Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 85
(#) 13_Balu50 válasza Gardener89 hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Én kiválasztanék egy bemenetet, és végigkövetném a jel útját a végfok bemenetéig.
Azonban legelőször az összes potméter főleg a balansz és a hangerő szabályzó potméterét befújnám kontakt spary-val.
(#) reloop válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Szia! Rajzod nincs véletlen?
(#) 13_Balu50 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Az sajnos nincs, csak egy ilyen erősítőm .
(#) Sanyi220v hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Heló mindenkinek, van egy Kenwood KRF5060D erősítőm, Tökéletesen működik 8-16 Ohm ig lehet terhelni. Elvileg 5X 100 W os, de nekem csupán 2 darab 30 W os 8 ohmos hangfal van rákötve, de valami eszméletlenül melegszik, és már villog a túlmelegedésre szolgáló hibajelzés. szétszedtem, de semmi jel nem utal ara, hogy valami ki lenne benne égve. mi lehet a baja? Valaki tud valami tanácsot adni?
(#) Sanyi220v válasza Sanyi220v hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Elnézést elnéztem, nem 8 Ohmosak a hang(falak)sugárzók, hanem 6 Ohm osak, de ez ilyen nagy szerepet játszana hogy óriási melegedése lenne?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
(#) tescodr hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Azért regisztráltam erre az oldalra mert láttam hogy itt nagyon sok ügyes hobbi/profi-szintű elektronikai szakember van.Sajnos én teljesen analfabéta vagyok ez ügyben ezért is kérném szíves segítségeteket az ügyemben.Történt ugyanis hogy a gyerkőceim nézték a mesét a számítógépen és a címben szereplő:Orion HT 550 hangrendszeren.A párom a mese végeztével kikapcsolta és a legközelebbi bekapcsolásnál már csak búg az egész az lcd panelen a hangerő és minden egyéb vezérlése megjelenik hangerő növelésére az alapzaj (búgás) erősödik de hang az nem sok annyi sem jön ki belőle,illetve ha fel van max hangerőre hangosítva a mély-ládából halkan,de nagyon halkan szól a zene.Én szét szedtem 2 panelt láttam benne egy nagyobb, és egy kisebb panelt amin a hangszóró csatlakozók találhatóak.Kondenzátorok épek,nem púposak,égésnyomok nem találhatóak egyik panelen sem,biztosíték ép.Kérlek benneteket teljesen hétköznapi nyelven magyarázzátok el hol lehet a hiba,tisztában vagyok vele hogy így láttatlanban nagyon nehéz bármit is mondani rá de ki indulási alapot keresek, hova nyúlhatnék és hogy.Multiméterrel és forrasztó pákával rendelkezem,és kérnék mindenkit a támadó jellegű kommentektől kíméljenek meg.Tisztában vagyok hogy nincs semmi féle szaktudásom ebben az irányban de jó volna ha meg lehetne oldani hisz pénzünk nincs sem a szereltetésre sem a cserére.Előre is köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólását!Várom válaszotok.
Üdvözlettel:Gábor
(#) gyuszo hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Valószínűleg a hűtőbordára szerelt , 5 lábú IC hibája okozza ezt a jelenséget. Cserélni kell egy újra.
Zárlatos lehet .
(#) gyuszo válasza tescodr hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Az, hogy melyik a hibás, tapintással érzékelhető, hogy melegebb, de érdemes párban cserélni.
(#) tescodr válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
köszönöm a tippet ezen a nyákon van 7db 5 lábú ic nem lehet valahogy kimérni?

egyébként van a nyákon 5db D2030AB ic és,2db TDA2030A jelzésű Ic

Melyik lehet a ludas?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
(#) gyuszo válasza tescodr hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Mind a 7 db elvileg TDA 2030A , csak más a jelölése. Az 5. láb a tápfeszültség. Ezt kikötve is be lehet határolni a hibát.
(#) tescodr válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Amennyit értek hozzá leolvastam a jelölést, 5db más az utolsó kettő tda 2030a jelölésű csak, a többi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
(#) gyuszo válasza tescodr hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Ha csak 2 db a TDA2030A, akkor azokat cseréld ki párban. Valószínűleg ők a ludasok.
(#) tescodr válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Köszönöm, hétfőn beszerzem a 2 végfokot és meglátjuk.
(#) gyuszo válasza tescodr hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
De kicserélheted TDA 2050 A-ra is, teljesen csereszabatos vele és jobban bírja a terhelést. A hangja is egy picit jobb, mivel újabb gyártási technológiával készült.
(#) tescodr válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Rendben,köszönöm a felhomályosítást!Akkor TDA 2050A-lesz belőle ha kapok a közelben.
Ha sikeres lesz a műtét, feltétlenül írok!
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Én legutóbb egy GENIUS SP-HF 3000A aktív hangdobozt ( 2x40W) javítottam ugyanezzel a hibával sikeresen.
A nagyobb teljesítmény miatt abban 2 x 2 db IC volt hídba kötve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
(#) bogumil13 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Segitséget kérnék egy ONKYO TX-41 tipusu erölködöhöz.
A hibajalenség az,hogy szól ugyan de eszméletlenül torzit hangerötöl függetlenül,a regcsegés határán mozog abszolult halgathatatlan.Mindegy h külsö lejátszórol megy vagy a rádiórol.Olyan a hang mint mikor túlvezérelt külsö jelröl menne.Mi lehet a probléma?

Köszönök minden segitséget elöre is!
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Külsö jeleket nem látok mint pl,kondi pup stb....kondi száradás okozhatja?Vagy végfok hibás lehet?
(#) artiny hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Helo,
hogy allapitsam meg hogy mi lehet a baj az erositovel? Egy LEPAI LP-838
Az egyik bemenetre ha radugom a hangfalat akkor veretlenszeruen ki kapcsol a hang egy kis recsegessel van hogy visszajon. (csereltem hangfalat es mindig csak annal az egy bementnel jon elo)
Levettem a fedelét de nem lattam puppozott kondikat. Multimeterrel meregettem a lap hatuljá ahol be voltak rajzolva a kondenzátorok fixxel (egy szerelotol vettem meg annak idejen) de a két végére erintve a multimeter nem sipolt ahol csak egy csík volt rajzolva ott viszont igen.
Ezt talaltam: (bar nem biztos hogy tejlessen megfelel a valosagnak)
http://svetelektro.com/modules/Forums/download/file.php?id=48224&am...e=view
https://www.dropbox.com/sh/hsr75n5c9emy9dz/UC1QOonW_i ez meg par kep szetszedve
(#) pokoli001 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Sziasztok! Olyan problémám van az erősítőmmel, hogy felkapcsolom és nem csinál semmit. Egyik percben még szólt szépen minden a másikban meg szép lassan kialudtak a ledek rajta és azóta nem jó. Ha kapcsolgatom a be/ki gombot akkor néha felvillan a led de ki is alszik szinte azonnal vagy max 1-2 mp után. Néztem a kondikat rajta hátha valamelyiken van látható jel hogy hibás, de nem volt így nem nyúlkálok bele nehogy nagyobb legyen a baj.
Amit mondjuk megfigyeltem benne, hogy az egyik panel eléggé oxidálódott, olyan mintha kifolyt volna valamelyik kondi.
Így látatlanban valaki tud tanácsot adni merre induljak el?
(#) reloop válasza pokoli001 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Szia! A leírásod alapján rossz a kapcsolója.
(#) pokoli001 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
A kapcsolóval nincs baj, mert a trafó megy benne. A panelra ki is megy a feszültség.
(#) reloop válasza pokoli001 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Mi a funkciója a LED-nek amelyik kialszik? Típus, rajz, fotó esetleg volna amin el lehetne indulni?
(#) pokoli001 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
A típusa: Orion HT 520 160W erősítő. van az elején választó gomb hogy éppen melyik bemenet legyen aktív. Mind 1 melyik van kiválasztva a mellette lévő led villan.
Van a hangerő szabályzó gombon is led. Az ha ki van kapcsolva,de nincs áramtalanítva akkor pirosan kell világítania hogyha gyorsan kapcsolgatom az áramtalanító kapcsolót akkor van hogy felvillan és úgy is marad pár mp-re. A kapcsolót megnéztem az működik rendesen (direktbe átkötöttem)
(#) pokoli001 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Tegnap ment szépen, de este bekapcsoltam és adni akartam rá hangerőt és utána kialudtak a ledek és amit leírtam azt csinálta(-ja).
(#) reloop válasza pokoli001 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Így már képben vagyok. A Standby gombra mit reagál?
Ó, új témát nyitottál, ezért maradt le a típus.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2014
(#) pokoli001 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Semmit nem csinál mert nincs meg az alap állapot hogy be tudjam kapcsolni. Az az érdekes hogy most az előbb dugtam rá telót hogy megnézzem úgy mit csinál. bekapcsoltam és semmit nem csinált viszont mikor kikapcsoltam vártam és akkor villogott a led a választó gomb mellett meg felvillant a led egy 2 mp a hangerő szabályzón..
(#) reloop válasza pokoli001 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Nincs hozzá rajzom, de valószínűsítem, hogy a kezelőgombos panelen van egy elég soklábú PIC, ami a gombokat fogadja és az üzemállapotot vezérli. Annyit megtehetsz, hogy megméred kap-e pontos 5V-ot, ha van tápszűrő elektrolit kondenzátor a közelben azt egy frissre cseréled.
(#) Molly024 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Hello kedves erősítő doktorok.

A minap vettem egy Memorex STAV-3000 nevű erősítőt. Az első bekapcsolás közben füstölt egyet és védelmi állapotba kapcsolt. Kiderítettem hogy egy ellenállás égett le aminek neve R549R az alaplapon és ezen értékekkel rendelkezik 180 ohm 5% 1/5W, ezen alkatrész lista alapján http://support.radioshack.com/support_audio/doc22/22767.htm

Mellékeltem pár képet a tisztánlátás érdekében és a segítségeteket kérném a probléma megoldásában. A leégett ellenállás az erősítő jobb oldali kimenetéhez tartozik, de a képeken látható bal oldalon sem látszik az odavaló ellenállás (R549L), de az ép, és meg van csak nincs a helyén jelenleg. a bal oldal épnek tűnik, és a jobb oldalnak is csak ez az alkatrésze tűnik sérültnek fizikailag.

Állítólag nagyon jó kis erősítő, középhang szabélyozóval, 100w csatornánként 8ohmon, 0.05 THD, és nem sok van belőle. A Radio Shack családjába tartozó, Memorex néven futó darabja. Ezen okok miatt szeretném ha élne és szólna a kedvemre.

előre köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2014
(#) reloop válasza Molly024 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Szia! Legyen az az első lépés, hogy így még beforrasztott állapotban megnézed a hűtőzászlós tranzisztorokat. A multiméter diódavizsgálója/szakadásvizsgálója mutat-e kollektor-emitter zárlatot, valamint a tranyók bázis-emitterét, bázis-kollektorát mérve tapasztalsz-e olyat ami ellentmondana egy dióda viselkedésének? Lehet épp rajtuk járulékos ellenállás ami befolyásolja a mérést, azt a másik oldallal vesd össze! Ahol gyanú áll fenn, ott kiforrasztva mérd ki a tranzisztort.
Furcsán hiányzik a baloldali 549-es ellenállás, ki lenne csípve? Mintha a lábak csonkját látnám.
Következő: »»   46 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem