Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1186 / 1681
(#) Alkotó válasza voodoo hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Korrektnek látszó kivitelezés, gratulálok.
De nem hagy nyugodni az alapmotivációd. Biztosan célszerű sok 100W teljesítményt így bezsúfolni? Tapasztalatom szerint, az ilyen készülékek gyakran meghibásodnak, és a javításuk is problémás. A zömítés szinte mindig együtt jár bizonyos kompromisszumokkal. Egy erősítőnél, a helyigény a legritkább esetben jelent valódi problémát, általában inkább csak túlzásba viszik az építők a zanzásítást. Pl. szubládát se próbál senki kicsire vagy laposra készíteni.
(#) voodoo válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Köszönöm fiúk Davidd, kérdező, dudassandor1 és Alkotó!

Ez igaz egy bizonyos határig lehetséges a zsúfítás. Én úgy vagyok vele, hogy amint fejlődik a technika úgy valamely szinten meg is oldódik a probéma. Egy 30 méteres víztoronnyal is el lehet érni 3 bar-t, meg egy korszerű házi vìzművel is. Az utóbbi igen kér egy kis karbantartást és technikai hozzáértést valamint alkatrész minőséget, de lehet még mindig kézzel foghatóbb, mint egy tornyot (rengeteg anyag) fenntartani. Jó, tudom ez buta példa volt, de ugyan ez megfigyelhető az autóiparban, építőiparban és főleg az IT területén.
(#) Alkotó válasza voodoo hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Látok logikát az érvelésedben. Valóban lehetnek olyan megoldások, amik képesek kompenzálni a méret csökkentéséből adódó hatásokat. Remélem sikerült ezek közül hatékonyakat beépítened.
(#) zsoltee0001 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
:thumbuprofi!
De tényleg, miért kellett ennyire összenyomni, ami melót belefecceltél a helykihasználásba annyi erővel egy dobozt is építhettél volna, több aluval, ki tudja hűteni az a két venti a végfokokat?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza nightlife hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Nem rossz, kis ketyerék,látom már ipar szerűen csinálod. Hány szenzor lesz 1 wire-n?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza nightlife hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Szia
Akkor rendesen bevásároltál DS szenzorokból, privátba megírnád honnan veszed? (ha nem titok)
A többi panel eladásra készül?
Üdv
(#) Sanyi220v válasza voodoo hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Na ez aztán a szép munka. de szerintem majd próbálj meg keríteni neki valami pofásabb dobozt.Gratulálok hozzá. nagyon jól néz ki!
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
A következő : Bővebben: Link
(#) dudassandor1 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Csatlakozom Zolihoz! ennyi!
(#) janimester hozzászólása Jún 4, 2014 / 1
 
TS MZ150 6V ledes indexpanelok készen. * Még ha nem is lett a legtökéletesebb a panel.

* Mi pedig a szabott feltételeidre nem vagyunk kíváncsiak!Törölve!
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) papus51 hozzászólása Jún 4, 2014 / 7
 
Megépítettem a Vicsys féle frekimérőt, de nem ez a lényeg, mert már kétszer is megépítettem korábban.
A projektben a nyák elkészítése volt az újszerű. Sprint Layout-ban terveztem egy LCD méretű kétoldalas NYÁK-ot furat galvanizált kivitelezéshez. A furat galvanizálást pirolízises technikával készítettem. A fotoreziszt réteg dry fólia, a lötstop és a pozíció rajz kínából rendelt UV Curable Solder Mask Repairing Paint, kék és fehér színben. A kémiai ónozó saját készítésű.
A technológiai sorrend: 1. fúrás furatozási sablon szerint, 2. Hipofoszfitos aktivátor + hőkezelés, 3. elektrogalván fürdőben 30 mikron réz réteg felvitele, 4. dry film fellaminálása, 5. levilágítás, 6. Előhívás, 7. Maratás: HCl + H2O2, 8. Lötstop anyag fellaminálása, 9. Levilágítás, 10. Kimosás denszesszel, 11. pozíció anyag fellaminálása, 12. levilágítás, 13. Kimosás denszesszel, 14. Kémiai ónozás, 15. Alkoholos gyanta oldattal felületvédelem.
Nem is tűnt fel, hogy csak ennyi
És akkor a fotók:
(#) papus51 hozzászólása Jún 4, 2014 1 / 3
 
Még fotók:
(#) kirally válasza papus51 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Szép munka! Mint a gyári!
Mennyi idő volt összesen elkészíteni?
(#) papus51 válasza kirally hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Kösz. A tegnapom ment rá, de ez így nem mérvadó, mert az első mindig körülményes. Tegnap kotyvasztottam össze az aktivátort, a galván fürdőt és menet közben kellett kitalálni, hogy miben fogok galvanizálni, stb.
(#) keszeg01 válasza papus51 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Jó estét.
Csak érdeklődnék a furatokat maratásnál mi védi ?
(#) papus51 válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Szia!
Teli forrszemekre készült film és a levilágítás, előhívás után a dry fólia.
(#) Frankye válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Aztaleborultszivarvégitnekije! Ez nem semmi! Megkérdezhetem, hogy az előlap (bordó? piros?) miből van? Plexinek nézem, de nem vagyok benne bizonyos. Nagyon szép, mint mindig, Tőled. Mind a külcsín, mind a belbecs, természetesen.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) vicsys válasza papus51 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Na ne már! Hihetetlen! Most irigy vagyok....
(#) papus51 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
A furatgalvánra vagy a vicsys féle frekimérőre?
Ha már itt vagy, a második tranyó alacsony frekin, szinusznál, a periódus váltásoknál berezeg. Négyszög jelnél nem. Mi lehet az oka? Üdv.
(#) hotib válasza papus51 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Én is megemelem a nem létező kalapomat.
(#) dk1 válasza papus51 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Hát ez döbbenetes! Gratulálok!
(#) Petjaa válasza papus51 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Helló!
Gratulálok a panelhez! Nagyon jó lett! Erről a Hipofoszfitos aktivátorról tudnál kicsit bővebben írni? *
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) CIROKL válasza Frankye hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Igen 4mm -es plexi .
(#) Sanyi220v válasza janimester hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Janimester! Mindég is csodálattal néztem a projektjeidet. Bár ez kissé gyenge projekt az eddigiekhez képest, de azért elég jól sikerült.
(#) janimester válasza Sanyi220v hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Gyenge? Amúgy azért csináltam mert erre kaptam megrendelést, de köszi
(#) fifadani válasza papus51 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Szia!
Ez valami fantasztikus!
Engem a házi kémiai ónozó érdekelne...
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) papus51 válasza fifadani hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Már felraktam a nyák topikba korábban, lapozz vissza. Ha nem találod írj privátban. Üdv.
(#) Mircsof hozzászólása Jún 5, 2014 /
 
Én is mutatok valamit, bár elég egyszerű kis project. Ez egy tapskapcsoló. Nem én terveztem, csak átalakítottam a nyákot. Ez a 3. kreálmányom nyáklapra, szóval ahhoz mérten kritizáljátok
(#) zsoltee0001 válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Az a panel most komolyan ott van a fém búra alatt?
Nem lesz ebből baj?
(#) Mircsof válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
12V van rajta, szerintem nem csap agyon senkit (ráadásul hozzá se bír érni a fém burához) mivel a sávok messze vannak a nyák szelétől, és a bura kör alakú. A relét 1 másik kisebb panelon kapcsolja csak arról elmaradt a kép az a lámpatest tetején van elég alacsony így oldalról nem látszódik.
Következő: »»   1186 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem