Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   11 / 28
(#) Istvanpisti válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Szia!
Én már dolgoztam ezzel a modullal kétszer is, mindig ment elsőre. Én nem tapasztaltam buktatót.
Mutatsz kapcsolási rajzot arról, amit megvalósítottál? Úgy talán könnyebb lenne segíteni.
(#) KBal76 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Bedrótoztam, most épp azt szeretném elérni, hogy beinduljon.
(#) KBal76 hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Egy PIC megadja mindent amit kér, egy 1.8V LDO adja az energiát (VCC és VIO), a 5V -os PIC egy feszosztóval (Portról 3.3K GPS portra 2.2K földre) kiadja amit kér a modul, visszafelé tranzisztorral várom a jelet (invertálva, de így írtam a programot), tehát a GPS modul TXD jelét, illetve az 1PPS jelet, kifelé ugye az ON/OFF jelet adom, és az RXD jelet, a SCLK láb fel van húzva pdf szerint 1.8V-ra hogy UART legyen a kommunikáció. A lábaknak elvben megadok mindent, nem kötöttem be a sok GND-t mert a hátulján láttam hogy mind közösítve van.
De mivel semmit sem csinált, így szkóppal ránéztem, és látom hogy nem látom hogy élne.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) KBal76 hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Itt a skicc:Bővebben: Link
(#) Istvanpisti válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 12, 2014 / 1
 
Szia !
Szerintem nem tudja a GPS ON/OFF lábat rendesen lehúzni a földre. Én ATMEGA-val és 3.3 V-ról használom, de ennek nincs nagy jelentősége, mindjárt mondom hogyan. Tapasztalatom szerint az L50 GPS ON/OFF lába belső felhúzó ellenállással 1.8V-ra van húzva, amikor be/ki akarom kapcsolni, akkor a uC lábát kimenetre, majd a lábat alacsonyra állítom, várok 5ms időt, majd a lábat bemenetre állítom, így az L50 felhúzó ellenállása felhúzza vissza 1.8V-ra. Így nem okoz problémát, hogy a uC tápfeszültsége mennyi, legalábbis a be/ki kapcsolás esetén.
(#) KBal76 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ez jó ötlet! Kösz, ez PIC esetében ugyanilyen egyszerű, az összes lábnál jó lehet, és akkor ez a feszosztó marhaság elhagyható. A kapcsolási rajzon az értékek nem beállítottak, azt amikor készítettem raktam jót be. A GND-t szerinted is bárhol megkaphatja? Másik kérdésem, úgy tervezem hogy nem lesz backup elem benne, igazándiból nem navigál csak az idô miatt kell ez a modul bele, viszont felprogramozom NMEA protokollal hogy csak az időt adja ki, tehát elnémítom az összes többi üzenetét, ezután átállítom SIRF bin. protokollra, és itt várom szintén az 1PPS utáni üzenetet. Gondolom ekkor nem kell neki ismét megmondani hogy ne küldözgessen felesleges üzeneteket.
(#) Istvanpisti válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Szia!
Abban nem vagyok biztos, hogy ez az eljárás az RX/TX lábon is járható-e.Én az L50-nek nem küldtem semmit, így az RX lába szabadon maradt, csak a TX lábáról jövő jelet dolgoztam fel úgy, hogy egy soros ellenálláson keresztül kötöttem be. Úgy emlékszem, hogy 3,3 V toleránsnak mondja a leírás a portlábait, tehát az 5V valószínűleg sok lesz.
A másik kérdésedre nem tudom a választ, mivel én csak az NMEA protokoll szerinti üzemmódot használtam.
(#) KBal76 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ha megszólal, utána már tudok kísérletezni, egyelőre az van, hogy nincs semmi életjel, aminél kevés bosszantóbbat tudok elképzelni. Most kipróbálom és írok ide hogyha ez volt a hiba.
(#) KBal76 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Lecseréltem a modult egy bontatlan másikra, miután nem volt hajlandó szinte semmire reagálni. Valamitől elhalálozhatott, mert az új L50-es már ontja magából az adatokat. De az 1PPS lábon nem jelenik meg semmi továbbra sem, pedig nekem pont az lenne a lényeg, hogy szinkronizálhassak erre az idő-jelre. Tudom hogy nem nem egy dedikált időalap GPS, de a pontossága meghaladná az igényeimet még így is. Azt már a másiknál észleltem, hogy igényli a felhúzó ellenállást a VDD-re, mert amikor Resetet vagy ON/OFF jelet kapott, szintet váltott, de ott nem jön ki semmi jel Jelenleg a tápot kapja meg, és a fixre bekötött lábak jeleit, illetve az on/off jelet, a többi lábon csak mérek szkoppal, legalább egyszer lássam hogy hogyan működik, ha később ez is elszáll akkor tudjam.
(#) KBal76 válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Fejlemény: türelem (és szabad égbolt) függvénye, de egyszer csak elindult az 1PPS jel, bizonyára miután megtalálta a pozíciót.
(#) Palmaster hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni GPS modul ügyben valakitől,aki nagyon profi ebben a témában.
Akartam egy órát építeni,egy Qualcom L80 as modullal.
A $GPZDA adatot használom. Minden rendben,jön a dátum és az idő.
Azt szerettem volna,ha a nyári-téli időszámítást is kezeli az óra,ami elvileg benne van a GPZDA
szóban.
De az időzóna info helyén nincs semmi,egyszerűen kihagyja.
Már egy másik fajta modult is próbáltam,ugyanez a helyzet.
Tehát ami nekem jön:
$GPZDA 212510.00,01,04,2014,,¤5E
Pont az időzóna info helyén nincs semmi.
Kérem aki tud segítsen! Köszönet
(#) Gafly válasza Palmaster hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Szerinted ezt honnan kellene tudnia?

Jó, ha nem gondolkozol, akkor azt mondod hogy a földrajzi pozíció alapján.
De ugye az országhatárok alapesetben nem egyenes vonalak szerint húzódnak.
Van olyan ország, ahol több időzóna is van.

Röviden: Sajnos ezt neked kell lekódolnod. Azaz megkapod a modultól az UTC-t, tudod hogy melyik országban vagy ehhez képest. Azt is tudod hogy abban az országban éppen jogszabály szerint mi az időszámítás. Most éppen, most nálunk most volt óra átállítás a következő algoritmus szerint: Március utolsó teljes hétvégéjén, szombatról vasárnapra virradóra, kettő óráról három órára kell átállítani.
(#) Palmaster válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Köszönöm a válaszodat,végülis logikus amít írsz,csak ezt nem könnyű egy képletbe foglalni,és egy PIC be megírni.
Akkor marad a manuális időszámítás atállítás
(#) Droot hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Sziasztok!

A Simcom SIM900 GSM modul és AVR összehangolásán fáradozom. A probléma az adatok fogadásával van, mégpedig az, hogy nem tudni előre milyen hosszú adatot fog küldeni az uC felé. Utánaolvasgattam, megtaláltam az XON/XOFF Software Flow Control-t. Ezt lehet engedélyezni benne, amit megtettem és a AT&W pranccsal az adatlap szerint elmentettem. Tehát AT+IFC=1,1 és AT&W, így DCE by DTE és DTE by DCE-n van engedélyezve (AT Command Set 42. oldal).
Majd Pl2302 IC-s usb konverterrel összekötöttem a géppel, relterm-el figyeltem a visszajövő adatok hexa kódjait és ahogy az datatlap írja (AT Command Set 13. oldal), hogy XOFF decimal 19 XON decimal 17, ennek semmi nyoma a fogadott adatok között. Természetesen hexa-ként kerestem, 0x11 és 0x13.

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom beállítani? Az AVRel szeretném figyelni fogadáskor a
(#) pici válasza Droot hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Szerintem ne vesződj a FlowControllal.
Minden AT parancs és válasz után \r\n van.
Ezt mindig könnyű figyelni.
(#) Des1gnR hozzászólása Máj 19, 2014 /
 
Sziasztok!

SIM900-al szenvedek már egy ideje. Konkrétan ez (Bővebben: Link) a modulom van egy Arduiono UNO-val összekapcsolva.
Hardveres TX/RX-el már tudok vele kommunikálni. Ezúton is köszönet TavIR-AVR kollégának.
A kommunikáció annyiból áll, hogy a parancsaimra válaszol, de hívni nem tudok róla.
Ha én hívom a modulban lévő simet akkor az ki se csöng, így az is elképzelhető, hogy nincs a hálózaton?

Az eredmény:
  1. ˙˙˙˙
  2.  
  3. RDY
  4.  
  5.  
  6.  
  7. +CFUN: 1
  8.  
  9.  
  10.  
  11. +CPIN: READY
  12.  
  13.  
  14.  
  15. Call Ready
  16.  
  17. ATD+36309336366;
  18.  
  19.  
  20. NO DIALTONE


Mi lehet a gond?
(#) borvendeg válasza Des1gnR hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Ha jól emlékszem akkor méri a jelerősséget is. Én úgy teszteltem hogy ha megmérte akkor feltételezem hogy fent van a hálózaton. Ha nem akkor nem csatlakozott.
(#) madazg77 válasza Des1gnR hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Úgy tudod a legegyszerűbben kipróbálni hogy a hálózaton van-e hogy megcsörgeted, ha kicseng akkor fent van.
(#) Des1gnR válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Itt az most nem kérdés, hogy fent van-e hisz ki se csöng. Azt nem tudom sajnos, hogy miért nincs fent.
(#) dcsabi hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
sziasztok: Egy wavecom gsm modullal próbálkozok.
Hiperterminálról veszi a parancsokat, hív, fogad, sms-t és hívást is. PIC-ről próbálom neki adni a parancsot, Pl: hívjon fel egy számot, de nem csinál semit. A pic a hiper terminálnak elküldi a parancssort. Mi lehet a hiba? Esetleg a dsub9-ben nem kellene még bekütni valamit? Most a PIC felé sima RX TX is GND van. Vagy a sorozat elejére nem kellene még valami kód? STX...stb...egyébként STX-et próbáltam már.
(#) Norberto válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szia!

Mi a különbség a 2 teszt összekötés között?
- milyen bekötésű a kábel, amikor PC-modem kapcsolat van kiépítve?

Próbáld ki, hogy csak a 3 szokványos ér van bekötve, és vajon úgy tud-e kommunikálni a PC és a modem hibátlanul?

Esetleg nincs fordítva bekötve az RX-TX a PIC-es alkalmazásban?
(#) Droot válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A parancsok végére beszúrtad a \r\n karaktereket? Nekem elég volt a \r is. A PIC Tx lábát kösd össze a modul Rx lábával, a modul Tx lábát pedig a gép Rx lábával, a PIC küldjön parancsokat végtelenciklusban, pl azt hogy "AT\r" és géppel figyeld hogy mit ad vissza.
(#) Droot hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Sziasztok!

SIM900 Real Time Clock-ot szeretnék használni. Az lenne a kérdésem, hogy milyen Backup akkut használjak ami tölthető? 2-3.15V lehet a feszültsége, a normális az 3V. Gondozásmentesre szeretném megcsinálni, ezért lenne fontos, hogy tölthető legyen, mivel a modul tölti is.
Adatlap 22. oldal.
Írnak nagykapacitású kondenzátorról. Ez jobb mint az akku? 2uA-t fogyaszt elvileg. Így egy 0.07F-os kondiról hány napig marad az agyában az idő?
(#) dcsabi válasza Droot hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Ha géppel kezdemyézezem a hívást, akkor nem ad vissza semmit, hanem cseng a hívott telefon. Ezt akarom elérni a PIC-el. Elképzelhető, hogy flow control van a rendszerben (GSM modul) és be van kötve minden pin a dsub9-ben. atd+36302610219; enter, - ezzel hív PC-n keresztül. ugyanezt küldöm neki a PIC-el is. Ha a PIC küldi a PC-nek ügyanez jelenik meg. Viszont van egy érdekes dolog, ami a flowcontrol-ra utal, hogy ha nincs összekötve a pc-vel a modem, nem enged gépelni, ha be van dugva akkor igen...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) Droot válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 17, 2014 1 /
 
Enged a gép gépelni, csak nem látod, mert a modulban be van kapcsolva az echo, azaz visszaküldi azt amit elküldesz neki. Azért van hogyha gépen küldesz neki adatot, látod hogy mit írtál be. Én kikapcsoltam mert a mikrokontrollert összezavarhatja. Elsőnek kapcsold ki, nekem így kell: ATE0&W. A géppel csak az Rx Tx GND lábakat kösd össze.
(#) dcsabi válasza Droot hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Megpróbálom holnap. Van egy toldó dsub9 kábelem ami csak 3 eres, ez lesz egyszerűbb módja. (a PIC amúgy is 3 eres) A kontrollert egyébként csak adásra állítottam (még csak teszt a GSM-re) ilyenkor, is zavarhatja? Megnézem az adatlapot (940 oldas) Ja, meg is van ATE0 enter...echo kikapcs...Köszi, próba csak holnap, a modulok a laborban vannak.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) dcsabi válasza Norberto hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A PIC aaz valójában 3 éren van összekötve MAX232-vell illesztve. A modem kábelét nem vágtam szét, de szerintem több mint 3 ér. A PC-ből meg az USB soros átalakító fityeg...A PC és modem kapcsolat megy, az esetleged több erű kapcsolat ellenére is.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) dcsabi hozzászólása Jún 27, 2014 /
 
Sziasztok. További kérdésem lenne, mivel a soros porti fogadásom "olyan" hogy különböző hosszúságú üzenetek adatait macereás leválogatnom, ezért egy másik módszerhez szeretnék folyamodni. Karakterenként fogadni az adatokat, és a PIC-ben odébbléptetni, ha lépett behívni a másikat (ha van ilyen üzemmód a GSM modemekben) Hipererminálról egyesével pötyögve megy a dolog. Jelenleg szerintem nincs meg a szinkron és a sebesség sem. Vagy mi a program trükkje ide vágóan?
(#) dcsabi hozzászólása Jún 27, 2014 /
 
Sziasztok, köszi a múltkori segítséget, az echo kikapcsolása segített, de a teljes siker még odébb van többek között a egyel fentebb említett dolgok miatt. Az miért van, hogy az RX TX láb a PC esetében nem ügyanazon irányt adja mint a modem esetén a PIC-hez képest. Tehát a PIC-hez képest a PC-nél alkalmazott RX tX állapot a modem esetén csak a vezetékek cseréjével ad kapcsolatot.
(#) pucuka válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Szerintem a TX kivezetést az RX -el kell összekötni logika szerint. Ha a vezeték egyik végére az adót kötöd, a másik végére a vevőt kell.
Következő: »»   11 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem