Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor gerjesztése
 
Témaindító: pokot, idő: Ápr 27, 2007
Lapozás: OK   11 / 13
(#) ElGabo válasza mpisti hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Meg fogom tenni!

Köszi még egyszer!

Az itóka ajánlatom áll nektek, visszább megtaláljátok.

(#) ElGabo hozzászólása Jún 13, 2014 /
 
Hát mpisti igazad lett.... Beírom ide publikusan.

Sajnos leterheltem. Puding próbája... romlott volt a puding.
(#) staci123 válasza ElGabo hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Ne add fel!
Idézet:
„Kb - sacc 3x néhányszáz mikroFarad váltóáramú kondi akkora lehet mint egy nagyobb
PC doboz, de lehet sok kissebből is összekötve...

Eső lépésként kapacitás mérés a 13.5 kvar-os 3 fázisos kondin...
Utánna hozzáadni a 13.5 kvar-os 3 fázisos kondihoz 3x200mikroFarádot és
újra próbálni...
Vagyis addig növelni a kapacitást mig a szükséges terhelést birja vinni...
(#) ElGabo válasza staci123 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Adtam a 13,5 Kvar-hoz még 150 mikrot, felgerjed, a generátor szinkronfordulata 1514, nekem jóval alatta kell járatnom hogy 50hz-et kapjak.

Ez a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy a 3 fázis teljesen más. pl: 230V-200V-270V. Nem igazán tudom úgy beállítani hogy mindegyik határértéken legyen. Terheléspróbánál nem is raktam rá sok mindent, 2 hegesztőtrafót, és egy 1200W-és hősugárzót. Minden fázisra egyet. Ez semmi terhelés, mi van a 30kw-ot kötök rá? Meghal egyből?

Na itt jött a teljes keveredés, volt ami felment 360V-ig, volt ami leesett, illetve egy fázisnál maradt meg a rendes frekvencia, a másik kettőnél 100Hz illetve 200 hz körüli értékeket mutatott a műszer.

Nekem első rendű a megbízhatóság, olyan dolgok fognak róla menni ami nem játék....

Ha van ötletetek szívesen veszem, a hétvégét még rászánom.

Illetve ha van valakinek ismeretsége generátoros körökben akkor 55-60Kw-os szinkrongenerátort keresek gerjesztőelektronikával.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) staci123 válasza ElGabo hozzászólására (») Jún 14, 2014 / 1
 
Ne ess pánikba és ne kapkodj!
A generátor deltában ad 3x400Voltot, ezért kössed deltába!
Idézet:
„Ha a generátort csillagba kötöd, a kondit pedig (ez gyárilag is deltában van)rákötöd a fázis kapcsokra, lehet hogy felgerjed. De delta-delta verziónál biztosan nem”

Ez az állítás nem biztos hogy igaz...
Kössed a deltára a kondikat az előző hozzászólásom szerint...
Ha egyfázisú fogyasztókat szeretnél használni, szükséged lessz egy háromfázisú
trafóra amely primérje csillagba kötött, (a csillagpont lessz a nulla) a szekuder tekercsek
(mindegy mekkora feszültségűek) deltába kötve, azokat nem használni...
Nem írtad hogy a 13.5 kvar-os 3 fázisos kondi mekkora kapacitású?
(#) ElGabo válasza staci123 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
A generátor deltába van kötve.

A kondik deltában vannak rákötve a generátorra, gerjed de a fenti hibákkal.

Viszont így ha deltába van kötve akkor a fázisokat külön ne is figyelgessem hanem csak hogy a 400V meglegyen a kapcsok között? Ha fázisonként mérem a fenti értékeket akkor a kapcsok között csak 350V van.

Ezt a trafós dolgot elemezd ki légyszíves mert nem értem. Mekkora trafó, milyen trafó, hogyan trafó, hogykötöm trafó.... (A múltkor is írtam, mint egy 5 évesnek légyszi.). Lehet hogy ez lesz a problémán nyitja. Egyfázisú fogyasztókat szeretnék használni nem is keveset...

A kondin hogy tudok kapacitást mérni?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) staci123 válasza ElGabo hozzászólására (») Jún 14, 2014 / 1
 
Idézet:
„A kondin hogy tudok kapacitást mérni?
Kapacitást mérő műszerrel...
Idézet:
„A nagyobbik, hogy a 3 fázis teljesen más. pl: 230V-200V-270V. Nem igazán tudom úgy beállítani hogy mindegyik határértéken legyen. Terheléspróbánál nem is raktam rá sok mindent, 2 hegesztőtrafót, és egy 1200W-és hősugárzót. Minden fázisra egyet.”

Itt a bibi... A fázisfeszültség (230V) a nulvezeték és (bármelyik) fázis közt
mérhető, (bármelyik) két fázis között 400Voltnak kell lenni.
Milyen frekvencia mérőd van? Honét tudod a generátor fordulatát?
A kondipakok legyenek egyformák!
1. Helyezd üzembe az agregátot terhelés nélkül
2. Növeld a fordulatot mig a vonalfeszültség 400 - 410Volt lessz
3. Nézd meg menyi a fordulat
4. Mérd meg a frekvenciát
Inét folytatjuk a válaszod alapján...
(#) ElGabo válasza staci123 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Most ott tartok (éppen ezt mókolom) hogy:

Motor deltában.

Rajta volt a 13.5kVar-os kondi. (Igazából azért nem tudom megmérni mert túl sok a műszeremnek. 10 14 mikrosakat meg tudok mérni de ez nagy neki.) Raktam mellé még fázisonként 150-et.

A fázisok között meg is volt a jó 400V, most nem estem abba a hibába hogy fázisonként terheltem. Kötöttem rá egy 2.2kw-os háromfázisú motort. El is indult, a fázisok szimmetriája is megmaradt, viszont leesett a feszültség 250-280 köré. Fordulatszám növelésével tudtam segíteni rajta, de így egyrészt már kezdett sokat forogni a motor, illetve csúszott fel nagyon a frekvencia.

Most éppen rakok még rá fázisonként 40 mikrot. Több kondim nincs itt.

Hogy válaszoljak a kérdésekre

A frekvenciát a műszerem tudja mérni. Multiméter de nem az olcsóbb, a feszültség mellett méri a frekvenciát is.

A motor fordulatát a még bekötött gyári vezérlésről tudom leolvasni és kézzel állítani.

A kondipakkok teljesen egyformák.

Itt tartok most.
(#) szoszkó hozzászólása Szept 1, 2014 /
 
Möller 950w os agregátor Probléma a következö üresjáraba feszültség 230v terhelten 100v . Milehet a baj ? Gerjesztökondit csere megtörtént ,forgórészről a ventilátor , hogy lehet leszedni.
(#) staci123 válasza szoszkó hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Szevasztok,
mi van rákötve terhelésnek?
Csak Ohmos jellegű terheléssel ajánlatos haszmálni...
Le kell mérni a frekvenciát, ha kevesebb 50Hznél, növelni a meghajtómotor
fordulatszámát!
Volt egy esetem amelyik ugyanezt produkálta, a generátor forgórésze forgott
a tengelye körül...
(#) szoszkó hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
720w os furógéppel próbálom.AZ a baj a forgórészt nembírom kiszedni.
(#) YT7PA hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Hellóka minden kedves fórumozónak! Végigolvastam a fórumot de nem sikerült közelebb jutnom a megoldáshoz. A gondom az hogy hozzámkerült egy generátor név szerint egy HITZINGER gyártmányú SGS29S4 tipúsú agragátor, 3fázisú 12KVA-es, amelynek a gerjesztő szabályzóját egy ügyes emberke megpróbált felbontani fúróval és vésővel. Gondolom nem kell ecsetnem a rombolás látványát és mértékét, mindenkinek a fantáziájára bizom. Na most már továbbbontottam és igen csak sok a törött alkatrész hát nem igazán tudok kiigazodni rajta. Szeretném megkérdezni, hogy találkozott-e már valaki eilyen tipussal , vagy netán még sémája is van a szabályzóról akkor nagyon hálás lennék. Most már miden reményem bennetek van. Nagyon reméykedek!
Egyébként a cucc felgerjed ha kivülről 4V-tot vezetek a gerjesztő tekercsébe és majdnem eléri a névleges feszültséget terheletlenül.
Nagy üdvözlet és tövábbi sikereket!
(#) arduinoforever hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy aggregátor melyből hiányzik a kondenzátor!
Sikerült megtudakolnom, hogy egy 11µF 350VAC 50/60HZ kell bele! (képen)
Próbáltunk rákötni 25µF-es motor indító kondenzátort, de azzal 400V-ot adott le!
E-bay-en nézegettem, de pontosan ugyan ezt horror árban adják!
Szerintetek ugyan ilyen adatokkal ha kereket vásárolok bele, az is jó? Erre gondoltam
Vagy ha esetleg 10µF-ost vagy 12µF-os rakok bele, akkor más feszültséget ad majd le?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) mpisti válasza arduinoforever hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Az aszinkron generátoroknál(mint amilyen a tied is lehet) a kapacitás a lényeg. Amire gondoltál szerintem tökéletesen jó bele. De kipróbálhatod bátran 12µF-os motorkondival is, szerintem azzal is működni fog. Igaz,hogy valamivel több lesz a kapacitív áram de ennyi plusztól a generátor nem mehet tönkre.
(#) arduinoforever hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Köszönöm szépen a gyors válaszodat!
Akkor megrendelem a kerek, olcsóbbat!
(#) lencse1 hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Sziasztok.
Nemrég javításra kaptam egy Genset MPM 5/170 I-GX jelű hegesztő aggregátot, aminek nagy része kosárban van, a vezetékek szétkötve, egy halom kondenzátor egy maszek dobozban, stb.
Segítségeteket szeretném kérni kapcsolási rajzzal, vagy kimérési leírással kapcsolatban. A motort sikerült beindítani.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) mpisti válasza lencse1 hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
Ha a motor jó, akkor a többi gyerekjáték. Ha a hegesztőfunkciót is akarod használni akkor a generátor állórész oldalában elhelyezett 3 db fojtót ellenőrizd le,hogy nem zárlatosak-e? Az állórész végében a hátsó burkolat alatt az egyenirányító egység diódáit szintén ellenőrizd,hogy mindegyik hibátlan-e, eredetileg 3db 50µF 500V-os kondi gondoskodott a felgerjesztésről,a kondik deltába vannak kötve. A generátor 3 fázisú 380V-os kivezetéseire van kötve a kondi pakk.
(#) attika hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
sziasztok!!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy van egy Honda aggregátor 2000Watt-os,a flexet rádugva simán viszi,még az 1500Wattosat is. Ha viszont rádugom a kompresszort akkor el kezd dadogni és a kompresszor motorját épp csak-csak átfordítja a holtponton.
Ha 220-ba dugom a kompresszort akkor gyönyörűen megy.
Sokat volt használva a kompresszor az aggregátorról is és eddig ment vele minden gond nélkül.
Mi lehet a gond,az aggregátorba halt meg valami,vagy a kompresszor lehet rossz??
(#) golyo01 hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
Sziasztok, vettem a minap egy FREM PGM1010 aggregátort. ÚJ! Szépen beindul, műszerrel mérve 208V-t lehet mérni, de ha rákapcsolok egy álló 50-60w -os álló ventilátort nem pörgeti meg. Kis villanymotorok hajtására használnám terepen.
Gondolom ez is az olcsó kínai gép keresek valami kapcsolási rajzott vagy valamit amin el tudok indulni. Tegnap este vettem, így még él rá a 3 nap csere gari is, csak nincs mire kicserélni, mert ez volt az utolsó darab. Ezért kérem akinek van egy ilyesmi 800w-os kis gépe vagy javított ilyet, ne tartsa magában a dolgot
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) golyo01 válasza golyo01 hozzászólására (») Márc 3, 2017 / 1
 
A probléma megoldva, vissza vittem, pénz vissza.
(#) szsrobert válasza attika hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
A flex soros motor. Az egyenaramrol is megy. Lehet tul nagy neki a kompresszormotor. Probald meg elore felporgetni akar kezzel a villanymotort kompresszor es terheles nelkul. Sajnos nem lehet elore tudni mindent.2 motor sem egyforma.
(#) Moderátor hozzászólása sasuke hozzászólására (») Dec 13, 2017
 
Ennek fuss neki még egyszer, immár rendes helyesírással (nagybetűk, írásjelek, stb.)!
(#) halipapa hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Sziasztok,
Kaptam egy 3 fázisú aggregátort amibe szeretnék "lelket lehelni".
A motorral nincsen gond viszont a kötözéssel annál inkább gondom támadt, illetve egyáltalán a "működési elvével". A villanymotorból 3x3 vezeték jön ki, amit tudok ,hogy korábban volt 3 db 50 mikrofarádos kondenzátor is rajta. Nem találtam a motoron más egyéb villamos jellegű kütyüt úgy mint fesszabályzó/gerjesztő. Esetleg tudna valaki segíteni néhány ötlettel?
Köszönöm előre is!
Üdv, Dávid
(#) erbe válasza halipapa hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Tedd vissza a 3 db 50 µF-es kondit és kész. Az a gerjesztés, a szabályzás meg a motorfordulatszám szabályzó.
A vezetékszínek alapján újratekercselték, az inkább jelenthet gondot.
(#) tib12 hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Sziasztok. Lenne egy 1972-es gyártmányú Ganz utánfutós aggregátor(3x25A-t tudna) ami sehogy nem ad ki feszültséget. Én a gerjesztésre tippelnék, viszont nem tudom hol keressem pontosan a hibát. Szénkefék rendben(4db kommutátoron, 4 csúszógyűrűn) tekercsek nem szakadtak. Vezetékelés nem volt piszkálva. Tulaj elmondása szerint egyik pillanatról a másikra tűnt el belőle a feszültség beindítás után. A gépben újkora óta kb 30 üzemóra lehet.
(#) Peter220 hozzászólása Feb 19, 2019 /
 
Tekercselőket kérdeznék, van leolvadt egy fázisú Kínai generátor 220v 2200W. Egy rajz érdekelne, hogy van tekercselve? Menet számok, huzal vastagság, természetesen rézre, nem alura. Mágnes cserélve az mert eredeti le nullázódott..
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190219v00pag726.jpeg
Fesz szabályzói adat:
Érzékelő bemenet: 16 ~ 25V AC 50HZ
Tápfeszültség: 60-100V AC 50HZ
Kimeneti feszültség: 100V DC (85V bemenet esetén)

http://keptarhely.eu/view.php?file=20190219v00p8jgzh.jpeg Kép
(#) ciribiri hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Szia!
gondolom straus márkájú!
de mind egy kaptafára készül!
ebben a hozzászolásban nézd meg amit irtam
tekercselővel beszéltem 40000 mondott rá úgy, hogy 1 fázisra tekeri meg de sokat nem bir ám!

https://www.hobbielektronika.hu/forum/aggregator-feszultseg-szabalyzo
(#) szsrobert válasza tib12 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
A gerjesztes alkatreszein, kozben merd a kimeneten a feszultseget es aramot.
(#) seres1 hozzászólása Dec 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségre volna szükségem. Adott egy GAB-4 kefés egyfázisú aggregátorom (UD-25 motorral). Szeretném AVR-esre átalakítani. Lehetséges ez? Azért gondoltam erre, mert háztartásnál használnám, gyakori áramszünetek miatt (TV, Laptop stb...). Képeket csatolok.
Én egyféleképpen próbáltam, de nem gerjeszt. A saját fesz.szabályozása 18A-rel és 6 V-tal gerjeszt max., amit mértem.

Ezzel az AVR-rel próbáltam:
https://www.aliexpress.com/item/32839977978.html?spm=a2g0o.productl...603_55

Az eredeti szekrényében az egyik fotón látható két kondenzátor mi célt szolgál? Közvetlenül az aljzat elé vannak bekötve.

Köszönöm előre is a segítséget.
(#) VIM válasza seres1 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Szia! Nem az aggregátor kimenetére kellene tenned egy 230V-os AVR stabilizátort? például
Következő: »»   11 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem