Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   173 / 244
(#) lukacsp válasza andras99 hozzászólására (») Dec 29, 2013 / 1
 
Szívem szerint egyiket sem ajánlanám, de ha muszáj a kettőből választani, akkor inkább a Reloop Dominance.
(#) andras99 válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Esetleg tudnál ajánlani valamit maximum 50.000Ft-ért? Még néztem az RHSOUND SP400QL-t.
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Proel smart 153p hangfalam*, úgy vettem meg hogy nemvolt driver benne, és arra a döntésre jutottam, hogy beyma cd10fe -t veszek bele, mi a véleményetek róla?
A hangváltó 1,2 khz-nél vágja a drivert.

*Falazásról a sárga mezőben olvashatsz.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) mraulajos hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Hali!
Legyenszíves valaki erre mondani valamit. Köszönöm!
(#) bencikusz hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Kérném tapasztalt kollégák véleményét erről a keverő erősítőről:
Bővebben: Link

Célja igen vegyes lenne... Zenés sportrendezvények hangosítása, különféle iskolai előadások.
Nem ismerem a márkát, ezért szeretnék tanácsot kérni, olyanoktól akik találkoztak már ezzel az erősítővel.
Előre is köszönöm!
Üdv.b
(#) lukacsp válasza andras99 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia!
Holnap ajánlok valamit, megnézem mi a helyzet ilyen kategóriában a nagykerekben. Inkább nagyobb teljesítmény szinten szoktam ajánlgatni, ezért utána kell néznem.
(#) andras99 válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Használtan az E800 is 35eFt körül megy.
(#) BiG_Lui-Gee válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Én AKG kondi mikiket használtam csak. volt amelyik zúgott fantomtáppal de akkor 9v elemet használtam. Más problémám nem volt. Nem vettem észre hangzásbeli különbséget. Nyugodtan lehet kipróbálni, de ha használ mellette más dinamikus mikit csak is szimetrikusat lehet. Vagy ha van Jack az XLR mellet akkor azt lehet aszimetrikusan. Remélem jól írtam, majd kijavítanak akik jobban értik.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) andras99 válasza sound.man hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Igen, de használtat mint írtam nem nagyon szeretnék. Az E800-as szerintem túl nagy teljesítményű lenne a VoiceKrafthoz. Ha jól tudom 4 Ohm-on 2x440Wattot ad le, de már a "hivatalos" weboldalon már 2x500Wattot írnak! Bővebben: Link
(#) mraulajos válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszi a választ, mellékelem a képet, amit használnék. Tudom gogy csak szimmetrikus kötésekkel lehet használni a fantom tápot. Mi van akkor ha az XLR mégsem szimmetrikusan, hanem aszimmetrikusan van kötve.? A mikrofonba, vagy a keverőbe történik a káreset?
(#) promise válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Egy kis segítség:fantomtáp
(#) mraulajos válasza promise hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszi, ezt már tanulmányoztam, de több olvasással még több ragad az emberre.
Csatoltam egy képet, amelyen bekereteztem a vonal be/ki meneteket, ahol általában két csatlakozót (sztereo) használunk. Erre a részre semmi köze a fantomtápnak?

100_2247.JPG
    
(#) promise válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
A fantomtáp csak az XLR csatlakozón van jelen.
(#) BiG_Lui-Gee válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Pontosan ezt használtam én is. Mondjuk térmikrofonnak nem nagyon tudtam használni , mert nagyon visszhangos helyen kellet volna, vagy én nem értettem hozzá.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Hali!
Vásároltam, egy a képen látható mikrofont, csak arra az van ráírva, hogy MADE IN POLAND. Ez jobb, vagy rosszabb, esetleg ugyan az a minőség mint ami a képen van.?
(#) BiG_Lui-Gee válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szerintem mindegy. Nekem ennyi emlékem van AKG-kről (első 2 kép), ebből nem derül ki, de a HT Kínában készült pl és jó. Google-n is van több fél feliratú (utolsó kép).
(#) univerzum hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Rég jártam errefelé, pa gondok nem is voltak eddig.
Szereztem egy ilyen hangszórót. Az a bajom, hogy bele tettük öregemmel egy "reflex" ládába és olyan közepet tol, hogy az már fáj.
Valakinek van valami ötlete?
"Ez gitár hangszóró, nem is igazán fog mélyet tolni" vs "nagyobb doboz űrtartalom kell neki"
Mi az igazság? nagyon nagy hangerőn szól a hangszóró, megválni nem szeretnék tőlle, de majd a nállam okosabbak megmondják mi van
(#) Szabi1 válasza univerzum hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
A gitárhoz készült hangszóró leginkább közepet tud adni, nem subnak való, ha tudnánk egy pontosabb típust akkor meglehetne nézni a response grafikont, hogy mi is a helyzet.
Amúgy minden ládánál ahol reflex cső van, és új hangszóró kerül bele újra kell hangolni.
(#) steelbird válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Kicsit későn írok, de most láttam a kérdést...

Azért van szimmetrikusra készítve egy bemenet -és azért szimmetrikus bekötésűek a professzionális mikrofonok (jórészt), mert szimmetrikus jeltovábbításnál az elektromos/mágneses zavarok kevésbé zavarják a rendszert, nagyobb a rendszer zaj-elnyomása.
Az aszimmetrikus bekötésű mikrofonnál a jel egyik pontja a földelés (a kábel árnyékoló harisnyája, vagy külön szál, ami földelve van), a másik pont pedig a "meleg pont", a másik vezeték szál, ami szintén a kábelben, többnyire az árnyékoló harisnyán belül fut.
A probléma ott van, hogy a zavarok nagy része a kábelben indukálódik, plusz kapacitív úton szóródik a kábelre. Ezek nagyságrendileg megközelíthetik, vagy meg is haladhatják a mikrofon pár mV -os jelét.
Aszimmetrikus jelbekötés esetén a meleg pontra, plusz a földelő harisnyára kerülő zaj tovább erősítve megjelenik az előerősítő kimenetén. Erdmény: brumm, sercegés, hálózati zavarok, szomszéd kávédarálója, porszívója, flex, stb...
Szimmetrikus jelbekötés esetén a bemenetre (kábelre) kerülő zavarjelek nagy része kioltódik, ugyanis az egyik bemenet a másikhoz képest fázist fordít, a bemenetre kerülő zavarjel pedig tulajdonképpen teljesen azonos (majdnem teljesen azonos) a két melegponton.
A fázisfordítás miatt a mindkét bemenő jelre (jelvezetékre) "ráülő", "rászóródott" majdnem azonos zavarjel "kioltódik" az előerősítő bemenő fokozatán, a differenciál fokozatban. [+z + (-z) = 0]
Ideális esetben telesen kioltódik, a valóságban persze nem, de hosszú mikrofonkábel esetén (20-25 m, vagy még több) aszimmetrikusan nem lehet használni mikrofont, sőt még rövidebb kábellel sem nagyon.

Az sem mellékes, hogy szimmetrikus bekötés esetén végeredményben kétszer akkora meghajtó jelünk van az aszimmetrikushoz képest.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) univerzum válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
http://community.fortunecity.ws/rivendell/xentar/1179/projects/afte...se.jpg
http://i54.tinypic.com/2d9r0oo.png
Ezeket a linkeket tudtam összeszedni, ezek utánn án kizárnám, hogy ez kimondottan közép lenne.
Természetesen ilyen-re gondoltam
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) ptesza válasza univerzum hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Kössél eléje egy 1.2~1.7 mH tekercset 0,8-1 átmérőjű huzalból , és el fog múlni a baj.
For example:
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) mraulajos válasza steelbird hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) univerzum válasza ptesza hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Tehát sorba a hangszóróval ugye?
(#) ptesza válasza univerzum hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Igen eléje a pozitív ágba.
(#) szatika hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Sziasztok fórum társak!
Érdeklődni szeretnék tőletek! Szerintetek melyik jobb (új cuccról beszélek) Az fs avagy az y audió vagy a reflex! Hangfalakról* lenne szó!

Köszönöm szépen!

mod: * Biztosan elolvastad itt fent, a sárgán kiemelt írást?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Ismeri valaki a beyma CD 10 FE drivert? Én élőben hallottam, de csak szobában, és kültéren nem. Tudtok jobb drivert ebben az árkategóriában?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) andras99 válasza szatika hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Az FS Audio és az Y audio úgy tudom ugyan az. Az FS ha jól tudom gyárt(ott) a JBL-nek és az EV-nek hangszórókat. A Reflex pedig magyar. Konkrétan melyik típusokat nézted ki? Mindegyik gyártónak vannak jobb és rosszabb termékei.
(#) szatika hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Köszönöm szépen az infót!!

Y-audio DYS-115B Ezt a típust néztem ki!
(#) univerzum válasza ptesza hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Ezzel nem lesz "halkabb"?
Mert akkor már doboz lenne érdemes csinálni szerintem.
Következő: »»   173 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem