Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   482 / 727
(#) andras99 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Teljes csend. Legalábbis én nem hallottam semmiféle zajt!
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
A hangkártya beállításait kellene jól átnézni. Meg azt ,hogy egyáltalában jó bemenetre van -e rádugva. Mikrofon bemenet nem biztos ,hogy jó lesz.
A kábelt is át kell nézni , nem -e szőrösen van szerelve stb. Meg multiméterrel is végigmérni.
Milyen kapcsoló van benne?
(#) andras99 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Hát igazából laptopom van (Lenovo G550) amin csak egy hangkimenet és egy univerzális line/mikrofon bemenet van. Jelenleg 0dB-re van állítva a bemenet erősítése, így elvileg line bemenetként működik. A mérőkábel elvileg jó, többször átmértem multiméterrel. A kapcsoló egy kétáramkörös tolókapcsoló.

Szerk.: amit még észrevettem, hogy ha nem kalibrálom mérés előtt, sokkal egyenesebb a zöld vonal, hiába nem ott van ahol kéne.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) Buvarruha válasza andras99 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
A mikrofon bemenet biztos, hogy nem jó. Vonalszintű bemenet kell. Amúgy integrált vackokkal nem nagyon lehet ilyesmit normálisan csinálni és a windows 7 is csak ront a helyzeten, ha nincs hardveres ASIO támogatás..
(#) Primary hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Szerintetek a szóban forgó mély jobb, mint a 909-es?
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Konkrétan mire gondolsz?
(#) Primary válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Arra, hogy ezek közül melyiket érdemes választani:
Sony 134
Sony 909

Én is valami olcsó hangsugárzón gondolkodom már egy ideje. Egyelőre csak fejben létezik időhiány miatt. A 909-eshez javasolta shalafi régebben a 637-es magast.
Aktív multimédiás dobozka lenne aktív váltással. Mivel 4 ugyanolyan végfok lesz, ezért gondolkodtam hogy fölé egy szélessávút teszek, hogy tudjam váltani őket 350 Hz-nél, hogy zenéhez kb egyenlő teljesítmény keljen.
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Én személyszerint nem szeretem a polipropi megmbrános hangszórókat, max szubnak jók. A 134-est ismerem, mértem, hallgatom és jó.
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Lehet ,hogy be van kapcsolva a mikrofon erősítése pipa valahol belül? A csúszkákat nem szoktuk 80% fölé tolni. A kábel árnyékolását még egyszer ellenőrizd , ezek az olcsó kínai filléres kábelek eléggé könnyen törnek.
(#) Primary válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
A 134-es meddig tud lemenni értelmes dobozméret mellett?
Van esetleg konkrét megoldásod magassal, hangváltóval?

Cikk
A fenti cikk alapján gondolkodom azon, hogy 350 Hz-nél váltva kellene használni egy szélessávúval.
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Nem tudom Eliot ezt az arányt mi alapján számolta ki. Ez szerintem nagyon műfajfüggő. Egy drámendbéz, meg egy lánygitárral nagyon eltér arányaiban.
(#) andras99 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Beállítottam a Windowsnál 0dB-re a mikrofon erősítését, a hangkártya driverénél meg csak hangerőt lehet szabályozni, illetve mindenféle zajcsökkentő vackokat, amik természetesen ki vannak kapcsolva. Az az igazság, hogy ez nem is árnyékolt kábel, hanem 3 szimpla ér fut benne! Kalibráláskor a hangkártya kimenetét 36%-ra állítottam, így a bemeneti jel szintje picivel -10dB alatt van. Megpróbálom úgy, hogy a kimenet jelét nagyobbra, a bemenetét kisebbre veszem. Bár ettől az integrált kis vacaktól szerintem ennyi telik. Nem hiszem hogy más lenne benne mint a kb. 500Ft-os USB hangkártyákban amin egy kimenet van ésegy mikrofonbemenet.
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Azért szerintem fel lehet állítani egy általános arányt. A dnb sok basszusa eleve így van felvéve, a lánygitár felvételén pedig kevés van. Elvileg ugyanakkora erősítés mellett kellene megfelelően szólnia mindkettőnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2014
(#) Buvarruha válasza andras99 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
A mikrofonbemenet semmiképpen sem jó, ráadásul az is biztos, hogy az mono, mivel sztereó mikrofon bemenet csak a professzionális hangkártyákon van elvétve (E-MU0202-n volt), de az más. Vonalszintű bemenet kell, hogy legyen át kell álítani a rögzítőeszközöknél. Ha hotebook-ról van szó, akkor felejtős.

Primary: Erre már választ adtam 40Hz-ig megy le. Én személyszerint nem szeretem az ilyen aktív hangváltós megoldást, mert az áramkörökben nagyon sok részlet elveszik.
(#) Primary hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
A Sony 607-es szélessávúra ezt a mérést találtam (shalafi, ~2010):
Fs = 134,8 Hz
Qms = 8,486
Vas = 0,827 liters
Cms = 0,638 mm/N
Mms = 2,184 g
Rms = 0,218 kg/s
Sd = 30,2 sq.cm
Qes = 0,921
Re = 5,4 ohms
Le = 0,201 mH
Z = 6, ohms
BL = 3,293 Tm
Qts = 0,831
2.83-V SPL = 87,12 dB

Ez alapján az unibox egy 10 literes dobozt ajánlott 63 Hz-re hangolva. Én egy max 5 literes dobozra gondoltam, de inkább 3 liter. 16W-os erősítővel. Tudtok abban segíteni, hogy kb hova hangoljam? Mennyire megvalósítható az, hogy olyan 80-90 Hz f3 pontot kapjak?
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Nézd meg egy gyári aktív monitor felépítését, keresztezési frekijét. A hangszórók átvitele alapján adják meg a keresztezési frekit, és a meghajtásukra ugyanolyan végeket használnak.
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Ez elég borzalmas, inkább a 134
(#) andras99 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Igen, notebookról van szó... (Lenovo G550, rákereshetsz milyen hangkártya van benne)
(#) Buvarruha válasza andras99 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Akkor felejtsd el nincs rajta vonalszintű bemenet, mikrofonnal nem lehet ilyet csinálni..
(#) andras99 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
És milyen olcsóbb, külső USB hangkártyát tudnál ajánlani? Mert egy normálisabb 30-40kHUF. Az olcsóbb jelen esetben olyan 5000Ft körül mozog.
(#) Primary válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Ez ilyen pici szélessávú Bővebben: Link
nem lehet tőle értelmes eredményt várni? Lehet, hogy kipróbálom kíváncsiságból.

A 134-el az a bajom, hogy nagy doboz kell neki. 10 liter alatt van értelme foglalkozni vele? Mindenképpen kicsit szeretnék. Ha sok hely lenne, akkor nem lenne gond.
(#) andras99 hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Na, kipróbáltam alaplapi integrált hangkártyával. Az erdemény nem tökéletes (sőt szörnyű ), de legalább ezek szerint a mérőkábel jó. Már csak egy normális hangkártya kell!
(#) Buvarruha válasza andras99 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Ilyen nincs. az 5000Ft-os külsö kis vackokon is csak mikrofon van szkájpolni. Az E-MU0202-t használtam vettem annó majdnem 20-ért.
(#) Primary hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Ha az erősítő elviseli a feleakkora impedanciát, akkor egy párhuzamosan kötött izobár elrendezésben elvileg semmi nem változik a térfogatot leszámítva?
Elvileg kétszeresére nő a felvett teljesítmény, viszont ezt elbukjuk az izobár elrendezés miatt.
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Lehet jobb lenne egy zárt doboz?
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szerintem a kábellel van a baj.
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Közben csináltam egy vázlatot, és rájöttem, hogy az elképzelt esetben nem éri meg az izobár. 909-sel néztem, alapból 16 liter+cső térfogat kellene neki, izobárban pedig 8+cső+zárt rész, alig 2-3 litert lehetne spórolni. Ennél nem éri meg. Sehogy sem lesz ebből kicsi doboz.

Kicsi, olcsó zárt dobozra van ötleted? Egy oldalra jó lenne 2000 forint alatt kijönni. A legjobb egy szélessávú lenne. Zárt, pici dobozzal elég lehetetlen vállalkozásnak tűnik a 90 Hz alatti F3.
(#) Primary hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Elkezdtem egy adatbázist magamnak, örülök, ha találok 1-1 mérést egy hangszóróról, ami szemet szúrt valamiért. Ha gondoljátok írjátok bele a mérésetek.
Bővebben: Link
(#) andras99 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Lehet. Nem baj, majd ha tudok venni normális alkatrészeket akkor megépítem még egyszer. Egyébként elég érdekes az a 100 Ohm-os 1% ellenállás, műszer szerint 98 Ohm... Bár a műszer se egy komoly!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2014
(#) Primary válasza andras99 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Milyen a műszer pontossága? Van róla valami adatod?
Itthon vásárolt egyszerű multiméterhez még nem kaptam semmit, de a pár dolcsis kínaihoz részletes hiba adatokat, minden méréshatárhoz
Következő: »»   482 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem