Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   62 / 145
(#) steelbird válasza melorin hozzászólására (») Jan 23, 2014 / 1
 
Ez relatív... jelforrástól függ, fejhallgatótól függ... általánosságban ez az érték kicsi.
De itt nem ez a lényeg, hanem az, hogy megfelelően kihajtsa a fülest, és ne legyen nagyon sok tartalék benne, mert akkor feleslegesen nagy az erősítés -akkor meg jön a zaj, meg brumm, meg gerjedés, meg RH rádió, stb...
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
(#) melorin válasza steelbird hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Értem. De mi van ha jön a haver, és hozza a 600 Ohm fejhallgatóját, én meg az enyémhez lőttem be az erősítést? Mert be tudom lőni 32 ohmhoz, de nem biztos, hogy csak az lesz rákötve.
(#) steelbird válasza melorin hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Valamennyi tartalék mindenképpen kell, meg nem árt egy hangerőszabályzó sem az elejére.
Ezeket saját magadnak ki kell tapasztalni. Mekkora az az erősítés, aminél még nem zavaró az alapzaj, és ami kellő tartalékot ad, több fülessel is megfelelő, stb... Meg kell találni az optimumot.
(#) melorin válasza steelbird hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Előtte egy PGA2310 hangerőszabályozó van (lenne) csak annyira hangos a sistergés amikor rákötöm a fejhallgatóerősítő elé, hogy nem tudom mennyire kéne lecsökkenteni az erősítést, hogy ne hallatszon...
(#) steelbird válasza melorin hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Akkor ne az erősítéssel varálj, azzal sokat már úgy sem tudsz, hanem le kell osztani a fejhallgató erősítő bemenetén a jelet.
Ne kérdezd, mennyivel, nem tudom...
Kísérletezd ki.
(#) melorin válasza steelbird hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Ha meg leosztom, akkor túl halk lesz a zene. Ha eemiatt növelem a JLH erősítését, megjelenik újra az alapzaj
(#) steelbird válasza melorin hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Akkor ott valami sántít.
A PGA -nak 120 dB körül van a dinamika tartománya, ami azt jelenti, hogy kicsi a saját zaja. Még ha leosztod utána a jelet, akkor is kell lenni bőven tartaléknak a láncban.

Milyen műsorforrásról hallgatod az egészet, annak mennyi a kimenő jele?
Szerintem arról jön ki kevés jel.

Rajzold már le a láncot, mi micsoda, hogy vannak összekötve, mennyi a tápjuk.... Elég egy blokkvázlat, négyszögekkel.
(#) melorin válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Én most műsorforrás nélkül tesztelem, rövidrezárva a PGA bemenetét.

Amúgy a láncom:
- WM8740 DAC -> OPA228 a kimeneti bufferben(2Vrms) ->
-> PGA2310
-> Fejhallgató erősítő
(#) steelbird válasza melorin hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A PGA erősít, maximum 31 dB -t. Ez körülbelül 33 -szoros feszültségerősítésnek felel meg.
Hozzá jón még a fülhallgató erősítő ~3 -szoros erősítése és már ott vagy, hogy ennek a két áramkörnek az összes erősítése majdnem 100 -szoros. Feleslegesen nagy, ne csodálkozz rajta, hogy hallod a zajt. Ha a DAC -t kivezérled rendesen 2Vpp -re és ráadod a PGA -n a hangerőt, a kimenő jeled a végfokon már 200Vpp lenne. Kicsit sok, nem?

A DAC -t ki kell hajtani rendesen, és ahhoz beállítani az utána lévő lánc elemek erősítését.
Ha leosztod a PGA után a jelet, és úgy halk, akkor az első láncszem, a DAC nincs kihajtva, ott lesz valami gond. Ebben a két utolsó láncban túl sok az erősítés és a tartalék és valószínűleg a DAC nincs rendesen kivezérelve.
Felesleges egy 2Vpp kimenetű DAC után még bekötni egy 100 -szoros erősítésű fokozatot.
Az OK, hogy jó a jel-zaj viszonya a PGA -nak, de kis kivezérlésnél nem érsz vele semmit, ott fog a füledbe zsinnyegni a susogás.
Többet érnél egy sima mechanikus potméterrel.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) melorin válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Tekergesse a halál a potmétert, amikor több méterre ülök a TV-től, erősítőtől.

Egyébként kb. 1/10 arányú feszültségosztót kötve a fejhallgató erősítő és a PGA közé már lecsökkenti a PGA alapzaját megfelelő mértékűre.
Viszont ahogy elkezdem a PGA-t 0dB fölé állítani, elkezd egyre erősödni a sistergés.
Tehát max 0dB-ig lehet zajtalanul használni a PGA-t, így nem lehet az ő erősítésével számolni, annyi a 100-szoros feltevésnek.
(#) steelbird válasza melorin hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Akkor marad a zizi..
Hajtsd ki jobban a DAC -t, oszd le még jobban a jelet és tegyél soros ellenállást a füles elé.
Ha a legkisebb zajt akarod hallani a rendszeredből, akkor az elejét ki kell megfelelő szintre vezérelni, hogy minél kisebbet kelljen rajta erősíteni.

Egyáltalán, minek kell még pluszban fülhallgató erősítő?
Én kiegészíteném a PGA kimenetét két-két tranzisztorral és meg van oldva. Nem kell még külön erősítő.
(#) vicsys válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Bizony. Mint azt írtam már, nálam nulla zaj.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Kicsi haladás , kicsit még hiányosan !
A trafót cseréltem menet közben nagyobbra így a kimenet kap egy 6,3-as jack aljt ami leválasztós lesz és így a kimenet kap még egy - egy pár banán aljzatot is . / kiprobáltam hangszóróval nem semmi ahogyan szól /
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) MolnarG hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Van egy marék E88CC csövem, tudtok ajánlani valami OTL fejhallgató erősítőt? Ez lenne az első csöves erősítőm, úgyhogy valami egyszerűbbel szeretném kezdeni. Illetve valami alacsony (~10e) árfekvésű fejhallgatót tudtok ajánlani, ami jó a csöves kimenetre?
(#) CIROKL válasza MolnarG hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Egy lehetőség a csöveidre : Bővebben: Link
(#) melorin válasza steelbird hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szereztem egy TPA6120 fejes erősítőt. Ennek a bemenetére rákötöttem a PGA2310 kimenetét árnyékolt kábellel, és ugyan olyan mértékű a zaj. Pedig a PGA-nak némának kéne lennie... mindkettő 120dB dinamikatartományt tud.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) vicsys válasza melorin hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 1
 
Felvágtad valahogy az analóg és digitális földet? Külön táp kellene neki...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) melorin válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2014 1 /
 
Külön táp van nekik. És a gyári, TI panelt használom, mert be bírtam szerezni tőlük egyet.
PGA2310-EVM
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
(#) MolnarG válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Valami alacsonyabb feszültségűvel szeretnék kezdeni, pl. mit ez a hibrid. Valaki megépítette már e88cc-vel? Milyen impedanciájú fejhallgató akasztható rá?
(#) Reedly hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Mi a véleményetek erről az A osztályos fejhallgató erősítőről? Audiofil kategóriában emlegetik, 4db ST tip41c tranzisztorral dolgozik. Tápellátása AC 18-24v. Pc-ről hajtanám egyenlőre hangkártyáról, később egy külső USB DAC-ot kötnék elé. Egy 120 mohm-os jó érzékenységű füles lenne rákötve.

tip.jpg
    
(#) nzozz válasza Reedly hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Kapcsolási rajz nélkül ez így elég tág fogalom. De az A osztály általában jót jelent.
(#) Alkotó válasza nzozz hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Jó sok meleget...
(#) V1rusH hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Kérdeznék srácok egy számomra misztikus dolgot.
Miért az ECC82/88 van preferálva, és miért nem látni pl 85-öt. Tehát nem úgy van, hogy trióda egyik másik is? A 82/88 spec audió cső? Nagyon kitűnik a külömbség a hangjukban?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
(#) nzozz válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Az meg a másik...
(#) Epf válasza V1rusH hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
ECC82 jelleggörbéje sokkal szebb, lineárisabb. (Természetesen a csőhöz való magas feszültségű tartományban.)
ECC85 rádiófrekire való. Régen RIAA korrektort építettem belőle (nem jutottam más csőhöz), és meglehetősen gerjedékeny lett. Jobban szerette a magas frekvenciát
(#) V1rusH válasza Epf hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
(#) Epf válasza Reedly hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
A kicsatoló kondival tudsz játszani. Én hosszas kísérletezés után, Panasonic FC -nél maradtam (de ne az Ebay -en vedd meg).
Én is A osztályút használok (nem ilyet), előnye hogy jól szól és meleg marad rajta a kávé. Nagy bordát tegyél rá.
(#) Reedly válasza Epf hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Egy darabig biztos elégedett leszek a hangjával, a mostani után. Szerinted érdemes lenne toroid trafóval szerelni?
(#) MolnarG hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
3-4 hete szemezgetek az alábbi fejhallgató erősítővel, amit szívesen kipróbálnék, megépítenék (a leírás alapján sok jóval kecsegtet), az egyetlen probléma vele, hogy a kapcsolási rajza nem publikus... írtam e-mailt a tervezőjének Kelvyn Shaw-nak és megkérdeztem, hogy hozzáférhetővé teszi-e a rajzot, de sajnos csak 25 GBP (~9300 Ft) fejében (paypal) küldi el az erősítő és a HDAM kapcsolási rajzát és a gyártáshoz szükséges gerber fájlokat. Egyedül nem szívesen adnék ki ennyi pénzt egy kapcsolási rajzra, de ha lenne 4,5,6 érdeklődő, akkor már csak 1500-2000 Ft lenne fejenként. Ha van valaki, akit érdekel kérem jelezze.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
Következő: »»   62 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem