Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bluetooth kérdések
Hello!
Érdekel a bluetooth technológia. A neten van egy csomó leírás, meg komplett bluetooth module. De sajnos nekem még mindig nem világos, hogy hogyan is kell összehozni egy ilyen hardware-t. Melyik rétegeket kell nekem megvalósítani ha pl egy mikrokontrollerrel szeretném vezérelni az adatátvitelt. Ha valaki csinált már ilyesmi az légyszi ossza meg velem a tapasztalatait. Köszi
Szevasztok.
Tudnátok bluetooth kapcsolásokat és NYÁK tervet küldeni? Tudjátok, szeretnék a telefonomhoz bluetooth-t is csinálni. Irda-t már csináltam. Kösz!
Helló!
Hát szerintem el kell hogy keserítselek, de otthoni körülmények között ez nem kivitelezhető.
erdekes... engem is erdekelne, de inkabb az a2dp resze. pontosabban: a kocsiba kene csinalni 12v-rol mukodo bt audio gateway-t. csak beszalnek a kocsiba es a telcsin levo mp3-akat le birnam jatszani kabel nelkul. hmmm :yes:
Sziasztok!Engem is nagyon érdekel ez a dolog kaphatnák erről nyák rajzot vagy sémát?Szerintem tuti dolog. :help:
Kivitelezhető, de amilyen hozzáállással sokan elkezdenek ezeken gondolkozni (adjatok má' egy rajzot, meg egy NYÁK-tervet, azt' összedobom holnapra), úgy valóban nem érdemes még csak egy szempillantásnyit se rááldozni az életből.
Ha valaki "összedobta" otthon akkor lécci számoljon már be a apasztalatairól!
Kiváncsi lennék, hogy egy gyári (5000ft-s) kékfogat mennyiből lehet otthon összedobdni?
Üdv!
Szerintem alakíts át egy fülest, olcsóbban megúszod. Vagy keresd az Ericsson ROK101008 modulokat, az azt hiszem képes hangátvitelre. De az első út szvsz járhatóbb. Házilag ilyet építeni?? Na neee...
Néha nem azért épít az ember, mert úgy olcsóbb, hanem az építés öröméért.
Egyébként lehet olcsón, néha még akár ingyen is szerezni mintába bt-csipeket. Ezeket felrakod egy panelra, persze ez már smd, így kézügyesség kell hozzá. És ha jól tervezted, akkor műxik is, szal nem lehetetlen.
Zárójelesen jegyezném meg, hogy a BT az 2,4GHz-es rádió... Nem egy egyszerű dolog otthon összetákolni...
Ezért írtam a jó tervezést, mert itt már bizony nem árt.
De sztem ezek nem BT-modulok...ezek inkább csak jelerősítők, ahogy láttam.
Hirtelen ezeket találtam meg a könyvjelzőim között. De ha jól emléxem akkor valamelyik gyártónál bt ic-ket is láttam, csak nem találom melyiknél.
Ááááá.
Házilag kizárt ilyet épiteni :yes: Ha kap is az ember bele alkatrészt, akkor se tudja (de tényleg...) beforrasztani a BGA tokozású alkatrészeket. Itt most tényleg egyszerűbb megvenni a kész modult.
Hát igen!
Ezzel viszont az a baj, hogy 8-10-15-20 ezrekért dobálják az ember után...az viszont otthoni fejlesztgetésekre szerintem elég sok...
Más megoldás meg sajna nincs.... muszály megvenni
Hali!
Itt van néhány bluetooth modul, a lap alján pedig néhány hasznos link. Kiindulásnak szerintem jó. http://zuff.info/Bluetooth.html
A muszáj-t így írjuk, a muszáj nem uszály
Heló. nemrég figyeltem fel arra, milyen olcsón lehet kapni ujabban usb-hez csatlakoztatható bluetooth ''jelfogót'', vagy, hogy is nevezzem. A kérdésem az lenne, hogyan lehetne ehhez egy jeladót épiteni, amivel aztán jeleket küldenék a gépnek(végeredményében ezt a szgép tavoli irányitására szeretném használni). Ha hülyeségeket irtam, és kijavittok szivesen fogadom.
Hali!
Az, amire gondoltál a számítógéppel kapcsolatban, az nem csak vevőegység. Jelet adni is tud...már ha erre a mostanság egyre olcsóbb és divatosabb, pendrive méretű, USB-s felületű BlueTooth adapterre gondoltál Szóval ezzel egyszerre küldeni és fogadni is tudsz adatokat...a kérdés már csak az, hogy mivel szeretnéd vezérelni a gépet? És mennyire távolról?
Telefon például tökéletes ilyen célra. Kell hozzá keresni valami java-s szoftvert a neten, biztosan van. Én találtam olyan programot, amivel pl a PowerPoint előadást lehet lapozni, ráadásul a telefon képernyőjén megjelenik az aktuális dia. A baj csak az volt vele hogy az ékezetes betűk miatt szerintem mindig lehalt.
semmi mást nem kell tenned, "csak" USB host funkciokat kell megvalositanod... ehhez tudtommal nem sok mikrovezerlo jo , vagy pl illesztheted ezzel mikrovezhez:
http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc3340.pdf de szerintem összköltségben inkább megéri venni egy bluetooth modult...
Létező dologról írsz. Nézzél szét a www.nokiprogramok.hu -n ott találsz telefonra távirányítót, nekem működött. Azt meg, hogy otthon összerakna valaki egy Bt modult, azt meg úgyse hinném el. Ha hardveressen megcsinálná az egészet, még akkor is ott lenne az adatátvitel, a kódolás, a MAC cím (asszem így hívják Bt-nél is) a készülékek párosítása... Ez már nem ilyen egyszerű. Nem véletlenül nem találkozunk wlan kapcsolási rajzokkal se.
Én elkezdtem dologzni egy haverommal egy uC-es Bluetoothos kapcsolaton, és tényleg nem egyszerű (jó minőségű zenét akartunk átvinni), jelenleg pihenetjük a dolgot.
A Bluegiga-nak vannak Bluetooth moduljai, azok elég használhatók, soros porton lehet velük kommunikálni. Igazából nem derült ki patty mit szeretnél elérni. Ha valaki ilyen favágó módon akar Bluetooth kapcsolatot létrehozni, először a profile-okat kell átnézni, hogy mit is akar csinálni. Bluetooth Profiles Ha meg csak a winampot (vagy ilyesmit) akarsz irányítani, akkor csatlakozom tszaboohoz, és tölts le egy progit a mobilodra, a profile-os dolgokat meg felejtsd el.
Meddig jutottatok el benne? Mit sikerült elérni eddig? Engem nagyon érdekelne...
A cél az volt, hogy két eszköz közötti audiójel átvitelt megoldjuk. Az egyik fogadja az audió jelet, digitalizálja, encode-olja, majd elküldi Bluetoothon, a másik meg ugyanez visszafele.
Ehhez egy megoldást az Advanced Audio Distribution Profile kínál, ebben kezdtünk el elmélyedni. Ehhez a profile-hoz meg kell valósítani egy codec-et, amit SBC-nek hívnak. Ez az mp3 tömörítéshez hasonló tömörítési algoritmus. Jelenleg ott tartunk, hogy ezt a codec-et teszteljük. Mivel ez az egész a BME-n egy tárgy keretében zajlik (Önálló labor) ezért a teszteléshez kaptunk egy ARM7-es magú uC-t tartalmazó tesztpanelt. És azt eredményt kaptuk, hogy az encodernek egy piszok erős hardver kell, a decoder része, az elmegy egy ARM7-en is. A mérések, még nem teljesen pontosak, mert ugye a Bluetooth modulra soros porton keresztül küldjük, és fogadjuk a csomagokat, és a 10MHz-es órajel miatt be van korlátozva az UART sebessége is. Pár héten belül majd a tesztelési körülményeket kicsit a valóságnak jobban megfelelőbbre igazítjuk, és akkor majd lehet a jövőbeli hardverre is pontosabb következtetséseket tenni. Szóval a végétől elég messze vagyunk még... Azért hagyjuk félbe a dolgokat, mert jövőre kimegyek egy évre külföldre, és emiatt, majd külön-külön folytatjuk majd a munkát. Kb. ennyi...
És saját, már általatok megírt SBC codec-et teszteltek most? Vagy ebből is van többféle verzió, amit már megírtak és neten publikáltak valamerre bizonyos szinten?
Egyébként marha érdekes lehet ez...csak nem szabad túl sokat fölötte egy nap molyolni, mert bekattan az ember a sok számtól, kódtól |
Bejelentkezés
Hirdetés |