Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1162 / 1679
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Zoli, a Te munkáidtól mindig sárgulok.. Gyönyörű, mint a többi!
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 29, 2014 / 1
 
Köszönöm, minden eddigi próbálkozásom tanulságot is hozott, szerintem ezzel mindenki így van.
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Én is így vagyok vele, és most örülök igazán, hogy nem építettem meg minden tervemet 2-3 évvel ezelőtt. Mára sokkal pontosabban, és figyelmesebben tudok dolgozni, nem beszélve a dobozolásról, ami eddig nagy nyűg volt, már azt is meg tudom oldani.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Milyenekre szándékozod lecserélni a végcsöveket?
(#) efraim válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Valójában az én "projektemben" semmi elektronika nem volt, csak drótoznom kellett, de igazi élményt jelentett, hogy a panelméter helyét szinte századmilliméter pontosan kivágjam a doboznak szánt paneldarabból és tűreszelővel becsiszoljam. Nem fotóztam, de belül rugókkal van kitámasztva és kontraanyákkal van rögzítve a panelméter, hogy pontosan egy síkben legyen. Élmény pedig azért volt, mert a szemem sem a legjobb már és a bal kezem sem a régi.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
K88 vagy 6550, az első választási lehetőség.
(#) nagysasy hozzászólása Márc 29, 2014 /
 
Sziasztok ! Megosztanám a készülő művemet én is.
A szimmetrikus labortápegység egyik fele működés közben és a belseje. Ha teljesen kész rakok még fel képet.
(#) lobbooo válasza CHZ hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Ez valami szépséges! A belselyét látva meg igazi felüdülés, végre nem légszerelt csöves végfok!! Kívül belül tökéletes munka!
(#) lajos1969 hozzászólása Márc 29, 2014 /
 
Csak kapott egy dobozt, így komfortosabb!
Már csak egy előlap kell a kijelző elé, ez a vörös plexi pont jó lesz majd!
(#) havranarpi válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
A potigombok véletlenül nem egy AET-453-asé?
(#) tomi52 válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Csak kíváncsiságból - mi a baj a csöves légszereléssel? Én is szeretnék majd csöves erősítőt csinálni, és kifejezetten nem nyákra.
(#) lobbooo válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Egyszerűen a hideg ráz ki tőle, amúgy semmi más, ugyanúgy működig, de azt a pár forintot már nem sajnálnám érte amibe a panel kerül. De nem kell felvenni, ez egyéni vélemény, egyszerűen szemet gyönyörködtető élmény volt látni ezt a csöves véget, ilyen szép beltérrel.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) CHZ válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Köszönöm! Nyák nekem itt előnyösebbnek bizonyult. Az erősítő rész és a táp egy panelen van, megfelelő fóliavezetéssel teljesen zajtalan, nincs brumm. Bekötése is leegyszerűsödik, viszonylag kevés, rövid vezetékkel megoldható.
Hál. trafón a késleltetés és a hálózati bekapcsolását végző áramkör kapott helyet, ezzel megoldottam, hogy az előlapi 4x állású forgókapcsoló a bekapcsolást, készenlétet és a bemeneteket is kapcsolja és a 230V AC csak erre a nyákra csatlakozik, nem kell hosszabban vezetékezni. Bemenet választás reléje közvetlenül az RCA csatiknál. Kimenők panelje relékkel, UL/ TRIÓDA/PENTÓDA választási lehetőségeket teszi lehetővé.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2014
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Szép kis óra! Én is ilyen nagy piros plexire vadászok a készülő órámhoz. Hol lehet ilyet venni?
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Bár nem nekem szólt a kérdés, de A-Plast.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Köszi!
(#) tomi52 válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Félreértés ne essék, semmi bajom a nyákkal, gyártottam már én is jó pár darabot (régen még hígított nitró festékkel, később vízálló tussal aceton álló csőtollal, újabban meg vasalással), egyéni véleményem, hogy nekem a csőhöz jobban illik a hagyományos szerelés.
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2014 / 1
 
Közben megmutatom a DCF-es öcsipanelomat. Szerepe a tápszűrés és a ledes iránykeresés. Tartalmazza még a megadott felhúzó ellenállást is és egy csokit a gyors csatlakoztatáshoz.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2014
(#) Szpisti válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Szerintem régebben is szereltek volna már nyákra, csak mikor a csöves technika virágzott, még nem voltak ilyen jó szigetelési tulajdonságú nyák hordozók. A "bakelit" meg nem nagyon szerette a 800V anódfeszeket ha kicsit porosodott, párásodott a környezet.
(#) midgardcoil hozzászólása Márc 30, 2014 /
 
Sziasztok,

Eurorack formátumú moduláris szintit kezdtem építeni főleg az ITT található kapcsolások alapján, még nagyon az elején vagyok. Jelenleg az ötödik modulon dolgozom, kb. 15-20 lesz ha midnen jól alakul.
Itt találtok róla pár képet meg egy videót, már szól is Ha valaki csinált már hasonlót, hálás lennék, ha jelezné, ellátna esetleg tanácsokkal, ötletekkel, modul tervekkel
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Sajna nekem már régóta megvan ez a darab nem vettem tehát nem tudom hol lehet kapni!
(#) zenetom válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Szia,
Ez tökéletesen korrekt.
(#) Szammer válasza midgardcoil hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Szia!
Küldök egy könyvet, pont erről szól.
Mellette a *.djvu nézőke.
Üdv:
Zsolt
(#) lajos1969 hozzászólása Márc 30, 2014 /
 
Még két kép!!! A plexi egy sötét fóliával lefóliázva, így nem olyan vakító a fénye.
Több nem lesz erről, ígérem!
(#) nagysasy válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
De bizony hogy Beag gombok. Abban a Beag dobozban már 1 B5 dobog.
(#) janikukac hozzászólása Márc 30, 2014 / 3
 
Megizzadtam!
Azt hiszem, most már nyugodtan mondhatom, 9 hónap kemény munka után v-é-g-r-e kész lett a tápegységem. Alkotó és proli007 tervei alapján végre kész lettem! 30V/3A, 2db LED-es kijelző, s hővédelem lakik odabenn.
Amikor belekezdtem, úgy éreztem már kellő tapasztalattal s tudással rendelkezek egy ilyen monstrum elkészítéséhez. Tévedtem. Nagyon sok mindent megtanultam ez a lassú 9 hónap alatt. Sajnos a vezetékezés nem a legtökéletesebb lett, de mindig tanul az ember. Ahogy a mondás tartja, az első az ellenségemnek, a második a barátomnak, a harmadik tápegység saját magamnak fog készülni, akkor kijelenthetem, hogy ez már egy baráti verzió.
Sok segítséget kaptam a fórumtársaktól, barátoktól, rokonoktól ez idő alatt, Nélkületek nem sikerült volna! Köszönöm az anyagi, szellemi, vagy akármilyen segítséget amit nyújtottatok, nagyon hálás vagyok! A doboz enyhe hullámosságát ne nézzétek, hiszen nem egy új dobozba épült, de nekem megteszi. Az elő és hátlapot én főztem ki, festettem le, matricáztam fel. És igen, valóban 6-7 réteg lakk van rajta...
Ez után a műhelyem berendezés fog következni, hiszen ez volt a fő cél, hogy elkészüljön a tápegység, s ahhoz szabjam a berendezést! Várom az építő jellegű kritikát, kérdéseket!
Köszönök még egyszer mindent!!!
Üdv!
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Gratulálok, a szülés időben megtörtént! A trafó, a drótkefén kívül egy kis festéket megérdemelt volna, ha már úgysem látszik belül . Szép a doboz, a hűtőborda; két nagyobb tekerőt majd küldök, úgy jobban lehet érzékelni a beállítást.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2014
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Köszi mind a kettőtöknek! Nem csak a dicsérő szavakat, hanem a sok segítséget is!
Üdv!
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Gratula, pöpec lett!
(#) pjg válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Szép. Tudom nem látszik, de azt a trafót befesthetted volna.
Következő: »»   1162 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem