag. Teljesítmény-LED-eknél szoktak ilyet használni például.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Én úgy gondolom , csak smd szerelésre alkalmas , a maratását úgy csinálnám hogy a hordozót lefesteném (az élét is ) a réz lemarása után az alu felületéhez nem fér hozzá a sav a szigetelő réteg miatt .
(#) ktamas66 válasza kokimy hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Én kétoldalas ragasztót (cellux) használok. Az egyik oldalra felragasztom, napfénynél vagy lámpánál összeillesztem. Általában csak két oldalon csinálom L alakban. Nem olvad meg a vasaló alatt.
(#) ktamas66 válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Azért kell precízen illeszteni, mert a vasaló alatt úgyis elmászik , vagy a nyák berakáskor nem pont középre kerül (1,5mm-es nyáknál szinte biztos), de azért ritkán van fél lyuknál nagyobb különbség a két oldal között.
(#) efraim válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Véleményem szerint a gombostűnél nincs jobb! Egy A4-es papírlapot kettéhajtok és az egyik vasalandó fóliát celluxal felragasztom. Ezek után két forrpontot - vagy ha smd a panel, akkor a rögzítésre használandó furatokat - középen átszúrok. Kihúzom a gombostűket és a másik fólián is megismétlem a lyukasztást. A gombostűket most az első fólia oldalán papíroldalról szúrom be az első fólián keresztül és felfűzöm rá a második fóliát és ráhajtom a papírlap másik felét, azt is kilyukasztva. Megint kihúzom a gombostűket és a második fólia irányából szúrom be a papírlapon levő lyukon keresztül, majd leragasztom azt is celluxal.
Még nincs vége
Kihúzom a gombostűket és a két fólia közé tolom a megtisztított nyáklemezt. Az egyik felén lenyomva tartom a másik felén vasalni kezdem. Vasaláskor már az átolvadó festékanyag rögzíti a fóéiákat, a rögzítő nyomást abba lehet hagyni és teljesen levasalni az egészet. De ugyanez laminálóval is működik és az a legjobb!
(#) ktamas66 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Kerestem itthon egy darab használt alumínium alapú nyákot (talán valami erősítő volt). Beraktam sósav-hidrogénperoxid maratóba, az alu-s felületnek nem lett semmi baja, csak a vágási éleknél feketedett meg egy kicsit. Úgy néz ki minden macera nélkül használható lenne.
(#) eyess válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Biztos , hogy alumínium alapú nyák volt az ? Nem pedig ónozott nyák?
Szerintem az alut megette volna a maratószer nem ?
(#) ktamas66 válasza eyess hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Azt olvastam valahol, hogy az alu-oxid védi meg, ezért csak az friss éleket marja meg (lehet végül eloxált hűtőborda lenne belőle ). Nem tudom az ilyenekben milyen dróttal csinálják a kötéseket, de azokat megette ( talán ezüst ?).
(#) eyess válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Nem tudom , bevonat van rajta , de hogy milyen azt , így nehéz eldönteni.
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Ennek kellene a tükrözött méretarányos rajza nyomtatáshoz, nem találtam a neten seholsem, megtudná valaki oldani? Köszönöm! Méret a képen 260x95.
(#) eyess válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Ha csak jpg be van meg az elég gyenge minőségű lesz.Nincs meg más formátumban ?Mondjuk pdf .És ennek jelenleg nem az a mérete , amit írtál hanem 361x132.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) lajos1969 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Csak ez van meg, nem ez a mérete de 260x95-be kellene.
Egy ilyet sikerült csinálni belőle d ez sem a megfelelő méret és tükrözni kéne.
(#) eyess válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Ez a 260x95 méret ez honnan van ?
Illetve miért pont ilyenre kell , csak azért kérdem , mert elsősorban az ic forrpontjai adják majd meg a méretet , és ettől jobban eltérni majd nem lehet , mert akkor nem fog stimmelni beültetéskor .
Majd nyomtasd ki , és ha nem stimmel még , akkor jelezd.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) lajos1969 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Ez a méret az ahol jók a forrpontok pontosan. A 260x95 .
(#) eyess válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Már fent is van az előző oldalon.
(#) lajos1969 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Szuper ügyes vagy ez nekem nem ment volna! Kinyomtattam minden oké a méret is, még egyszer nagyon szépen köszönöm sokat segítettél!!
(#) eyess válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Szívesen , és sikeres építést hozzá.
(#) maria hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
hi
egy kerdest szeretnek felteni vessző hogy en ra vasaltam a nyak-lapra a tervet de mert lett ilyen(kep)
vizesen es szarazan???

Két kérdőjel pont egy shift gomb lenyomás energiájába kerül!
Könyörgöm írjál már normálisan!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) pluto válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Hacsak nem furat-galvános a panel. Azt hiszem ebbe mindenki belefut az elején.
(#) pcroland válasza maria hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Apró papírdarabok vannak rajta, víz alatt dörzsöld le
(#) maria válasza pcroland hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
probaltam de nem megy de mivel kellene dorzsolnom???

Két kérdőjel pont egy shift gomb lenyomás energiájába kerül!
Könyörgöm írjál már normálisan!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) pcroland hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Ujjaddal, vagy fogkefével. Ha rendesen rá van vasalva akkor nem jön le ennyitől
(#) maria válasza pcroland hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
EZEKEL PROBALTAM DE NEM JON LE EGYIKEL SEM MAS OTLET???

Miért kiabálsz?
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) pjg válasza maria hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Tedd hígított sósavba, vagy 20%-os ecetbe. Ja! És ne kiabálj!
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) maria válasza pjg hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
jo megprobalom de menyi idore???
miert kellene kiabalni???

Két kérdőjel pont egy shift gomb lenyomás energiájába kerül!
Könyörgöm írjál már normálisan!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) pjg válasza maria hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Nem kell sok idő, a papír elpezseg.
Ha nagybetűvel írsz az kiabálást jelent.
(#) papus51 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Itt van:

Közben látom, Eyess már megoldotta
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013

260x95.jpg
    
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Csak úgy megjegyzés képen , amit feltettél rajzot az 198x144 az egyenkénti mérete, és valljuk be , hogy nem igazán jó a minősége .Azért tőlem vektoros pdf et kapott , és nem pixeles a tiéd viszont az .Járj utána nagyítsd ki mindkettőt , és hasonlítsd össze megfogod látni a kettő közti különbséget , és hogy mi a lényeg .Te melyiket maratnád ki ??
Következő: »»   968 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem