Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Hát úgy értettem hogy maga az elektroncső helyett esetleg készítek egy tranzisztoros előerősítőt ha lehetséges hozzá.De ha nem akkor még megkérdezem a boltban hogy esetleg rendelésre hoznak-e ki elektroncsöveket.
Ugyan már. Hogy néz ki egy jó végcső félvezetős meghajtással. Bár egy félvezetős erősítőből elég kunsztos kipréselni ekkora feszültséget. Egyszerűbb is, jobb is ha szerzel valamilyen ECC -t.
Szia! Az előfok csövek nem kerülnek sokba, az erősítő egészéhez viszonyítva. Csak példának említem az orosz 6N2P kettőstriódát ( kb.300-350 Ft ) vagy a szintén orosz 6N8S csövet ( 300-400 Ft ). Mindenképpen kapcsolási rajz szerint szerezd be az előfok csöveket. Első csöves erősítőnek én ECL82 vagy ECL86 csővel kezdenék. Minden benne van egy burában. Alkatrészigénye szinte minimális.
Akkor ezek az R-807-esek várjanak még és kezdjek egy egyszerűbb projectbe?
Valójában G 807-es csövek. Egyáltalán nem akartalak lebeszélni róla. A döntés a Tied. Amelyik szimpatikus.
Csak azért mondtam mert jelenleg ezek a csövek vannak itthon.Örökölt csövek jómagam csomagoltam ki őket gyári csomagolásukból,gondolom egyszer nem voltakmég használva.Ezért is gondoltam hogy ezek jók lennének egy ilyen feladatra,és még valamellyest az én szememnek legalábbis szépen mutatnak.A típusára rákeresve jöttem rá hogy ez egy erősítő cső,ezért gondolkoztam hogy fejem adom egy ilyen megépítésére.De akkor lehet hogy egyenlőre lejjeb adok az elvárásaimból.
Mindegy melyik lesz az első, a lényeg a sikerélmény. Utána jöhet a többi, mert egynél nem fogsz megállni.
Akkor keresek egy kicsit kevesebb munkát és energiát igénylő elektroncsövet,azután pedig indulhat az építgetés.Köszönöm a válaszokat addigis búcsúzok egyenlőre,de nem örökre.
Ne fenyegess minket
Sziasztok!
A hétvégén volt szerencsém meghallgatni Hiraga úr AZ50, 5112, 300B típusú csövekkel felépített SE erősítőjét. Először a saját trafóival hallgattuk, úgy is szépen szólt. Pár szám meghallgatása után a Mester rákötötte a kis fadobozkákba épített japán csodatrafókat, és azokkal hallgattuk ugyanazon zeneszámokat. A különbség megdöbbentő volt.
Szia,
bizton nagy élmény lehetett. Azért azok a csatlakozók, meg kábel ki vagy bevezetések elég érdekesnek tűnnek az első képen
Háát igen, az egyik meghatározó elem a kimenő trafó. Ezt mindig mondják...
Nem hiába csináltattam én is, nem akartam TV-ből bontott trafókkal kísérletezni, mert úgy lehet nem jött volna be.... De így meg már az SE után egy PP építésén töröm a fejemet, csak időm lenne rá. Habár az SE-n is még van egy kis munka, de azt bezsúfolom valahogyan...
Még a '90 -es évek elején eladták az Orion márkanevet . . .
Ez régi eredeti Orion, vagy valami átcímkézett csoda? Lehet, hogy tévedek, de nem láttam még Orion csövet, csak Tungsramot. (A hazaiak közül.)
Ott a leírásban, hogy ez még a régi Jugoszláviában készült. Belgrádban volt az EI Nos tv és elektronikai gyár. Onnan szállítottak a világ minden tájára bélyegzés nélkül, és árusítják mind a mai napig nagyon borsos árakon az ott készült csöveket.
Ahogy a többiek is írták, ez felcímkézett cső. A csőgyárak nem minden esetben tudták a megrendeléseiket kielégíteni maguk, bevett szokás volt "bérgyártatni". A Tungsramban is készültek Valvo csövek (amit tudok, az a PCL85/PCL805 széria). Egy volt dolgozójuk szokott a börzén erről részletesebben mesélni. A börzén most is vannak felirat nélküli csövek. Ezek is ilyesmi céllal készülhettek.
Ez igaz, de az Orion ha jól tudom, 30 as évek eleje óta nem készített elektroncsövet. Abból (is) jött létre a Tungsram.
Az Ei a mai napig üzemel, a háború sem tudta szétbombázni. Elektroncsöveket is gyártanak, sőt licensztulajdonosként bárhová szállítanak. Ott meg azt bélyegeznek rá, amit jónak látnak. A csöveken viszont az Ei-RC feliratnak valahol ott illik lennie. Ei-RC
Nem akarlak el szomorítani de kettő cső az nem cső , javaslom szerezz be még a 807 -ből is , abszolut nem drága ...
Esetleg ez a kapcsolás stereo-ban megépítve?ECC81-est még tudok szerezni.
Biztos így van, én csak azt állítottam, hogy Magyarországon nem készült Orion emblémás cső, legalábbis novál biztosan nem.
Idézet: „ECC81-est még tudok szerezni.” Szerezhetnél nekem is...
Hál isten osztályfőnököm sem mai darab azt mondta hoz nekem be eggyet valameik nap majd megkérdezem akad-e neki több is.
Azok a kábelek, és banán aljzatok a külső kimenőtrafó csatlakoztatására szolgálnak.
Ezt sejtettem, ezért is találtam érdekesnek, hogy banán aljzatra anódfeszültséget vezet ki valaki
Erről a PL500-as PP-ről mi a véleményetek, érdemes megépíteni?
Azt gondoltam. Csak hogy milyen hangzásra, és kinek hogy tetszik. Igaz ez szubjektív, de azért érdemes meghallgatni másokat.
Sziasztok! Még egy apróbb hibára rájöttem közben ezzel a kis erősítővel kapcsolatban... Szépen szól, és ha épp megy rajta a zene, akkor egyáltalán nem is tűnik fel, de van neki némi zúgása (csak a hangszóróhoz közel hajolva, távolabbról semmi nem hallatszik, mert nem annyira erős). Nem hálózati búgás, mint amilyen a rádiós végfoknál volt (az alkatrészforrásnak szétszedés előtt meghallgatva), inkább ez a földhurok okozta zizegő hangja van. Amit észrevettem, hogy a hangerő poti mindkét végállásában néma csendben van, ekkor semmi alapzaja nincs, viszont a két végállás között változatlan szintű zúgást hallani, nem a hangerővel együtt nő. Valamint, ha áramtalanítom a készüléket, akkor pedig hangerő-állástól függetlenül azonnal megszűnik (pedig amíg ki nem hűl a cső, még legalább 10-15 másodpercig egyre halkulva szól). A potméter az eredeti rádióból szedett 1,5MOhm-os kapcsolós darab (egyelőre a kapcsoló nincs bekötve), kimértem, helyesen van bekötve, és a külső fémháza is rá van kötve a tápegység - pontjára. Merre érdemes még ilyen hiba okát keresnem?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |