Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szivattyú (vízszint) vezérlés javítás
Lapozás: OK   15 / 25
(#) tamitsrob válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Az IC CD4011 típúsú.
A poti csak azért van mert ezzel állítják elvileg az érzékenységet. Ez egy utánépített áramkör csak lehet elrontottam valamit amikor visszanéztem a nyákból a rajzot...
Bevallom én sem tudom miért van a led az emitterben. Elvileg működhet ha kevesebb a relé árama 20mA-nél?

A tápon valóban lemaradt a GND jel köszönöm az észrevételt!
Egyéb észrevétel?
Mit gondoltok működni fog?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
(#) Orbán József válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Működhet a relé, ha nem haladja meg a jelzett értéket.
4093-ast ajánlanám, az Schmitt-trigger, inkább alkalmasabb az ilyen célra.
(#) tamitsrob válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Köszönöm!
Megfogadom a tanácsod és azt használom! Az áramkörön nem volt típusszám, mert lecsiszolták
Egyéb észrevétel esztétikán kívül?
(#) proli007 válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Hello! A tápot nem így szoktam megoldani. A reléknek teljesen felesleges, a szűrt egyenfeszültség. Nagyon megfelel nekik a kétutas is.
- Vagy is a reléket közvetlen az egyenirányít hídról szoktam táplálni, a pufferkondit, meg innen egy diódán keresztül.
- Előnye, hogy csak az IC áramkörnek kell a szűrést biztosítani. A relék feszültsége nem "lepkézik" attól függően, hogy hány relé van épp behúzva. Ráadásul nem kell problémázni hogy a szűrés a váltó csúcsértékére töltődik. 24Vdc reléhez pont megfelelő a 24Vac egyenirányítva. Az megegyezik a 24V sima egyenfeszültséggel.
üdv!
(#) tamitsrob válasza proli007 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Köszönöm!
Megfogadom a tanácsod és így csinálom!
üdv!
(#) ktibor76 hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok
Azzal kezdeném,hogy nem vagyok szakértő,de hobbi szinten alkotok néha.A helyzet az hogy lenne egy ciszternám amiből locsolni szeretnék szivattyúval, egy másik szivattyúval meg feltölteni,ehhez szeretnék kérni segítséget.Mit lehetne venni hozzá (lehetőleg olcsón)vagy készíteni hogy amikor kiürül az egyik be a másik ki kapcsoljon,ha tele akkor meg fordítva működjenek?Gondoltam egy búvárszivattyú úszókapcsolójára,de a másikat ez még nem oldja meg.
(#) tamitsrob válasza ktibor76 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Én egyszerű úszókapcsolós vezérléssel oldanám meg. Például ilyen Kapcsolóval.
A ciszternába raksz egy alsó szintet és egy felső szintet.
Ha alsó szinten van bekapcsol a vízpótló szivattyú és addig megy amíg felső szintre nem ér. Ez a legegyszerűbb legolcsóbb szerintem. (egy relé és két úszókapcsoló)
A locsoló szivattyúval nem foglalkoznék. Olyan magasra raknám az alsó szintet hogy a locsoló szivattyú a ciszternából tudjon még vizet szívni, ne járjon szárazon. Persze ezt még lehet bonyolítani...
Remélem segítettem.
Üdv!

Névtelen.png
    
(#) ktibor76 válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Köszi,biztosan jó lehet,még árat nem láttam biztos nem valami olcsó.Mi baj a szivattyú saját úszókapcsolójával?
(#) tamitsrob válasza ktibor76 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Nincs semmi baj a szivattyú saját kapcsolójával.
Az nem tudod használni erre célra meg ezek az úszókapcsolók nem is olyan pontosak mint amit linkeltem. egy ilyen kapcsoló amit én mutattam tényleg nem olcsó ~6000Ft... mondjuk ipari egyszer kell megvenni az életben. Én ilyet használnék ez a egyszerűbb szerintem.
(#) tamitsrob válasza ktibor76 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Vissza nézheted a hozzászólásokat találsz egy 555-ös IC-vel épített kapcsolást az is jó lehet neked erre a célra.
(#) proli007 válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Hello! Azt figyelembe vetted az öntartó kapcsolásnál, hogy az úszó kapcsoló mikor zár és bont?
(Egyébként nem értem, miért teszitek fel az egész számgépképet,mikor egy mozdulattal kivágható a lényegi rész. A cursor is pont rossz helyen van.) üdv!
(#) tamitsrob válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Bocsánat hogy nem vágtam ki.

A honeywel-es kapcsolóknál van olyan hogy az úszót ami csúszkál meg lehet fordítani. Vagy NO vagy NC tetszés szerint variálható.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) deak francis hozzászólása Ápr 24, 2014 /
 
Helo.Egy kéréssel szeretnék fordulni hozzátok.Szükségem lenne egy olyan kapcsolási rajra ,amely egy felszíni szivattyut kapcsolna.Minden órába kapcsoljon be 2vagy 3 percet azután ismét álljon egy órát utána kapcs 2-3 perc és igy tovább.köszönöm szépen.Üdv Deák Ferencz
(#) proli007 válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Hello! Időzítős topikokban számtalan ciklikus időzítő rajzát raktam már fel. Itt van pld. ez, ha megfelel. (Lentebb nyákrajzot is találsz hozzá, vagy keresed a Cikl-x-y rajzokat.
(#) deak francis hozzászólása Ápr 24, 2014 /
 
Köszi szépen.
(#) szamóca hozzászólása Máj 19, 2014 /
 
Van nálam egy áramláskapcsoló, amin 10A max kapcsolási áram van feltüntetve. A megadott max teljesítmény pedig 1100W. Már ez is érdekes, (10Ax230V) de szétszedve, egy OMRON relé van benne, ami 250VAC 16A-es. 2kW-ot szeretnék vele kapcsoltatni, de nem értem miért hagynak ekkora biztonsági tartalékot? Indítási áramterhelés miatt?
(#) proli007 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Hello! Nézd meg a relé adatlapját, és megtudod. Nem mindegy mit kapcsol a relé, ohm-os vagy induktív terhelést, mekkora a cosfi és a garantált kapcsolási szám is függ a terhelés nagyságától. Értelmes tervezők, nem terveznek maximumra és minimális élettartamra.
(#) szamóca válasza proli007 hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Kösz, megnéztem. Határon van, 8A ad meg induktívra igaz 0,4cosfi-nél.
(#) McAdams hozzászólása Júl 4, 2014 /
 
Sziasztok! Lelkes kezdő lennék és valamibe beletört a "bicskám"
Az oldalról ((asszem)azt hiszem Vicsys készítette) letöltöttem egy kapcsolási rajzot, mely konduktív vízjelenlét érzékelő lenne. Layout-tal elkészítettem a kapcsrajzot de itt történt valÓszinü a hiba vagy a boltban nem jó cuccokat adtak, bár a Mikrovillben eléggé hozzáértőnek és készségesnek tűnt az eladó.
Szóval ha esetleg valaki rá tudna pillantani akkor az nagyon megköszönném!!!
A két kép a kapcsolási rajz és az általam készített panelrajz:
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
(#) proli007 válasza McAdams hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Hello! A BC214 kollektor-emittere fel van cserélve. (Mondjuk a tokozása sem ez..)
(#) McAdams válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Köszi a választ. Elég ha megfordítom vagy át is kell rajzolni valamit?
(#) McAdams válasza proli007 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Üdvözlet! Megfordítottam, a 214-est de nem működik. Ha lehúzom a potmétert akkor a relé behúz. Ha feltekerem elenged attól függetlenül hogy a szondák vízben vannak-e. Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
(#) Alkotó válasza McAdams hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Nem követem az eseményeket, így nem tudom mi a célod. De ez a kapcsolás, évek óta kifogástalanul működik nálam, nem érzékeny a körülményekre, biztosan kapcsol ki-be, tehát tökéletes a vízszint érzékelésére.
(#) McAdams válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Akkor esetleg el tudod küldeni a panelrajzot? Összehasonlítanám az enyémmel. Mivel kezdő vagyok a téren valószinű, hogy én rontottam el valamit. Kicsit feljebb van az én panelrajzom. Proli007 már említette, hogy a 214 tranzisztor fordítva van bekötve. Ugyan megfordítottam, de így sem akaródzik működni.
(#) fongab válasza McAdams hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Szia
"Összehasonlítanám az enyémmel. " Hasonlíthatod, de azon kivül, hogy 555 tel meggy, és relét húz meg, sok hasonlóság nincs a kettő közt.
üdv.
(#) zoszka válasza proli007 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Bocsánat, hogy belekotnyeleskedem, de a folyadék hőáramlás miatt az alsóbb szinten lesz a hidegebb víz a rétegződés miatt. Magyarul a lehűlt víz nehezebb (sűrűbb) mint a melegebb ami meg felfele mozog mert könnyebb (kisebb a sűrűsége).
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
(#) McAdams válasza fongab hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Megnéztem. Kipróbálom.... Köszi szépen!
(#) proli007 válasza zoszka hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Hello! Ez így igaz, de mire írtad? Mert ez egy évvel ezelőtti téma volt és ha jól emlékszem a mosógép vizét szivattyúzta volna egy 200l-es gyűjtő hordóból. Az meg egy mosással nem lesz tele, tehát mire szivattyúzásra kerül a sor, lehűl a víz.
(#) proli007 válasza McAdams hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Ha ez így működik, akkor közel vagy a jó megoldáshoz. Víz nélkül tekerd a potit oda, ahol épp meghúz a relé. Majd tedd a szondát a vízbe, és ekkor el kell engednie.
De az is lehet a gondod, hogy a szondához vezető vezeték túl hosszú, vagy a kapacitása nagy. Vagy eleve vezet a szonda, mert a csatlakozása be van ázva, vagy a kábel átvezet. stb.. Ezért működik minden víz nélkül is a poti tekergetésére..
De a kapcsolás működőképességért/használhatóságáért ha lehet, ne nekem kelljen jótállni..
(#) fongab válasza McAdams hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Szia
"attól függetlenül hogy a szondák vízben vannak-e. "
Sajnos az érzékelése, kapacitiv. Igy ha kicsi a érzékelő, vagy nagy, kábekl ami az érzékelőhőz vezet, milyen közel van egymáshoz, és még lehetne sorolni. A relativ nedvesség is befolyásólhatja.
Az más kérdés hogy ha a 555ös frekvenciaáját eltalélod, akkor még müködhet is. ( Müszerek nélkül, egy kicsit nehéz eset )

Az Alkotó által ajánlott egy kicsit ebből a szempontből egy szerűbb. Ott csak, vezet a viz, vagy nem vezet, az a kérdés.
üdv.
Következő: »»   15 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem