Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1577 / 2208
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2013
Hát úgy értettem hogy maga az elektroncső helyett esetleg készítek egy tranzisztoros előerősítőt ha lehetséges hozzá.De ha nem akkor még megkérdezem a boltban hogy esetleg rendelésre hoznak-e ki elektroncsöveket.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2013
Ugyan már. Hogy néz ki egy jó végcső félvezetős meghajtással. Bár egy félvezetős erősítőből elég kunsztos kipréselni ekkora feszültséget. Egyszerűbb is, jobb is ha szerzel valamilyen ECC -t.
(#) belaradio válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2013
Szia! Az előfok csövek nem kerülnek sokba, az erősítő egészéhez viszonyítva. Csak példának említem az orosz 6N2P kettőstriódát ( kb.300-350 Ft ) vagy a szintén orosz 6N8S csövet ( 300-400 Ft ). Mindenképpen kapcsolási rajz szerint szerezd be az előfok csöveket. Első csöves erősítőnek én ECL82 vagy ECL86 csővel kezdenék. Minden benne van egy burában. Alkatrészigénye szinte minimális.
(#) szikorapéter válasza belaradio hozzászólására (») Nov 25, 2013
Akkor ezek az R-807-esek várjanak még és kezdjek egy egyszerűbb projectbe?
(#) belaradio válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2013
Valójában G 807-es csövek. Egyáltalán nem akartalak lebeszélni róla. A döntés a Tied. Amelyik szimpatikus.
(#) szikorapéter válasza belaradio hozzászólására (») Nov 25, 2013
Csak azért mondtam mert jelenleg ezek a csövek vannak itthon.Örökölt csövek jómagam csomagoltam ki őket gyári csomagolásukból,gondolom egyszer nem voltakmég használva.Ezért is gondoltam hogy ezek jók lennének egy ilyen feladatra,és még valamellyest az én szememnek legalábbis szépen mutatnak.A típusára rákeresve jöttem rá hogy ez egy erősítő cső,ezért gondolkoztam hogy fejem adom egy ilyen megépítésére.De akkor lehet hogy egyenlőre lejjeb adok az elvárásaimból.
(#) belaradio válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2013
Mindegy melyik lesz az első, a lényeg a sikerélmény. Utána jöhet a többi, mert egynél nem fogsz megállni.
(#) szikorapéter válasza belaradio hozzászólására (») Nov 25, 2013
Akkor keresek egy kicsit kevesebb munkát és energiát igénylő elektroncsövet,azután pedig indulhat az építgetés.Köszönöm a válaszokat addigis búcsúzok egyenlőre,de nem örökre.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2013
Ne fenyegess minket
(#) varttina hozzászólása Nov 26, 2013
Sziasztok!
A hétvégén volt szerencsém meghallgatni Hiraga úr AZ50, 5112, 300B típusú csövekkel felépített SE erősítőjét. Először a saját trafóival hallgattuk, úgy is szépen szólt. Pár szám meghallgatása után a Mester rákötötte a kis fadobozkákba épített japán csodatrafókat, és azokkal hallgattuk ugyanazon zeneszámokat. A különbség megdöbbentő volt.
(#) ronin75 válasza varttina hozzászólására (») Nov 26, 2013
Szia,

bizton nagy élmény lehetett.

Azért azok a csatlakozók, meg kábel ki vagy bevezetések elég érdekesnek tűnnek az első képen
(#) szili83 válasza varttina hozzászólására (») Nov 26, 2013
Háát igen, az egyik meghatározó elem a kimenő trafó. Ezt mindig mondják...
Nem hiába csináltattam én is, nem akartam TV-ből bontott trafókkal kísérletezni, mert úgy lehet nem jött volna be....

De így meg már az SE után egy PP építésén töröm a fejemet, csak időm lenne rá. Habár az SE-n is még van egy kis munka, de azt bezsúfolom valahogyan...
(#) crapgame hozzászólása Nov 26, 2013
Üdv Mindenkinek.
Ilyen létezhet?
Vagy ez megintcsak a kínai ipar csúcsterméke?
(#) pucuka válasza crapgame hozzászólására (») Nov 26, 2013
Még a '90 -es évek elején eladták az Orion márkanevet . . .
(#) kérdező válasza crapgame hozzászólására (») Nov 26, 2013
Ez régi eredeti Orion, vagy valami átcímkézett csoda? Lehet, hogy tévedek, de nem láttam még Orion csövet, csak Tungsramot. (A hazaiak közül.)
(#) Szpisti válasza crapgame hozzászólására (») Nov 26, 2013
Ott a leírásban, hogy ez még a régi Jugoszláviában készült. Belgrádban volt az EI Nos tv és elektronikai gyár. Onnan szállítottak a világ minden tájára bélyegzés nélkül, és árusítják mind a mai napig nagyon borsos árakon az ott készült csöveket.
(#) bakos13gab válasza crapgame hozzászólására (») Nov 26, 2013
Ahogy a többiek is írták, ez felcímkézett cső. A csőgyárak nem minden esetben tudták a megrendeléseiket kielégíteni maguk, bevett szokás volt "bérgyártatni". A Tungsramban is készültek Valvo csövek (amit tudok, az a PCL85/PCL805 széria). Egy volt dolgozójuk szokott a börzén erről részletesebben mesélni. A börzén most is vannak felirat nélküli csövek. Ezek is ilyesmi céllal készülhettek.
(#) pucuka válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 26, 2013
Ez igaz, de az Orion ha jól tudom, 30 as évek eleje óta nem készített elektroncsövet. Abból (is) jött létre a Tungsram.
(#) Szpisti válasza pucuka hozzászólására (») Nov 26, 2013
Az Ei a mai napig üzemel, a háború sem tudta szétbombázni. Elektroncsöveket is gyártanak, sőt licensztulajdonosként bárhová szállítanak. Ott meg azt bélyegeznek rá, amit jónak látnak. A csöveken viszont az Ei-RC feliratnak valahol ott illik lennie. Ei-RC
(#) CIROKL válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2013
Nem akarlak el szomorítani de kettő cső az nem cső , javaslom szerezz be még a 807 -ből is , abszolut nem drága ...
(#) szikorapéter válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 26, 2013
Esetleg ez a kapcsolás stereo-ban megépítve?ECC81-est még tudok szerezni.
(#) pucuka válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 26, 2013
Biztos így van, én csak azt állítottam, hogy Magyarországon nem készült Orion emblémás cső, legalábbis novál biztosan nem.
(#) Orbán József válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2013
Idézet:
„ECC81-est még tudok szerezni.”

Szerezhetnél nekem is...
(#) szikorapéter válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 26, 2013
Hál isten osztályfőnököm sem mai darab azt mondta hoz nekem be eggyet valameik nap majd megkérdezem akad-e neki több is.
(#) varttina válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 26, 2013
Azok a kábelek, és banán aljzatok a külső kimenőtrafó csatlakoztatására szolgálnak.
(#) ronin75 válasza varttina hozzászólására (») Nov 27, 2013
Ezt sejtettem, ezért is találtam érdekesnek, hogy banán aljzatra anódfeszültséget vezet ki valaki
(#) szili83 hozzászólása Nov 27, 2013
Erről a PL500-as PP-ről mi a véleményetek, érdemes megépíteni?

PL500.pdf
    
(#) szili83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 28, 2013

Azt gondoltam.
Csak hogy milyen hangzásra, és kinek hogy tetszik. Igaz ez szubjektív, de azért érdemes meghallgatni másokat.
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 28, 2013
No meg egy jó hangforrás
(#) Tomi94 válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 29, 2013
Sziasztok! Még egy apróbb hibára rájöttem közben ezzel a kis erősítővel kapcsolatban... Szépen szól, és ha épp megy rajta a zene, akkor egyáltalán nem is tűnik fel, de van neki némi zúgása (csak a hangszóróhoz közel hajolva, távolabbról semmi nem hallatszik, mert nem annyira erős). Nem hálózati búgás, mint amilyen a rádiós végfoknál volt (az alkatrészforrásnak szétszedés előtt meghallgatva), inkább ez a földhurok okozta zizegő hangja van. Amit észrevettem, hogy a hangerő poti mindkét végállásában néma csendben van, ekkor semmi alapzaja nincs, viszont a két végállás között változatlan szintű zúgást hallani, nem a hangerővel együtt nő. Valamint, ha áramtalanítom a készüléket, akkor pedig hangerő-állástól függetlenül azonnal megszűnik (pedig amíg ki nem hűl a cső, még legalább 10-15 másodpercig egyre halkulva szól). A potméter az eredeti rádióból szedett 1,5MOhm-os kapcsolós darab (egyelőre a kapcsoló nincs bekötve), kimértem, helyesen van bekötve, és a külső fémháza is rá van kötve a tápegység - pontjára. Merre érdemes még ilyen hiba okát keresnem?
Következő: »»   1577 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem