Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   278 / 583
(#) joci.kun hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Bocs, a szemem káprázott. Az "ajtózár" led természetesen folyamatosan világít, a másik 2 villog.
Segítsetek, ha van ötlet. Köszönöm !
(#) mineral hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Nővéremék mosógépét szeretném megjavítani. (Whirlpool 2519)
A készülék nem ad semmiféle életjelet.
Vezérlő paneljén R020 ellenállás elégve. L003 induktivitás sem látszik egészségesnek.
Így minden bizonnyal LNK304PN Ic is halott.
Az ellenállás annyira elégett, hogy nem tudom biztonsággal megállapítani a színkódját.
Kerestem kapcsolási rajzot de sajnos nem találtam.
Vezérlő típusa: Bitron 11994 A vezérlőpanelen L2158 és egy 15003549-01 számsor olvasható.

Egy kapcsolási rajz jól jönne. De már az is segítság, hogy ha valaki megtudja mondani az ellenállás értékét.

Segítséget előre is köszönöm.
(#) palko0125 válasza mineral hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szia!
Az induktivitásnak szerintem nincs baja.
Az ellenállás 22 Ohm 3W (fusible, biztosíték ellenállás) Én 47 Ohm 3W-ot szoktam rakni helyette, de itt a tápegység kapcsolása is.
Látom van a panelen egy 200V-os zener is, azt is érdemes kicserélni, mert szokott meglepetést okozni.

AWE-táp.pdf
    
(#) mineral válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget és a rajzot is. Induktivitás mérőm sajnos nincs. Ellenállás mérővel mérve az induktivitás nem szakadt. 1.7 ohm az ellenállása. Csak kicsit furácska a lakk rajta.
Akkor azt nem cserélem. Viszont a Zenert akkor cserélem.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Hali!
Az adattáblán szerplő típusú mosógépen szeretnék csapágyat cserélni. Ehhez, ezt szinte teljesen szét kell szedni?
(#) botesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szia!Pontosan.Illetve majdnem.Kiszeded a csöveket(a szivattyúnál csak lekötöd az üstről) a kábeleket a fűtőszálnál lehúzod.Lekötöd a szintszabályzót is.Alul kiszeded a lengéscsillapítókat.Után leveszed a súlyokat majd kiakasztva a rugókat kiemeled az üstöt.Utána már evidens:szétcsavaroz,csapágy csere letömít összerak és működik.
(#) laca husos hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Hello!
Javításra kaptam egy AWT 2284-800 as Whirlpool mosógépet.Nem indítja a centrifugát.Mosást megcsinálja de érdekes,hogy csak egy irányba forgatja a motort.A 0.63-as condit cseréltem.A program kapcsolója mechanikus.A motorvezérlője lent van az alja közelébe.
Tanácsot kérek hogy folytassam.
(#) ariston109 hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Jóestét kivánok mindenkinek! Van egy Ariston AVF -109es mosógépünk és f-08 as hibát ir ki
mi lehet a baj? szerelő aztmondta a vezérlő elektronika halt meg,de akkor nemaz lenne ,hogy nemtudna már elindulni?(kiszedtem,megnéztem nemvolt egyáltalán égett szaga stb.) olyan 1adag ruha kimosása után már f-08azik
Valaki aki tudja mi a teendő irja le kérem.
(#) botesz válasza ariston109 hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Fűtés vagy vízszintszabályzó probléma.
(#) ariston109 hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Köszönöm,fűtőszál az pár hónapja lett cserélve benne ujra
(#) mraulajos válasza botesz hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Köszi! Az üstöt még nem csavaroztam szét. Itt van valami gyári tömítés, vagy meg kell kenni valamilyen tömítőanyaggal/pasztával?
(#) joci.kun hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
candy cs2 125...
Közben kiokosítottam magam innen -onnan, a 2 villogás a hibakód, miszerint nem kerül a gépbe víz.
Úgy vélem, hogy mechanikailag minden jó. Óvatosan belekukkantottam a panelbe is, szemmel látható sérülés, égésnyom nincs rajta. A mágnesszelep vezetékét kicsipogtattam, szakadás nincs.
A 10 -15 indítási kisérlet alatt előfordult 1-2-szer, hogy egy sima mezei 230-as fázisceruza világított a mágnesszelepnél. De sajna elektronikai képességeim eddig tartanak.
Segítsetek valami ötlettel.
(#) botesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Van gyári tömítés de ha megkened szilpolasztal az a biztos.
(#) mraulajos válasza botesz hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Köszi, az lessz.
Teljesen szét van szedve, érdemes lenne egy fotót felrakni a tömítésről/szimeringről, gyárilag ferdén, teljesen eldeformálodva szerelték be. Nem tudom mi a gyakorlat a csapágyak felhelyezésénél? Szereljem le a dobról azt a három lábú tengely tató egységet, vagy elég ha egy ember megfogja a dobot és fel ütögetem a csapágyat. Az a gond, hogy próbáltam egy csavart meglazítani, de félő hogy beleszakad. Akkor pedig .... . Leállt a dolog, mert a tömítést rendelni kellett.
(#) botesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
A következő képpen szoktam én csinálni(meg talán más is) hátul leveszed szíjtárcsáról a csavart (sokszor erőlködni kell vele mert be van ragasztva a csavar)utána leveszed a tárcsát és megütöd a tengelyt befelé úgy hogy a tengely vége ahol a tárcsa van ne sérüljön.Ezek után ki tudod venni a dobot.Utána pedig kiütöd a csapágyakat egy alkalmas a eszközzel(ez nálam a racsnis kulcs hosszabbítója)a szimering az lehet hogy külön egy csavarhúzó segítségével kijön de nekem már volt olyan hogy egybe sem tudtam kiütni úgy bele volt rohadva.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Hali!
Tisztelt hozzáértők!
Innen indítottam a témát/problémát. Szemmel látható kibák, forrpontok ki javítva, mosógép összerak, elindít. 5-ös 6-os programról indítom. Mind a két indításnál az első víz leeresztésig megy rendesen. Mikor elkezdi ereszteni le a vizet, a proramkapcsoló kb. 1 mp. es ütemben elkezd forogni körbe-körbe, valamint a felső kis lámpa el kezd villogni. Hármat fel villan, kb. 8 mp. szünet. Megint hármat, megint 8mp. szünet, és ez íg megy folyamatosan. A vizet valószínű nem melegíti. A fűtőszálat ki mértem, jónak tűnik.

100_3418.JPG
    
(#) botesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
F03: NTC (termisztor) rövidzár/szakadás
Termisztor zárlat vagy szakadás esetén: vízfelvétel kb. 20", majd mgsz1+2+szivattyú beindul,
kapcsoló forog)
1/CNA, 2/CNB, 3/CNB, 4/J8, 5/J7 átvizsgálása
NTC kábelezés ellenőrzése
NTC csere (20Co/~20Kohm)
Panel hiba, csere vagy javíttatás
(#) mraulajos válasza botesz hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Oké.
Ha le áramalanítom a gépet a program közben abból a célból, hogy bele nyúljak meg nézni hogy milyen meleg a víz, ezután újból áram alá helyezem, mondjuk még az 1-es fokozaton akkor előlről indúl a program, vagy folytatja ahol abba hagyta. Egyébként az NTC nél volt a gond. Köszi!
(#) VIM válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia! Ez a gép rendkívül érzékeny (lelke van felépítésű), periféria ellenőrzős megoldású. Bármelyik érték nem tetszik neki, összezavarodik a funkció gombokat is beleértve. Azokat nem lehet csak úgy hozzárendelni minden mosási ciklushoz, mert akkor össze-vissza fog csinálni mindent. Ez a vízvételezési mizéria eredhet bemeneti vízszűrő szűkülésből és nem megfelelő magasságban való kifolyó szintből és annak dugulásából is. Ha nem fűt az pedig ajtókapcsoló és a fűtési relé (de mint írod azzal minden rendben). Tehát marad az összes periféria ellenőrzés és a csatlakozók. A panelt sem ártana letisztítani a szennyeződéstől, nehogy amiatt legyen téves programfuttatás. Ha ezt a gépet nagyon párás helyen használod, azt sem szereti.
(#) botesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Ha nem reseteled akkor onnan fogja folytatni ahol abbahagyta.
(#) mraulajos válasza VIM hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Hali!
Köszi a tanácsokat mindenkinek. Úgy tűnik sikerűlt lelket verni belé. Ez a gépet úgymond ki dobták mert volt pénz másikra. Külsőleg/belsőleg aránylag türhető állapotban volt. Teljesen szétszereltem, ki takarítottam minden részét, a panelt is, gyanús pontokat át forrasztgattam, főleg a relé lábakat. Most csináltam vele egy mosást, jó koszos ruhákkal, úgy tűnik minden oké. Sok időm rá ment, de úgy tűnik meg érte. Még egyszer köszi!
(#) hajas hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Heló!Whirlpool f l5085 utolsó öblítés után nem indul el a hosszú centrifuga csak felpörög aztán szivattyúzik ezt csinálja a végtelenségig a második és harmadik öblítés után simán végig megy a cenri.
(#) hajas hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!Whirlpool fl 5085 a programok végig mennek az utolsó öblítés után viszont a hosszú centri nem indul el csak szivattyüzik utána felpörög ezt csinálja a végtelenségig,bár háromból egyszer végig megy a program a második és a harmadik öblítés után a cenri mindig jól működik.Tudja valaki mi lehet a baj? Előre is köszi.
(#) VIM válasza hajas hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia! A "753 1" alkatrészt kellene kitisztítani a kosztól és remélhetőleg megszűnnek a panaszok.
(#) netuddki hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Zanussi TL883 tipusú mosógépünk az öblítőt nem hajlandó adagolni, illetve nem mindig.
Már több alkalommal átmostam a rendszert, de a hiba visszatérő. Ha valakinek van a problémára vonatkozóan ötlete, nagyon megköszönném.
(#) Eva7928 hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
helló!Tudna nekem valaki segiteni???Samsung mosógépünk,javítva volt,mivel mindenféle hibakódókat írt ki és a végére már nem is melegítette a vizet.+te hibakód,stb...össze voltak égve a vezetékek...Most új a probléma.Elindítom a programot,elkezdi a vízet engedni,de ezzel egyidőben hírtelen megforgatja a dobot,majd leáll a víz is a dob is...pár perc múlva ugyan ez pár perc múlva ugyan ez majd E3 hibakód...Tudna valaki segíteni...menthető???Köszönöm!
(#) botesz válasza Eva7928 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Valószínüleg tachogenerátor(forgásérzékelö) probléma. A te termisztor hibát jelent
(#) keoma76 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Sziasztok. Bocsi, hogy se koszi, se paa eltuntem
Beallt mindem, mint a szog, mozdulni sem tudtam.
A testzarlatot meg nem vizslattam, mert a hajlekonysag meg nem megy, de ujra jarok.
Szoval. Eszre vettem, hogy mielott megall a gep, a program kozben, csattan valami benne, mint valami relle, vagy magnes kapcsolo, majd ( ebben az esetben) 43 percrol vissza ugrotz 66 ra, es vege. Ujrainditas. Majd detto ugyanez, de masodjara 52 percnel maszott vissza 66 ra es a hatralevo ido folyamatosan emelkedik, kozben a gep bekesen pihen.
Megegyszer nagyon koszonom a segitseget.
(#) sferi77 hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Hol találok leírást a mosógép vezérlők működéséről, tankönyv érdekelne igazából.
Tud valaki segíteni, hogy a háztartási gép szerelőket miből tanítják(a tankönyv címe érdekelne).
Előre is kösz a segítséget.
(#) botesz válasza sferi77 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Én nem vagyok jártas ebben de szerelőket szerintem nem tanítják elektronika javításra csak arra hogyha azon kívül minden más jó akkor cserélje ki.Ha valaki mégis ismeri az vagy még mellette elektro műszerész vagy direkt utánanézett. Ez esetben az elektro műszerész szakirányhoz való könyveket javaslom.Persze nem biztos hogy így van akinek a szakmája az majd megmondja.
Következő: »»   278 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem