Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Mozgásérzékelő kapcsoló
Fecameca a mestere ennek ahogy olvasom!
Ő írta hogy ellenállásokkal lehet variálni, csak szakértelmet igényel. Amúgy gyárilag rossz mozgásérzékelőket vettem én is, és a jelenség az amit sokan írtak (a beállított idő letelte után visszaránt a relé, és ezt ismételgeti valamikor véletlenszerűen is) Fecameca ahogy én olvastam az írásod, a PIR érzékelő után egy AC erősítő van aminek a kimenetén féltápnak kéne lenni nyugalmi állapotban ? Lemértem és nálam már ott bukott a mutatvány. A kérdés hogy hogyan tudnám beállítani a féltápfeszt, milyen ellenállásokat változtassak lefelé vagy felfelé ? Elég ha nagyjából leírod a műveleti erősítő " - + kimenet" lábaira utalva. Köszi a segítséget előre. 8 db ilyen kinézetű mozgásérzékelőből 2 működött rendesen ! persze fél évre rá jutott eszembe felszerelni őket (
Lehet garanciális hiba egyszerűen.Esetleg a ventilátor/huzat légmozgást generál búcsúzóul ,ezt veszi észre,de ha rendesen letakarod ez kiejthető.
Ezen leginkább az elhelyezéssel, pozícióval tudsz változtatni és nem ellenállásokkal. Magyarán ne legyen egy irányban a figyelendő terület az 1m-el arrébb levő járdával. Rakhatsz pl. kitakarást a lencse mögé, amivel kimaszkolod a kerülendő területet, de ha ez egybe esik a figyelendővel, akkor nem fog menni.
Szia! a magyarázat csupán annyi hogy a mostani komersz mé.kapcsolók sajnos elég silány minőségűek.Sajnos ez ellen nem nagyon van mit tenni mert az 1-2 ezer forintos többségében ("made in china"és hasonlóan olcsó társai) kapcsolók sajnos ezt tudják.
Fecameca fórumtárs néhyány hozászólással feljebb leirta ,hogy néhány passzív alkatrészen (kondenzátor és ellenálás) módosítani kell a stabil működés érdekében, ezek cseréjével nagy ban lehet javítani a stabilabb működésen,főleg a táp rész szűrőkondenzátorainak cserélésével.Üdv!
Szia! Csak most olvasom, hogy engem szólítottál meg. Sajnos nekem nincs ezekhez kapcsolási rajzom. De elég az LM 324 lábkiosztását ismerni. A fél tápfesz. egy műveleti erősítő kimenetén akkor áll be, ha a + és a - bemenet azonos potenciálon van, vagy egy, a kimenet és a- bemenet közé kötött ellenálláson keresztül negatív visszacsatolás útján áll be középre. Lehet, hogy az az ellenállás túl nagy. Ha nincs olyan, (Ha jól emlékszem, ez a második fokozat, ahol a 2,5 Megohm sok volt) akkor azt nézd meg, hogy a két bemeneten a fesz. miért nem egyforma?
sziasztok!
én lépcsőházban nyomógombok helyére tetem fali mozgás érzékelőt ,működik is csak vagy részen ahol 1 lámpát 3 érzékelő kapcsol ott fél homályban ok de sötétben ki be kapcsol egymás után több szőr 1 kikapcsolok még akkor is 2 kikapcsolok akkor nem mi lehet a probléma?
Ha lehet próbálj összeszedettebben fogalmazni. Amit kiszűrtem belőle ,ha egy lámpát több érzékelővel kapcsolsz, esetleg előfordulhat ,hogy az egyik lekapcsolja a lámpát ,a másik ezt mozgásnak érzékeli felkapcsol, ezt egy másik mozgásnak érzékeli.....
Erre gondoltam én is tehát takarjam le ? Csak ez egy lépcsőház a sötét van minden fényt mozgásnak fog érzékelni
A fény nem, A fénnyel járó hőmérséklet változás már inkább.
Sziasztok!
Van egy ilyen mozgás érzékelőm lámpához. Egyszer csak meg bolondult, el kezdett folyamatosan ki-be kapcsolni.Fény nem érte, tehát nem attól lehet. Mindig letelik az idő, és 1 mp múlva ismét bekapcsol a megadott ideig. De ha letekerem a potmétert világosra, ott is ugyan azt csinálja. Javított már ilyet valaki? Mi okozhat ilyen hibát? Végül is nem egy nagy érték, de ha meg lehetne csinálni az nem lenne baj. Előre is köszönöm.
Affene ezekbe a rokon topicokba! Miért van annyi majdnem, vagy teljesen ugyanolyan témájú topic?
Szóval a másik-ban: "Mozgásérzékelő bekötése" topic írtunk tippeket hasonló megbolondulásra...
Igazad van, bocs. Ha tudtam volna, akkor abba írtam volna a kérdésem. Akkor szétnézek ott. Köszi.
Az a része nem neked szólt...nem tehetsz róla...
Sziasztok!
Tudom, hogy olcsóbb megvenni készen, mint megépíteni egy ilyet, én azért hobbyból építettem egyet. Igaz nagyon nehezen akart beindulni de most jelenleg működik. Egy gondom van,most kb 4-5 másodpercig világit a rákötött led, vagy relé. Azt szeretném ha legalább 20 másodpercig tenné ezt. Gondolom valamelyik kondenzátor vagy ellenálláson kellene változtatni, mivel a 470 K potméter állítása semmit nem tesz. Jó de melyiken vagy többen is egyszerre, nem sikerült rájönnöm.
Köszönöm szépen, mindjárt ki is próbálom.
Szia!
1000 mF-al 12 másodperc lett, de nagyobb már nem fér el a panelon. Az ellenállást csökkentsem vagy növeljem, hogy nagyobb legyen az idő.
A 3,3 K ellenállásra ráforrasztottam egy 4,7k szinte semmi nem változott, marad a kondenzátor bővítés 2200mF-ra.
Üdv! Szerintem növeld inkább az ellenállást, akár 100kOhmos nagyságrendre is lehet. Honnan vetted ezt a rajzot? Csatold légyszi az alkatrészek értékeit is. Hátha szükségem lesz rá. Köszi!
Üdv! Tomi
Bocsi, de 50 éves fejjel nem tudom, hogy kell linket beszúrni. Ebben a topikban van „ Inhous” nick nevű 2012.szept. 10 hozzászólásában a 7 link, ott mindent megtalálsz hozzá.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy mozgás érzékelő javításához. Azzal a hibával került hozzám hogy nem reagál semmire áramkimaradás után pedig folyamatosan bekapcsolt állapotban marad. Tápkörben cseréltem a 330 nF-os kondit és a 220 µF-os elkót. A hiba részben megszűnt helyreállt a táp.fesz 24V. Érzékeli a mozgást, ki is kapcsol, de csak ha az időt szabályzó poti a legkisebb bekapcsolási időre van állítva. Ha kicsit feljebb állítóm nem kapcsol ki. Kicseréltem az összes elkót az áramkörben. Nem a szokványos LM324-el felépített áramkör hanem ICS94b-vel van szerelve. Hogyan tovább, hol keressem a hibát?
Szia! Szerintem szakadt, vagy nem érintkezik az a poti. Több tippem nincs, de amit te írsz, azt csak az okozhatja. Az IC-nek biztos, hogy az a típusa? *
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
Amelyik nem LM324-el van, azokban a spec IC szinte ugyanaz, annyi kiegészítő funkcióval, hogy fixre lehet kapcsolni, talán kétszer kell egymás után felkapcsolni és akkor úgy marad, amíg le nem nyomod.
A relének a kapcsolási rajz szerint nagyobbnak kellene lenni 390 R nél. Nekem csak 200 R –es Reco relém van. A zéner diódát nagyobb teljesítményűre cseréltem elég ez vagy máson is variálnom kell a tartós működéshez.
Ahogy az előző hozzászólást néztem , az jutott eszembe, kapcsold ki 1-2 percre utána vissza, lehet csak a felkapcsolás funkcióba futottál bele. (gyors ki be kapcsolás= folyamatos lámpa)
Biztos ,hogy nem ez a gond mert legkisebb időre állítva poti 0 Ohm (sorosan van vele egy 10k) tökéletesen működik. Amint a potin kicsit is állítok nem kapcsol ki.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
Idézet: „Szerintem nem egyezik az LM324-el mert ez DIP16-tokozású.” Nem, valóban nem, nem is ezt írtam. Az LM324 műveleti erősítőket tartalmaz, az ICES49B is, csak van benne még pár logikai kapu... Quad opamp IC-ből van egyébként olyanom is, ami abszolút nem kompatibilis lábkiosztásban az LM324-el, pedig anno annak megfelelőjeként kaptam. Azóta van hozzá lábkiosztás, de még pihen szegény. Hagyd ki a 230V-os részt, tápláld meg 24VDC-vel és úgy méregess, esetleg vissza is rajzolhatod, legalább az időzítő részt...
Esetleg valami elkót nem fordítva raktál be a nagy igyekezetben? (nem tudom a poti hova csatlakozik, ha találkozik valami kondival , az még esélyes lehet. ) Amit megnéznék műszerrel vagy szkóppal, a poti állítása befolyásol e valamit . Biztosan nem a poti rossz, néha a környékbeli alkatrészek szoktak tréfálkozni?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |