Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1491 / 2501
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Az egyik csatornan az ellenallason 140mv koruli feszultseg volt, a masikon meg 1.5mv koruli. Gondolom az utobbinal zarlat van, mert ott mikor mertem az izzo fenyereje valtozott. A szekreny tetejen tartom ameddig idonkent belenezek, es mikor feltettem utoljara meg mindket csatorna "rendben" volt. Lassan kezdem feladni a javitgatast, azon gondolkozok, hogy elvinnem az egyik ismerosunkhoz, o belenezne.
(#) Beringer 600 válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Hali!
Igen muszáj neki!
(#) zoZolika válasza Emil hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia

Ezt régebben mint elvet láttam már japán erősítőben, japán amatőrök ezt FET-el csinálták meg.
Magát a kapcsolást azt hiszem ciklotronnak nevezik, és lényege a szimmetrikus felépítés, és az, hogy azonos struktúrájú tranzisztorok kellenek hozzá, ennek ellenére emitterkövetős végerősítőről beszélünk. Istentelen jól szól, deszkamodellen megépítettem , sajnos elég spéci táp kell neki(elektroncsöves terminológiában hasonlít a PPP-hez).
Szerintem hasznos anyag

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014

exp21.gif
    
(#) mykymokus válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
3-3 elfér a bordán én is úgy akartam megcsinálni. függ a TÁP-tól is az nem látszik mekkora a trafód.
(#) tucsok0706 hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
hali mindenkinek.

mit szoltok ehez a kapcsolashoz tad7294 ic-er épül hidba kötve.

tda7294 hidkötésel

üdv janos
(#) Beringer 600 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia!
Ez a pedró féle kapcsolás ez jó konstrukció,csak ajánlani tudom,nekem is volt már ez a hidas kapcsolás,és nem volt vele gond soha.
(#) balazska1987 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Én is megcsináltam, egész jó kis kapcsolás! Nyugodtan készítsd el!
(#) tucsok0706 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
hali(ide jönne a felkiáltó jel)

köszi a gyors valaszoka(itt lemaradt a t betű, és a pont)

még az lenne a kérdésem (a hogy elé mindig vesszőt írunk) hogy ha (egybe írandó) ezt sudnak tenén (ez értelmezhetetlen, talán szubnak tenném?) és melé (a mellé két l) jöne (jönne két n) 5 db ijen (ilyen ly-vel írandó) végfok (ide vessző kell) csak sina (n van m helyett) mono (ide vessző kell) akor (akkor két k) mijen ( a milyen is ly) sub (szub, nem kell még angol is) szüröt (szűrő hosszú ő, ű) rakjak hozá (hozzá két z, és hiányzik a vessző) ami tenyleg (e helyet é kell) jo (hosszú ó a jó) hangzást biztositana? (a biztosítana hosszú í)

A mondatokat pedig a világon mindenütt, nagy betűvel kezdik. Mod.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) pjg válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 17, 2014 / 1
 
Lőrincze tanár úr most kezd kaparni a koporsó alján lefelé.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Abukodonozo hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Tisztelt hozzáértőbbek!

A segítségeteket szeretném kérni a következő feladatban: adott ez a rajz, a kérdés az lenne, hogy hogyan tudom azt a differenciál erősítőt kiiktatni úgy hogy csak a végfok maradjon? Egy triódás előfokot szeretnék elé, csak nem tudom melyik lesz a bemenetem az előfok nélkül.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014

rajz.png
    
(#) DJanosi hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Mi a vélemény erről a kapcsolásról ? Nem lehet valami szuper minőség de azért mégiscsak kell menjen

a100-150.gif
    
(#) reloop válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 17, 2014 / 1
 
Szia! VT4 és attól visszafelé már nem kell. A VT5-ről vigyél egy-egy ellenállást a táp ás a test felé, hogy azon továbbra is előfeszítő feszültség alakuljon ki a teljesítményfokozat számára. Az impedanciát tudod majd illeszteni?
Javaslom itt folytassuk!
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Itt ez a szörnyűség egy másik rajzolatban, így már talán láttad is korábban.
Működőképes, és itt végére is értem a pozitív tulajdonságai felsorolásának.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia ez nem szörnyűség, hanem röviden 4 betű.
(#) Beringer 600 válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Üdv!
Ezt én is meg csináltam anno régebben,de hogy 150w nem jött ki belőle,az is biztos.
Esetleg,és jobb esetben 100w,de nem a legjobb minőségben.
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Üdv!
Hát nem döngetésre készült az biztos.Otthoni,lájtos viszonylatban el lehet vele zenélgetni.
(#) Abukodonozo válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia reloop!

A másik témában írtam neked!
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia. Közbe készültem neked egy kis meglepivel. Megterveztem és nyákba ültettem a stereo Class A erősítőt. Annyi változás lesz hogy a nyákról le lesz tisztítva a fotólakk és be lakkozom szép átlátszóra.
Üdv:Levente
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Nagyon ügyes vagy Tegyél ide egy hivatkozást hagy csorogjon az A-osztály szerelmeseinek is a nyála
(#) polgiy hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy TECHNICS SU-7300 K típusú erősítőt. Elvileg üzemképes, csak a transzformátor hiányzik belőle. Esetleg nem tudnátok adni egy kapcsolási vagyis inkább bekötési rajzot hozzá?
Kis tüskék vannak a panelon amire rá voltak csavarva vezetékek. És nem nagyon tudom hogy hova mi kell. Valamint abban tudnátok segíteni hogy mekkora teljesítményű trafó kell hozzá. Van itthon egy 24V 300W-os azzal meg tudnám hajtani egy próba erejéig hogy valóban működik e?
Csatolok egy pár képet.
(#) reloop válasza polgiy hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia! A fél szekunder helyére beiktathatod a 24V-os trafót próba erejéig. Az izzólámpás áramkorlátozást ismered? Ha nem keress rá itt a témában!
Az eredetit mellékelem.

Trafó.png
    
(#) polgiy válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Ennyire azért nem vagyok benne az elektronikában.
Nekem valóban csak a hobbim. De majd keresgetek.
A trafó gyári feszültségét és teljesítményét nem tudod véletlenül?
(#) reloop válasza polgiy hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Így kell a fórumban keresni.
A feszültség rá van írva a kapcsolási rajzra, nézd csak meg! (Szerk.: a primer feszültség értelem szerűen 230V)
A transzformátornak kb. 150VA-t kell tudni, ez 3A-es szekundereket jelent.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) zsozso72 válasza polgiy hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia! A rajzon szimmetrikus tápfeszültség látható,ami 2*28VAC az erösítő 34-35-ös tüske a meleg pont 36 a test.Van egy segéd feszültség is ami 5,9VAC és a 30-as tüskére csatlakozik.A puffer elkók 8200uF42V-ak a 28VAC-t ne nagyon lépd túl.
(#) reloop válasza polgiy hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
A biztonság kedvéért berajzoltam mely pontokhoz menő vezetékekre kötheted a 24Vac-t. A doksi szerint narancs és zöld. Bármiben bizonytalan vagy inkább kérdezz!
(#) marcus hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Üdv! Van itthon egy Videoton ra 6363 S erősítős rádióm, amit kaptam, viszont nincsennek benne végfokok. Kinéztem egy KIT-et, pontosan Bővebben: Link Ez jó lehet bele esetleg?
(#) speed008 hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem, hogy van az autós szubcsövem és azt a jelenességet vettem észre, hogy ha feltekerem a hangerő potit, zárt bemenetnél kb 50% ra el kezdi mozgatni a membránt, de ha vissza tekerem 50 alá abba hadja. Mitől lehet ez? A szűrőnek lenne egy háttérzaja, amit az erősítő ilyenkor felerősítene ilyen formába?
(#) reloop válasza marcus hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Szia! Pár Vidi már ezzel megy. Nem is rosszul
(#) polgiy válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Sikerült egy kis életet lehelni bele. Viszont nem igazán az történik aminek egy erősítőben történni kellene.
Hangot nem hajlandó kiadni majából, viszont az megfigyeltem hogy mikor véletlenül hozzáértem a bemenet kábeljához kézzel (jack) és fel volt tekerve a hangerő teljesen akkor a hangszóró ugrált és búgott, levettem hangot 50% alá akkor nem csinált semmit. ez mire utalhat? Könnyen javítható illetve megtalálható probléma?
(#) marcus válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Lehet nem lenne rossz, de nem vagyo jártas az elektronikában, azért néztem ezt a KIT-et, mert ezen csak beforraszgatom az alkatrészeket, és nagyából kész is.
Következő: »»   1491 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem