Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED mátrixos kijelző
Lapozás: OK   18 / 28
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Köszi szépen! Ezt én is gondoltam de sajna nem tudom én megcsinálni azért kértem segítséget valakitől aki ért hozzá.
(#) sooty válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Igen, maga a karakterkészlet ilyen keskeny. Mivel ez nem programozás, hanem inkább hangyaszedés, légy szíves a mellékelt hexet kipróbálni, ha az 1 2 3 számkarakterek megfelelően jelennek meg, akkor csak annyit kell tenned, hogy a melléket characters.txt fájlban átírod a karaktereket úgy, hogy az egyeseket a megfelelő kigyújtandó ledek helyére teszed (akár saját speciális formájú karaterkészletet is készíthetsz, vagy egy karakreszerkesztő programmal vagy excellel legenerálod a megfelelő stringeket). Ha átírtad,töltsd ide vissza a módosítottat és akkor bele lehet kalapálni azt a hexbe. Viszont azt nem értem, hogy a ledes pörgettyűdhöz (amit én is megépítettem) is kellett MicroC progi, abban se módosítottad a szövegeket? Mert akkor azzal egyből átírható.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) lajos1969 válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Köszi ki is próbálom!!
(#) lajos1969 válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Kipróbáltam megy is úgy ahogy eddig. Nem az a problémám, hogy a betűket nem tudom megtervezni az oké. A gond az, hogy nem 8x8-ba kellene neki a betűket megjeleníteni hanem 5x8-ba. Ha ilyen betűket szerkesztek akkor a betűk között három led távolság van ugye mert az első három "0". Azt kellene megoldani, hogy a betűk 5x8 asok legyenek és így legyen közöttük egy led távolság!
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Magyarán mondva ne 8 oszlopban jelezzen ki egy betűt hanem 6 oszlopban így lenne meg az egy led távolság a betűk között, ha 5x8-as betűket szerkesztek hozzá!.
(#) sooty válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
De ha 7x8-as betűt használsz akkor is csak 1 led lesz a köz a karakterek között. Ha pedig most leveszem, hogy csak az első 6 oszlopot jelenítse meg, akkor ott pont a 3 üres led maradna meg, tehát az egész kiírató rutint át kell írni, hogy dobja el az első 2 adatot. Hardver és emulátor nélkül azt már nehezebb tesztelni, hogy sikerült-e átírni.
(#) sooty válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Csak próbaképpen, ezzel mit csinál?
(#) lajos1969 válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Bocs de csak most tudtam gép közelbe kerülni itt az eredmény!
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Ez lemaradt!
(#) sooty válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Igen, a scrollozás is 8 pont szélességre van megírva nem elég a kiírás szélességét csökkenteni... Szóval az egészet át kell írni. Ahogy a videón látom amikor egész számú a scroll, akkor úgy vannak a betűk, hogy csak 1 szünet van közöttük (az még jó lenne), de alul is van valami hiba.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) lajos1969 válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Az nem megoldható?
(#) sooty válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
De biztos, csak az egész progit ki kell találnom, hogyan működik nem hiszem, hogy lesz most időm... most csak ennyi lett átírva. Hátha valaki profi is jár itt és tudja folytatni... tehát a buffert nem elég 6 bittel olvasni.
  1. void Send_Data(unsigned short rw){
  2.  unsigned short Mask, t, num, Flag;
  3.  for (num = 0; num < 6; num++)
  4.  {
  5.   Mask = 0x01;
  6.   for (t=0; t<6; t++)
  7.   {
  8.    Flag = Buffer[rw][num+2] & Mask;
  9.    if(Flag==0) Serial_Data = 0;
  10.    else Serial_Data = 1;
  11.    SH_Clk = 1;
  12.    SH_Clk = 0;
  13.    Mask = Mask << 1;
  14.    }
  15.  }
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Most itt tartok. Most kéne egy hozzáértő segítség!
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Tud valaki segíteni?
Köszönöm!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Ne törjétek a fejeteket sikerült megoldanom!! Köszönöm a tanácsokat mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) sooty válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Hogy sikerült megoldanod?
(#) lajos1969 válasza sooty hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Ez jó kérdés nem tudok programozni csak egy kis logika a számokkal a programban de itt van.
Nézd meg.
(#) nedtaccse hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Sziasztok!

Lehet meg leszek szidva, hogy ide írok, de már órák óta kutatok hogy hol tegyem fel a kérdésem.
Szeretnék építeni egy "egy led mátrixos kijelzőt" de mégsem. Úgy nézne ki hogy 1 oszlopból áll, hogy hány soros még pontosan nemtudom. És ezen az 1 oszlopon szeretném átfuttatni a szöveget/képet amit egy led mátrixon szoktak.
Sok youtube videot nézegettem, és voltak egyszerűnek tűnő megoldások, hogy RGB led szalaggal volt a hasonló megoldva.
Gondolom érezhető, hogy totálisan analfabéta vagyok ezekhez a dolgokhoz, de remélem találok egy vállalkozó szellemű egyént aki segít nekem így az elején.
Ja és hogy mi lenne az értelme ha sikerülne építeni egy ilyet?
Kedv csináló videó
(#) _JANI_ válasza nedtaccse hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Szia! A kérdésed valóban lehetne jobb helyen is. ( De majd a modik eldöntik, hogy ez hol van. ) A belinkelt videódról a Wand óra - rezgőnyelves óra : Link és a Propeller Clock : Link készülékekre gondoltam. ( De biztos van még hasonló fórumtéma is. ) Szerintem ezt a két cikket olvasd el! Biztosan ad ötletet a továbblépéshez.
(#) mythbuster hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Összedobtam a hétvégén egy 8x8 -s LED -s mátrixot, az alábbi alkatrészekből:
Méret: 8 x 8
LED: 64db 5mm
Demultiplexer: 2 x 74HC138
+8db 100Ohmos ellenállás + 8 PNP tranzisztor

Ma elkezdtem programozni, alacsonyabb frekin(a ledek >= 1ms villognak), nincs vele semmi baj csak nagyon villog. Magasabb frekin nem tudom mködtetni csak realtimeban, ahogy a processzortól kapja az energiát, nem tudom korlátozni, ebben az esetben 3 zavaró tényezőt észleltem:
- A mátrix sokkal gyengébben de még mindíg villog(MHz -s tartományban)
- Megjelennek anomáliák, pl. egy kis nyilat rajzolok ki, de azon kívűl a mátrixban pár led halványan világít, mintha "áthallás" lenne az ágak között
- kirajzolt alakzatban vannak pontszerűen felvillanó ledek(szerintem az eltérő processzoridőtől)

Tehát mindezek alacsony frekin nem jelentkeznek.
Mellékelek egy videót is, ha valakinek van ötlete azt megköszönném!

LED Matrix
(#) proba válasza mythbuster hozzászólására (») Jan 28, 2014 / 1
 
Szerintem ez már eléggé lehetetlen feladat. Egy ledre maximum az idő 1/64-ed része jut, ami 50-60*os túlhajtást igényel. Ezt nem hiszem hogy hosszú távon díjaznák a ledek, A 3-4 kHz minimum frissítési frekvencia a processzort is eléggé igénybe veszi. Két váltás között már nagyon kevés ideje marad bármit is csinálni (pl az új kép kiszámítására, egyéb feladatok ellátása ). 10Mhz-es PIC esetén kb 5-600 utasítás, ha egy ilyen képátszámítás közben jön a rajzolás, akkor fele adat módosult a másik nem, ebből érdekes dolgok születhetnek.
A másik probléma ami elő szokott fordulni, nem szokták a képváltás idejére kikapcsolni a kijelzőt, így egy másik oszlopban is megjelenik a sorinformáció egy két utasítás idejéig. (ez viszont bármilyen hihetetlen is, látszik)
(#) icserny válasza mythbuster hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ha van áramkorlátozás (pl. soros ellenállás) akkor egy sort vagy egy oszlopot párhuzamosan is kiírathatsz, s akkor 8 lépésben megtörténik az írás.
(#) mythbuster válasza proba hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Hoppá én sem kapcsoltam ki a mátrixot a képváltás idejére, megpróbálom megoldani a letiltó lábak kivezetését és bekötését, hátha jobb lesz.

A proci bírni fogja, egy RaspBerry Pi hajtja 700Mhz -s procival, a ledeknek meg bírniuk kéne az 50-70Hz -s frekvenciát mert annyi jut egy LED -re, a multiplexerek 25ns alatt kapcsolnak elvileg. Persze ez az én elméletem, nekiállok kivezetni az IC -k letiltó lábait, hátha úgy jobb lesz...

Köszönöm az észrevételed, minden információ jól jön, akkor is ha hülyeséget írok mert kezdő vagyok és csak számolgatásokra támaszkodom...

Üdv!
(#) mythbuster válasza icserny hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ezt kifejtenéd részletesebben is?

Van 8db ellenállás a 8 soron a föld felé, a tranzisztorok bázisán nincs semmi, direkt összeköttetés van a muxal.

Üdv!
(#) mythbuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Csatolva!

Elég, ha csak az egyik IC -t tiltom le képváltásnál?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) mythbuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Mivel a nyáktervemben nem szerepelt engedélyező kivitel, így hogy ne gányoljam szét az egészet, csak az egyik IC engedélyező lábát vezettem ki. A programban letiltottam, ráírtam a lábaira amit kellett, majd engedélyeztem. Most már nincs szellemkép, csak a ledek fényerejével van baj... :|

UI: ha egy jó nagy altatót nyomok neki engedélyezés után, akkor alacsony frekin szép fénye van.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) mythbuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Próbáltam optimalizálgatni a szoftvert. Arra jutottam hogy két késleltetést kell alkalmaznom, az egyiket bekapcsolás előtt, a másikat bekapcsolás után. Sajnos ezeket a kis késleltetéseket csak műveleti késleltetésként tudom megadni és nem időben így nem is állandó, de stabilizálódott a kép, még vibrál de már olyan mint az égő gyertya és nem mint egy földrengés. A fényerő továbbra sem tuti, szerintem nem az a baj hogy csak az egyik muxot kapcsolgatom, ha viszont az ellenállásokat kiveszem akkor kisebb ledmennyiségnél 5V -n elszállnak a ledek, tovább finomítom a szoftvert, hátha ki tudok hozni belőle még jobbat...

Ez a "használd az engedélyező lábakat" viszont nagyon király észrevétel volt!

Köszi! Jöhetnek további ötletek is a freki növelésével arányos fényerő növekedésére is!

Jelenlegi szoftverem mellékelve.
(#) mythbuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ja ez már a másik oldal ,

köszönet érte proba -nak!
(#) proba válasza mythbuster hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ha gyorsabbat akarsz , egy mux , és egy tároló kell.Így az egy oszlopban lévő ledeket egyszerre tudod kigyújtani. A sorrakerülésük , így a fényerejük is 8*-osra nő.Hátrány több láb kell hozzá.
(#) mythbuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Tudom, egy iPhone -l vezérelt LED-kocka a szakdolgozatom témája, most épp arra gyakorlok síkban...

Arra jó, hogy az ilyen meglepiket elém tárja. Így már az eredeti tervem is kezd megdőlni, miszerint egy 8x8x8 -s kockát 4db 4 bittes(64led) és 1db 3bittes(8 elemet) muxal meg tudom majd hajtani... :|
Következő: »»   18 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem