Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Témaindító: Router, idő: Júl 15, 2006
Témakörök:
A világért sem akarok veled kötekedni, de én sem látom annak okát, hogy egyenárammal melegítve másként viselkedne a víz, mint váltóval. Nincs galvanikus kapcsolat a víz és a fűtőszál között ! Ha valóban "nyákosodott" annak más oka lehet.
Már ne haragudj,de valamit nagyon benéztél ott...
Ha semmi "fizikai" kapcsolat nincs a felhasznált áram és a víz között,akkor hőátadásról beszélünk csak! És ebben az esetben a szárított teveszar is megteszi,az arabok ezen főzik a teát.
Sziasztok
Van egy kb 500W os napelem rendszerem és szeretném megtudni ,hogy elfogadható termelést produkál e? pl a tegnapi nap termelése 1.1kwh. (kicsit keveslem) Várnék hasonló adatot a tegnapi napra ill. véleményt hogy ez most jó így vagy valami hiba van. nálam 9db amorf napelem van 67W/db az áramokat realtime mérem: A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
Szia
Nekem is ~500W ~14x40W körüli hobbi rendszerem van. Tegnap 1,6kWh volt a termelésem 30V/13A körüli max. teljesítménnyel Itt vannak az én grafikonjaim
Úgy látom akkor nálam van mit még tuningolni
![]() köszi
Lehet hogy nálad kicsit felhősebb volt az idő, kicsi fátyolfelhő is 15-20% levesz a teljesítményből. Dőlésszöged milyen, a grafikonodból látom hogy 12:00 körül adja a maximumot úgyhogy a tájolásod az biztos déli.
Mai max. teljesítmény
366.2W | 31.7V | 11.5A | 12:09:40 Ma termelt energia: 0.94kWh Mai grafikon:
Igen déli.
A dőlés nem optimális nálam. Túl lapos a tető és nem akartam más szögű tartót felrakni. kb úgy 10-15 fok lehet.(garázstető)
Múlt héten mértem egy panelt, akkor olyan 65-70 fok körül adta a maximumot. Az tető nekem is 35 fokos ami áprilisban és szeptemberben az optimális. A 10-15 fok nyáron lesz majd ideális, akkor szerintem a rendszered verni fogja az optimálisan beállítottakat.
Szeretnék építeni egy Dc - Dc step down konvertert, legalabb 10 A terhelhetőséggel,amely bemenő feszültség 20v-45v. Ez egy napelem rendszerhez kellene. Kellene töltse az aksit is és figyelnie is, hogy ne töltse túl.
Sok forumot végigböngésztem, de nem találtam megfelelő rajzot. Tudna valaki segiteni?
Esetleg egy MPPT 10,20 vagy 30 töltésszabályzó?
Egy kérdés piszkálja a buta buksimat
![]() Hogyan viselik a napelemek, ha nem fogyasztjuk el az összes termelt energiát ? Extrém példa: megszakad valamelyik panel bekötése, így "üresjáratra" kerül .
Szia!
Boldog lesz a napelem attól, hogy végre nem kell áramot átfolyatni magán.
A napelem alapvetoen aramgeneratoros uzemmodu berendezes. Terheles nelkul nincs megtermelt energia. Ha terheled akkor a besugarzas merteketol fuggoen allit elo energiat a "terheles szamara".
NapellemekBővebben: Napellemek
Sziasztok!
Annyi minden kering a neten! Szeretném megtudni mi a valóság a nagyobb napelemes rendszerek befektetési jellegü építéseinek megvalósíthatóságairól magyarországon. Tudomásom szerint: A felhasznált energiát egy az egyben visszaveszi. ha tultermelek,nyomott áron(hány százalék?),mínusz nyereségadó?! elmélet-gyakorlat? köszönöm hozzászólásaitokat!
Sziasztok!
A kérdésem az lenne,hogy van 4X100 Watt napelemem amik 12 Voltosak!Autó akkumulátorokat töltök velük ami 3X155 A/h .Tehát Töltés szabályzón keresztül töltöm őket ,így van 12 volt 465A/h. Inverteren keresztül alakítom 220-230 voltá. 600 wattos szívatyút szeretnék rólla üzemeltetni éjszaka locsolásra!Mennyi ideig elegendő számomra az eltárólt energia,ha az akkuk teljesen fel vannak töltve???Tudom,hogy függ az akkuk állapotától is.Jó állapotúak az akkuk. Köszönöm előre is a válaszotokat.
Ha minden nagyon penge kb 9 órán át bírja.
Köszönöm a válaszodat!
Igazából 1 órát gondoltam működtetni,nem gondoltam volna,hogy 230volt 600 wattos szívattyú órákig elmenne vele.akkor így biztos nem lesz gondom vele. ![]() Köszi még egyszer az infót.
Gondod a töltéssel lesz. Nem fogja tudni minden nap fullra tölteni az akkukat.Az ilyen mostanihoz hasonló időkben (heti pár óra napsütés) nem fogod tudni használni a rendszert.
Csak a jó időben használnám,kis hobbi kertemben,növények öntözésére.Tavasztól -őszig,amikor sokat süt a napocska
![]()
Jelenleg 3 100Wattos napelemem van. Kb 2 hete amikor elkezdett esni a hó,de a napelemeken még nem maradt meg.Borult időben is (napocska sehol), 1,6 Amper töltő áramot mértem.
3db 100 Wattos(3100 Wattnak is lehet értelmezni)ezért helyesbítettem
![]()
Sziasztok!
Annyi minden kering a neten! Szeretném megtudni mi a valóság a nagyobb napelemes rendszerek befektetési jellegü építéseinek megvalósíthatóságairól magyarországon. Tudomásom szerint: A felhasznált energiát egy az egyben visszaveszi. ha tultermelek,nyomott áron(hány százalék?),mínusz nyereségadó?! elmélet-gyakorlat? köszönöm hozzászólásaitokat!
Szia!
Mit értesz pontosabban nagyobb rendszer alatt? Jelenleg a háztartási méretű erőmű 50KW teljesítményig csatlakoztatható, ha az egyéb feltételek is teljesülnek. Magyarország ma még nagy betűvel írandó. A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Óh elnézést szóval Magyarországon!
![]() 0,5-1 MW-os rendszerre gondolok.
Akkor kérdezd tomipap fórumtársunkat.
Úgy tudom azok a rendszerek, amivel ő foglalkozik, hasonló nagyságrendbe esnek. Úgy látom most éppen ON-LINE.
Ez a rendszer ami a foton van jo ha 10kW-os
![]() Sajnos nem tudok sokat segiteni mert en Nemetorszagban foglalkozom ilyen rendszerekkel. Jelenleg itt lefele ivel erosen a kereslet. A megvont tamogatasok miatt mar csak specialis projektek eseteben mondhato jol jovedelmezonek a dolog. A hosszutavu befektetesi kedv ennek ellenere itt meg mindig joval magasabb. A lakossagi befektetesek fele terelodik jelenleg a hangsuly es inkabb a sajat felhasznalasu de halozatba termelo rendszerek azok amik jelenleg meg jo befektetesnek szamitanak. Egy 0,5-1MW rendszer bekerulesi koltsege pillanatnyilag meg mindig "brutalis" annak ellenere, hogy par ev alatt kozel a felere csokkentek a koltsegek. Viszont ilyen esetekben semmi eselyed ertekelheto informaciohoz jutni forumokon. A finanszirozo bankkal kell egyeztetni, koltseget elemezni, uzleti tervet kesziteni es egyezkedni az aramszolgaltatokkal, hogy mi modon fog ez a halozatba bekerulni. Erre nincs listaar sem itt sem ott szerintem. Nekunk tobbnyire egyedlieg kellett transzformatort igenyelni (KIFIZETNI) es a tobbi hozza tartozo josagot most nem is emlitem. Nem kalkulalhato meg hasrautve sem a koltseg amig nincs konkretan semmi terv. Egy ilyen rendszer uzemeltetesenek van havi koltsege nem is olyan kicsi. Ha nem tetore telepitett rendszer (0,5MW-hoz mar kell jocskan tetofelulet. Mi egy egesz ipari parkban szortunk tele a tetoket mire elertuk a 650kW-t) akkor szukseg van vedelemre is a teruleten. Nem hiszem, hogy szabadon lehetne hagyni Magyarorszagon sajnos. A rendszer jo hatasfokon kell tartani, a modulokat rendszeresen erdemes takaritani ha poros a telepitesi kornyezet. Erzesem szerint ez a "moka" Magyarorszagon meg varat magara. Egy laza kalkulacio mondjuk egy szabadon telepitett (tehat nem 20 kulonbozo tetore van felszerelve hanem a foldre) rendszerre igy nez ki kb. 1500m2 terulet nincs a koltsegben 620kWp rendszer cirka 850.000€ 20 ev alatt tervezheto termeles osszesen kb 910.000€ Ez evi 40-45 ezer euro "jovairast" jelent. Ez mar valamelyest persze amortizacio kalkulalt osszeg. Valjuk be oszinten, nem az evszazad uzlete es csakis banki fonanszirozassal van ertelme. De ha erre meg szamoljuk a biztositast, a vagyonvedelmet es a sok snikksnakkot akkor mar veszelyes vizeken evezunk. Persze a szoras rettenetes. Ha az ember szerez egy jo kapcsolatot es a szerkezeteket olcsobban szerzi be akkor sokat lehet faragni a bekerulesi koltsegen. Itt ez most nemet arakon es nemet munkaerovel epult rendszer. Ez nyilvan kedvezobb Magyarorszagon, viszont ott a villamos energia eladasi ara alacsonyabb. Hat nagyjabol hirtelen ennyi errol a temarol. Nem is eri meg itt ezt tovabb ragozni mert ez mar ebben a temaban valojaban OFF-nak szamit egy kicsit. A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Köszönöm hozzászólásodat!
Igen ez a rendszer nem arról szólt ez sziget üzem volt Afrikában,olyan helyen ahol még utak se voltak ![]() Ismerem a Német piacot,korábban én is hasonló nagyságban dolgoztam. Elég sok ismerettség összejött az évek alatt, és mostanában talán az általad is említett okokból Magyarországgal kapcsolatban kérdeznek külföldön. Jelenleg ausztriában élek,itt hasonló a helyzet az állami támogatások terén mint Németországban tehát a nagyobb rendszerekröl mennek lefelé a családiakra. Te tudswz nagyobb rendszerröl Magyarországon? Mennyit fizetnek a visszatermelésért jelenleg? Kösz |
Bejelentkezés
Hirdetés |