Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   915 / 1272
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Sortáp vonalán szűrőkondikat gondolom cseréltél a 33 és 47u sat. Ha a BU sem melegszik akkor pedig a tápot kellene célba vennia hogy eyess holléga is említette.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) BODHEAD válasza mindenes hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
A sortáp résznél mindent kicseréltünk ellenállás ,kondenzátor, meghajtó tranzisztor,BU808 . A tápban az elején a fet-et kellett kicserélni mert szakadt volt.
(#) BarnaPili válasza BODHEAD hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Ez úgy néz ki,mint amikor menetzárlatos lesz az eltérítőtekercs.
(#) BarnaPili válasza atti35 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Beírtam a körülbelüli értékeket.A nagyfesz elindul egyébként?(Húzza a szőrt a kezeden a cső eleje? )
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014

DSC_0093.jpg
    
(#) Lali24 hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Nem nagyom akar belépni a szerviz menübe!
(#) atti35 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Sajna a nagyfesz nem jut el a képcső panelig. A sorkimenő 1,2-es láb 136V. 3,4,5,6,7,9,10-es láb semmi. 8-as láb 6,7V. A 3,4,5,6,7,9-es lábnál zárlatot mérek igaz a helyén beforrasztva. Sortranzisztor helyén Collector Emitterre forrasztott izzó világít.
(#) BODHEAD válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szia.És azt hogy tudom ellenörizni. Esetleg van rá valami modszer az ohm mérön kivül?
(#) kadarist válasza BODHEAD hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Vagy kapacitásvesztett a soreltérírítő tekercs csatolókondenzátora.
(#) kriszhor hozzászólása Jan 8, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung CW-29Z404N tipusu képcsöves tv-m. A kép felső részén kb. 5cm-es szakaszon vízszintes csíkok jelentek meg. ( 1 piros, zöld, kék és fehér csík )
Tudna valaki megoldást javasolni a képen is látható problémára.
A segítséget előre is köszönöm! Üdv.Krisz
(#) gerenk válasza kriszhor hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Hiba a képeltérítő áramkörben, valószínű cserére szorul a képvégerősítő ic.
A kép teteje megnyúlt a felső sorok visszagyűrődtek.
(#) kadarist válasza kriszhor hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szia!
A függőleges eltérítés IC-je körül cserélgesd ki az elektrolitkondenzátorokat.
(#) eyess válasza kriszhor hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Vertikális kör kondenzátor hiba , illetve egy megnyúl ellenállás is okozhat ilyet.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) kriszhor válasza gerenk hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szia!

A képen meg tudnád mondani, hogy melyik IC-re gondolsz?
(#) eyess válasza kriszhor hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Ilyet keress rajta , hogy TDA1771 ic.De nem hinném , hogy az ic lenne a ludas.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) kowi hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Sziasztok! Került hozzám egy samsung TV ami a tulaj elmondása szerint "ütésre indult" És végül már arra sem. Eddig még nincs rajzom hozzá de addig jutottam hogy átforrasztottam a repedt gyanús forrasztásokat és kivettem a sormeghajtót mert zárlatos de 2sd5072 van benne ami nekem itthon nincs be merjek rakni helyette Bu sorozatot? Illetve ütögetéstől elszállhatott?
(#) jdani hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Hali. Ha egy hibás TV állandóan üti ki a biztosítékot, a hiba a primér oldalon van, vagy ugyanúgy lehet a szekundér oldalon valami zárlatos, és emiatt ég ki a biztosíték?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Attól függ , hogy mitől lóg .
Megoldása válogatja.
Milyen tv ez , és melyik biztosítékot üti ki ?
(#) eyess válasza kowi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Hol ütögetted ?Elsősorban érintkezési hibára gyanakodnék.
A 2sd5072 800v 5A 60W , és belső védő diódával , és belső ellenállással ellátott .Ha rossz esetleg , akkor hasonló értékűvel cserélheted mondjuk NTE2331 .A BU sorozat az nem ilyen.
De vajon tényleg rossz?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) kowi válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Ha figyelmesen elolvastad nem én ütögettem. Már javítottam egy pár készüléket adatlapján láttam én is hogy dióda meg ellenállás van benne. Biztos hogy rossz totál zárlatos átment Drótba És szerintem jó helyette BU2508DF vagy hasonló tranyó diódával megfejelve vagy tévedek?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) eyess válasza kowi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Igen elolvastam , csak gondoltam , hogy te is próbáltad ütögetni , vagy behatárolni az indulás helyét .
A rajz szerint ő a sorvég , tehát ha drótba ment , akkor a környékét kell átbogarászni.Igen talán az jó helyette.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) jdani hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Hoztak most egy Samsung LCD Tv-t. Elég érdekes színek vannak rajta, de ha nincs jel, és belépek a menübe, akkor is, tehát nem valami scart kontakt hiba. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a gondja?
(#) kowi válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Nekem már nem volt rá alkalmam tök halottan érkezett De rendelek vagy 3 db ilyen tranyót. Pedig már hányszor mondtam hogy többet nem találkozok képcsöves tévével...vannak akik ragaszkodnak hozzá
(#) eyess válasza kowi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Hidd el egy jó képcsöves túl él egy lcd tévét .És még lehetne sorolni.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
El kellene dönteni melyik , és hány darab tévét javítasz egyszerre .Mert gyanítom ez nem az amelyikben kiüti a biztosítékot című tévé.
És ráadásul minket is megkavarsz .
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Az csak egy kérdés volt. Kaptam egy hívást,
Idézet:
„van egy TV, állandóan kiüti a bitosítékot, megnézed?”
Azért tettem fel a kérdést.
Ez egy másik TV, amin a színek valahogy nem megfelelőek. Ilyenkor a tápban, vagy máshol kell keresni a hibát? Gyanítom hogy máshol...
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Tipikus main board .A feltett képen bejelölt hűtés alatt lévő processzorok szoktak vacakolni.
Feltéve , hogy minden alkatrész , és feszültségek , és kábel érintkezések rendben vannak.

1.PNG
    
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Nem vagyok egyedül ezzel a problémával, de ahogy elnézem, ők se jutottak sokra.
Bővebben: Link
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Bizonyságot lehet róla szerezni , ha üzem közben enyhén kocogtatod a processzor hűtőlemezét a processzorok tetején , és ha van változás , akkor az már vehető 100% os hibának.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Azt a procit amit te küldtél a képen? Mert ott a fórumban e lap cseréje után lett jó a kép. Vagy próbáljam ezt is, meg azt is amit te mutattál?
(#) Buvarruha válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Nem cseréltek benne kijelzőt? Lehet, hogy a csatlakozóban kontaktos a formátu választó pin. Érdemes lenne belépni a szervízmenübe és átálítani az LVDS formátumát. JEIDA, vagy VESA van.
Következő: »»   915 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem