Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Ha már kapcsolatot tartasz az Abacom fejlesztőivel, nem vetnéd fel nekik azt a javaslatot, hogy a Zone - sáv ,vagy területbe is lehessen thermál kapcsolatot létrehozni?
Már megtörtént, itt a válaszuk.
A thermal-pad can only appear on the automatic ground-plane. It is not possible to create a thermal-pad on a normal zone.
Itt valami zavar van az erőben, miért kell egy GND terület tetejére plusz polygont rakni, és azt miért kellene még leválasztani, és újra belekötni GND-be ?
Az 5-ös verzióban az ellenállásmakróba beleírtam egy R betűt, később rákattintva beírhattam az értékét és középre igazítva jelenítette meg. Ha elforgattam az ellenállást akkor utána a szöveget egyszerűen elforgatva ismét középre került.
A 6-os verzióban az első karakterhez igazítva forgatja a szöveget és így nem ugyanabba a helyzetbe kerül az ellenálláson belül. Lehet ezt állítani valahol? Remélem érthetően írtam. A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
Mert szerintem a teleföld opciót bonyolultabb használni, mint a terület opciót. Sokkal macerásabb a teleföldel megcsinálni egy panelt, ráadásul "törölgetni" kell a panelon azt a fólia részt amire nincs szükségünk. Mellesleg szerintem így hátrafelé dolgozunk. Végül is kezdek belefásulni a program hiányosságába épp ennek funkciónak a hiányossága miatt. Azért reménykedtem hátha lesz megoldás erre a lehetőségre. De mégsem. Példának okáért a Quad 606 iss3 kétoldalas panelt meglehetett volna csinálni a Zone réteggel az alkatrész felöli oldalon. De nem lehet. Mire is gondolok: Kép
Tudom, most azt mondjátok, hogy meg lehet, de szerintem nem. Nem lehet úgy megcsinálni a felsőréteget, hogy ne érintkezzen az alkatrész lába (végül is lehetne nevezni a területet így föld fóliának) föld fóliával. De ha van ötlete valakinek a megoldásra azt szívesen fogadom. De ne egy napos munka ára legyen, meg egyesével forr szemenként rávarázsolni ,rá trükközni. Az nem megoldás.
Szerintem sehol nem érintkezik, ahol nem akarom...
Meg lehet, de bizony lábanként meg kell adni, hogy mit szeretnél (a program honnan is tudná).
Mondjuk előre módosíthatod az alkatrészeket, és azokat másolod tovább.
A világosabb zöld a terület, vagyis a zone?
Ne zárjuk ki, hogy Én gondolkozok hibásan, de minden gondot megoldana ha a telefold funkciót csak egy kívánt zónában lehetne érvényesíteni (vagy a zónának lenne egy olyan pipálható opciója, hogy legyen teleföld, és a szokásos elkerülő távolságokat lehessen megadni).
Ezzel a lehetőséggel nem kéne a nagy földet visszavágni, mert néhány célszerű zóna megoldaná a takarást, és ebből már ki lehetne emelni kis köröcskéket is, a most is meglévő opció használatával a lábak körül. Támogatnék egy ilyen lehetőséget. Sőt ha lehet kérvényezem.
Igen az az automatikus föld, csak kivettem egy darabot, hogy hasonlítson a rajzra. Az a lényeg, hogy ne furatgalvános forrpontot csinálj, hanem egyet alulra, egyet felülre és akkor külön állíthatod a tulajdonságait.
De ha külön forrpontokat javasolsz, akkor már egyszerűbb egy sima karikát rajzolni, és azt kivenni a teleföldből, majd rámásolni a lábakra.
Nem értem pontosan a problémát, én csak rajzoltam egy olyat, mint a képen volt. Ha különben egyoldalas lenne a nyák (csak a teleföld van a másik oldalon) biztosan az a legegyszerűbb, hogy az ember csinál egy üres forrszemet ( én 0,6 forrszemet szoktam 0,6 lyukkal) megadja a GND távolságot, és ezt végigkopizgatja ahova nem akar GND-t.
Tényleg nem érted, ami nem baj egyáltalán, csak szokatlan büszkélkedni ilyesmivel.
A te módszered látszatra hasonló, csak lyukak társulnak hozzá, amiket a furatleíró fájlból nem olyan egyszerű kipiszkálni, tehát csak a gond van vele. De ha csak karikákat rajzolsz, amiket aztán tömörré teszel, és kivonod a teleföldből, akkor nincs furat, de ugyanúgy másolható, és az eredmény teljesen egyenértékű.
A Te módszered is ugyan az az eredmény hozza, én is szeretem használni főleg nagyobb lyukaknál, hogy lássam a közepét mikor fúrom, vagy ha furat sem kell. Én kimondottan alkatrészlábakhoz gondoltam az enyémet (ott úgyis van furat, bár nem tudom milyen furatleírás születik ha egy forrszemen az egyik oldalról 0,6-os a másikról 0,8-as furat van ).
A Te problémádnál meg csak hozzáállás kérdése, hogy melyik a jobb, amikor minden teliföldes és neked kell kijelölni ahol nem, vagy nem teliföld, és Te jelölöd ki ahol igen.
Szerbusztok.
A problémám hogy mikor kinyomtatom a megszerkesztet lapot egy tejes fekete szin veszi körül a nyák rajzolatát hogy tudom eszt kikapcsolni. üdv majorka A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
Csökkentsd a munkalap méretét a nyák méretére.
Properties -> Board A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
Ha már szóba került, kipróbáltam a furatok helyzetét leíró metódust.
A korábbitól eltérően, a 6-os verzió ideálisan kezeli a furatokat! 1. Ha azonos helyre több azonos méretű furat is kerül, akkor azok csak egyszer kerülnek be a listába. 2. Ha szintén azonos helyre, de eltérő méretű furatot teszünk, akkor bölcsen csak a legnagyobb lyukhoz tartozó koordináta részbe kerül be a furat, és a kisebbeket figyelmen kívül hagyja. Az sem kizárható, hogy valamilyen állítható opció van a dolog mögött, ami eddig elkerülte a figyelmem, de az eredmény nagyon ígéretes. Ez alapján, a furathalmozási hiba tárgytalan, hiszen a program odafigyel erre. Az utólag nyirbált nagy sziget, vagy az eleve célirányosan felületekből való létrehozás, valóban egymás alternatívái. Az én gondolatmenetembe jobban illik az utóbbi, de a másik oldal híveit sem tekintem hibásan gondolkodóknak.
Én arra leszek kíváncsi, hogy lehet e majd upgradelni 5.0-ról 6.0-ra elfogadható áron. Az abacom oldalán egyenlőre nincs ilyen infó.
Még egy dolgot megnéztem, ha már a furathalmozás nem jön létre. Sokkal könnyebb a forrszemeket helyezgetni, mert azok középpontosan igazodnak, mint a köröket, mert azoknál a vezérpontjuk igazodik (nem egészen világos hol is igazodik ha váltogatom a rasztereket), ami a szélén van. Mindezt összefoglalva, most már én is jobbnak tartom a forrszemek használatát.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
Nem lehet (vagy ha igen, nem jöttem rá hogyan). Nekem volt 5-ös, mégis teljes áron kellett 6-ost is vennem.
Pedig szeretném majd a 6-os is megvenni kedvező áron, mert tetszenek az újítások.
A témát ideiglenesen leállítottam, az adócsalásra és más bűncselekményekre buzdító hozzászólások miatt!
Amíg fel nem oldom, minden érintett gondolkodjon el rajta, érdemes volt-e!
A témát feloldottam, de ha ismét illegális tevékenységet tapasztalunk, kénytelenek leszünk súlyosabb szankciókat alkalmazni.
Sziasztok! A Sprint Layout 4-es verzióját használom, az én igényeimet maximálisan kielégítette eddig, mígnem belefutottam egy problémába. Makrókat tudok-e forgatni 90 fokon kívül más szögben is? Történetesen 45 fokban kellene állni pár lednek egy készülő karácsonyi projectben, de sajna eddig nem jöttem rá hogyan kell rábírni az SL-t. A 4-es verzió eleve nem is tudja, vagy csak elkerülte valami a figyelmem?
Szia! A 4-t nem ismerem, de az 5-be úgy lehet, hogy a forgatás ikon mellett van egy kis háromszög. Arra kattintva jön elő az állítási lehetőség.
Szerk: néztem 4-es képernyő képeket, azon nem látok háromszöget. Lehet a 4 még nem tudja. A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
Köszönöm a választ, valóban nincs háromszög a forgatási lehetőségnél, akkor sajna lehet hogy csak 90 fokot tud. Akkor viszont megérett a 4-es lecserélése 5-re.
Hát a 6 is elég friss elő-elő jönnek hibák amiket folyamatosan javítanak és nem olyan nagy a különbség az 5-höz képest. Szerintem több idő lesz mire kijön az újabb verzió.
Szerk: az 5. 2006-ban jelent meg, idén meg a 6. 7 év! A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |