Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1461 / 2508
(#) lukacsp válasza melorin hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Lehet a primerrel is. Szerintem a puffer és a vég közé a legcélszerűbb kötni a DC ágba, de lustaságból én is el szoktam követni a primerrel sorbakötést. Eddig még mindkét megoldás megvédett a csattanásoktól.
(#) david9999999 válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget. Első körben írok az eladónak hogy örülnék egy működő példánynak ha az se lesz jó akkor sajnos hagyom a projektet. Egyébként az eladó szerint gyártó által felújított darab, szóval nem hinném hogy a kompatibilitással lenne probléma.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013
(#) Beringer 600 válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szia! És mi miatt szállhatott el?
(#) reloop válasza david9999999 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Ez a gyártó által felújított STK nagyon bizarrul hangzik
(#) david9999999 válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Egytértek! Dehát nincs mese sajnos kockáztatni kellett ugyanis egy darab helyettesítőjét találtam de az alacsonyabb feszültségen működik(STK2125). Még az STK2250-on gondolkozom, de nem vagyok biztos hogy az jó a helyére.
(#) vipera1997 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Ismeretlen a hiba oka, mivel ezzel hangosítunk így mindennapi használatban volt!És valamit tán cserélt benne és utána meg felrobbant!
(#) pjg hozzászólása Dec 13, 2013 /
 
Ismeri e valaki az Almássy Audió erősítőjének lelkivilágát? Állítólag szépen szól.Bővebben: Link Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013
(#) Beringer 600 válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Talán a nem csere szabatos alkatrészek használata,vagy túl volt terhelve valamikor.
(#) Chainsaw hozzászólása Dec 13, 2013 / 1
 
Üdv!

Egy kicsit off a kérdés, de olyan helyre akartam írni ahol el is olvassák. Van egy maxwell MX-25 701 típusú RLC mérőm amit nemrég vásároltam. Sajnos az előző gazdája össze-vissza mókolta és elég érdekes dolgokat mér. A panelon látszik, hogy vannak átkötések és nem eredeti alkatrészek. Érdeklődnék, hogy van-e valakinek ilyen műszere, vagy ehhez kapcsolási rajza? Ha valakinek van ilyen műszere az is elég lenne ha csinálna egy-egy képet a panelok beültetési oldaláról. Köszönöm!
(#) granpa válasza Chainsaw hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
A saját témájában is rögtön megtalálják, mert ahova írsz, az kerül előre. Aki pl. nem nézi a kezdőst, vagy az erősítő nem érdekli, annak be van állítva a figyelője, és a téma profijai egyből látják az új kérdést.
(#) lukacsp válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Ha jól látom, 2x80W kimenő teljesítmény van meghatározva erre a végfokra. Nem tudom milyen osztályban működhet, de nekem a hűtőfelület nagysága igencsak kevésnek tűnik! Legfeljebb D osztályban tudnám elképzelni, hogy ennyi hűtés elég, viszont a kapcsolástechnika nem úgy néz ki mintha az lenne.
(#) DJanosi hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Üdv! Készítettem egy végfokot MJL 21193-94 ből.A kapcsolás 3-3 tranzisztorra vonatkozik és a tápfeszültség +/-55 V, nos kibővítettem a kapcsolást+ 1-1 tranzisztorral így 4-4 darab van a végfokban. Közben pedig sikerült beszereznem egy 0.5kVA es trafót melynek szekunderre +/- 60V os az szűrve és egyenirányítva eléri a 80V +/- ot. Nos a kérdés a következő: eredetileg 55 V kell 3-3 tranzisztornak , nekem van 4-4 80V ot megbír? Vagy fog köhögni tőle? Vagy szilveszteri hangulat lesz? )
Előre is köszönöm!
Üdv:Levente

300w.gif
    
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 15, 2013 / 1
 
Szia! Tégy hűtést az MJE tranzisztorokra ha még nem lenne rajtuk. A *R1-nél az 1k ellenállást cseréld kisebbre, hogy rendesen ki tudd vezérelni, 330-470 ohm körül ajánlom.
A biztosíték 7A, vagy kisebb legyen.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Köszönöm s akkor így elméletileg mehet 80V rol is?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 15, 2013 / 1
 
A BC546 papír forma szerint 65V-os tranzisztor, megnyugtatóbb volna a helyükön 2N5551-et, vagy MPSA42-t látni.
Szerk.: az áramgenerátor BC546 tranzisztora melegnek látszik, a kollektorkörébe beiktatnék egy 22k-s ellenállást, úgy mint itt az R25-öt.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Nos a nyákot mar megterveztem és elkészítettem de mindenképp megfogadom a tanácsaidat és beiktatom ezeket a változásokat. Na meg amilyen tranyokat ajánlasz a bc -k helyett azoknak a lábkiosztás talal-e?
S akkor elméletileg fogja bírni a 80V ot a többi komponens?
Itt van a nyakrajz is na meg beiktattam egy előerősítő rendszer is
Remélem tetszetősen néz ki a nyak ;
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 15, 2013 / 1
 
Az ajánlott két tranzisztornál a tok lapolása a BC-vel ellentétes oldalra kerül, a bázis ezeknél is a középső láb. Az adatlap segít az eligazodásban.
A tápszűrő 100uF, 100nF értelem szerűen legyen 100V feszültségtűrésű.
A biztosítéktól a kollektorokhoz menő vezetősávot az ónozáson felül még egy huzallal is megerősíteném, hiszen csúcsban akár 20A is folyhat rajtuk.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Köszönöm ezeket az építő jellegű kritikákat. Jómagam is mikor megterveztem majd levilágítottam elgondolkodtam h kissé ,,vékonyra'' sikerült a vezetősav. Másképp elfogadható akkor ez a kapcsolás a te bővítéseiddel? Elvileg működnie kell? Ja és így 80V al hány W leadására képes effektív?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 15, 2013 / 1
 
Maga az áramkör rendben lesz. A NYÁK-ot nem néztem át tüzetesen, alkatrészek nélkül csak tippelni lehetne.
4 ohm terhelésre 400W kicsurran belőle
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia reloop! Kiszeretném kérni a véleményedet. Sokat foglalkoztam tda7294 hiddal, de valamiért nem hosszú életü a dolog.(Egy olyan panel van ami mai napig is működik.) Valamiért félrebillen és már csak féltáp vagy majdnem az egész. Mivel 8 ohmosak a hangoszoroim(topok) emiatt tünik jó megoldásnak a híd, de már az előbb leírtam mibaj van vele. Most ugymond fiókból építenék. Ha hídnál maradok van 2x22000 µF-om 63V ra. Szivesebben építenék valamilyen tranzisztoros erősítőt. (Trafo ezutan lesz megtekerve.) Van összesen 4 pár tranyom(2sc5200+2sa1943). Ehez maximum 2x10000µF 100V os kondim van. 8 ohmon mennyi a maximális kivehető watt?(ennyi tranyoval) Ha 200-250 kijönne belőlle az már nagyon jó lenne. Nade itt jön képbe, hogy mekkora feszültségre lenne szükségem? Elnézést kérek ha nagyon zavaros, leírod mi nem érthető kifejtem bővebben. Lényeg az lenne mélyiket érné meg megcsinálni, mélyik az üzembiztosabb?
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! Ezt megépítettem +-40V tól +-90 V ig. Remekül működik 4-8 Ohm on. 2-300W teljesítményt ki lehet facsarni belőle könnyedén. Egy nagyon strapabíró kapcsolás. A feltüntetett tranzisztoraid remekül dolgoznának benne.

Íme egy példa: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1507185.html#1507185
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! Az a teljesítmény a 200w 4ohmon jön ki belőlle. Nekem a lényeg az lenne, hogy ez 8 ohmon jöjjön ki. 4 ohmal egyáltalán nem akarom terhelni. Tudom jó megoldások a vf2-ok de nállam folyamatosan szállnak el a fetek. Van egy toroid trafom ami +/-70V ad ki, 450w körül van. De mondjuk az valami dupla toroid, valamilyen akai erősítőben volt és bele van öntve. Nekem a cél csak a 8 ohm.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Még annyit szeretnék mondani, hogy a +-40V feletti feszről működő ST ket Reloop Pisti dolgozta ki, át. Ragyogóan teljesítenek.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szerintem ha a 4 pár tranyócskát beépíted akkor már +- 60V os tápfesznél biztos súrolni fogja 8 Ohm terhelésnél az oldalankénti 200W teljesítményt. Az én Mérnököm Reloop, légyszives kérdezd meg Őt is.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Egy biztos, hogy a Pa300-as erősítő is +/-60V 300w 4ohmon. Szóval tényleg meglenne, de ahoz is mar elég 3 pár 4 ohmoz. Multkor reloop kollége nagyon szépen leírta nekem a teljesítményt mit tudna. Amiatt gondoltam hogy 2 par oldalanként eleg, mert 3 par ha bir 4 ohmot akkor 2 nek tudnia kell 8-at.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Igen, könnyen elképzelhető.
Lehet, hogy nem sok tartalék maradna így benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Most nagyon fontolóra vettem a dolgot, hogy maradjak a jóöreg tdahídnál, ami azért nem semmi ahoz képest hogy ic. Meg ha már a hídnál tartok több alkatrészem van itthon hozzá. 100 % hogy védelmet teszek utánna, mert utoljára is megvédte a hangsugárzókat. Mert hogy készen venni egy ilyen végfokot(mármint Pa végfokot) nagyon drága. Meg a megfelelő teljesítmény érdekében hangsugárzó csere is kellene.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Én az ST imet is a Reflex cég Reflex Megáival teszteltem, tesztelem, és nagyon mozgásban tudja tartani a hangsugárzokat ez az egyszerű, de nagyszerű végfok. Hangsugárzóvédelem meg feltétlen kell mögé.
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Most gondolkodom nagyon, hogyan és mit is szeretnék. Ezt arra értem hogy milyen hangsugárzókat fogok még venni/építeni és majd azok majdani meghajtása. Hiába nézegetm én most az ilyen alsó kategórián aluli erősítőket.(ibiza, könig,stb) azok is olyan árban vannak, hogy házilag annyi pénzből sokkal jobb jönne ki. Egyedül a toroiddal vagyok bajba, merthát csak abbol a kialakitásból fér bele elég teljesítményü trafo. Nagyon gondolkodom hogy belefogok a kapcsoló üzem tanulásába, megértésébe. Sokkal olcsobban meglehet uszni vele egy végfokot, arról nem beszélve hogy könnyebb, kis helyen elfér. Még a használt erősítőlben reménykedem.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Hát igen, jó gondolkodást kívánok.
Következő: »»   1461 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem