Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Átmenet nélküli alkonyatkapcsoló
Lapozás: OK   3 / 4
(#) proli007 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Hello!
Nem ismerem, de lehet, hogy "kétvezetékes" és sorba kell csak kötni a mágneskapcsolóval.
üdv! proli007
(#) store92 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Itt a kép.
(#) proli007 válasza store92 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Hello!
Ez a fénykép azért a "messziről minden olyan távolinak tűnik" jeligére készült. Mert látni nem sokat lehet belőle, esetleg hogy mire mi van írva, azt meg főleg nem.
De ha 230Vac a táplálás, akkor nulla a kék, barna a fázis, és ha a relé (mert annak nézem) meghúz, akkor a zöld-sárgán jön ki a fázis. Vagy is a fogyasztót, a kék és a zöld-sárga közé kell kötni.
üdv! proli007
(#) store92 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
az a "kis fekete doboz" HKE HRS4H-S-DC24V ha ez segít.
(#) store92 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Kipróbáltam és működik. Köszönöm szépen a segítséget!
(#) JOJO hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
sziasztok szeretném a véleményeteket ki kérni, abban hogy lehet e mozgás érzékelőből alkony kapcsolót csinálni
(#) Orbán József válasza JOJO hozzászólására (») Máj 10, 2013 / 1
 
Egy lehetséges megoldás:
Összeépíteni egy elektromos ingaórával, amit napelem táplál. Este az ingamozgás megszűnik és a mozgásérzékelő reléje összezár, amivel be lehet kapcsolni valamit, amire este van szükség. Ez csak a biztonságtechnikában használatos mozgásérzékelőkre igaz, egyéb esetben a relé kimenetét invertálni kell.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) JOJO válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Nagyon vicces gyerek vagy ennyi ésszel még csak itt tartasz ?

Az ilyen megjegyzések, nem viszik előrébb a tudást!
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) Orbán József válasza JOJO hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Buta kérdésre mégis milyen választ vártál... Az az igazság, hogy nem értesz egyáltalán az elektronikához, de ezt finoman akartam érzékeltetni, de egy valós megoldással.
Mert az bizony működik.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
... az ember kiteszi a lelkit, hogy bugyuta kérdésre is találjon valami briliáns megoldást és ez a hála! Még a retek tévébe is benne lennél, hogy micsoda feltaláló, meg miegymás. Eldobtad a világhírt magadtól.
(#) k_h hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Üdv!
Olyan alkonyatkapcsoló kapcsolás érdekelne, ami csak kétvezetékes, tehát sorosan kell a fogyasztóval kapcsolni. Triacos, vagy tirisztoros kimenettel 230V-ra. Legyen benne ki- és bekapcsolási késleltetés és ha lehet nullátmenetnél kapcsoljon.
Kicsit most lusta vagyok tervezgetni, meg kísérletezgetni.. -de mielőtt mégis rákényszerednék érdeklődöm, hátha valakinek van ilyen kapcsolása.
(#) Orbán József válasza k_h hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Kérdés: Miért kell késleltetni? Azt szeretnéd, hogy sötétedés után valamennyivel kapcsoljon be és ha kivilágosodik, akkor még kicsit tartson bekapcsolva?
(#) k_h válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Pontosan. De igazábol nem ez a rész okozna problémát, hanem a triac vezérlése...
(#) Orbán József válasza k_h hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Azt máris gondnak látom, ha teljes fénnyel, vagyis nullaátmenetes gyújtással kapcsolna a szerkezet, nem maradna a vezérlésnek működtető feszültség.
(#) k_h válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Pont ez a problémám. Minél közelebb nullaátmenethez kicsi a működtető fesz. Kikapcsolt állapotban meg ahhoz képest túl magas lesz.
(#) Orbán József válasza k_h hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
A teljesítmény eszközön maradnia kell pl. 5V-nak bekapcsoláskor, kikapcsoláskor meg ott a teljes hálózati feszültség. A teljesítmény kapcsoló (triak) sorba kötendő ellenpárhuzamosan kapcsolt olyan teljesítmény diódákkal, ami az izzó áramát elbírja.
Ez a fő gond, hogy legyen vezérléshez feszültség mindig...
(#) pinyó39 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Mostanában a kereskedelemben feltűnt pár mozgásérzékelősnek mondott ketyere, aminek a fényérzékelője egy cső végén van a szerkezetben, és az előtte lévő fény árnyék változásra kapcsol több kevesebb sikerrel, jó kis átverés ugye (már nem a részemről). Lehet hogy a kolléga olyat látott belülről.
(#) k_h válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ha jól tudom a tricnak azért el kell érnie egy bizonyos feszt, hogy be tudjon kapcsolni. Tehát tökéletes nullaátmenet nincsen. Csak azt nem tudom ez mekkora feszültség.
(#) Orbán József válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Sajnos a pontatlanság miatt nem derült ez ki. Nekem is van ilyen kombinált érzékelőm és valószínű, hogy ES kapcsolatban van a mozgásérzékelés a fénykapcsolóval.
Vagyis, ha elektronikusan állandóan bekapcsolt állapotot idézek elő a mozgásérzékelő kimenetén, akkor a lámpa kapcsolása már csak a fényérzékelő részen múlik.
A biztonságtechnikában használt általános érzékelők viszont nem tartalmaznak ilyen lehetőséget, ők éjjel-nappal "látnak", kapcsolnak.
Mottó: Kapitány a gépháznak: Mennyi? Gépház: Harminc! Kapitány: Mi harminc? Gépház: Mi mennyi?
(#) nedudgi válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Semmit nem kell invertálni, léteznek olyan mozgásérzékelők, amik tartalmaznak NO és NC kimenetet. Példa.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) nedudgi válasza JOJO hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ha nem is a riasztórendszerekhez használt mozgásérzékelőból, de (főleg a legolcsóbb kínai) mozgásérzékelős lámpából, vagy üdvözlőfigurából lehet. Megveszed 500-1500 forintos áron, kibányászod belőle a 100-200 forintos fotóellenállást, és pár alkatrész hozzáadásával készítesz egy rendes alkonyatkapcsolót.
Röviden: lehet, de nem érdemes, mert drága.
(#) Orbán József válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Minden létezik és az ellenkezője is. Ebben a mesében a legkisebb királyfinak nem volt.
Még szerencse, hogy legtöbb ember felülemelkedik a technika száraz és szemellenzős részén, képes észlelni, ha nem véresen komolyan vesszük a dolgokat... Nekem pont nem sikerült ilyenekkel összefutnom, így elnézést kell kérnem.
Egyébként én így kérdeztem volna:
Van egy ilyen és ilyen alkatrészem (hozzá tudok jutni, kézenfekvő) - típus, fénykép - ebből ezt ki lehet hozni?
Mit kell beszereznem még mellé esetleg?
Hogyan alakítsam át?
(#) JOJO válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
mivel villany szerelö vagyok egy kicsit többet értek hozzá mint te a mozgásérzékelőt belehet állítani este vagy nappal kapcsoljon és belehet állítani a kapcsolási időt . csak az a baj .hogy csak mozgásra érzékel ugy hogy nem badarság a kérdés
(#) Orbán József válasza JOJO hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Bár személyes és nem kötelező: 1968-ban végeztem a 643.-sz elektrolakatos szakmában, néhány évtizede a processzoroktól a teljesítmény elektronikáig terjed a működési területem. Már elnézést.
A kérdésedből nem derült ki, hogy kombinált érzékelőd van, villanyszerelő.
Mozgásérzékelő is létezik csak úgy magába, az a néhány tíz év, míg riasztószerelőként tevékenykedtem, gyakran összehozott velük.
Idézet:
„sziasztok szeretném a véleményeteket ki kérni, abban hogy lehet e mozgás érzékelőből alkony kapcsolót csinálni”

El tudod olvasni a hozzászólásodat?
(#) Gabó válasza JOJO hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ha villany szerelő lennél, akkor konkrétan le tudnád írni az adatokat, hogy milyen az érzékelő.
Idézet:
„mozgás érzékelőből alkony kapcsolót csinálni”

Kérlek szépen mozgás érzékelő fajtából millió és egy van. Sajnos senki se telepatikus, hogy kiolvassa a fent leírt infókat.
És mielőtt valakit leszólnál, előtte a saját irományodba olvass bele, és gondolkozz el miért kaptad azt a választ amit.
(#) color83 hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy a kocsimbancaz ajtoban van 1-1 projector és ahoz szeretnék csinálni alkonykapcsolot hogy csak sötétedés után kapcsoljanak be. Egy barátomra már lassan 1 éve várok hogy megcsinálja ugyhogy én szeretném most már megcsinálni. Amit vetetett velem az 1 panelrelé, fotodioda, és egy fotoellenállás. Mondta hogy vagy ez vagy az. Valaki eltudná nekem magyarázni ugy hogy én is értsem hogy mit hova kell kötni forrasztani mert valamennyire értek hozzá de ennyire nem. Vagy valaki tudna nekem segiteni ebben hogy megcsinálja nekem jó áron? Válaszokat előre is köszönöm! Email: harmatbela83@gmail.com
(#) proli007 válasza color83 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Hello! Elsőként azt kellene eldöntened, mit is szeretnél. Mert a topik címe "Átmenet nélküli alkonyatkapcsoló". Ami azt jelenti, hogy nem ki-be kapcsol a sötétedésnél, hanem folyamatosan változik a lámpa fénye az átmenetnél. Ha relét szeretnél alkalmazni, akkor alkonyat kapcsolót építhetsz csak. De ahhoz meg ez a másik topik van. Ha ott megnézed a képeket, láthatod, hogy a relén és az érzékelőn kívül még egy kapcsolóeszközre (tranyó, vagy Fet), egy ellenállásra (esetleg poti+ellenállás) és egy diódára is szükség van. (Amúgy mit takar a projector elnevezés nálad az autóban?) üdv!
(#) zsolt58 hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Sziasztok szeretnem kerdezni hogy a 220v-oltos izzohoz lehet-e hozza kapcsolni az alkonykapcsolot
elore is koszi!!!
(#) kadarist válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
Melyik alkonyatkapcsolóra gondolsz?
(#) zsolt58 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Mindegy melyik csak mukodjon!!!
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem