Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Témaindító: Müszi, idő: Okt 19, 2006
Témakörök:
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Szerintem Knipex, vagy Beta. A Bahco-nál ez sajnos gyakori tipushiba, mert rendszeresen túl keményre edzik...
Kaptál egy csomó márkát és ötletet, de valójában ezek mind csak "ideiglenes", vagy inkább "ritkán" csavarozós megoldások. A nyeles FIX csavarhúzók inkább szervizelni és javítgatni valók, nem pedig valódi terhelésre. Persze abból is vannak nagyon jók, de azok sem örökéletűek. Szerintem ha valóban sok a csavarni való, akkor kizárólag a cserélhető bit-fejek adnak racionális megoldást. Ezekből is vannak nagyon jók, de még a kommerszek is általában jobbak a fix csavarhúzóktól.
Javaslok egy kézbe illő univerzális nyelet keríteni, és abba cserélhető bit-et rakni. Aztán ha megkopik cserélni, akár többször is. Egy jó bittel, akár egész nap is lehet csavarozgatni, még gépi behajtás mellett is.
A bit -es megoldást már próbáltam, nem jött be. Az a baj, hogy amikor egy szekrény elé állok, legalább négyféle csavarhúzóméret kell. Kismegszakító, Fi-relé, segédérintkezők, különböző méretű sorkapcsok, visszajelző relék stb.
Ez a "szervizelés" kategória, ide beválhat a fix csavarhúzó. Azt gondoltam, napi 8000 db. 5x80-as faforgácslap csavart akarsz behajtani (kézzel).
Sziasztok!
Ha nem is igazán szerszám de a műhelyemben használnám,az lenne a kérdésem,hogy Erről! a generátorról mi a véleményetek? Mert lehet érdemes lenne egy ilyet rendelnem! Minden segítő jellegű választ köszönök!
Semmit sem tudok róla, de ránézés alapján, nem létezik, hogy ne érjen ennyit meg !
Bővebben: Link
Ez alig drágább, de lehet, hogy jobb. Csak ez nem arbitrary, leírása szerint. Amit linkeltél, azt arbitrary generátornak írja, de elképzelni nem tudom ott hogy lehet a tetszőleges, azaz bármilyen jelalakot előállítani, beprogramozni. Ez még pc.-s kapcsolattal sem könnyű. Mindenesetre alaposan nézz ott körül, mert sokféle van, lehet, hogy picit többért eléggé jobbat kapsz.
Ugyanezt vettem én is, sikerült kifognom egy pontosat.
És -most nézem alaposabban- ez amit én linkeltem 1-2MHz-ig megy, amit pilotitalia linkelt, az csak 50KHz-ig. Az még hangfrekire is kevés.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
Szia!
Köszönöm a linket mint lentebb is írták,írtad amit én linkeltem az csak 50KHz-ig van,amit te linkeltél azzal valóban jobban járok! Szerintem azt fogom megrendelni!
Van egy másik is, amikor vásároltam nem vettem észre, kicsit drágább, de "dobozolva" van, legalábbis van egy frontpanelje.
Még ilyet találtam, ez 10MHz, és sweepelhető: Bővebben: Link
Nagyon meg kell nézni milyen legyen, egyesek csak színuszjelnél tudják a megadott határfrekvenciát, többi jelalaknál lényegesen kevesebbet. Lásd itt kb. 6 sorral lejjebb. Vagy meg sincs adva minden jelalaknál a max. frekvencia, mint ennél, talán ott minden jelalak maximumot tudja, de nem tudjuk igazán mit tud. Amit előbbi hozzászólásomnál linkeltem, ott legalább jelalakonként megadott. Színusz 2MHz, többi 1MHz. efraim Talán ez lenne? Bővebben: Link Itt csak a színusz 500KHz, a többi jelalak 20KHz. A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
Szia!
Igen amitelöbb linkeltél az jó választás Rendelek egyet és meglátjuk milyen lesz!
Ezeknek egyetlen bajuk van: ez a használatban merül fel. Gombokat kell nyomogatni a beállításhoz és ez lassú. Ennél sokkal gyorsabbak a nagy tárcsával ellátott generátorok, ott egy tekerés és azonnal látod, hogy mit állítasz be, aminek nem is kell annyira pontosnak lennie, inkább csak úgy kb. Tehát gyors mérésekre ne számíts. Ha valamilyen szűrőket akarsz mérni, akkor nagyon jók, hiszen nagyon pontosak frekiben.
Igazad lehet de akkor meg vagy vesz az ember egy gyárit vagy épitünk egy közel gyárit,deegyiksem olcsó!Ha csak nincsen egy jó függvénygenerátor kapcsolás de mindenképpen veszek egy generátort csak azt nem tudom milyet persze nem csillagászati áron
Nem, én erre gondoltam, habár ez csak 200 kHz-ig jó. És mellesleg drága is. De tervbe van véve, hogy meglepem vele magam, ha a sárrrrrrkányom nem néz ide.
Azt kell eldöntened, hogy milyen célra akarod használni. Feleskeges funkciókért nem szabad pénzt adni. Hobbi szintre bőven elég egy Exar ic-ből felépített generátor. Ha meg nagyon alacsony torzítású szinuszt akarsz, akkor a gyárit nem tudod megfizetni. Azt is meg lehet csinálni, nagyon egyszerű eszközökkel, a célnak meg fog felelni.
Nem mintha rontani akarnám az eBay forgalmát, de ITT nincs postaköltség, és ha jól tévedek, ezek ugyan azok a modulok, ugyan olyan áron.
Elrontottam, másikat linkeltem. Erre gondoltam előzőleg: Bővebben: Link
Nem rontod én sem figyeltem oda az eBay-on az ingyenes szállításra pedig kilehet választani!
Mindenképpen rendelek egyet és remélem beválik Röviden ennyi!
Ezzel a pár hozzászólással nekem is a fülembe tettétek a bogarat... pedig a 'spájzban' van egy XR IC, hogy majd csinálok egy függvénygenerátort magamnak.
De azért ez összehasonlíthatatlan az itthon készülttel.
Nem offolni akarok de szerintem holnap megrendelem
Én összeraknám az XR -t is, mert mint pár hsz.-el visszább katt kolléga írta, használatuk körülményes. Nekem mindkét féle van, de zömében az analógot használom. Egy akármi átvitelénél szkópon a mérendő áramkör kimenete, csak a generátor hangológombját forgatom oda-vissza, megkeresve a szintcsökkenést. Ennyi. Az itt említett DDS precíz, de ugyanez sok gombnyomogatással érhető el.
Érdemes megépíteni szerintem az XR IC-vel felépített generátort, nekem bevált.
Itt egy pár fotó róla: Bővebben: Link
Igen igazad van érdemes megépiteni az XR-el a generátort,nekem is meg van épitve csak annyira régen(még az elején épitettem),hogy nem igazàn figyeltem oda az alap dolgokra 15-20éve ergo újra épitem ha jól rém akkor Yagi félét!
De az igaz ha egy átviteli karakterisztikát vagy egy pl:-3dB pontot vizsgálunk arra jobb az XR-s!
Ez így van. De én is csak akkor lettem ilyen "okos", amikor már elkészültem a sajátommal. Nagyon szép, meg kicsi ( még a minimániás korszakomból való... ) de mire az értékállítót végigtekerem, hát, lemegy a nap. Egyébként nagyon pontos, nagyon jó és azóta sem használom.
Tegnap beruháztam egy ilyen élezőre:
Bővebben: Link Gyémántporos fémlapokból áll, 4 féle szemcsenagyság: 200-300-400-600 Ez jól kiegészíti a vizes kétoldalas Tojiro fenőkövemet (1000/3000). Most már komolyabb élsérüléseket, csorbulásokat is tudok korrigálni a szerszámokon, késeken. Remélem, tartós lesz, nem potyog le róla a szemcseszórás túl gyorsan. A tartója stabil, alul gumis, nem csúszik az asztalon.
Sziasztok!
Ha én szeretnék egy M3-as csavarnak menetet csinálni menetmetszővel akkor hanyas fúróval kell előfúrnom? 2,5 ?
Ha MENETMETSZŐVEL akarsz menetet vágni, akkor 3 mm az átmérő, ha MENETFÚRÓVAL akarsz menetet fúrni, akkor a furat átmérője durván 0,8 x 3 mm = 2,4 mm. Általában ökölszabály menetfúrásnál a 0,8-as szorzó.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |