Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   203 / 576
(#) Vaillant hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Vezérlőpanelt cseréltem Vaillant vuw240 2-3-as kombikazánomban.
Panelhibás volt,kérdésem hogy kell-e valamit utánállitani esetleg.
Jól müködik csak mielőtt begyujt a láng ill.melegvizről fütésre vagy forditva akkor a váltószelepfelől vagy mögötte a kis hőcserélő felől ütemes kattogó zaj hallatszik.
(#) dzsomi hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Üdvözlet!
A korábban( csütörtökön ) leírt Hermann laser kombi kazánom működési hibájával kapcsolatban" Toro "mondott kontakthiba lehetőséget. Esetleg Toro vagy másvalaki tudna pontosabb javaslatot adni , hogy hol keressem a kontakthibát, s azt hogyan orvosoljam . Vagy esetleg más is okozhatja a leírt működési hibát?
Köszönettel: Zsolt
(#) eredet hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Tisztelt Fórumozók! Szeretnék segítséget kérni. Egy éve szereltek fel lakésunkban egy Ariston kondenzációs készüléket. Egy éve üzemel. Majd egyik pillanatról a másikra leállt túmelegedéssel, 101 és 104 hibakóddal. resetelés után ujraindul, ilyenkor megy hiba nélkül egy órát, vagy bő egy napot, de ez bizonytalan. A szerelő kijött, leellenőrizte, nem talált hibát, majd elindult és miután elment pár óra múlva megint leállt. reset és urjaindult. A csovekben a kimenő hőfok 60c. A túlmelegedéskor kiír 80 feletti értket, újraindításkor pedigez az érték 60 ra esik vissza. nincs áramingadozás, a rendszer az egyéves szervízkor le lett ellenőrizve hibát nem találtak.
Mit tegyek, mi a legbarátibb megoldás.mert a szerelő javasolt savazást, majd panelcsrét, szerintem ő sem tudja mi a gond. Tisztelettel Rezső
(#) toro válasza eredet hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
...és van-e szűrő a visszatérő ágon?
(#) toro válasza Vaillant hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Minden Vaillant kazán - amelyik váltószeleppel van felszerelve, tehát VUW - a váltószelepet oda-vissza nyitja, megelőzendő a letapadást.
(#) toro válasza dzsomi hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Minden kapcsolási és forrasztási pont. Sok van belőle!
(#) dzsomi válasza toro hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Próbáltam beazonosítani a hiba forrását. Amikor fűtés közben megint kialudtak a ledek akkor megmozgattam a fűtési hőérzékelő gomba csatlakozását ekkor fel-felvillantak a megfelelő hőjelző ledek aztán ismét kialudtak.
Lehúztam a sarut, befújtam kontaktsprayval , amennyire tudtam megcsiszoltam. A hiba nem szűnt meg. Mit tegyek ? Lehet ez a gond ?
Üdv : Zsolt
(#) toro válasza dzsomi hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Egy telefonfogóval egy picit hajtsd kijjebb a lábait (kb. 1 mm).
Már ha így azonosítottad be a hiba okozóját.
(#) eredet válasza toro hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
köszönöm a válasz, igen van, nem volt koszos.
(#) toro válasza eredet hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Pedig a túlmelegedés a kazánköri hőcserélő szennyezettsége miatt van.
A szűrőd sima "Y" szűrő?
(#) eredet hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
nem tudom milyen a szűrő, de amikor kivették ellenőrizni, tiszta volt.
(#) eredet hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
A szerelő is ezzel indított, aztán rádöbbent...
(#) Vaillant hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Köszönöm a választ.
Ezek szerint ez az ütemes kattogás nem hiba.Csak azért szokatlan mert eddig az eredeti panellal ilyet nem csinált.
(#) Gombszem válasza szerviz hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Idézet:
„...És máris látni fogod a ház belsejét és a járókereket...”

Köszi a tanácsot. Kipróbáltam a kiszerelt darabot asztalon külső 230V-tal. Ugyanúgy "reszket". Semmi kotyogás vagy kosz. Újat biztos hogy nem veszek.
Az az érdekes, hogy az elmúlt szezonban nem volt ilyen "búgós" a kazán. A nyáron kipucoltam a vízkőtől, avval nincs is gond, de mintha azóta rezegne.
Az kétségtelen, hogy darabokra szedtem az egészet, de azért figyelek arra, hogy minden úgy kerüljön vissza ahogy volt.
(#) vicu100 hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Tisztelt fórumtársak.
A fűtési szezon kezdetén a kb. 6 éve felszerelt (és addig megfelelően működő) BAXI Prime HT 240 kazánom a téli átálláskapcsoló után elkezdte melegíteni a fűtési rendszerben lévő vizet. Néhány másodperc múlva leáll a rendszer, és az "E 168" jelzés jelenik meg. Szerelő megnézte, majd közölte, hogy vezérlője meghibásodott, panelcsere sok-sok pénzért. Ezek után visszaállítottam nyári üzembe, a melegvíz ellátása továbbra is működik. Néhány próba után sem sikerült a fűtést beindítani. Számomra furcsa, hogy 5-6 év után az ember akár ki is dobhatja a készüléket. Ezek szerint teljesen fölösleges "drágább" készüléket vásárolni, néhány év után a megtakarítást ráfizeted a javításra. Kérdésem lenne, hogy a vezérlőpanel külön egysége vezérli a melegvíz ellátást illetve a fűtést? Más dolog is okozhatja a hibát? Aki tájékozott kérem segítsen.
(#) bbalazs_ válasza vicu100 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
gugliba beirva elso talalat
http://www.baxi.co.uk/information-and-advice/error-codes.htm

Nagyjabol aszondja, hogy ez a "nemtommi" hiba, tehat sokminden okozhatja.
Ha nem tudsz angolul, akkor translate-el fordittasd.

A paneleknel altalaban ket dolog lehet, ha hibat jelez:
1. mikroprocihiba, ezen sajnos nem lehet segiteni, mert ez egy programozott, olvasasvedett mikrokontroller, a gyar meg nem adja ki a forrast.
2. Erzekelo vagy aktuatorhiba, ill. valami egyszerubb dolog a panelon (ellenallas, kondi, rele, felvezeto). Ez mar megtalalhato es elharithato atlagos elektronikai tudassal.
(#) VIM válasza vicu100 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia! Jön a karácsony, kicsit pozitívabban is állhatnál ehhez a dologhoz és ne higgy el mindent amit az első szerelő mondott. Nézesd meg más szakemberrel is, talán más lesz a véleménye és nem is fog annyiba kerülni. Az "E168" hibakód egy általános leállási hiba a működéssel kapcsolatos sikertelen művelet végén. A diagnosztikáját nem ismerem de valamelyik perifériával lehet gond (NTC, motoros szelep, ....). Nem olyan silány ez a készülék amilyennek most látod de hat év után időszerűnek kell lennie valami hibának (élettartam tervezés) és a vezérlő egység nem ebbe tartozna a maga nevében (Siemens). A rövid ismertetőben szemléletesen ábrázolják az érzékelőket és azok értékeit, amiket le lehetne ellenőrizni .... ha a resetetés nem segített.
(#) Gombszem válasza vicu100 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Idézet:
„... Aki tájékozott kérem segítsen...”

Ugyanilyen, valamivel fiatalabb kazánom van.
Itt a Fórumon kaptam néhány hasznos tanácsot, amivel sikerült megcsinálni: a vízkő és egyéb lerakódások tisztítása az egész kazánban, illetve a fűtés rendszerben. Valamint a felső zárt tér tisztítása, az elektródák pucolása.
Ha visszaolvasol, megtalálod. Másnak is a hasonló tanácsok a hsz-ek nagy része.
A kicserélt panelt nehogy kidobd (mert azt nem vihette el a szerelő), jó eséllyel javítható, ha tényleg az lenne a hiba (már írták). De attól tarok, hogy más gond van.
Azt meg végképp nem értem, ha a továbbra sem jó, miért nem jön vissza a szerelő, és javítja meg íziben, gyorsan. Fizettél neki, és továbbra is rossz.
(#) wailele hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok! Beretta idra exclusive kombi kazánom van, a neten talált leírás szerint intelligens feltöltő rendszere van, csak én nem vagyok hozzá elég intelligens Biztos, hogy meg tudom csinálni, csak szeretném, ha valaki megmondaná hogyan Merthogy semmi más baja nincs, csak levegős, és vészesen alacsony benne a nyomás. Egyrészt nem zaklatnám a szerelőt ezzel szombat-vasárnap, másrészt szívesen megspórolnám azt a pár ezrest (és főleg az időpontegyeztetés-otthonvárás-nem csinálhatom a dolgomat részt), ha lehet... Köszi!
(#) merciabc válasza wailele hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia! A Beretta exlusive fent van a neten müszaki leirás. Ha máshonnan nem, a legegyszerübben kivülröl nem tudnád feltölteni? 1.6-1.8bar között a jó! Feltöltöd,de nem biztos hogy csak ennyivel meguszod. Ha tényleg gyorsan esett, hol tünt el a viz?
(#) wailele válasza merciabc hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
feltöltöm, de hol?? azért esett le, mert légtelenít(g)ettem. (nem találtam műszaki leírást értelmes nyelven...)
(#) merciabc válasza wailele hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Akkor ez igy nem lesz egyszerü. Hol vagy helyileg?
(#) wailele válasza merciabc hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
az miért érdekes? Balatonalmádi
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
(#) merciabc válasza wailele hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Akkor nem ugrok hozzád! A kazán alján (alulról) nincs véletlenül egy kis kék szelep fej (tekerentyü)? Nem piros!!!
(#) wailele hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
van egy kar, sárga. és egy kis fekete csavargatható négyágú csillag alakú izé, amit ha elforgatok, sziszeg (és mellesleg kialudt tőle az őrláng). de nincs gázszaga
(#) merciabc válasza wailele hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
A sárga az gázcsap lesz. A fekete lesz a megoldás. Ha eltekered,növekszik a viznyomás a méröórán?
(#) wailele hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
nem mertem még olyan sokáig nyitva hagyni, hogy kiderüljön. de a hőmérséklet csökken, az biztató, nem?

Á, akkor attól aludt ki az őrláng! nem is a kis feketétől!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
(#) wailele válasza wailele hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
IGEEEEEEEEEEEN!!!!!!!!! Addig hagyom elforgatva, amíg 1 bár fölé nem megy? és akkor a légtelenítést is befejezhetem? úgy értem, ezzel eljátszogathatok biztonsággal, míg már nem jön levegő, amikor kinyitom a szelepet?
(#) merciabc válasza wailele hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
A feketét lassan kezd el tekerni, és ha növekszik a nyomás, azaz. 1.6-1.8 bar!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
(#) wailele hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Örök hála! kész vagyok
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
Következő: »»   203 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem