Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   250 / 375
(#) kojano hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Halihóóó!

Eddig azt hittem, hogy a Google meg Rambler a barátom, de most nem akarnak szóba állni velem..
Keresem a Monacor MMX-4 keverő kapcsolási rajzát, de nem találtam olyat, ami olvasható is. Esetleg valakinek? Nagyon megköszönném, ha nem kellene a panelről visszarajzolnom.
(#) kisstomi5545 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Mellékletben csatolt IC-khez keresnék kapcsolási rajzot!
Lehetőleg, tudjam is hogy miről van szó!

ic.jpg
    
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza kisstomi5545 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ezek közismert IC-k , beírod egyenként a google keresőbe és mindent megkapsz, az 54-es sorozat megegyezik a 74-essel . a 324 .ben 4 db müveleti erősitő van
(#) gerenk válasza kisstomi5545 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Talán eldönthetnéd mit is akarsz !!!
(#) interferi hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Ehhez a műszerhez keresek kapcsolási rajzot .
(#) gerenk válasza interferi hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Csatoltan küldöm

BP11.gif
    
(#) gerenk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Igen látom de itt a másik

bp11a.jpg
    
(#) gerenk válasza gerenk hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Küldök egy jobbat

vr-11.djvu
    
(#) interferi válasza gerenk hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) hamby555 hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van itt pár, nem túl jó minőségű fénykép.
Esetleg tudja valaki, hogy milyen típusú erősítő bele ez pontosan?
Valami ONKYO házimozi, de 1000 service manual-t végignéztem már, és egyik sem volt egyező.
Előre is köszönöm.

Annyit sikerült kiderítenem, hogy valami TX-DS széria, szerintem, mert azokban van hasonló, de egyezőt nem találtam.
(#) proba válasza hamby555 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
először Bővebben: Link
azután Bővebben: Link
(#) hamby555 válasza proba hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Nagy királyság!

Köszönöm szépen.

Üdv!
(#) proba válasza hamby555 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szivesen
(#) pgazso hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok! Kapcsolási rajzot keresek mosfet panelhez. Arduino segítségével szeretnék ledszalagot vezérelni és ehhez volna szükségem egy mosfet panelre. Aukciós oldalon készen beszerezhető, de nagyon drága...szerintem fillérekből összeállítható házilag. Tud ebben segíteni valaki?
(#) Zoli049 válasza 6C4C hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szevasz! Hátha aktuális még az a GLE?!
BF759-el működik csak, javítok sok automatát. A relé 12V és 1000R ellenállású legyen a cséve, mert egyébként nem működik normálisan. (Omron, Finder) Az elkokat érdemes cserélgetni még.
(#) proba válasza pgazso hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
(#) pgazso válasza proba hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Köszi, de nekem 4 csatornára volna szükségem. Így ezzel a módszerrel megintcsak nem lenne olcsó dolog...
(#) proba válasza pgazso hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Sajna az alkatrészek árán nem hiszem hogy tudsz spórolni. Ahhoz már kicsit több mindent kell tudni, hogy kiválaszd a legolcsóbb, a feladatra még alkalmas alkatrészt.
Egyébként is rajzot kerestél, nem?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) pgazso válasza proba hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Bocsánat, nem vettem észre a kapcsolási rajzot s1m diódát mivel lehet helyettesíteni? Illetve azt a triakot? mert magyar üzletekben nem nagyon találtam ilyen típusokat...
(#) vipera1997 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Hello!
Keresnék egy kapcsolási rajzot egy siva ppa 500-hoz akinek megvan legyen már olyan kedves tegye ide fel vagy küldje el nekem!
Köszönöm!
(#) proba válasza pgazso hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Itt jön az, mit akarsz vezérelni...
Minden feladatra más alkatrész a legmegfelelőbb.Fontos az áram a kimenő feszültség , kell pwm vagy nem, ha igen milyen frekvencián...mennyibe kerül.Eléggé sokváltozós függvény.
(#) pgazso válasza proba hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Arduino segítségével szeretnék ledszalagokat vezérelni. nem RGB hanem 4 féle külön szalag külön külön vezérelve. 12V 5A-es trafóról menne de csak a mosfet paneltől...az arduino az egy 5 vagy 9V-os tápról kapná az áramot.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) proba válasza pgazso hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
IRLML2502 talán egyik esélyes FET-nek . Valójában bármilyen logikai fet jó, ami a kívánt áramot/feszültséget tudja. A dióda meg csak motorokhoz kell, a ledekhez felesleges.
Az ellenállásokat is kihagyhatod. Ettől kezdve a kapcsolás redukálódik egy logikai fetre.Ennek a bemenete az arduino, kimenete meg a ledszalag. Mielőtt ezt kipróbálod, azért eljátszanák egy 555-ös kapcsolással, vagy egy CD4060-as alapkapcsolással ami 5V-ról működik, villogtatni a szalagot. Lehet az ezzel szerzett gyakorlatnak jó hasznát veszed a későbbiekben itt viszonylag büntetlenül kísérletezhetsz mindenféle tranzisztorral, fettel .Egyébként meg fillérekbe kerül. Ami ezzel működik, azt már az arduinora kötheted bátran.
(#) pgazso válasza proba hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Köszi!
Találtam egy 4 csatornás mosfet modult. Esetleg nincs valakinek ehhez kapcsolási rajza?

Bővebben: Link
(#) gerenk válasza pgazso hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szorozd meg ezt néggyel !!
(#) pgazso hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Megcsináltam eagle-ben a kapcsolási rajz alapján a nyáktervet, egyenlőre még csak 1-es egységet. Megnézné nekem valaki, hogy jó e? Köszönöm előre is!
(#) kaqkk válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Hááát működni talán fog de hogy nem szép az tuti ! Egy kis átrendezésel sokkal szebb és jobb lehetne .
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) eyess válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Úgy néz ki , hogy a rajz szerinti kötések jó helyen vannak .Bár nem értem , hogy ha polygont használsz , akkor miért nem a gnd re , ha már telefóliás nyákot szeretnél , és még egyszerűbb lenne.
(#) pgazso válasza eyess hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nem nagyon sikerül úgy elhelyezni az alkatrészeket, hogy jó legyen...
(#) kaqkk válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ha felteszed mondjuk ide a terveket eagle formátumban lehet hogy tudnánk segíteni...
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
Következő: »»   250 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem