Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1185 / 1682
(#) sooty válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Mindig is csodáltam azokat, akik homebrew comupterre "vetemedtek". Anno egy z80 alapú gépet láttam TIL-311-es kijelzőkkel. Ezzel a procival és kijelzővel a tied akkoriban szuper masina lehetett. Mi lett volna célja? Mi van a ROM-ban, saját fejlesztés?
(#) tkovacs válasza sooty hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
A hardvere és a szoftvere is teljesen saját fejlesztés. Az epromjában egy olyan program fut, amely nemcsak a billentyűzetről hanem a soros portjáról is elfogad parancsokat, amelyekkel a teljes memória és priféria regiszterek olvashatóak és írhatóak. Az assebler intel hexa állományát könnyen át lehet alakítani olyan parancssorokra, amely irja a ramot, majd utána lehet rögtön futtatni.
A célja tulajdonképpen a tanulás volt. Jó pár áramkört csináltam hozzá a cél csak az volt, hogy meg tudom e csinálni. Emlékszem, hogy az 1200-es ladámba egy trabant átfolyásmérőjét beletéve láthattam a kijelzőjén a pillanatnyi fogyasztást és az átfolyó mennyiséget. Használtam még négyszőgjel generátornak, frekvenciamérőnek meg amit éppen akkor kitaláltam rá.
(#) kadargeri hozzászólása Máj 30, 2014 /
 
Ez nagyon fura kis gépezet lehet, főleg ha még működőképes. A mai "szuper számítógépek" mellett az elbújhat mégis egyedi és te csináltad, manapság egy ilyen gépnek nagy értéke lehet. Ez egy kincs őrizd meg jóll mert valaha valaki vagyonokat fizethet ezért. Ügyes vagy
(#) cupika97 hozzászólása Máj 30, 2014 / 1
 
Elkészultem egy szimmetrikus tápegységgel.
(#) enree válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Legközelebb hagyd ki a teliföldet és csináld vastagabbra a vezetősávokat.
(#) reloop válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 30, 2014 / 2
 
Csinos darab! A tökéletes határát súrolja. Szürkével ónozást, pirossal fóliavágást jelöltem.

Táp.jpg
    
(#) cupika97 válasza enree hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
enree: Okés.

reloop: A híd alatt azért akartam lyukat, mert van hutobordám a hídra, és ott lehetne rácsavarozni, csak elszámoltam, és nemfér el. Kossz a tippeket. Fóliavágás mit jelent?
(#) reloop válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 30, 2014 / 1
 
Simán lekaparod a fóliát 1mm szélességben. A dióda és a puffer között a jelentős töltőáramtól feszültség esik a vezetősávon. A szűrt feszültség a kondenzátor lábain jelenik meg, kár az elmenő testre rávezetni a szűretlent is.
(#) cupika97 válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Megértettem. Kosszonom a választ.
(#) TAKLACO válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2014 / 1
 
Hello!
Surolna a tokeletes hatarat , ha lennenek lyukak a nyak rogzitesere vagy csak a drotokon fog logni...
Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2014
(#) cupika97 válasza TAKLACO hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Lesz az is.
(#) kameleon2 válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 30, 2014 / 1
 
Teljesen jó és működőképes. Pusztán néhány megjegyzés a következőhöz: 1.) Ha két pontot összekötsz - mindig az egyenes a legrövidebb út. Ne szégyellj ferde, 45 fokos vonalakat húzni. A 90 fok szép és sarkos, de sehol nem szül jót. 2.) Ha ekkora alkatrészeket teszel egy panelre és mechanikusan is rögzíted vele - használj nyugodtan bazi nagy forpöttyöket. 3.) A teliföld ha körbeér - esetleg 2 oldalas a panel és az is földelt - a legjobb zavarvédelmek egyike. 4.) Soha ne sajnálj egy panelt biztosítékkal és 100nF-os hidegítéssel teleszórni. 5.) Ha van mód egyéb alkatrészrögzítésre is pl. kondenzátor tartókosár, műanyag kötegelő (ez kábelek rögzítésére is jó) - ne sajnálj tőle néhány lyukat. A végeredmény rendezettebb lesz. 6.) A panel rögzítését is érdemes előre rátervezni néhány furattal, sőt a teliföldet itt akár körmös anyával a fémházra is átviheted. Ezzel együtt kapott egy -t
(#) cupika97 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Megfogadom a tanácsaidat. Koszonom hogy leírtad. Legkozelebb meglátod így teszek.
(#) kameleon2 válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Kíváncsian várom majd az eredményt . Ha így teszel megkapod arra is a pontom Így tovább!
(#) Balaa16 hozzászólása Máj 31, 2014 / 1
 
Életem első erősítője, mely eljutott a dobozolásig. 2X20W TDA 2005-tel. Ez csak egy végerősítő, keverő után lehet kötni, még hiányzik az egyik banánaljzat.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014

100_5558.jpg
    
(#) cupika97 válasza Balaa16 hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Belulrol is megnéznénk.
(#) Balaa16 válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 31, 2014 / 1
 
Persze, a lényeg kimaradt

100_5559.jpg
    
(#) cupika97 válasza Balaa16 hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Elég annyi hutés rá?
(#) sargarigo válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 31, 2014 / 1
 
Ez igen!

Ez a projekt még ma is kihívás lenne, a felhasznált alkatrészeket tekintve, pláne 1988-ban! Akkor én még csak olvasni tanultam!

Amúgy üdv a klubban!
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014
(#) Balaa16 válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 31, 2014 / 1
 
Nem. Ezt még csak a kipróbálásra tettem rá, 10 perc után már nem lehet kézzel megfogni.
(#) Koree hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
Üdv.

Vasárnap délutáni elfoglaltságom eredménye.
Egy 3 lámpatestes GU10-es spotlámpa átalakítása 5630-as Pure White led szalagossá.
Összesen 165 cm szalag lett felhasználva.A fém lámpatest még kapóra is jött a hűtés miatt.
Táp gyanánt egy 12V/1.5A-es kapcsoló üzemű dugasztáp szolgál.Nekem kissé hideg a fénye,de "jóú lösz az vidéjkre" anyáméknak . Neki bejön ez a színhőmérséklet.
(#) nightlife hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
Lakás fűtésvezérléséhez épülnek a hőmérséklet távadók. Ha elkészülnek (a többi alkatrész egyelőre rendelés alatt), akkor a ds1820 szenzorokat kérdezgeti az adott hőmérsékletről 1wire buszon keresztül, majd küldi tovább az adatot rs485-ön a tervezés alatt álló master felé. A nyák CNC-vel készült. TQFP-t most forrasztottam először, szerintem lehetett volna rosszabb is
(#) voodoo hozzászólása Jún 2, 2014 / 1
 
Nagyjából elkészültem az erősítőmmel. Az alap gondolat egy DVD lejátszó doboza ami 1U magas. Benne egy GPA 800 kilapítva, hogy elférjen ezért átalakítva. Hozzá egy általam kivitelezett kb 1,5kW körüli teljes hidas, reznonáns kapcsolóüzemű tápegység. Teljesen jól működik, már csak a kivezérlésjelzőt kéne bekalibrálni (de utálom!) és az előerősítőt. Annyi változtatás lett az eredeti terv és a valóság között, hogy két kis segédtápegység lenne a relébehúzó, a másik a meghajtó. Nos ez helyett egy darabbal oldottam meg mert a két kicsi ami elfért volna az túl gyenge és alcsony feszültségű mobiltöltők lettek volna.
Kimenet 2x100Vdc, +18Vdc, +12Vdc.

Kicsi, könnyű, bika erős. Semmi extra.
Külön köszönet köbzolinak a ROE kondikért!
(#) enree válasza voodoo hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Gondolom, ez okozott pár álmatlan éjszakát, de ahogy látom, megérte!
Ez a legboldogabb kínaiak által fo*ott DVD doboz a világon, hogy ilyen műremeket őrizhet magában! Gratula!
(#) BarnaPili válasza voodoo hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Szép kis szörnyeteg.Jó zsufi a belseje,nem esne le benne egy 0603-aa LED sem
(#) Rumcájsz válasza voodoo hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Tényleg szép munka, gratulálok! Én ha ennyi precizitást áldoztam volna rá, valami rendes dobozba tettem volna. De lényeg hogy Neked tecccen.
(#) voodoo hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
enree
Hát igen okozott álmatlanokat bőven. Volt úgy, hogy az asztaltól felállva fogtam magam és indultam el dolgozni. Persze az ilyesmi egy fős éjjszakák hozták magukkal nemtetszéseket bőven.
Köszönöm az elismerést!

BarnaPili
Köszi! Egyszer volt úgy, hogy sréen felette-mellette blankoltam egy kábelt. Mert kellett. Sikerült úgy, hogy bele esett jó pár szál... valahova. Ha megráztam a dobozt zörgött benne, de nem esett ki. Aztán már nem zörgött, mert szépen be akadt valami lábak közé. Szét kellett szedjem. Rá másnap ugyan ez megint csak egy darab cinnel. Na de azt már sikerült kirázogatni.

köbzoli
Köszönöm szépen! Ezektől a pufferektől hatalmas dinamikája van. Kiváló!

Rumcájsz
Köszi szépen! Igazából ezt is már nem is tudom, honnan szereztem. Talán valaki itt hagyta, hogy nézzem meg vagy 3-4 éve és akkor még egy másik dobozba volt a vég, cimó tápjával (azt Ő csinálta).
(#) Davidd válasza voodoo hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Ezigen! Ezzel már tudsz meglepetést okozni az embereknek, amikor rákötöl 2 mélyet és meghajtod, leesik az álluk. Magam is szerettem volna egy ilyen könnyű valamit, de nem való magamfajta kezdőknek. Mostani célom autóba valami bika erősítő, kapcsoló üzemü táppal. Ez megint az mint annó hogy többszáz wattos erősítőt akartam csináni, de kellet egykét év mire eljutottam hogy tényleg. Leginkább a trafókkal vagyok bajban. Kívánok sok zenehallgatást rajta és mégtöbb csodálkozó arcot, hogy mit tud a masina.
(#) kérdező válasza voodoo hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Nagyon szép munka!
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2014
(#) dudassandor1 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Ez igen! Egy ilyen reaktor projekthez csak gratulálni tudok!
Következő: »»   1185 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem