Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1145 / 1679
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Mit ajánlasz az EPS megnyitásához? Már durva grafikus programokat is ráküldtem, de csak egy ikont jelenítenek meg. Máskor nem szokott bajom lenni a formátummal, de ezt nem tudom megnézni.
(#) cua válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Ezt
(#) havranarpi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
A fehér panelt még 2 éve vettem Attila86-tól.
Jó el lehet vele lenni csak rájöttem ,hogy oda kell figyelni a dolgok méretére súlyára.
Először egy Sokol hagszórót tettem rá ,de a ceruzára felrakhatatlanul nehéz.
(1-2 alkatrész azért áll olyan furán ,mert bontottak az alkatrészek)
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) CIROKL válasza Gránátalma hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Minden bizonnyal hibásak a fájlok, én sem tudtam semmivel megnyitni.
(#) belganarancs válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
COREL,Signgo.Ezt a kiterjesztést én fólia vágásnál szoktam használni.
(#) dolargaan válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
GSview previewer (gsv50w32) megnyitja, de csak fél teknős látszik mindkét eps-en.
(#) samsys válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Gimp nekem megnyitotta szó nélkül.
(#) Gránátalma válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Azta, dejó! Nem tudtam, hogy van külön topikja is itt.
Jól üzemel, használod is? Nincs hangminta?
(#) Istvanpisti válasza sooty hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia!
Köszi, nem akartam a digit meghajtó tranzisztorokat megspórolni, mert a LED-ek segmensenként felvehetnek 5-8 mA-t, viszont az ATMEGA I/O pin terhelhetőségére a doksi 40mA-t mond, jobbnak láttam nem megközelíteni.
Különben nem tranzisztorok, hanem FET-ek, mivel a tranzisztorok megesznek 0,6-0,8V UCE feszültséget, ami 3 V tápfeszültségnél nekem már fájt. A FET-ek típusa IRLML2502, 0,045ohm az RDSon ellenállásuk.
Abban teljesen igazad van, hogy ettől nem lett volna kisebb. Talán, ha CR2016-os elemet rakok bele, akkor meg lehetett volna vékonyabbra csinálni, bár most is csak 41x27x9 mm.
(#) hotib hozzászólása Feb 24, 2014 / 1
 
A hét végén készültek ezek a nyákok. 10mm széles csíkok, 200mm hosszú, 0,8mm vastag. Intelligens LED-ek kerülnek rájuk, de azok még utaznak valahol.

Nagyobb képek itt. A képek minősége nem mindenben tükrözi a valóságot (telefonnal készültek)
Természetesen nem legyező lesz, csak össze fogtam őket
(#) tomipap válasza hotib hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Nekem nagyon tetszik.
(#) pjg válasza hotib hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szépek. Mitől intelligens egy LED?
(#) sooty válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Amit mellékeltem videot hasonló kijelzővel, azon a szoftver mindig csak egy szegmenst gyújt ki egy digitben így a 16f690 közvetlenül kapcsolja a szegmeneseket. A multiplexelés miatti vibrálást csak az óra beállításánál lehet látni, azt is csak azért mert csak egy gomb van és a gyorstekerés idejének rövidítése miatt aranylag nagy frekvenciával kell a képernyőt újraírni. Még a scrollozás ideje alatt sincs amúgy vibrálás. Nagyon jók ezek a HP kijelzők, csak a szememet kellene még hozzájuk tuningolni
(#) sooty válasza pjg hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Attól amitől egy mosópor ?
(#) hotib válasza pjg hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek. Egy LED attól lesz intelligens, hogy intelligenciát építenek bele. A mellékelt képen egy PLCC4 tokba épített RGB LED látható az integrált vezérlővel együtt. 2 láb a tápfesz (+5V) harmadik láb DATA IN a negyedik pedig DATA OUT. Átadod neki a 24bites szín információt, amit tárol és megjelenít.

WS2812b1.jpg
    
(#) kocsgab002 válasza hotib hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Honnan rendelted az intelligens ledeket?
(#) hotib válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Már elég sok felé meg lehet találni az íbéjen. Egy évvel ezelőtt még elég kevesen forgalmazták.
(#) fgabi válasza hotib hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
És mi lesz ha szabad érdeklődni?
(#) hotib válasza fgabi hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
A konkrét eszköz nem publikus, arról nem tudok írni. A LED-ek színükkel, darab számukkal optikai visszajelzést adnak üzem közben a felhasználó számára. A felhasználás rázkódásnak, fizikai behatásnak kitett környezetben történik, ezért itt az öntapadós LED csík nem igazán használható. Masszívan rögzíthető megoldást kell alkalmazni (alu LED profil, csavarozással, ragasztással)
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Sajnos hibásak a fájlok. Itt egy teki pdfben. Vektoros.

Teki.pdf
    
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
És mi a neve ? PJG teki , vagy ? Teknőc teki.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) quint válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Bekaksi*, hogy milyen profi cuccokat csinálsz! Véletlenül nem Sólyomszem a beceneved?
Az RC autós cikk sikere után most már szinte kötelező lenne megírnod az akkuvizsgáló ismertetőjét is Én várom.

Mod: *Biztosan így akartad írni?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) kaqkk válasza hotib hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szépek ! Csak egy kérdés :azokat a szabályos ovális "furatokat" hogyan csináltad??
(#) tamitsrob hozzászólása Feb 24, 2014 / 1
 
Alakul a molekula
(#) Izeg. válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Drága az ilyesfajta tárolós rekeszhalmaz nem?(Amúgy látványos, megkönnyíti a hobbista dolgát).
(#) fgabi válasza hotib hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Kár, hogy nem láthatjuk majd a kész művet, kíváncsi lettem volna. Munkám miatt ledekkel kell foglakoznom egy ideje, így kicsit szívem csücske a dolog. Minden esetre sok sikert és gratula hozzá.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) Csongi_ válasza hotib hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szepek! Egy valamit nem ertek ezzzel a zold foliaval kapcsolatban. Hogy csak a forrpontoknal jon le?
(#) kaqkk válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Fotó eljárás , a forrpontok takarva vannak , ott nem éri a fóliát az uv nem "ég be" és az előhívó ott le tudja oldani...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) tomipap válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szep szep. Mondjuk nekem az a fagerendas regi epitesu muhely tetszik a legjobban.
Következő: »»   1145 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem