Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szimmetrikus tápegység
Lapozás: OK   35 / 41
(#) pont válasza midgardcoil hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Ott valami hiba van, egy képet tudnál feltenni?
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2014
(#) midgardcoil válasza pont hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
A stab.ic-k előtt teljesen jó minden, kiszereltem őket, mindkét oldalon 28,3V mérhető.
https://www.dropbox.com/s/p2b34mu27qsi42x/2014-02-20%2021.00.07.jpg
https://www.dropbox.com/s/7t32usxyxw8js1e/2014-02-20%2021.01.01.jpg
12V 5W-os izzóval próbáltam terhelni. Nem tudom mit lehet ezen elrontani, mindenesetre nekem sikerül.
(#) Kovidivi válasza midgardcoil hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Nagyon nehéz kivenni a fekete háttéren levő fekete egyenirányító bekötését. Kérdeztem, hogy mikor terheled a -12V-ot, és leesik a feszültség, akkor a stabilizátor bemenetén mekkora a feszültség?
(#) midgardcoil válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
A hidat jól kötöttem be. Az IC bemenetén ugyan úgy 28V. Kicseréltem az összes stab.ic-t, most működik, ahogy kell. Ha jól emlékszem, 34V a max bemeneti feszültség, így a 28-at bírnia kell. Létezik, hogy alapból hibás volt amit a boltban kaptam?
Mindenesetre most rendben van, be is építem. Érdemes bent hagyni a terhelő ellenállást, vagy ha úgyis terhelve van, akkor felesleges?
(#) pont válasza midgardcoil hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Akkor sikerült (Túl hideg a pákád így kínlódás a forrasztás). Mint fentebb kiderült az izzó nem jó terhelésnek 1K kell ha üresen próbálod, ha aztán le van terhelve már nem kell bele. De ha tényleg 800mA-ral terheled, nagy hűtőfelület kell neki 100cm2
(#) midgardcoil válasza pont hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szintetizátorhoz készült, a tervek szerint a pozitív oldal 6-800, a negatív pedig 4-500mA-rel lesz terhelve. Érdemes ezekszerint valami komolyabb hűtőbordát szereznem?
https://www.dropbox.com/s/oxem1xa3m6e7fgh/2014-02-20%2021.43.15.jpg
Ilyenek vannak kéznél, 317-337 páron voltak egy TDA erősítőn, azt gondoltam elég lesz rá
(#) pont válasza midgardcoil hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Ezek jók. Úgyis figyeled majd, hogy melegszik. Ha nem bírja kiegészíted egy áteresztő tranyóval.
(#) midgardcoil válasza pont hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Oks, köszi a segítséget, meg mindenki másnak is!
(#) djkoko hozzászólása Ápr 8, 2014 /
 
Sziasztok! A képen látható trafóval megoldható, hogy 2 szimmetrikus tápegységet hajtson? Minden feszültség duplán van, de csak 1 nulla.
Köszönöm!
(#) pont válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Egyszerre lehet 36,5v , 24v és 20 voltos szimmetrikusnak használni a jelzett kivehető áram mértékéig. Mindnek a "közepe" a 0.
(#) djkoko válasza pont hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
e*zt értem, de nekem a 24volt kellene 2x plusz minuszban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2014
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Olyat nem tud sajnos. A címke ellenére a két szekunder amúgy teljesen független. Itt van egy előttem, bármire tudok válaszolni.
(#) Kovidivi válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Szia. Vessző nélkül nem értelmezhető a mondatod. Szeretnél két darab, 2x24V-os szimmetrikus tápot? A trafódból egy db. 2x24V-os feszültséget tudsz nyerni. Ha erre gondoltál...
(#) tiborjan hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Üdv! Építettem egy +-10V-s tápegységes LM317 és LM337 ICkkel, viszont a 337(-) esről 9,5V jön le üresjáratban a 317(+) ről pedig 10,3. Ez mennyiben befolyásolja a tápellátást? Egy CA3140 ből szeretnék aluláteresztő szűrőt (sub hangváltót) készíteni. Logikám szerint igy a tápom nem éppen szimetrikus. Ez gond lehet? Illetve mindkét ágról ugyanannyi ampert vesznek fel az ilyen jellegű tápot igénylő eszközök?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2014
(#) pucuka válasza tiborjan hozzászólására (») Ápr 16, 2014 / 1
 
Tegyél a 337 -es GND lábára sorba egy nyitó irányú diódát. Egyébként ez a tápfeszültség asszimetria nem nagyon okoz gondot, max a teljes kivezérelhetőség csökken egy picit.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2014
(#) vardav hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehet előállítani egy sima trafóból szimmetrikus tápfeszültséget? Hangszínszabályzóhoz kellene.
Elég, ha a trafó szekunder tekercsére párhuzamosan kötök két soros pufferkondenzátort? Vagy egy műveleti erősítővel létrehozott virtuális föld lenne jobb? (kapcsolási rajz mellékelve)

szimm741.gif
    
(#) pucuka válasza vardav hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Idézet:
„Elég, ha a trafó szekunder tekercsére párhuzamosan kötök két soros pufferkondenzátort?”

Az biztos nem.
Az áramkör amit csatoltál az biztos jó, de ha nem akarsz vele bíbelődni, akkor megteheted azt is, hogy a trafó tekercsét egyutasan egyenirányítod, egyszer a + -t, másik irányban a - -t. Erre már kötheted a két soros puffer kondit. Aműgy sincs ennek az áramkörnek túl nagy fogyasztása.
Viszont felmerül a kérdés, mi van az erősítő többi fokozatának a tápjával, vagy önálló egység lesz?
(#) vardav válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Értem, köszönöm.
Közben kipróbáltam a kapcsolást, működik.
A hangszínszabályzó után lesz egy 2x50 wattos végfok, de az készen van, önálló egységként.
(#) ManiaN hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy trafóm ami a képen látható!

Ha jól vettem ki két tekercs van rajta szekundernek. Egyébként a hekit050-hez ajánlották.

Melyik két kivezetésből lesz a föld?

Előre is köszi!
(#) pont válasza ManiaN hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Mérni kellene vagy ellenállást vagy feszt. Így saccra egy zöldet és egy feketét kell összefogni...
(#) ManiaN válasza pont hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Én is erre gondoltam hogy zöldet feketével de melyiket melyikkel?

Kettőn van az alján szürke jelölés a másik kettőn nincs nézd meg légyszi megint!
(#) Qju válasza ManiaN hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Szia! Csatlakozom, szerintem is először mérni kell. A kép szerint az egyik zöld és fekete kábel is jelölve van egy-egy csövecskével. A jelölt vezeték vagy a tekercselés kezdete vagy a vége. ( buta ember jelölné csak össze vissza ). Például a zöld sima és a fekete jelölt véget összekötöd és az lesz a test pontod a másik vezetékek pedig mehetnek a diódahídra.
Üdv: Zsolt
(#) ManiaN hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Na sikerült 'megmérni'.
A két nemjelöltet ha összekötöm, akkor a két jelöltre ha ráteszem a 'multimétert' akkor sípol.
Ha nincs összekötve illetve fordított felállásnál nem.

Ezek szerint a két nemjelölt lesz a föld ugye?

Köszönöm mindkettőtöknek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) pont válasza ManiaN hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Várjál, sípolni fordított felállásnál is kellene (jelöltek összekötve). 230V kell adni a primerre és feszt mérni...
(#) ManiaN hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Oké akkor holnap megpróbálom megnézni a feszültségeket.

Köszi szépen!
(#) Qju válasza ManiaN hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Szia! Nem figyeltél.
A tekercseléseknek van ügynevezett elejük és végük.
Úgy kell bekötni a két telercset ebben az esetben hogy a P1 tekercs végét a P2 teketcs elejével kötöd össze. a P1 tekercs eleje és a P2 tekercs vége pedig megy a diódahíd egyik-egyik váltóáramú kapcsaira ~,~ a +,- lesz a pozití illetve negatív ágad és a (P1v, P2e) adja a test pontot (földet).
(#) ManiaN válasza Qju hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Igen ez így van de még azt nem tudom hogy mely kivezetések mely tekercsek eleje és vége melyik zöld a p1eleje és melyik fekete a p2eleje?
(#) pont válasza ManiaN hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Primer 230v-ra. Először ne köss össze semmit, ellenőrizd hogy mely két-két szekunder vezeték közt van fesz. (valószínűleg két fekete közt és a két zöld közt.)Utána tetszőlegesen összekötsz két különböző szekundernek két vezetékét és mérsz, ha megvan a megfelelő fesz a közös pont és a szélek közt akkor bingó, ha nincs akkor csak az egyik szekunder terkercs vezetékeit felcseréled és úgy lesz bingó.
(#) Qju válasza ManiaN hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Szia! Késő van biztosan azért nem figyelsz A jelölés az vagy az eleje vagy a vége a tekercseknek. Mindegy a teketcseket következetesen szokás jelölni. Vagy az elejét jelölik, de akkor a jelölés mindíg az elejét jelöli, vagy a végét. Lényeg hogy konzekvensen. Mondjuk a fekete jelöltje lesz a P1e a jelöletlen a P1v. Ekkor értelemszerűen a zöld jelöltje lesz a P2e a jelöletlen a P2v. Most már érted?
(#) ManiaN válasza Qju hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Heló!
Ezt értem, csak reménykedtem, hogy a jelölés a a két tekercs "közepét" jelöli, tehát mondjuk p1 vége és p2 eleje, hogy hol kellene összekötni de értem mit mondasz, úgy látszik, úgy túl könnyű lenne a dolgom
Egyébként, ha ez segít valamit, akkor ez egy TST-200/014 nevű trafó.
Következő: »»   35 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem