Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   4 / 20
(#) boldivi hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Az ebay-ről vettem egy bluetooth modult. Letöltöttem adatlapokat, de problémám van az AT parancsokkal.
Ha AT-t küldök a modulnak (enter nélkül), akkor OK a válasz. Ha \r\n karakterek vannak a végén, akkor nincs válasz. Amire még reagált:
küldve: AT+NAME (szintén "enter" nélkül)
fogadva: OKsetname
A többi parancsra, ami az adatlapban szerepel, nem válaszol semmit. Akár van soremelés, akár nincs.
Természetesen a PIO11 lábat Vdd-re kapcsoltam, hogy parancs módba kerüljön a modul.

Nagyon megköszönném a segítséget!
(#) Stefan válasza boldivi hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
A "\r" karaktert hagyd ki, és csak "\n" legyen a végén nekem ez okozott 2 hetes fejfájást...
A name-re azért reagál, mert abban nem zavarja a "\r".

Ui: Persze eléggé röhejes, hogy ez sehol nincs említve az adatlapokban általában...
(#) nedudgi válasza boldivi hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Sok fajta mikroprogrammal kaphatók ezek a modulok (slave, master, vagy unverzális). A csak slave üzemmódú modulok mindössze pár AT parancsot ismernek. (AT+NAME, AT+VER,AT+BAUD)
Először az AT+VER parancsot érdemes kiadni, akkor könnyebben lehet azonosítani a modult.
(#) boldivi hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Köszönöm a válaszoat!

Este kipróbálom mindkét javaslatot.
Rájöttem, hogy a PIO11 teljesen mindegy, hogy alacsony vagy magas szinten van vagy lebeg. Ha nincs rádión rácsatlakozva semmi, akkor reagál az AT parancsokra. Ha rákapcsolódok egy eszközzel, akkor kiír valamit (bocsánat, most nem jut eszembe - CONNECTED vagy valami hasonlót). Utána rendesen működik mint soros port, tehát átmennek oda-vissza a karakterek.
(#) boldivi válasza Stefan hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Reagál az AT-re is. Beírom (nincs "enter") és pár ms után adja is az OK-t. A modul sem küld semmiféle soremelést.
(#) nedudgi válasza boldivi hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Rájöttél? Akkor a dokumentáció nem feltétlenül passzol hozzá. Illetve... Az AT parancsokat vagy nem csatlakoztatott állapotban, vagy a KEY kivezetés állapotától függően (nem) értelmezik. Írd meg, hogy mit válaszol a VER parancsra.
(#) boldivi válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
"bluetooth oksetname" kulcsszavakra találtam pár oldalt és dokumentációt, amik leírját az AT parancsokat.
Tehát ez egy linvor V1.5 -ös verzióju modul.
A következő parancsokat ismeri. (Semmiféle lábat nem kell sehova sem kötni - ahogy fentebb már írtam.):

Send: AT (please send it every second)
Back: OK

2. Reset the Bluetooth serial baud rate
Send: AT+BAUD1
Back: OK1200
Send: AT+BAUD2
Back: OK2400
...
1---------1200
2---------2400
3---------4800
4---------9600 (Default)
5---------19200
6---------38400
7---------57600
8---------115200
9---------230400
A---------460800
B---------921600
C---------1382400

3. Reset the Bluetooth name
Send: AT+NAMEname
Back: OKname
Parameter name: Name needed to be set (20 characters limited)
Example:
Send: AT+NAMEbill_gates
Back: OKname

4. change the Bluetooth pair password
Send: AT+PINxxxx
Back:OKsetpin
Example:
Send: AT+PIN8888
Back: OKsetpin

5. No parity check ( The version, higher than V1.5, can use this command )
Send: AT+PN (This is the default value)
Back: OK NONE
6. Set odd parity check ( The version, higher than V1.5, can use this command )
Send: AT+PO
Back: OK ODD
7. Set even parity check( The version, higher than V1.5, can use this command )
Send: AT+PE
Back: OK EVEN

Próbáltam gyorsan gépelni a parancsokat hyperterminal-lal. Nem sikerült. Olyan programot kell alkalmazni, amibe előre megírod a parancsot és egy gombnyomásra elküldöd az eszköznek. Soremelés, kocsi vissza (\r\n) nem kell. Csak annyi, mint ami a példákban látszik.

Köszönöm mindenki segítségét!
(#) nedudgi válasza boldivi hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Mellékelem az eredeti adatlapot.
(#) boldivi válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Köszi szépen!

Van elérhető program a firmware frissítéséhez? Már ha egyáltalán van értelme. Nem tudom a firmware-n múlik -e, hogy tudjon master módot is?

Egyelőre jó így ahogy van slave-ként.
(#) nedudgi válasza boldivi hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
A firmware módosítható, a guglin keresd Byron76-ot. (Kell hozzá hardvert is építeni).
Szerintem egyszerűbb venni olyant, ami master módot tud (HC-06M), vagy pedig átkapcsolható, (HC-05 vagy HC-03) 35 centtel drágább.
(#) Axel hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Ez a cucc már egy az egyben alkalmas adatátvitelre vagy valami antenna is kéne neki a nyákra?
(#) clive hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Szeretném a gps audio jelét valahogy rákötni egy bluetoth-os telefonra hogy tudjam headsettel használni. Kérdésem az hogy ez megoldható e, és ha igen hogyan?

A válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.
(#) nedudgi válasza clive hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Egy GPS vevő nem tartalmaz audio jelforrást.
Neked egy navigációs készüléked van, ami valószínűleg alkalmas önmagában kihangosításra. Írj meg további részleteket is, úgy könnyebb segíteni...
(#) clive válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Ahogy mondod.
Egy navigációs készülék pontosan cns aero fejhalgató kimenetét szeretném rákötni valahogy egy nokia telefonra ami rendelkezik bluetooth technológiával. Szeretném a navigáció hangját egy bluetooth headsetten hallani. Sajnos most a telefon pontos tipusát nem tudom.

A telefont nem kell sajnálni, erre a célra lett félretéve.

Hirtelen más nem jut eszembe ami fontos lehet az ügyben.
(#) nedudgi válasza clive hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
A CNS nem tud ilyent. Lehet, más gyártmányban létezik, én nem tudok ilyenről. Próbálj keresni olyan MP3 lejátszót, aminek van vonalbemenete, és BT kimenete.
(#) clive válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Megpróbálom még egyszerűbben...

Egy mobiltelefon bt-jét szeretném használni. Audio jelet kötnék rá. Kérdésem hogy megoldható e, és ha igen hogyan?

Egy olyan mp3 lejátszó aminek van bt-je és vonalbemenete lehet hogy drágább mint egy bt-s navigáció.
(#) nedudgi válasza clive hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
(#) tcsonka hozzászólása Máj 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az ilyen bluetooth modulok PIO kivezetéseit hogyan lehet életre kelteni. Beállítani ki vagy bemenetnek, ha kimenetek változtatni az állapotukat?
(#) Csupasz hozzászólása Máj 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Bluetooth v2-es mp3 lejátszóm, aminek a jelét vezeték nélkül szeretném az aktív hangfalra juttatni.Tudnátok javasolni valami megoldást, ami viszonylag olcsó?
Köszönöm!
(#) nedudgi válasza tcsonka hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Az olyan modulokat a soros porton keresztül lehet vezérelni. Ennek leírása mindegyik leírásában megtalálható - ha tudnak ilyen parancsot értelmezni. Ezt a master üzemmódra képes modulok általában tudják, a slave modulok rendszerint nem.
(#) tcsonka válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Én egy BTM112-es modult szeretnék így vezérelni. De annak az adatlapján néhány AT parancson kívül nincs leírva semmi. Esetleg valakinek van olyan adatlapja ami tartalmazza az IO kivezetések programozásának mikéntjét?
(#) nedudgi válasza tcsonka hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Bármilyen elektronikai eszközről, alkatrészről van szó, csak az adatlapján szereplő paramétereket, utasításokat lehet számonkérni rajta. Ha ilyen nincs az adatlapban, akkor nincs semmilyen garancia arra, hogy megfelel a céljaidnak, nem reklamálhatsz. A forgalmazóval tárgyalj, hogy mit tud az általa árult dolog.
(#) buherovka hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Kezembe került egy BTM800 Bluetooth modul (Rayson). Élesztett már valaki ilyet?
Az eszközről a gyári hétoldalas!!! adatlapján kívül szinte semmit nem találok a neten. Azt is csak sejtem, hogy AT parancsokkal lehet programozni, mint az itt is említett kistestvérét, a BTM112-t. De itt még nem járok. Az adatlapban szereplő kapcsolás szerint kötöttem be egy breadboardon, de semmi jele a működésnek. (LED-ek nem világítanak, telefon nem látja, nem füstöl, nem serceg., 7mA az áramfelvétele).
Egy kis nyákra forrasztottam, egész kulturáltan sikerült, ki is mértem a biztonság kedvéért.
Van valami Wake lába, de azt meg is borotválhatom, akkor sem ébred fel.
Jól jönne valami ötlet, mit tegyek.

BTM800.pdf
    
(#) BEMcorp hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Sziasztok!

A főnökasszonyom új problémával találta szemben ( és így én is ) Itt az egyetemen a vizsgákon egyre jobban vesztésre állunk a csalók/puskázókkal szemben, hála az új kütyüknek. Konkrétan gondolok itt most a fülbe dugható (és ki sem látszó) headsetekre, és az okosórákra.
Ezeknek talán egy közös "támadási" pontjuk van: a bluetooth kapcsolat.
Sokat gondolkodtam a lebuktatási módszereken, de igazából nincs. Ezért arra gondoltam, hogy ha építeni lehetne egy kisebb, a bluetooth adatátvitelt zavaró rádióadót, az talán segíthetne.
Természetesen nem akarom fél Szeged bluetooth-át tiltani, hanem csak egy teremnyi/előadónyi területen.
Erre keresek használható megoldásokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) granpa hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Elnézést, ha nem jó helyre írok.
Kaptam egy dobozolt (új) ketyerét. A haverom kipróbálta, nem működött neki; nekem adta, mert rájött, az ő telefonja nem bluetooth-os. Én rátettem a töltőt, hogy tele legyen, amikor a fiammal beüzemeltetem. Neki sem jött össze (informatikus, ismeri az ilyeneket), mert a piros LED máig csak azt villogja: nincs elég az akkuban. Megvan hozzá minden(használati utasítás, töltő, mifene). Elolvastuk, mindent aszerint csináltunk. Mi lehet a gond?
Universal Bluetooth Headset 390. MOTOROLA
Kérlek, segítsetek (ha lehet). Pesten elviszem akárhová, ha kell.
(#) qvasz2 válasza granpa hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Ha garis vissza kellene vinni! Ha már nem az, bemész az első mobiltelefon boltba és segítenek.
(#) granpa válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Sajnos már nem garanciás. A mobilos boltokról rossz tapasztalataim vannak, de egy próbát tán teszek.
(#) Collider hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretnék telefonról BT-vel kapcsolgatni valamit, az lényegtelen, hogy mit.

Már napok óta bújom a bluetooth modulok lelkivilágát, és a szándékom végére derült ki, hogy a HC-05 modul, amit kinéztem, túl sokat fogyaszt az elemről való működéshez. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e 4.0-s olcsó BT modult. A legolcsóbb lenne a legjobb, nem kell tudnia semmit (mint pl. vérnyomásmérés profil...), csak sorosan kommunikáljon. Ha 5 dollár alatt lenne, az lenne a jó.

A másik problémám, hogy szeretném összekötni ezt UART-tal számítógéppel, és találtam is AVR-es megvalósítást, amitől a hajam égnek állt. A szememben ez olyan, mintha felhőkarcolót kéne venni egy nyári konyha üzemeltetéséhez. Szóval a kérdésem az, hogy mi a legegyszerűbb módja az UART csatolásnak, gondolom van valamilyen olcsó cél IC, csak nem tudom, hogyan keressem.
(#) buherovka válasza Collider hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Kedves Collider!
A második kérdéssel kezdem, az az egyszerűbb.
1. Ha van soros port a gépeden (kivezetve, vagy alaplapon, bárhol) akkor egy egyszerű jelszintillesztővel az UART átalakítható RS232-re, és készen is vagy. A MAX232 a cél IC és néhány kondenzátor kell köré.
2. Ha mindezt USB-n keresztül tudod csak megoldani, létezik USB - Soros port átalakító kábel kb. 2000 HUF-ért, és innentől az 1. válasz él. (goto 1)
3. USB-UART átalakító is van, szerintem a legelegánsabb és legköltségesebb megoldás. UB232-re keress rá, azért ajánlom, mert a chipgyártó (FTDI) mindenféle drivereket ad hozzá, Microsoft certifikációval, rendes dokumentációval. Ha van módod mondjuk Kínából rendelni, onnan jóval olcsóbban be lehet szerezni ezeket. Te is megépítheted, az adatlapjában szerepel a kapcsolás.

A BT nekem még nehéz ügy, tapasztaltabbak javítsanak ki. A tapasztalatom az, hogy a Rayson által gyártott modulokból, két típusból egyet sikerült életre kelteni. Soros port profilt támogatnak, de dokumentáció az nincs róluk a szó mérnöki értelmében. (több lába van a modulnak, mint amennyi oldala a legbővebb dokumentációnak, és azért egy sima és-kapu adatlapja hosszabb). Ráadásul ezek a cuccok elég drágák is.
Ha valaki tud jól használható, dokumentált BT modulokat, írja meg, mert nekem is nagy szükségem lenne rá.
Következő: »»   4 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem